Jak uspat dítě v postýlce?

kebertova
29. dub 2007

Ahoj maminky.Moc doufám že mi někdo z vás poradí... 😒 Mám půl ročního Martínka a každý den a noc ho musím uspávat v kočárku protože v postýlce mi nedokáže usnout,když ho tam položím po jídle tak je tak hodinu hodnej ale pak je to peklo. 😒 Dneska ráno se mi stalo že mi martínek vypadl z kočárku,a abych ho na noc připla na kšíry na to nemám srdce abych ho tam uvázala,měl sám spinkat v postýlce ale když už usne tak spí max.30 minut 😒 a pak musí do kočárku. 😒 Když byl malý tak jsem ho stahovala do zavinovačky a rychlozavinovačky,ale na to už je velký abych ho stahovala, 😒 ale když byl stáhnutý tak hned usnul a spal celou noc.Co mám dělat???? 😲 Lenča

lendych
11. lis 2008

Zdendallicko, precti si prispevek Kubaky v tematu rozmazlene miminko.
Chci te videt az budes mit vlastni miminko. To je pak vse uplne jinak , nez clovek rikal nez mimi mel.
neni rozmazlenost kdyz chce mimco chovat casto kojit atd. Je to prirozene. Precti si fakt to tema a treba pochopis.

lendych
11. lis 2008

Dite do roka nedela nic umyslne a potrebuje mit v matce oporu, neni to rozmazlenost..........
Stejne at si to kazda maminka dela jak chce. Kazde mimi je jine. Hlavne at je matka i idtko spokojen e😉

gigi2
11. lis 2008

Já přidám už starší vlastní zkušenost z dob, kdy byl náš puberťák ještě mimi....
Jako malé mimčo nebyl nikdy uspávanej, spal s námi v ložnici.Většinou jsme oba večer vytulhli stejně 😀 😀
Pak jsme ho v 10 měs.přestěhovali do jeho pokojíku a na uspávání zavedli od prvního dne jasnej řád a rituál.
Po zaplutí do postýlky následovala pohádka,mluvená či čtená( mohl si vybrat),pak pusa, pohlazení a zavření očí.Poté jsem ho vždy pár minut hladila přes zavřené oči a povídala, co hezkého se mu bude v noc zdát...
Pak jsem mu popřála dobrou noc a odešla z pokoje.
Celý tento každovečerní rituál byla otázka max. 15 min.a nedělalo mi to nikdy problém.
Obráceně zase musím říct, že neznám vzteklé řevy, či lítající 3 leté dítě ještě v 22 hod večer po bytě a žadonící o jídlo, pití, další pohádku,další čůrání, to celé se dokola opakující, jak to kolikrát vidím u známých či kamarádek.stejně tak hodinové uspávání dětí, či čekání u nich u postele, až usnou.
Každé dítě je jiné, ale pokud budu ještě možnost zažít tu samou situaci s dalším dítětem znovu,budu se snažit to zavést opět tak.Jen s tím rozdílem, že spát samo v pokoji bude ještě dříve, než v těch 10 měs.

anke
11. lis 2008

Mate stesti, ci dite uspavane nemuselo byt ... no stesti, jak jsem rikala, me to zas tolik nevadi, ale nevadilo by mi ani kdyby usinal sam ci spal celou noc 😎 ... ja ted zkousim zavest ten ritual a postupne odbouravat to hojdani, treba to zabere nenasilnou cestou (haha 😀 )

gigi: az v 10. mesicich a podarilo se? to je parada ... ja doufam, ze se mi podari taky Davidka premluvit nejakou dohodou bez drastaren 🙂 (akorat me dneska revem nenechal dopovedet tu Sipkovou ruzenku) ...

zdena: jeste jedna poznamka, myslim si, ze vetsina rodicu si dite do postele umyslne - jak ty rikas - "nenatahne", ale maji tam dite prave proto, ze nechtelo jako mimi usinat a spat samo a nemeli to srdce ho nechat rvat ... btw nase dite neusne ani u nas v posteli - zkouseli jsme, proste se chce nosit no 🙂

lendych: souhlas, spokojenost obou je nejdulezitejsi 🙂

zdenallicka
11. lis 2008

lendych: Souhlasim s tim, at si to kazdy dela, jak chce.. A s detmi mam vic nez bohate zkusenosti..;o)) Tim nerikam, ze vy ne.. ALe taky mam sve zasady... 😉

anke: A pokud dite "neokusi" spani s nekym, spat samo bude docela klidne... 😉

zdenallicka
11. lis 2008

anke: A taky nevim, proc jsi tak utocna... Pokud nesouhlasis s mym nazorem (coz je naprosto normalni s necim nesouhlasit), pak napis "nesouhlasim s tebou" a neprud..;o) Ja tu nejsem kvuli tobe...;o) Dobrou....

majenka
11. lis 2008

Zdenallicka&Anke: ještě než jsem měla malou a pak když jsem byla těhotná, měla jsem stejný názor jako Zdenallicka. Příklad jsem měla ve své kamarádce, která obě svoje dcery ihned po návratu z porodnice "šoupla" do dětské postýlky do pokojíčku a ony krásně spinkaly celou noc...od malinka. Takže i já jsem měla připravenou postýlku v pokojíčku ( hned vedle ložnice) s vědomím, že to i u nás dopadne stejně. A že rozhodně nebudu svoje dítě rozmazlovat. Vše samozřejmě dopadlo jinak...naše malá už druhý den po narození (tedy ještě v porodnici) začala odmítat postýlku-řvala tam jak na lesy a dětské sestry mi řekly, abych si ji tedy vzala k sobě, že mne potřebuje cítit...a tak to zůstalo. První týdny spala jen u mne na břiše, pak pomalu přešla vedle mne a dodnes spí se mnou. Uspávání bylo do 5.měsíce v šátku-chodily jsme spolu po bytě nebo skákaly na balonu a já u toho koukala na TV, pak jsme přešly na uspávání u prsa a to trvá doteď. Za téměř 9 měsíců malá usnula sama od sebe tak 2x. Takže každý večer si s ní lehnu do postele, ona baští a u toho usne...pak já vstanu...pokud je přetažená nebo přejedená a prso už nechce, nastupuje hojdání na balonu (ale to je tak 1x za měsíc). Jen chci říci, že už to vůbec neřeším, protože jsem měla to štěstí a pochopila jsem, že tohle není rozmazlování dítětě, ani to, že by maminka ze sebe dělala otroka...každé dítě je jiné a každé potřebuje jiné množství lásky. Ona je prostě mazlínek, potřebuje být v náručí a cítit, že je stále milovaná. Každé normální mámě rve srdce, když slyší svoje dítě plakat (myslím opravdový pláč, ne jen vzdorovité křičení 😅 ), naprosto odsuzuju metodu "nechání vyřvat" a nechápu maminky, které doma brečí do polštáře a přesto nedojdou pro svoje miminko zoufale volající v postýlce. Také jsem několikrát zkoušela malou nechat, aby usnula sama-nejprve se chechtá a hraje si, pak začne pokřikovat, pak pobrekávat a vztekat se a nakonec to přechází v zoufalý pláč, kdy mezi vzlyky "žadoní" o mlíčko (prso)-v tomto stavu ji nikdy nenechávám a ona se tak šťastně přisaje, drží se mě a v klidu usne. Nedokázala bych ji takhle plačíc nechat třeba půl hodiny, zavřít dveře a jít pryč, když dobře vím, co chce. A musím říci, že to i považuju za psychické týrání dítěte, kdy podle mne nedojde k tomu, že by dítě "pochopilo", že má spinkat samo, ale psychicky se zlomí a pozná, že i když bude mámu volat, ona stejně nepřijde ☹ . Aby z dítěte vyrostl sebevědomý a samostatný jedinec, potřebuje být ve svém vývoji co nejvíce "rozmazlován", laskán, hýčkán, potřebuje být v náručí u své maminky a vědět, že přijde pokaždé, když ji volá a potřebuje. V životě se děti napláčí až až a není podle mne nutné, nechat je plakat jako malinké tvorečky, které se jinak, než pláčem, bránit neumí. Každé dítě to jednou přejde a naučí se usínat a spinkat samo. A my jste tady pro ně, abychom jim pomohly překonat období strachu a poskytly jim potřebný fyzický kontakt. Maminky, které mají dětičky od narození bezproblémově spinkacící v postýlce, tohle těžko pochopí a mylně se domnívají, že je to chyba naše, že jsem nebyly důsledné ve "výchově", ale to je samozřejmě nesmysl. Jen mají naše miminka jiné potřeby 😉 . A Zdenallicka, můžeš být sebelepší pedagog a mít spoustu zkušeností s dětmi, pořád jsou to cizí děti. Až budeš mít vlastní miminko, také ti bude jeho pláč rvát srdce a uděláš všechno pro to, abys mu pomohla 😉 . Také jsem měla zásady... 😀 😅

gigi2
12. lis 2008

Já mám přesně opačnou zkušenost než majenka z porodnice.Prní dvě noci malej řval jak blázen,já brečela s ním( strašný pocit, co nikomu nemusím vysvětlovat.... ☹ ),ale sestřičkymi řekly, ať si to dobře rozmyslím, jak se v této situaci zachovám.Pokud ho vezmu i jen na pár dní k sobě, pak už to nebude jinak.Prostě mi daly na výběr.
Já měla neustále pocit, že mě potřebuje, či má prdíky a matka macecha nic ,nereaguje na jeho prosby...
Třetí noc už proplakal jen půl noci,čtvrtý den už takřka nezaplakal.
Je to přesně o tom, že každý má na tyto věci jiný názor a jiný přístup.

Pokud je dítě zdravé( samozřejmě u nemocného či " prdíkového" dítěte je situace úplně jiná a neporovnatelná),nevidím důvod, proč by mělo usínat za pochodu, houpání,u kojení atd...
A nemyslím si, že bych tak měla své dítě méně ráda, či mu dávala tím najevo méně lásky.Snad každá matka miluje své dítě nejvíce, jak je to možné.. 🙂
Asi málokteré dítě je od narození bezproblémově spací, ale třeba my měli jasně od mimča oddělený svět, kdy je den a dítě má po celou dobu maminku jen pro sebe, a pak , kdy je noc, a to se spí, aby i maminka byla odpočinutá a plná síly k dalšímu dni se svým malým robátkem.Pro nás to byly dva oddělené světy.Tím netrvdím, že to bylo každý večer bezproblémové...

Dneska zpětně vidím, že jsem v některých věcech byla u syna možná už moc zásadová a důsledná, a mohla jsem v něčem " ubrat",ale tahle k nim rozhodně nepatřila.
Každý se snaží dát dítěti maximum ve všech směrech. A pro někoho to může být uspávání v šátku a pro někoho to, že dítě spí samo.

A stejně, až se z malého, sladkého mimi za pár let vyloupne "prudící" puberťák, budete mít pocit, že vaše veškerá letitá snaha o slušnou výchovu i jakékoliv zásady jsou najednou v tahu.nebude vám jasné, kam se ty roky vlastně poděly a budete mít jediný cíl: "To období nějak přežít!!!!! 😀 😀 😀
Takže si užívejte dětičky uspávané i neuspávané, bude hůř... 😉

alterna
12. lis 2008

majenko napsala to moooc krasne
ja sama jsem pracovala jako zdravotni detska setra v kojenaku i na detskem odd, prosla jsem mnoha kurzy atd................. a kdyz jsem byla tehule. Myslela jsem take ze mimi pujde do postylky a ze budou zasada apod
No a mame malou, nikdy bych ji nemohla nechat plakat v postylce
jak pise majenka
v postylce place atak usne u nas v pelechu
A jke to hodne mile miminko
kazdy s pta je ta je hodna, pohodářka....
Ted si treba neumim predstavit ze bych delala u deti v tom kojenia na detskem, je mi tech opustenych deti lito
po porodu se opravdu vse zmeni

megee
12. lis 2008

ahoj holky tak já taky chtěla aby malej usínal sám, ale nějak nám to nevyšlo, usne jen když ho (ted nevím jak to nejlíp napsat) "utřepávám" prostě ho položím do postýlky a jemně s ním drncám, od tchýně taky pořád slyším at ho nechám že usne sám, a když jsem to zkusila tak chudáček strašně řval v postýlce a na to já prostě nemám nervy nechat ho tak strašně plakat a tak prostě drncáme dál a jsem spokojená já i malej a doufám, že jednoho dne dojte k tomu, že začne usínat sám...

lenulin
12. lis 2008

no já si malého občas do postele dám a to někdy i na celou noc když je neklidný bolí ho bříško nebo se pořád budí a usíná v postýlce pořád a nikdy po mě nevyžadoval spaní v posteli s námi je tam s námi jen tehdy když mu není dobře,asi je to na povaze dítěte.nosím ho taky a nikdy to po mně nevyžduje

anke
12. lis 2008

bre rano

zdena: nejsem agresivni, ale priznavam, ze jsem si chtela rypnout ... jsme v diskuzi "Jak uspat dite v postylce", kam piseme my maminky, kterym se to nedari a potrebujeme poradit ci povzbudit ... a ty jsi mi vpodstate napsala,ze si za to muzu sama,ze to nejde a ze ty to udelas lip ... a jeste k tomu jako tresnicku, ze kdyz budeme deti uspavat hojdanim ci u sebe v posteli, tak ze pak s tim budeme mit ve skolce problemy -coz prida na klidu ... takze abych to shrnula: nesouhlasim s tvym nazorem, ze si za to muzeme samy ... a preju ti, at ti to vyjde potom tak, jak si predstavujes

majenko: opravdu pekne napsano

ivulinda
12. lis 2008

Ahojky maminky,musím říct,že když jsem si to pročítala tak jsem si říkala,že je to fajn když nejsme sami komu dítě nechce spát v postýlce.U nás je to takhle:Večer cca 21hod.malá pije mlíčko,za chvilku usne u mě v náručí a dávám ji do postýlky,a jak ji položím tak usne,ale pak se za cca 2hodky se vzbudí a nechce už spát v postýlce a brečí,je taky fakt,že ji beru do postele taky kvůli manželovi aby se vyspal do práce takže to ani jinak už nejde!!Nevím čím to je,že tam nechce spát 😕 Ale nejsem neštastná s toho,že spí snáma.JÁ když jsem byla malá tak jsem s našima spala v posteli od 4měsíců a sestra taky,ale ta je starší takže tam spala než jsme se narodily.Jsem z dvojčat,takže brácha spal sám od 4měsíců a já od 4měsíců s našima 🙂Ale myslím si,že to přejde a až bude mít trošičku rozum s toho tak pochopí,že musí spát ve své postýlce.Jakmile bude mít malá přes rok chceme ji koupit postel,a postýlku složím a schovám 🙂

svobodova1982
12. lis 2008

ahoj lidicky, meli jsme do nedavna taky hrozny problem s usinanim. ja prozmenu skakala na balone, malej je na to zvyklej uplne od malicka. kdykoli jsem ho polozila bdeleho do postylky, spustil hrozny rev a po pul hodine se zadychaval. tak jsem ho vzala do naruce a uhoupala.
napadlo me ze se tam nudi. miluje pisnicky.
tak jsme si stahli ukolebavky. polozim ho uplne bdeleho do postylky pustim discmana se starejma bednickama a nejdyl do pul hodiny je tuhej. ale co je na tom nejlepsi, on posloucha a vubec tam nebreci.
mohu jen doporucit vyzkouset. Petra

abinka
12. lis 2008

anke dobrý 😉

Jinak já taky uspávám na baloně.Před přetočením času jsem ho už jen uložila a usnul,ale od tý doby znovu balon.
Zvládli jsme to tak že jsem si s ním lehla na manželskou postel povídaly jsme si četla jsem mu a hladila a snažila se aby ležel a ajak už jsem tak nějak viděla že je v klidu a takové pohodě ta jsem h zkusila položit do postýlky a chvilku koukal a usnul nebo když byl hodně unavený tak usnul hned.tak snad se mi to jednou podaří zase takhle.

esperansa
13. lis 2008

Tak jsem si pořídila ten babyvak ale mám pocit že by mi z něj mohl vypadnout. Je to jakýsi veliký. Ještě jsem ho do něj dávat nezkošela ale nevim nevim... no uvidíme 🙂 A už vím proč furt tak plakal - měl hlad jak blázen - málo pije tak dostal od včerejška dokrm Nutrilon 50 ml a hned je spokojenější 😅

kopcik
13. lis 2008

zdena: holt každý nemá to štěstí, že mu mimčo spí v postýlce bez problémů!!! a určitě to rozmazlenost není. my bohužel trpěli na koliku a to docela hodně, takže jsme MUSELI uspávat na rukách, protože se kroutil bolestí. ve třech měsících mu kolika zkončila a zvykl si uspávat se na rukách. a taky jsem ho dávala k nám do postele, protože když se zase vzbudil v křečích, tak jsem byla holt tak unavená, abych ho pořád vyndávala z postýlky, že jsem ho nechala u sebe...
ale už jsme to vyřešili, jeden den jsem byla pevně rozhodnutá, že s tím končím, malý to asi vycítil, dala jsem ho do postýlky, pustila kolotoč a bylo to o.k. teď už spí v postýlce bez problémů.
no a já jako pedagog vím, že děti můžou mít doma problémy ze spaním, ale ve školce to může být úplně obráceně
takže anke: vůbec se školky neobávej.... 😉 😉

caira
13. lis 2008

holky jen chci rict, ze mimi se to muze naucit uplne krasne a bez revu..u nas se taky mesice uspavalo jen na ruce, ale pak jsem si rekla, ze musi byt i jiny zpusob jak ji naucit na postylku aniz bych musela pouzivat 5-10-15..a ted v 8.5 mesicich mi mala usina v postylce krasne a bez revu, v 19h ji tam dam, dostane pusu na celo, jeste na ni dvakrat mrknu a ona behem 15ti minut spokojene usne.. jde to, zabralo mi to x tydnu a spoustu casu ale slo to i bez revu, ted mam stastne usinajici dite.

Kdyz bude nekdo mit zajem tak poslu IP jak jsme na to s malou sly 😉

misa84
14. lis 2008

ahojky, ja mam doma 2tydenniho chlapecka a taky uspavame na rukou a balone, pak ho dame do postylky ale nedej boze aby nespal tvrde a zjistil, ze je sam, to je hned koncert pro sousedy. chci se zeptat jestli uz takhle male miminko place z "vypocitavosti" ze proste nechce byt v postylce...? protoze jakmile ho vezmeme z postylky na ruce nebo k nam do postele, je klid

esperansa
14. lis 2008

misa84 - to určitě není z vypočítavosti. Jen se bojí být sám. V těloze byl pořád s tebou a cítil se bezpečně a v postýlce s ním nejsi a tak se dožaduje tvé náruče. Náš malej je taky nejradši u mě nebo u tatínka. Uspáváme v náruči a když fakt spí tak ho zkusíme dát do postýlky. Když se vzbudí a plače tak si ho zas vezmem a zkusíme to znova no a když neusne tak si ho vezmem k sobě do postele. Někdy ani to dlouho nezabírá tak ho přebalím a nakojím a pak se většinou zklidní a do hodiny usne. Ale taky to není pravidlem 🙂

sharon2
14. lis 2008

esperansa....zkus malého pevně "svázat" , omotat plínkou nebo dekou, tak, aby měl u těla i ruce.....na různých diskusích jsme se tak nějak s hodně maminkama shodly, že řada novorozenců takhle mnohem lépe usíná i spí. Mě tak malá líp usínala a i spala do 5 týdnů, teď poslední týden už chce mít tedy ruce venku nebo spíš blíž u obličeje /občas si přidržuje dudlík/, ale zamotaná do deky spí pořád.

many
15. lis 2008

ahoj holky 🙂 taky jsem malýho do měsíce,pokud nemohl spinkat zavinovala,dělaly to i sestřičky v porodnici,do měsíce se může,pak prý né,že by jím to branilo v pohybu....protože jak jsou mimča malá,tak sebou šijou a pak je to budí a takhle se stáhnou,cítí se jak v bříšku a pěkně spinkaji 😀

sharon2
15. lis 2008

many...myslím, že délka zavinování je individuální, tak jako miminka 😉 Kamarádka první dítko zavinovala snad do půl roku, protože tak bylo spokojené, druhé jen první týdny.

jitrulka
16. led 2009

Ahojte... my jsme si malou naučili že usínala sama v postýlce ale ted se něco pokazilo a ona si opět vyžaduje uspávání v náručí, jinak pláče jako tur a spaní je nemožné. Nechci ji nechat plakat. Myslíte že se nějak naučí usínat sama? Kdy jste vy přestali uspávat v náručí, pokud to bylo u vás podobné? Nevim jestli by zas neměla nastoupit nějaká tvrdší metoda, ale hrozím se toho 😒

eppik.m
16. led 2009

Ahojky, moje zkušenost je že, Míša usínal u prsu a to byla chyba. Po přečtení knižky jsem pochopila kde to u nás vázne a za měsíc jsem to napravila. Jsem ráda že Miška bez problému usíná sám ve své postílce jak přes den tak večer. Nepíšu víc jelikož jsem vše už napsala v diskusi "každé dieta sa vie naučit spat". Koho to zájímá kuk tam, kdo stojí o moju radu at napíše sem. Držím všem palečky. 😉

eppik.m
16. led 2009

Oprava, ta diskuse je tady: prosím o radu aby spal déle v noci https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pavlina05
16. led 2009

eppi 😉
my jsme jej nechávali vykřičet. 😒 Bohužel to zní děsivě, trvalo to 10 týdnů než pochopil...ale pokud by si některá maminka myslela, že jsme našeho chlapečka trápili tak to tedy NE!
Když jsem ho choval hodinu, tak byl naprosto spokojený, po položení do postýlky křičel. ale jakmila jsem na něj promluvila a stála nad ním, tak začal dělat lumpárny a smát se. což mě utvrdilo, že netrpí, že to jen na nás zkouší.

Te´d je rád, když už je v postýlce a mám svůj klid. Opravdu se tam těší. A když se mu nechce spát, tak jen leží, kouká na světlo, hraje si...třeba hodinu. pak se otočí na bříško a spinká 😀

ivagan
16. led 2009

Ahoj holky,omlouvám se že vám tu vpadám ale potřebuju poradit.Mám 9 měsíčního syna Davídka a už druhý den nechce spát v postýlce,v noci tam usne ale pořád se buí a přes den to nejde vůbec,řve tako by ho na nože bral až se zalyká a já nevím co s tím.Včera jsem ho dala k nám do postele tak tam usnul, ale jak jsem ho přesunula zpátky do postýlky tak spustil znova.Nechci ho zvykat spát u nás ale nevím co s tím.Díky za rady

eppik.m
16. led 2009

pavlina05: ja vím 😉 a u nás to bylo to samé 😀

eppik.m
16. led 2009

ivagan: četla jsi tu knižku?