Jak uspat devítiměsíční miminko? Přes den nechce spát

miska3101
21. čer 2018

Ahoj,mám 9-ti měsíční miminko. Je to nespavec přes den. Naštěstí spí v noci. Aby usnula,musím jí uhoupávat na rukou,jenže už začíná být dost těžká,má 9kg a uhoupávání trvá i 30min. Když jí jen položím do postýlky a hladím,tak neusne,začne plakat. Snažím se jí přes den dát aspoň 2x 30min spát a občas si říkám,jestli by to nechtělo jí dát jen 1x až bude pořádně unavená. Jak uspáate?

bartakova_veronika
21. čer 2018

@junkka tak je jasné že každé dítě je úplně jiné a malou bych nikdy nenechala vybrečet dokud neusne .. to je to nejhorší co člověk může udělat ... děti by se neměli nechávat vybrečet ... v porodnici jsem s tím byla na prášky když mi 5 - 6 hodin v kuse brečela a já nevěděla co s ní a v porodnici mi ani neporadili a to mi takhle brečela 4 dny v kuse ... ale je pravda, že to mohlo být právě tím že jí vyndali z inkubátoru protože od té doby to nastalo ... . je jasné že některé musí uspávat na ruce a některé ne ... já osobně jsem neřekla že za to vysloveně může proto že jí uspává na ruce .. jen bych zkoušela i jiné možnosti .. pokud tedy opravdu brečí 10 minut v kuse a hodně ta se nedá nic dělat ... ono to opravdu může klidně přejít ... já jsem ráda že uspávat nemusím 🙂 i když by mi to nevadilo když má malá v 8 měsících jenom 6,5 kg tak to není tak hrozné jí ještě tahat ... ale nezávidím těm co mají v 8 měsících 10 kg miminka ... já osobně jsem zase proti aby mi malá usínala v posteli a spala s námi v posteli .. když se narodila tak jsem se i po třech měsících bála jí mít vedle sebe abych jí nezalehla .. a i teĎ bych se bála .. kort když mi začala válet sudy ... můj názor je zase takový že děti do postele rodičů nepatří, od toho mají svojí postýlku 🙂 ale to je zase jenom pouze můj názor

ariadna12
21. čer 2018

V nositku nebo se mnou v posteli (prcek na to ma chlupatou usinaci deku). Ale casto predtim breci, nez usne. Dobre je unavit hranim a fyzickou aktivitou. Pak odpadne samo dite jako kote😊.

junkka
21. čer 2018

@bartakova_veronika na spani v posteli mám úplně stejný názor 🙂 a přesto jsem kolem roku dcery byla tak vyčerpaná z nočního kojení, budila se tak 8x za noc a kojila cca 6x, že s náma nakonec spala. Vždycky tak od půl noci, kdyz uz jsem byla grogy. Ale uz spí zase u sebe. U dětí jsem se naučila, že platí pravidlo nikdy neříkej nikdy 😀

bartakova_veronika
21. čer 2018

@junkka tak to zase na druhou stranu souhlasím že se nedá říct "nikdy neříkej nikdy" já bych se i bála že by mi z postele spadla a to by bylo .. máme vysokou postel s velkým úložným prostorem ... já bohužel od 3,5 měsících nekojím takže mi zatím spí celou noc a nebudí se ... na noc dostane kašičku a dopije UM neboť plnou dávku kaše nesní ... a do rána jí to stačí .. ráno se vzbudí, nebrečí a hraje si .. nemá hned hlad takže si v klidu nachystám UM a čajík a pak jde po nějaké době baštit 🙂 malé je 8 měsíců tak uvidíme jak dlouho zvládne spát sama v postýlce .. ona je trošku ve všem opožděná .. zatím umí jenom válet sudy, ani neleze, nesedí, neplazí se .. nic ... ona se narodila malinká a teď má jenom 6,5 kg tak nemá na to tolik síly ... proto také musíme chodit na vojtovku tak uvidíme časem ...

dancamich
21. čer 2018

Dcera mi v deviti mesicich spala nekdy jen jednou denne nekdy dvakrat + nocni spanek tech 12-13 hodin. Pokud spi hezky v noci, tak bych to nehrotila striktne na dve spani pres den. Nenechavala bych ditko vyrvat. A co ten hojdavak nebo nositko? 9 kg je fakt tiha na uhoupavani na rukach. Me ted staci ty ctyri u maleho.

lajla
21. čer 2018

v tule u prsa.bez place a v klidu.

junkka
22. čer 2018

@bartakova_veronika to určitě dozene ;) dcera byla sice narozena normalne, ale prvnich 6 měsíců jen lezela na zadech a na brichu byt prostě nechtela, byla peknej lenoch. Pak to vzala supem a ted beha jak drak 🙂 vsude jsem si cetla, jak mimina travi pulku dne na brichu a nechapala jsem 😀 no a syn jen ted cely den na brichu uz od 3 mesicu a je to dablik. Kazde dite ma svuu cas ;) ten nocni spanek zavidim. U nas se ted spi taky na prd. Asi na to holt nemam stesti :-/

bartakova_veronika
22. čer 2018

@junkka tak to mě malá na bříšku je ráda a spokojená ... sice se otáčela sama až někdy kolem 5 - 6 měsíce ale to vůbec nevadí .... do té doby jsem jí převracela já a vždy se rozčilovala když jsem jí vracela na záda ... teď už na břiše tak dlouho nevydrží protože ráda válí sudy takže jí musím pořád hlídat ... ale je to zatím vše co umí ... sice už umí sedět i sama ale sama se ještě neposadí ... to samé když děti si strkají paleček od nohy do pusy tak ona to nedělá ... jo 2x to udělala pak zase ne a teď asi po měsíci a půl zase občas ten palec do pusy strčí ... ona na 8 měsíců má cca 64 cm a 6,4 kg .... oproti ostatním dětičkám je to prcek :D

bartakova_veronika
22. čer 2018
smudlinka24
22. čer 2018

@absintka19 mame to uplne stejne a moc si toho vazim a uvedomuji si, ze by to nemusela byt takova pohoda. Ale rikam si, ze to mam za to utrpeni, kterym jsem prosla pred tim.

absintka19
22. čer 2018

@smudlinka24 presne. To utrpeni ma sve "ovoce". Takova pohodicka nam byla souzena. Taky gratuluji 🍀

ahanka
12. črc 2018

@miska3101 nejste sama nebojte. Moje cácorka mi začala trochu lépe spát zhruba v 10 měsících. Ale i dnes ji mám někdy na klíně/rukou i hodinu. Hold je někdy přetažená, tak se jí nedaří zabrat, nebo odpoledne spala pozdě (taky nespavec) atd. Zkuste vypozorovat, co děťátku vyhovuje a to mu umožnit, pak zvládnete i nějaký ten nespavý den (mně třeba dva dny po sobě spala přes den jen 30 minut!). Je to náročné pro oba.

vanea
12. črc 2018

Ahoj, nečetla jsem to tady...Ale ve dne neuspávám nijak, malý má 10m. Nechávám to na něm...pokud je unavený, usne mi sám do 10ti minut (dřív to tak nebylo), sleduju jak se chová (když už je u hraní podráždění nebo si mne očička, položím ho do postýlky a usne) no a když unavený není, tak akorát pláče, v postýlce být nechce...Občas spinká 1x denně hodinu a občas spinká 1xdopoledne i 1x odpoledne... většinou když víc řádí, tak víc spí.

erikajj
13. říj 2019

Vím, že je to už neaktuální, ale nedá mi nereagoval 😉 my máme 8,5měsíce holčičku, od narození je nespavec přes den. Nespinkala vůbec ani jako čerstvé miminko, pak jedině venku v kočárku, takže jsem s ní DENNĚ venku nejméně 4hodiny.je to super ale někdy prostě očista 😢 kord se nám do toho přidalo naprd noční uspávání a noční spaní. Jsem hotová.. při usínání (ač jeví známky únavy už) začne jančit po posteli, hází sebou, kope nohama, jako kdyby potřebovala vydat energii...přenesu do postýlky a pak jak si jdu lehnout-jak kdyby mě vyčuchala a hnedle se drží šprinclů a dožaduje se mě...nemám energii na další uspávání , tak jí hnedle dám prso a doufám, že u toho usne, ale budí se stejně co 1,5 hodiny 😢 třeba to dělám tím kojenim, ale já jsem prostě hotová, unavená a ani nevím, čím jiným bych ji ukonejšila (lahev s vodou mi odhodí hnedle rukou, dudlikem ji akorát naštvu k většímu řevu) co dělám špatně