Jak to zvládáte doma se dvěma dětmi?

15. čer 2022

Jak to máte - někdo zastává názor, že se dvěma dětmi se to doma nedá a školka pro starší je nutnost. Já budu mít syny 2 roky od sebe a minimálně rok budeme spolu doma všichni tři s tím, že se plánuji jet v režimu staršího a prostě improvizovat. Jaké jsou Vaše zkušenosti - dá se to se dvěma dětmi?

maxulekapcule
18. čer 2022

Já mám děti pět let od sebe. Naivně jsem si myslela, ze to bude výhra, jenže mladší neustále rve, a větší chce porad pozornost. Jsem a nemá sama, chodím do prace, s mladším denně, se starsim občas. Je to na palici, doma bordel jak někde, ale zvládnout se to dá. Jsem vyřízena na tisíc procent 🤣

jola777
18. čer 2022

Asi se to zvládnout dá... Ale já mám dvanáctiletou dceru a dvouměsíčního syna. Takže tam už je to pohoda.. 😆💙

martinka0209
18. čer 2022

Ano dá, dceru nevzali do školky ,tak musela být semnou rok doma,nejlepší je když jsou hodně venku ,tak jsem se snažila chodit ven aspoň 1 x denně i v zimě když to šlo,mladší ,ale byla spavá ,takže i na kojení jsem ji musela vzbudit a v noci se budila jen jednou od narození,od třech měsíců mi spala celou noc ,a jak píšu museli jsme chodit hodně ven tam byla ta starší hodnější než doma a rozdíl mezi dětmi máme přesně 3 roky,kdybych s nima byla jenom doma ,tak je to náročnější ,tím že doma vymýšlí větší blbosti než venku ,a režim jsem mohla dodržovat stejně jen ta starší usínala v osm večer a ta mladší spala od desíti,a od půl roku jsem se snažila nastavit stejný režim i na spaní

miky132
18. čer 2022

Jasné že sa dá...ja mám doma štyri bez skolky aj školy chce to systém niekedy nervy ,ale prevažujú skôr pozitíva...

petulaapetula
18. čer 2022

Mám děti 22 měsíců od sebe. Rok a pul jsem byla s oběma doma, potom šla starší do školky, ale jen na dopoledne. Nebyl to vůbec žádný problém. Zvládali jsme to dobře. Samozřejmě byli nektere náročné dny, ale to jsou vždy.. Ale nikdy jsem nechápala tohle "odložení" staršího do školky, ze budu mít další. Ano pokud jsou věkove víc od sebe, tak je to jasné. Ale já dceru i ze školky, dokud jsem byla doma brala domu po obědě.
A co se týká režimu, tak ano, mladší se prizpusobovala režimu te starší. Obě v poledne ještě spali, večer jsme je dávali plus minus spat ve stejnou dobu atd. Obě plenky, dudlik. Vše jsme zvládali.

sherryel
18. čer 2022

My máme 2,5let syna a dvojčata 5m. Někdy je od rána do večera vyrval. Někdy brečí na střídačku a někdy je to pohoda. Dát se to musí . Muž je od 6-8 ráno v práci a vrací se průměrně kolem půlnoci. Většinou má volno jeden den v týdnu celý a pak půl dne mezi středou a nedělí. Je živnostník a první tři měsíce byl s námi doma, hlavně aby syn nebyl odstrčený na začátku než se srovnáme. Chodím s nimi ven. Vařím , uklízím ,šíju na stroji a vše se dá zvládnout. Nic jiného nám nezbývá a hlídací babičku mám jen jednu a to na doktory ( holky mají rehabilitace, různé vyšetření) a tchýně je většinou mimo město ( chalupa ) , tak že tam jedině syn přes noc ...