Jak naučit 4m mimi, aby spalo celou noc

terkapali
7. črc 2019

Zdravím všechny maminky, máme doma 4m chlapečka, který se mi v noci pořád budí.. Chodí spát kolem 20h spí cca do půlnoci pak se vzbudí, dám mu mliko, který ani nevypije a hned usne, pak se vzbudí kolem 3-4h tak vstanu dám mu místo mlika trochu vody a zase do minuty usne. Je plně na UM. Jak ho naučit aby se nebudil a aspoň jeden čas vynechal? 😀🙄🙈. Kdyby měl hlad, tak chápu, že se vzbudí, ale on ho nemá 🤔. Díky všem za rady

veronikajanova
7. črc 2019

Jsi blázen. Můj syn spal v kuse max. 30 min.

nazka
7. črc 2019

@terkapali já tě chápu. Potřebuji taky spánek, jinak přežívám. Moje malá spala od 4m celou noc, od 3 týdnů spala v kuse od 10 do 4 ráno. Měla jsem velkou kliku. Nic jsem ji neučila. byla plně na UM a měla dudla na noc. Všichni mě strašili,ze to skončí v půl roce, až ji začnou růst zuby, atd.. Budou ji 3 a spí krásně furt. Je totiž po mě 😁😂
teď čekám druhý a modlím se, aby spalo aspoň z půlky tak dobře jako první

bekyc
7. črc 2019

To je vtip, žejo? 😅
A teď vážně, buď ráda, že ti spí takhle.

asojakova
7. črc 2019

Starší dcera spala celou noc cca od roka, mladší cca od dvou let. Kolem půl roku se začaly obě budit vždy třeba 6x-8x za noc, to byl teprve mazec 😀 Ale je fakt, že byly kojené.

elikup
7. črc 2019

Úvaha. Mám zdravé dítě.
Přetáčet jsem ho neučila.
Lézt jsem ho neučila.
Chodit, jíst, hrát si, oblekat se, obouvat a hledat věci jsem ho taky neucila.
Ani spát.

ilona87
7. črc 2019

Dceři je 17m a budí se v noci na um pořád 🙂

sweet81
7. črc 2019

Já nechápu, že některé hned píšete, měla sis to rozmyslet dřív, jseš blázen, směju se....
stačí napsat, že spí hezky a že některé maminky se nevyspí vůbec, protože vstávají v noci k miminku i několikrát za noc. Pani má asi první miminko, tak neví, že to může být i jinak, jen se zeptala, stačí říct, že miminko je ještě malé, naučit spát celou noc se nedá.
Jinak můj starší syn se budil 1x za noc a brzo spal celou noc, zlomilo se to až když začli růst zoubky, to byl vzhůru 2x za noc, takže furt super😊

hribek
7. črc 2019

@sweet81 me spis fascinuje ze nektere se nenaucily to, ze je otazka a pani chce odpoved na tu otazku, tzn. jak naucit dite spat celou noc - jde to nejde to, pripadne jak. kdyby se ptala na nazor, jak vase deti spi, jak se citite atd... ale nepta 🙂

@terkapali jinak moje odpoved, nevim, malej spava tak jak tvuj, tesim se az bude spat celou noc, ted to beru proste jako fazi, kterou musim prezit a jsem rada ze vstavam "jen" 3x 🙂

vita_
7. črc 2019

@elikup Tohle mě zaujalo ... mám zdravé dítě a učila jsem ho přetáčet, protože preferoval jednu stranu, učila jsem ho i lozit, protože se tři měsíce plazil a měl to tak zafixované, že lézt nepotřeboval a k tomu je trochu hypotonickej (je vlastně teda zdravej?), předpokládám, že najednou nezačne sám chodit, budu ho muset držet atd., tzn. učit ho a fakt si nemyslím, že si zvládne bez učení obout a zavázat boty, obléct a zapnout košili apod. Vaše děti se s těmahle schopnostma fakt narodily?

bayt
7. črc 2019

@vita_ V zivote jsem syna u chozeni nedrzela, naopak to dokonce odmita a chce sam...v zivote sem ho neucila nic jako pretaceni, lezeni atd. Oblikani trika vypozoroval taky sam, tkanicky mu ukazu, az projevi sam zajem, ale az fakt bude chtit on.

bayt
7. črc 2019

Me by hl zajimalo, jak zakladatelka vi, ze dite nema hlad/zizen.

lachtanice86
7. črc 2019

@terkapali na co si stezujes? Takhle male dite to nenaucis, hlavne nechapu co chces ucit. Je to normalni. Mám 7m dceru. Usne o půl 11, vstává v 1, 2hodiny si hrajeme, usíná kolem 3 až půl čtvrté ráno a pak vstane v 6:20. A pak usne až za 3hodiny na 20minut. A ma to od začátku, no vlastne se to zhoršuje

vita_
7. črc 2019

@bayt No já ho to neučit, tak je křivej a neleze, což je vývojovej stupeň, kterej fakt nesmí přeskočit. A co se týče chození, už teď když obchází nábytek, tak se mě občas chytá, tak asi nemám zdravé dítě ;)

elikup
7. črc 2019

@vita_ všechno se naučil sám, asi se dívá kolem sebe.

drakenn
7. črc 2019

@vita_ no některé děti nelezou, přeskočí to a rovnou chodí..

vita_
7. črc 2019

@drakenn a to je špatně ;)

hanka_12345
7. črc 2019

@lachtanice86 probuh to je sileny!to to mam jeste zlaty

bayt
7. črc 2019

@vita_ Tak pokud měl nějaké potíže, tak je jasné, že si mu pomáhala. Jinak jsou děti, co nelezly, a jsou úplně v pořádku. Prostě každý dítě je svoje, nemusí všichni jet dle stejné šablony.

hanka_12345
7. črc 2019

@bayt ale mohly by 🤣🤣🤣🤣

vita_
7. črc 2019

@bayt Žádné problémy neměl, jen prostě proč bych se otáčel na obě strany, když na břicho se dostanu, i když se otáčím na stejnou stranu. On je trochu psychicky dál, než fyzicky, tak dost věcí očurává. Ano, každé je jiné, nemusí jet podle šablony, ale lézt musí. A to, že nelezly a jsou v pořádku, může, ale vůbec nemusí být pravda. Nejsem lékař, každopádně mám od pediatra a dvou fyzioterapeutek, že pokud by lezení přeskočil, tak by to bylo sakra špatně (obecně, ne jen u našeho syna), mimojiné si tím propojuje levou a pravou hemisféru.

lachtanice86
7. črc 2019

@hanka_12345 to ano. A jak píšu, zhoršuje se to. Když měla 4m tak se vzbudila a po jídle třeba do 20minut usnula, teď dřív jak za dvě hodiny neusne. Sama v postýlce řve, takže si normálně hrajeme

bayt
7. črc 2019

@vita_ Pokud je vyvoj 100% v poradku, neuprednostnuje dite dlouhodobe jen jednu stranu. Ja treba jak dite nelezla a jsem celkem zdrava 🙂 Neni to ideal, urcite bych syna taky podporovala, kdyby se k tomu nemel, ale dite to delat nemusi...Ja jsem jen psala, ze jsem syna nemusela ucit veci, ze se je ucil sam, normalni vyvoj..

aselluska
7. črc 2019

To je normální, že se takto malé děti v noci budí, málo komu spí ukázkově.

vita_
7. črc 2019

@bayt No ono to tak jednoduché a jednoznačné není ... nebudu se dohadovat. Dnešní generace trpí na bolesti zad i z důvodu, že se dřív vývoj neřešil, nic moc se nevědělo a žilo se v domnění, když neleze, apod., tak je to v pořádku. Já zas jen napsala, že i normální dítě se musí něco učit, mmch. už i to, že se mu ukáže, jak se zavazují tkaničky, je učení, no to je jedno 🙂

olga_
7. črc 2019

@terkapali Nečtu diskuzi, každopádně spí krásně a celonoční spánek naučit nelze. Taky mu můžou začít lézt zuby a třeba vás bude čekat buzení i po 20 minutách. Jinak dítě obecně je přírodou "naprogramované" k častému buzení - pocit bezpečí, přítomnosti pečující osoby a milion dalších důvodů, které nijak nesouvisí s jídlem. Ještě zbývá možnost zkusit hledat baterky 😀.

vendelinka08
7. črc 2019

To snad ani nejde naucit. Myslim ze ti spi uplne krasne. Ja tom mam take tak a jsem rada...protoze vzdy to muze byt i horsi a muze se ti budit i casteji. Takze bud rada ze to tak mas. Verim ze obdobi celonocniho spani prijde a budu rada kdyz to bude brzy...ale...az to prijde tak to prijde.

pratensis
7. črc 2019

@vita_ @bayt Jen můj postřeh - může to být tou hypotonií. Můj starší syn byl taky mírně hypotonický, ve 12 měs. ještě sám neseděl. Pediatrička nás poslala k fyzioterapeutce a ta nám skutečně poradila cviky a aktivity, které by mu pomohly a stimulovaly ho k lezení (taky do té doby jen plazil). Zkrátka k tomu, aby mu posílily příslušné svaly, aby se dokázal zvednout na kolínka a proběhly další fáze motorického vývoje. Jeden cvik byl taky při tom přetáčení... Takže jo, i my jsme syna svým způsobem "učili" lézt. Ale neřekla bych, že to je úplně standardní stav. To je jak s cvičením Vojtovou metodou - některé děti ho potřebují a bez něj mají problém. Při chůzi jsme ho ale nedrželi, na všechno si přicházel sám a svým tempem. Mladší hypotonický nebyl a nikdo ho toto učit nemusel.
Jinak jen pro zajímavost a úplnost, já oba oblékat učila (kde je předek a kde zadek oblečení, jak si ho nejlépe "narafičit", aby se jim oblékalo co nejsnáz atd.). Obouvat se začali sami.

vita_
7. črc 2019

@pratensis Ano částečně to je tou hypotonií, u fyzioterapeutky jsme byli a díky tomu, že jsem za ním, jak idiot 3 týdny chodila a zvedala ho na kolínka, aby lezl, tak leze, křížovej vzor se naučil za půl dne. Na kolínkách být uměl dávno, dávno na nich péroval, ale jistější a především rychlejší byl u plazení, tak proč se namáhat, jeho prioritou není pohyb, ale dostat se někam, kde může něco montovat. Takže jsem ho jen nutila, aby prioritně lezl a ne plazil, Vojtovku nám fyzio ukázala, ale to bylo psycho, on věděl, co má dělat, ten cvik zvládal bez problémů, ale nedokážeme ho už udržet, ale párkrát se nám to povedlo, tím se asi taky trochu zaktivoval. Jinak od 10 m. sedí, stojí a obchází nábytek, takže zas tak opožděnej není. Co se týče Vojtovky a vůbec cvičení na symetrii nebo podporu pohybu, nemám kolem sebe milion dětí, ale celkem dost na to, abych mohla říct, že cvičí min. každý druhý. S tím oblékáním je to jasný, i obouváním, nevěřím tomu, že se to nějaké dítě naučí samo, čímž, myslím, že si samo, aniž mu to někdo ukáže, zaváže boty, zapne zip, knoflíky, pantenty, zaváže čepici, správně dá levou a pravou botu atd. tomu opravdu nevěřím, musí se mu to ukázat.

sudylichozrout
7. črc 2019

@terkapali ahoja, mela jsem velkou kliku, statsi dcerka spala celou noc od 3 mesicu. Byla jsem to ja, kdo ji musel na kojeni v noci budit. Po odstavu v jejich 7 mesicich jsem davala spicimu diteti jen v noci 1x UM. Mladsi dcera to mela stejne, jen az od odstavu tez v 7 mesicich. Ted je ji rok a ctvrt a spi tez celou noc. Naucit se to ale neda. Myslim, ze k tomu mas mozna i naslapnuto prirozene, nase holky se budily (kdyz se jeste samy budily) take tak 1x-2x za noc. Nektere deti jsou spavejsi, jine ne. Ale urcite je to nenaucis, neni jak.

terkapali
autor
7. črc 2019

@vevebubu to já vím, že spí ukazkove, jen u první dcery To bylo o trošku lepší 😀, spíš mne jen zaráží, že se vzbudí ikdyz nemá hlad a za chvíli zase vytuhne