Jak dlouho spí děti přes den? Synovi jsou 3 měsíce

lenulin
6. zář 2008

Ahojky nevím jestli jsem tohle téma dobře nazvala.Mám 3měsíčního rošťáka 😀 Jak dlouho by měli zhruba děti jeho věku přes den spát.Ten náš lump spí tak 2-3hodiny za den a příjde mi to málo a taky si vymyslel,že jak mile ho chci uspat začne řádit ne a ne usnout a čím je unavenější tím je protivnější a začne ho chytat záchvat pláče po hodině se unaví a konečně usne.Nevím jak to mám řešit.Jakmile by měl spát začne se zlobit a kopat nohama. nemáte podobnou zkušenost?

mysinka
7. zář 2008

Lenulin, mně malý spal jak kdy...někdy si dal 2h dopo a 2-3h odpo, někdy si dal přes poledne 3h a pak už nic, ale byly také dny, kdy spal půl hodiny a to jsem lezla po zdi 😅 Teď v 5m se to jakž takž ustálilo na 0,5-1,5h dopoledne a 1-3(to teda fakt výjimečně, bohuže) odpoledne 🙂 Zato teda spinká dost v noci...11-12 h, ale zase se na kojení budí po 2h. 🙂

Jo a ještě jsem si vzpomněla...v tomhle věku se nechal na spaní ještě docela zlomit, ale v posteli většinou ne...když jsem potřebovala, aby spal, dala jsem ho do šátku a "znásilnila" ho ke spaní 😀 Takhle mi byl schopný prospat třeba 3x 2h přes den 🙂

coriven
7. zář 2008

Lenulin, tak naše Kajka to měla a má podobně, přes den moc nespí a když už by chtěla, je to s děsným pláčem a řevem ☹ , už to trvá nějaký měsíc a nezlepšuje se to - nechci strašit 😉
Na nás zabírá kočár - procházky, malá čučí po stromech a je spokojená (ale nespí,občas), ale jak z kočáru nic nevidí, tak řve :(
Možná se nám ty dny střídají, zhuba tak 2 dny v týdnu se prospí trochu víc, ale jinak je pořád bdělá, taky si říkám jestli to není špatně, že by přece jen mimča měly víc spinkat...
Občas pomůže - unavit - nejlépe venku, když jí pořád něco ukazuju, povídám a ju to prostě zmože 😅 ale taky jak kdy...

a na usínání nám pomáhá usínáček,mazlíček nebo plenka - zababůlá se do ní, řve a řve a naráz je tiše a spíííí...

frog
7. zář 2008

Ahojky,když byla Ančí ve vašem věku spala denně tak 5-6 hodin přes den,ještě v 7 měs. dokázala prospat celou 3 hod. procházku a asi měsíc spí 1,5 -2,5 hodky denně.

pazhitka
7. zář 2008

Kojenecky spanek je samo individualni,ale jen pro zajimavost cituju z knizky Prvni rok vaseho ditete od Anne Bacus:

novorozenec spi 18-20 hod.
1-3 mes. 18-19 hod.
4-5 mes. 16-17 hod.
6-8 mes. 15-16 hod.
9-12 mes. 14-15 hod.

lenulin
autor
7. zář 2008

coriven tak to je přesně u nás.To jsem ráda,že nejsme sami.Taky venku kouká po stromech a doma ho zkouším zabavit a unavit vychází to jenže usne tak na 10 min a zas je vzhůru.Taky praktikujem plenku.Večer už je tak unavený, že řve a řve dokud se neunaví a pak v noci spí.Předevčírem začal z řevem už o poledni a jak se řevem unavil prospal 3h.A když se tak hezky prospal hned s ním byla i zábava.Vidím na něm, že mu ten spánek chybí jenže co s ním když se tak zoufale brání ☹

mysinka
7. zář 2008

Holky a myslíte, že má cenu zkoušet zavinovat 5m prcka, který na to není od narození vůbec zvyklý? On jak ze spaní rozhazuje ručkama, tak se často vzbudí...
Párkrát jsem ho zkusila zavinout i s rukama, ale hrozně se pak vztekal a já neměla sílu ho nechat...vydržela jsem tak půl minuty-minutu...

pazhitka
7. zář 2008
frog
8. zář 2008

mysinka,tak to už cenu nemá,navíc se bude vztekat,což už ses přesvědčila sama..

swead
8. zář 2008

lenulin, my máme doma taky denního nespavce, vetsinou spinka max 2-3hodiny, ale jsou i dny kdy spí po každým kojení cca 10minut a pak řev. Ale je fakt že spinká večer od 20-21,00 a pak se probudí cca ve 3,00 na první kojení a pak v 6,00 na druhý. A pak jedeme po 2hodinách

pavlina05
8. zář 2008

Ahoj holky!
My měli doma taky nespavce...temperamenta jednoho 😀
Před měsícem jsem si nevěděla rady. Celý den jsem chodila po bytě a uspávala a on řval a řval!!! Spal za celý den a noc max 9 hod, schválně jsem si to psala!! A pak.....jsem vyrazila s kočárkem, dala ho na bříško a byl 3 hod klid. Neusne jinak než na bříšku, ale spí! Takže alespoň TO!!
Teď bude mít 3 měsíce, přes den spí 2 hod dopo a 2 odpo a večer jak kdy...tak po 4 hod se budí na kojení.
Já mám teď zase problém s usínáním ☹ Uspávám třeba 4 hod, usne až po dlouhém sání u prsa, ach jo!!!

motol
8. zář 2008

Ahojky nám bude 8 měsíců a dopoledne spí,tak 30 minut a odpoledne 2hod, tak aspon v tuhle dobu mám šanci něco udělat 🙂

monaberuska1
8. zář 2008

ahojky lenulin🙂
to ti spí ten tvůj roˇštáček hodně málo🙂mě malá spínkala mnohem víc, už přesně nepamatuji ale ted nám bude 9 měsíců a spíme přes den 4 hodiny denně🙂¨kolem 10 hodiny spínká ty 2 hodky a pak kolem té 2 spínká ty 2 hodky🙂

kacka79
8. zář 2008

Tak my jsme od narození spali vždy tak 4 x za den cca 1,5h, tak od 4 měs 3x 1,5h, od 8měs 2 x denně tak hoďku a od 13 měs 1x denně a někdy 1,5 h někdy taky 3,5 hodiny... jak kdy

binki
8. zář 2008

málo 😀 , 2x20 min přes den od 3 měsíců, do té doby to bylo úplné rozrůšo, ješte nerozlišoval noc a den, přes den křičel, pak na chvilku usnul a pak vydržel řvávat třeba do 4 do rána 😠

lenulin
autor
8. zář 2008

No já jsem přišla na to že jej musím unavit.A v žádném případě se pokoušet ho uspat.Jakmile jen naznačím něco ze spacích ritualů okamžitě začíná řev.Honem jej zabavit hračkama nebo čímkoli prostě se chovat jak kdyby se nemělo jít spát a sledovat ho jakmile se mu už brutálně zavírají oči a začne se bránit tak mu zpívám a pořád ho tabavuju až usne hlavně teda večerní usínáni.Jo a někdy se mi to i podaří 😀 Dnes poprvé bez řevu tak jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží a jestli se to zítra znovu podaří jsou to malí lumpové a my musíme jen vymýšlet jak na ně.A co je nejhorší je identifikovat proč tolik křičí.Někdy se to i podaří zjistit 😀

dokca
9. zář 2008

Ahojky, my mále 2 měsíční holčičku a taky najednou přestala přes den spát.Takže když už je vidět,že je unavená,tak ji zabavím, pohoupu , zaspívám a na chviličku si zdřímne.Už jsme si zvykli.
Ale zase usne v 19h večer a probudí se ráno v 7h.což je super.

berynka
9. zář 2008

Naše princezna toho v těchto měsících přes den moc nenaspala. V postýlce to byly nějaké slabé půlhodinky, víc usnula v kočárku. A jinak k těm tabulkám, kolik toho mají děti asi tak naspat... to mě vždcky naštvalo, protože to u nás teda naprosto nepasovalo 😠 .

vladimuraz
9. zář 2008

Přiznám se, že ve svém okolí nemám dítě, na které by ta tabulka pasovala... jestli ho některá máte, tak tiše závidím. Moje holčička se před týdnem rozhodla, že přes den se spát nebude, takže dá dopoledne 30 minut a odpoledne to samé... Rostou jí zuby, takže i v noci docela řádí, ale snad se zas zklidní, až konečně nějaké vylezou, předtím spala klidně od 19. hod do 4 a po jídle ještě aspoň do 6 hodin.

martule20
12. zář 2008

Tak koukám, že ta naše rošťanda aspoň není sama, kdo mamku se spaním rád zlobí 😀 Bude jí půl roku
a všude píšou, jak kojenci od půl roku v pohodě prospí bez krmení celou noc. Cha cha. Do 5.měsíce
spala celkem v pohodě, vstávaly jsme dvakrát (kolem třetí a šesté, usínala kolem půl deváté). Teď sice
usíná už ve čtvrt na osm, zato se dožaduje v noci kojení každé dvě hodiny, někdy i častěji ☹ Přes den
jak kdy. Většinou naspí plus minus dvě hodiny, rozděleno na dopo a odpo. Dneska třeba nespala skoro
vůbec, tak jsem zvědavá, co bude v noci. Pořídila jsem si knížku Každé dítě může klidně spát (249 kč) a
vřele doporučuju. Je jasná, přehledná a jsou v ní fakt dobré rady. jestli fungují zatím říct nemůžu, čtu
ji zatím na přeskáčku a pravidla spánku zavádím malé postupně. Tak uvidíme. I když upřímně řečeno kolem
některých pravidel je poměrně dost protestů ze strany Eli 😀

verapa
12. zář 2008

Ahojte, my sme na tom podobně, mládě mi spí po 20minutách asi 4x během dne,a le taky se stane že za odpo nezavře oči, naštěstí si docela vystačí už sama s hrazdičkou a nebo si brble do plínky. taky mi to bylo ze začátku docela proti strsti, že su děsná a mimčo bez režimu, ale asi to každý mimčo má inak a říkám si že hlavně že nemá přetočený řežim a spinká krásně v noci.. Jednou si to spinkání dožene a důležitý je že je zdravá.

lenulin
autor
12. zář 2008

martule a nepotřebuje už i nějaký příkrm?Třeba kdyby dostala večer kašičku už by zaspala dýl.Nevím nemám zkušenosti, ale jestli kojíte tak už jí třeba nestačí.

martule20
14. zář 2008

lenulin: my jdeme na půlroční kontrolu až příští týden, pan doktor už nám nasliboval mrkvičku 😀 Tak uvidíme, co to udělá, ale četla jsem jinou diskuzi, kde holky přikrmují, dávají na noc kaši a výsledek nulový. Navíc jsem mezitím dvě noci zkusila rady z již zmíněné knížky a očividně to u nás hlad není. Když malou hned nenakrmím,
ale hladím ji v postýlce, při nejhorším chviličku ponosím a pak ji dám do postýlky a odejdu z místnosti, usne
i bez kojení a vydrží třeba do třech (zatím ji ve tři ještě krmím, pokud se nám podaří najet na systém kojení
kolem třetí a kolem šesté, tak u toho klidně nějaký čas zůstanu a pak jí zkusím tu třetí hodinu odbourat 😉 )

alcoun
5. říj 2008

Ahoj holky, nám je 3 a půl měsíce a malá mi začala ze dne na dne spinkat z 4- 5 hodin jen hodinku. ☹ Taky nevím jestli jí ten spánek nechybí. Nevim jestli jí mám nechat vybrečet a lámat to přes koleno. V kočáru se nám nelíbí a řveme tak, že je to opravdu na špunty do uší. Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli je to chvilková záležitost a nebo jestli bude hůř?

petka80
5. říj 2008

alcoun, jo jo, určitě to je nějaká chvilková záležitost, ono to zas přejde, ono se pořád něco mění, může to být reakce na něco, třeba na nějaký vývojový skok nebo tak něco. Holt zkoušej uspat a když to nepůjde, tak nic nenaděláš.

davulinek
5. říj 2008

Ahojte holky,tak me malej (skoro 3mesice) spi porad,jak pres den,tak i pres noc.Pres den po kazdym jidle tu hodinku a pul a kdyz jsme na prochazce,tak aji 3h,no a pres noc od 19h do 4h a to se nabasti a spi zase dal.Jsem zvedava,jak mu to jeste dlouho vydrzi?!

mysinka
5. říj 2008

Davulinek: Ať vám to vydrží co nejdýl 🙂
PS: Tiše závídím 😀

petka80
5. říj 2008

Davulinek, ty to píšeš skoro tak, že by člověk řekl, že ti to vadí 😀
Tak buď ráda, však to taky nebude trvat věčně. Mně ale teda malá taky spala po každým kojení, když byla malá...... no a pak si postupně začala ubírat.

sylvar
5. říj 2008

malá spí od 11-12,45/13, někdy jen hodinu a to ji pak pul ještě nechám v postýlce, hraje si v leže a odpočívá
pak až v 20/21 jde spinkat 😉

dnada
5. říj 2008

tak tomu mýmu sou necelý 3 měsíce a spaní je různý...ale přibližně, když sme doma tak vztáváme mezi 7-8 hod,jídlo,kolem 9:45 usne na půl hodiny,jídlo,pak kouká,vydává zvuky,já si s ním povídám nebo si "hraje" ,na chvilku jdem na procházku,v půl 1 jídlo,kolem 3tí spánek na hodinu,pak jídlo,kolem 6té usne na hodinu,jídlo,v 19:45koupu,pak jídlo a mezi 9-10 usne a spinká až do 4-5ti ráno pak zas jídlo a pak dospíme do těch 8mi 🙂 takže když to zpočtu tak to dělá kolem 13ti hodin... a když jedeme na výlet,spinká ještě o trochu míň je zvědavý a kouká aby mu něco neuteklo... 😀 tak nevim,ale asi mu to stačí,nijak si neztěžuje a přibívá tak to neřešim 😎

davulinek
6. říj 2008

petka80:to tak vyznelo,ze mi to vadi? 😲
ale vubec ne,jsem rada,ze porad spinka 😉 .