Jak na zácpu u batolete? Existuje šetrné projímadlo?

cazadora
18. kvě 2009

Naše malá je strašně mizernej jedlík momentálně je přez den na mlíčku s kaší od nestlé v noci na sunaru. Přez den je ochotná ozkoušet spoustu věcí, ale sní jen kousíček v lepším případě ho sní, v horším vyplive. Stolici má už dlouho "kozí bobky" vždycky si s tím poradila kakala každý den minimálně jednou,ale spíš víckrát. No a min týden jeden den nekakala, druhý asi hodinu tlačila z toho už bylo hovínko skoro venku(omlouvám se za detailní popis) ale prostě ho nedokázala vytlačit bylo vidět že jí bolí prdelka a asi se bála aby jí nepraskla. Pak už to nezkoušela až třetí den kdy jsme se jí teda snažili pomoct bylo to hrozný strašně plakala ale nakonec se vykakala. No a dneska zase už půl hodinky tlačila a nic, poplakávala. Existuje nějaké šetrně projímadlo pro tak malé dítě 19m(pro použití jen velice vyjímečně je mi to proti srtsti) nebo prostě nějaká rada jak malý pomoct.Děkuju

kacireksro
18. bře 2017

dokážete mi někdo poradit:mála už trpí asi 14 dní na zácpu,pořád tlačí,buď z ní nevypadne nic a nebo takove ztvrdlé bobky o velikosti trenove pecky.jeji 6,5mes.do tedka jsme kakali normalne.dostava zeleninove prikrmy na obed,na odpoledni svacinu presnidavky.uz jsme vyzouseli snad vsechno.švestkovou stavu,svestkovou presnidavku ,odvar z vlocek,do prikrmu davam lneny olej ten by mel projimat taky nic. je na umelem mleku rano a vecer,ma hipp combiotik.davat laktobacily jsme taky zkouseli.u tlačení nebrečí,takže natrhlou prcku nema.doktorka mi poradila easy lax,ten je sice dobry ale neresi ten problem,chci zjistit cim to je.nedavam zadne banany,ryzi a ani varenou mrkev.tekutiny vypije přes den tak 400ml.mate s tim nekdo zkusenost?