Jak naučit skoro dvouletou dcerku na nočník?

klarisa6
18. pro 2015

Ahojky, mám skoro dvou-letou dcerku, kterou se už nějakou dobu snažím naučit na nočník. Raději bych penízky za pleny vložila do jiných potřebných věcí. Ona už moc dobře ví, že čšššííí (jako čůrání 🙂 ) se dělá do nočníku, řekne si, přinese si nočník, sundavá plínku a sedí... a sedí... a sedí... a sedí... a nic. Tak jsme zkoušeli takovou umělou kachničku s dírkou, kterou jsme naplnili vodou a ukázali, že kačenka čůrá a zajásali... nepomohlo to. Zkoušeli jsme jí nechat kalhoty bez plínky, aby to cítila, kdyby se počůrala, což se několikrát povedlo. Stále jí říkáme čůrat na nočníček, má ho i na očích. Ale stále nic... teda ona se vždy pak vyčůrá (i vykaká) vedle na nočníku, nebo do vany, když se jde koupat. Prostě sedne si na nočník, ale pak se vždy vyčůrá vedle. Co mi poradíte? Jak jí vysvětlit, že má čůrat do nočníku a ne vedle něj. Slibujeme i dobrůtky. Taky mi někdo říkal, že má ještě na to čas... ale taky mi říkali, že už to má dávno umět. Děkuji.

evulina77
18. pro 2015

poradím ti vydržet, pokud už jsi začala vydrž. Může to trvat i měsíc. Ve dvou letech už by mohla. Nebude to hned, ale bohudík nepereme na valše 😀 😀 , tak to vydrž. Dávej pravidelně na nočník a když se zadaří, tak chval, mé přehnaně, ale normálně. Nečekej, až si sama řekne. Ona to pochopí...
,

leniczka23
19. pro 2015

@klarisa6 Jak dělá tohle, je na dobré cestě a už to nebude moc dlouho trvat, ale nesmíš na ní tlačit.. Zkus to vždycky po pár dnech, pokud to opět udělá vedle, dej jí pleny a zkus zase za týden.. Má opravdu čas.. Můj syn dělal to samé a pak prostě jednoho dne přišel a že EE a sedl si a vyčůral se a dokonce ten samý den začal i chodi sám, že si prostě přišel když potřeboval, sedl si na nočník a vyčůral se.. Doma je bez plen, na spaní a ven jsme si ještě netroufli, ale asi už to prubnu..jsou mu dva roky a skoro dva měsíce..

cmochy
19. pro 2015

Doporučuji ukázat odměňování.
Maminka se vyčurá na záchod tak si za odměnu vezme třeba gumídka. Tatínek se vyčurá na záchod tak si taky vezme gumídka a samozřejmě náležitě vychutnávat. Malá bude chtít taky, tak posadit na nočník a nechat vyčurat... pokud se nevyčurá tak bez gumídka, ale s úsměvem, že třeba příště. Nic se neděje, gumídek na čurání počká.

Naše mladá si sama sedla na nočník kolem druhého roku. Měla normálně plenu, začalo se jí chtít čurat, sama si jí sundala, vyčurala se a natáhla si kalhoty. Přišla za mnou, že se vyčurala. Tak na ní koukám, vidím, že nemá plenu. Šla jsem k nočníku, po cestě jsem potkala suchou plenu na zemi a v nočníku loužička.
Prostě jí to secvaklo. Od té doby bez pleny... jako zázrakem i na noc. Prostě si v noci sama vstala, sundala si plenu, vyčurala se na nočník a zase ulehla. Bez pleny už samozřejmě, nasadit si jí neuměla 😀 A pohoda... ze dne na den, úúúúplně bez plen.. i na noc.

krystalka
19. pro 2015

Taky bych na ni netlačila....v tomhle věku už to některé děti zvládají, ale spousta ještě ne, rozhodně to není tak, že by to už musela umět....každé dítě je jiné.....třeba můj syn - zkoušeli jsme nočník asi od roku a půl..... téměř do 3 let odmítal na nočník vůbec sednout, řev příšerný....vyzkoušeli jsme jich několik, záchod, čůrání venku taky ani náhodou....no a pak asi 2 měsíce před 3.narozeninami jsem zase jednou navrhla, že zkusíme nočník....dvakrát za dopoledne se počůral a odpoledne už seděl vesele na nočníku 🙂 ....od té doby chodil sám, nemuseli jsme se ptát a venku nebyla žádná nehoda, neznám praní počůraného oblečení, čištění koberce nebo sedačky.....prostě k tomu dozrál....o pár měsíců později se zbavil plínky na spaní - prostě jsem počkala, až bude plínka pár dní za sebou úplně suchá a pak jsme ji zkusili sundat.....od té doby byl bez ní 🙂

krystalka
19. pro 2015

@cmochy - za zkoušku to stojí, ale ne vždycky to funguje......odměny jsme tenkrát u syna zkoušeli taky, ale bylo mu to úplně fuk 🙂 , on je ale takový odjakživa, nikdy se nedal ničím moc uplatit.....ale ani "potrestat", když třeba něco provedl....nějaký zákaz něčeho, nebo že nedostane oblíbenou dobrůtku, to s ním ani nehnulo....

klarisa6
autor
20. pro 2015

@cmochy Ahojky, děkuji. Taky jsme zkoušeli nalákat na dobrůtku, jako odměnu. Ale zatím nezafungovalo. Teda jako dobrůtku by si dala, to jooo 😀 Ale to čůrání nějak nejde. Jo taky si říkám, že na povel to nejde, když se jí nechce, tak nic ze sebe nevymáčkne. Tak budeme zkoušet dál...