Jak naučit roční dítě chodit bez plen?

lajochova84
23. črc 2018

Holky, maminky, všude jsem slýchával jak dříve byl děti v roce bez plen, i prvorozený mého manžela. Náš malý má 14m, na nočník ho dávám 4 měsíce, co ještě pořádně neseděl. Vždy ráno, vždy po spaní, někdy i během dne. Ano, vyčůrat se nebo i ráno vyláká, ale, že by nějak omezil čůrání do plenky, to ne. Teď běhá nahatý venku nebo ku dám jen kraťasy, aby věděl, že, když se počůrám je v mokrým, ale nemá to vůbec žádný účinek. Prostě si pořád čůrá jak chce. Neumí mluvit, ani chodit, takže si myslím, že je asi ještě brzo, ale ráda bych, aby byl do podzimu bez plen aspoň pres den! Poraďte.

lajochova84
autor
25. črc 2018

@eviicka jen jsem upozornila, že tohle je ten sarkasmus.

lajochova84
autor
25. črc 2018

@astyna no, pokud se naučí přes den na nočník nebo venku a na noc bude mít plenou, je mi to jedno.pohadky nepoustim, prostě jo posadil na nočník, on se většinou téměř okamžitě vyčůrá a pak sleze. Nesedí na něm pět a víc minut, max těch pět, když vím, že by měl kakat, ale pokud se mu už nelíbí tam sedět, tak mu prostě dám plenku, být se do ní za dalších pět minut vykadi. Nehrotim to.

lajochova84
autor
25. črc 2018

@linbrno ano, s jinými názory mám problém, ale ať si každej dělá co chce, ale ať na mě jako první neútočí, že můj názor je špatný. Navíc, když jsem se jen zeptala. Nenapsala jsem začátek diskuze, že chci mít dítě v roce bez plen ( rok mu byl před dvěma měsíci) a jak toho dosáhnout za každou cenu. Že bych třeba dítě přivazovala a nedávala mu pít, což mi tady několik žen vpálilo.

lajochova84
autor
25. črc 2018

@eviicka někomu je na bliti z jiného slangu, mě z toho mateřského. Látkovky, fajn, ekologie, taky třídím odpad, šetřím vodou, nekupuji zbytečně plasty (plasty a obaly) a pokud to někdo chce dělat dobrovolně, ať to dělá, ale mě to přijde k smíchu, že si přidělává práci. Ano, děti jsou dneska velmi často vypocitavi a rozmazlenost parchanti ( parchant vyjádření pro nemanželské dítě), takže prostě paňáři. Jako, naposled, já se jen braním, já se jen zeptala a pak odrážím útoky na mě opět útokem. To je snad pochopitelný.

hanih
25. črc 2018

Tak jsem se dneska ptala našich (věk něco málo přes 50) a tchyně s tchánem (kolem 70) na jejich metody odplenkování a prý to dělali tak, že posazovali, snažili se motivovat, nechávali běhat bez plíny apod., ale žádné drastické metody. A tedy v roce bez plen nebylo ani jedno jejich dítě. A když jsem jim říkala o metodách, o kterých tu padlo, že se používaly (nebo snad i nyní používají), jako posazování samostatně nesedícího dítěte na nočník, násilné držení na nočníku nebo omezování pití večer, tak si ťukali na čelo, a že neznají nikoho, kdo by tohle dělal. A o ročních dětech, které si samy uměly říct, že chtějí na záchod, taky nevědí... Tak to tehdy snad nebylo tak hrozné. Nebo máme s mužem štěstí, že máme normální rodiče 🙂

tinaprofi
26. črc 2018

@hanih trochu hrach na zed, zvlastni clovek

dudlinek
28. črc 2018

Dobry den mam holcicku jsou ji 2 roky a 3 mesice a nedari se mi ji odplenkovat nocnik v nima jako hracku haze do nej kdyz na nem sedi hracky. Byva cely den bez plenky a vse dela mimo ne nanocnik a kdyz ji na nocnik posadim nic do nej neudela muzete mi prosim poradit jak naucit dekuji

naste
28. črc 2018

@dudlinek V tomhle věku už bych jí učila rovnou na záchod.

oveckaluky
28. črc 2018

@dudlinek Naše malá nočník bojkotovala a taky byl jen "na hraní" - jak jsme ji svlíkli a posadili, řev...nelámali jsme to přes koleno, čas od času zkusili a pak na to najednou přišla sama, úplně v pohodě, byly jí dva a půl - během týdne přes den bez nehody a během měsíce je odbourala i v noci 😉 Vydržte, dozraje k tomu sama 🙂

kata267
28. črc 2018

@dudlinek mam to stejne dcera 2roky, nocnik ne, zachod ne, venku ne..proste rev...a kdyz ji nedam plinku tak muzu s jistotou rict ze budu prat pocurany kalhoty.....nijak extra to nehrotim stejne to nema cenu vsak ona na to jednou prijde snad 😂

meiem
28. črc 2018

Zdravím, já nečtu celou diskuzi.. když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně můžu říct, že dcera byla taky v roce bez plen.. ale jako zvládla to tak ve 20 měsících.. ale je rozdíl 12m kdy slavila vyloženě ten první rok.. a skoro dvouleté dítě. Nedávno jsem i zaslechla manžela jak se o tom baví s kamarády.. taky vykládal, že dcera byla v roce bez plen, což je tedy pravda, ale je to dost zavádějící že 😀
Podařilo se mi ji na chvíli odplenkovat i dříve (myslím že měla cca 16M), ale po 14 dnech bez plen jsme letěli na dovču a počurala mě hned v letadle.. tak jsem to vzdala a na nějákou dobu odložila a pak to šlo samo, už mluvila a nehody bych napočítala na prstech ruky.

suromana
28. črc 2018

@dudlinek
Syn do 2 let a 3 měsíců nočník ignoroval, když jsem ho sem tam zkusila posadit, nastal řev a vzpínání, tak jsem to nechala být, a pak zase za čas zkusila, v květnu mu bylo 2,5 roku, tak přišel další pokus, do nočníku se vyčůral, ale za pět minut mokré kalhoty a za hodinu třeba i pětkrát, kakat na nočník neexistovalo, vrátila jsem pleny, a na začátku července už to vyšlo, za tři dny komplet bez plen a doteď bez jediné nehody, prostě nastal ten správný čas.

malanoha
29. črc 2018

@dudlinek Nijak, proste na to neni zrala. Vrat ji plínky a zkuste to za par tydnu v klidu znovu.

dudlinek
24. srp 2018

Holky dekuji za rady dcerka uz na nocnik chodi podarilo se nam to ze dne na den i v noci spi bez pleny

suromana
24. srp 2018

@dudlinek
Super, sikulka, všechny děti se to nakonec naučí 🙂

fandamohyla
21. črc 2022

Mám dvě starší sestry (1974 a 1975). Ta nejstarší z nás se kompletně zbavila plínek ani ne v 18 měsících, když se narodila ta prostřední z nás. Ta se zbavila plínek do dvou let. Já jsem tedy ročník 1980, a plínek přes den jsem se zbavil krátce po 3. narozeninách, přes noc jsem je měl ještě na 1. stupni ZŠ... Prostě každé dítě je jiné, a konkrétně u mně začalo platit až to, že jsem dostával pleny na široko, které mně značně omezovaly v pohybu...

lenulacek
21. črc 2022

@lajochova84 nech tomu čas.
Moje první byla sikovna, byla bez pleny na spaní v roce a půl, druhorozena měla skoro dva a půl když si na to přišla 🙂

bara88
21. črc 2022

Proboha od čtyř měsíců na nočník? Proč si dávala na nočník nesedici dítě?proč tak spechaš?a proč jako do podzimu bez plenky?

fandamohyla
21. črc 2022

@bara88 bylo napsáno, že od 10 měsíců vysazuje na nočník, teď je mu 14 měsíců

lajochova84
autor
14. zář 2022

@fandamohyla holky, čtěte i datumy 😁 už mu je pět. A pleny jsme ukončili cca ve třech.

lajochova84
autor
14. zář 2022

@bara88 čtěte i datumy, už to fakt není aktuální 😁