Jak naučit dítě kakat na nočník?

hvezdicka97
19. srp 2016

Ahoj holky,má 3letá dcera jde v září do školky a stále máme na noc plinku. Ale o dost horší věc je, že se naučila kakat jen do plinky. Cura už normálně do záchodu ale i kdyby potřebovala kakat od rána tak to bude radši zadržovat dokud nedostane plinku nebo ji to nezačne opravdu nutit. Ani na nocnik prostě nepůjde a jak ji tam posadim, pořád z něj utíká. Už nevím co s tím :( doktorka mi řekla ať ji dám easylax nebo jak se to píše. Je to na způsob projímadla protože z toho má samozřejmě i zácpy a také aby ji to motivovalo na nocnik že se toho bát nemusí. Ale je to stejně k ničemu, na nocniku prostě nevydrží., akorát se mi z toho většinou pokaka mimo :( Jak ji to mám už naučit? Mám strach aby se ve školce nepokakavala aby mi ji nenechali další rok doma :( naučila se kakat ve stoje, což ji bolí tak ani nevím jestli se bojí přímo toho kakani nebo si sednout na ten nocnik a tlačit, fakt nevím :(poradite mi někdo?

nutricnihodnota
19. srp 2016

Zkuste záchod. Možná jí je nočník na kadění nepohodlnej. Mě teda byl.

samaber
19. srp 2016

Jsme ve stejné situaci, můžu se pretrhnout a z kakání má hrozu. Bude mít za tři měsíce tři roky. Párkrát se povedlo do WC, ale odměny a ovace jak v národním nepomáháji. Zácpy má taky a musíme dát laktukozu

hvezdicka97
autor
19. srp 2016

@nutricnihodnota to jsmr taky zkoušeli a doktorka říkala že nocnik je pro ně lepší že si těma nozickama aspoň trochu stlacej bříško. Ale nepomáhá ani jednon :(
@samaber nám se to do wc povedlo asi jen trikrat a to s tim ze udelala jen bobek ktery ani nespadl :/ tak držím palecky ať se vám postesti a je to už dobré. Takhle se trápí maminka, i to dítě ..mám strach až dojde ten easylax (8dávek) co bude pak..aby si něco tím zadrzovanim neudělala

xdany
19. srp 2016

Tak ve skolce kakat nebude, doma ji date plinu a ona casem ke kakani do zachodu dospeje...(uvidi ostatni deti a jak znamo, deti jsou maly vopice)

samaber
19. srp 2016

@hvezdicka97 díky, taky jdeme v září do školky. mě se povedlo jedině když vidím že to na něj jde nebo už kousek udělal a oznámil. easy lax znám nedoporučuji používat,ale to pouze z důvodu, že strkani aplikátoru do zadečku bude zbytečně traumatuzujici, lepší ta laktukozu na lžičku. náš zadržuje dokud to jde,takže pak má akorát tu zácpu nebo to pustí do kalhot, částo někde schovaný nebo v posteli. Má období vzdoru, není s ním moc domluva... Bojím se že když se třikrát pokandi tak má ve školce konec

lucka662006
19. srp 2016

Máme to samé, za 3 měs. nám budou 3 roky. Čůrání úplně ok do nočníku, záchoda nebo venku. Kakání - vždy začne prosit, že potřebuje plínku, protože chce kakat. Když nedám, začne brečet a pláče třeba 15 min., takže to nejde... Pak to v sobě zadrží do druhého dne a zas to samé. Asi to přijde až s věkem. Podařilo se nám jen 2x do nočníka nebo záchoda, jinak vždy musím dát plínku. Do plenky také kaká vestoje nebo jakoby zapřený...

hvezdicka97
autor
19. srp 2016

Holky děkuji za odpovědi. Koukám že se to stává asi často u dětí. Mě doktorka hrozně tloukla.do hlavy že tím že ji dám plinku ji ustupuju a může.to takhle trvat dlouho..a ona se právě dost často polala, jakože udělá bobek který ji visí u zadečku tak mam strach aby se to nestavalo i ve školce.

samaber
19. srp 2016

@hvezdicka97 pokud tu plenu potřebuje tak bych nebrala (jak říká dotkorka) já to udělala loni a dva měsíce nekakal z toho "traumatu"

evulina77
19. srp 2016

@hvezdicka97 ve školce jsou zvyklí na dost věcí. Prostě bych jim to řekla, že má s tím problém. Ale myslím, že bude kakat doma. Moje dcery nemají s kakáním problém, ale ve školce kakaly asi 3x.

evulina77
19. srp 2016

@hvezdicka97 jinak je potřeba zapracovat na stravě, aby měla hovňouse měkkýho a aby to byla rychlovka. Nějaké velké tlačení je spíš na škodu. Ale to asi není žádná novinka 😀

hvezdicka97
autor
19. srp 2016

@samaber taky mi přijde že je to pro ni šok že předtím mohla v klidu do plinky a najednou jsme ji to vzali a je problém..
@evulina77 děkuji 🙂 stravu má pestrou, i když zadrzuje tak nemá stolici tvrdou, ale bolí jí bříško i při kakani

veronikaka
19. srp 2016

Mladší dcerka měla strašnou zácpu a vyřešil to záchod a lentilka za odměnu. Nejprve lentilku dostávala starší dcera a mladší jsem řekla, že ji taky dostane když se "vykadí" a pomohlo to. Možná to někomu přijde nemorální, ale za tu zácpu a úlevu od bolesti mi to stálo. Pak jsme od lentilek zase odnaučili.

samaber
19. srp 2016

@veronikaka ne naopak super řešení, ale u nás fungovalo bohužel jen chvíli