Jak uspat miminko samotné?

makkyv
2. čer 2021

Krásný sluneční den☀️

Poradíte mi prosím, jak mám začít učit dávat malou do postýlky, aby usnula sama? Je ji 7 měsíců, jinak než na ruce u prsa mi neusne (má chyba vím) ale už bych chtěla zkusit postupně jí nějak naučit, aby zkusila usínat sama.
Nejhorší je, že když není u mě, tak strašně hysterčí. Když jí dám do postýlky, tak co dělá je, že si hraje se vším, šum jí je jedno a dudlík nechce. Dala jsem jí tam hajánka a vždy ji pohladila, no k ničemu, začala kopat nohama, smát se a hrát si s ním.

Nějaká zaručená rada, co bych mohla zkusit s řvoucí princeznou? 😁 Co jste dělaly Vy?

Děkuji moc. 😊

kamusek
2. čer 2021

Je to hodně o dítěti. Mám teď třetí. První většinou usla u kojení, položila jsem a spala. Prostředního jsem musela uspávat do 2let !!! na rukách, jinak neusnul. Většinou jsem skákala na velkém míči. Pak se to zlomilo, ale doteď (a to má už skoro 8let) usíná radši s někým, má rád kontakt 🙂 Nejmladší ( 2 měsíce) stačí chvilku pomazlit po kojení na rukách, položit a usne sama. Když neumí zabrat, stačí dát přes hlavu plínku nebo do k hlavě hajánka, muchlá ho do té doby než usne. Kamarádka praktikovala metodu, že dala do postýlky, pohladila a odešla. A chodila postupně po kratších intervalech. Trvalo asi 4-6dní než si dítě zvyklo. Ale chce to trpělivost a nervy.

makkyv
autor
2. čer 2021

@kamusek Děkuji moc, já jsem už na její řvaní zvyklá, když není u mě, řve furt, takže to by mi nedělalo problém 😄
Ale přesně jak tu píšete s druhým mimi, tak to máme asi stejné, neusne nikde než na ruce a ještě tedy asi po hodině venku v kočárku, jinak je to bez šance.. plenu jsem též zkoušela a když ji právě prijdu pohladit, se tlemí a chce si hrát 😁🙄
A když ji z rukou položím, okamžitě je vzhůru, tak snad to někdy vyjde no..😊😁

mamikry
2. čer 2021

@makkyv souhlasim, ze je to o diteti. Prvniho jsem uspavala u prsa skoro do roka, druhu stacilo, ze se napil a pak jsem ho hladila na hlavicce, poplacala po zadecku a byl tuhy. Oba teda pres den usinali jedine v Manduce nebo kosiku na koleckach. Ted mame tretiho a zatim ho pres den chovam a v noci dam v polospanku do postylky a hladim. Ale je mu teprve 14 dni, tak tezko rict, kam se to bude casem ubirat. 🙂 Starsi deti do ted uspavame pohadkou.

patypresdevaty
2. čer 2021

Ta je pořád strašně malička. Nějaké dítě s tím nemá problém, některé prostě maminku potřebuje.
V tomhle věku bych to rozhodně nehrotila, je brzy.

Moje děti třeba sice od miminka spí ve svém pokoji, v ložnici jsme se nikdy neměli, ale na usínání mě (nebo tatínka, babi...) chtějí doteď, mají 4,5 a 2. Nevidím v tom problém, navždy nás chtít nebudou ;)

makkyv
autor
2. čer 2021

@patypresdevaty Děkuji, já v tom tez nevidim problém, ona se mnou spi i v posteli, nechtěla být sama, ale jen přes ten den, je to trosku narocne, když chci něco udělat a ona proste třeba 3 hodiny spi na mě (když polozim je vzhůru) a pak pláče, protože je unavená.. 😔ale mám nosítko, tak alespoň to mi to usnadní 😄😊 jen jsem to chtěla zkusit, alespoň přes den.. mám ji jak klistatko😁😊

darkwitch
2. čer 2021

@makkyv a když ji máš v posteli, tak zkusit uspat v leze u kojení aby ležela vedle tebe a ne na tobě

makkyv
autor
2. čer 2021

@darkwitch to jsem zkoušela 😔 ona právě leží na mě, prso v puse, šum a usina tak, musím s ní houpat sem a tam, moje chyba.. ale ona mi od miminka vůbec, ale vůbec nespala, tak jsem si ji alespoň takhle naučila, protože mi pak usínala krásně v 20 hod a ne v 5 ráno😔😄

uzivatelkapetra
2. čer 2021

Takové to lehátko na stůl? To bylo u nás super, v kočárku spát nechtěl, leda v posteli se mnou a pak v tom lehátku...růčo jsem uhoupala a měla jsem ho na očích, kdyby se začal budit, zase rychle uhoupám

makkyv
autor
2. čer 2021

@uzivatelkapetra lehatko mám a je super ❤️ Akorát ta opice z toho leze, takže ji tam dám, pustím šum a můra si sedá a hraje si😂😂😂😂😂

keksik002
2. čer 2021

@makkyv postupne, nejdriv ve vasi posteli, pak vedle vasi postele ve sve postylce.. Na misu fungovalo hlazeni ve vlaskach, zpivala jsem mu 🙂 vedel ze jsem tam s nim.. A casem to pomohlo, aspon nevyrvaval ;)

makkyv
autor
2. čer 2021

@keksik002 super, moc děkuji 😊

la_amanita
2. čer 2021

Samotná začne usínat, až na to bude zralá. To prostě neurychlíš. Pokud máš osvědčený způsob, který ti funguje, neopouštěj ho jen protože máš pocit, že sis ji nějak tzv. naučila, že by měla být samostatnější, že bys měla místo uspávání dělat něco jiného...

rejalin
2. čer 2021

Malý ze začátku spal také jenom u prsa a na mně, popřípadě sem tam vzal zavděk manducu.. kolem 6m se to začalo dařit tak, že když už byl unavený, tak jsem ho chvilku nosila, dokud tak nějak nezvláčněl, pak jsem si s ním lehla do postele, dala prso - on se ududal, a pak jsem se nenápadně odplížila. Dělám to tak doteď (9m) a někdy se mi i podaří implantovat dudlík namísto prsa 😁

Není to, že by usínal sám, ale pro mě je to úplný ráj, že mám chvilku čas bez něj 🙂

michaela666
2. čer 2021

Naše malá nejdřív usínala manželovi na břiše, pak se přesunuli vedle sebe a držel ji za ruku ( ležela v hnízdečku) a potom šla i s hnízdečkem do postýlky. Když nechce spát tak jí ukážu, že si taky lehám do postele vedle její postýlky a zavřu oči. Ona na mě chvilku kouká a zkouší mě mrčením vzbudit, až sama usne (10 minut max). Nebo potom klasika hladit, zpívat, dát plínku a šmudlá se s ní po pusině dokud neusnu.

skarol
2. čer 2021

Tohle ale není tvoje chyba!!! Je to pořád malé miminko, co potřebuje maminku. Uspávat dítě s láskou, v náručí u prsa není chyba a vždycky mě hrozně mrzi, když to nějaká maminka napíše. Všechno má svůj čas. Nemá smysl se tím nějak stresovat. Ano, je to náročné, ale za pár měsíců už to bude dobrý. Z mých zkušeností můžu poradit, že teď spíš bude hůř než líp, protože polezou zuby, přichází období separační úzkost a v tuto dobu učit na nějaké samostatné usínání je podle mě nesmysl.

makkyv
autor
2. čer 2021

@skarol děkuji moc, mě právě každý říká, že to je moje chyba a že jak jsem si ji naučila, tak to mám a kecy a kecy… přitom ja to tak delala, protože jsem to tak prostě cítila.. a pomohlo nám to..
Zuby máme 4 a separační úzkost už prý dle MUDr přišla 🙄😁 jdu na wc, řev až se začne dusit, prijdu a ihned konec, vzala si ji babička do ruky (řev) vzala jsem ji ja a dobrý, tak to i MUDr říkala, ale řekla, ze to samo odezní, až se začne poradne pohybovat.. prý se nemusim bat 🙂

skarol
2. čer 2021

@makkyv Pokud ti to vadí, něco s tím dělej, ale jestli ti to takhle vlastně vyhovuje, tak je nejlepší to s nikým neprobírat. Mám roční dceru a separační ukazkost už má potřetí. Vždycky to přijde, pak zase odejde, často je to spojené s novou vývojovou fázi, nebo růstem zubů 🤔. To co popisuješ je normální 🙂.

makkyv
autor
2. čer 2021

@skarol Nevadí.. a je to pravda, neresit to s nikým bude lepší.. každý má hromadu keců (myslím moje známé) a sami nejsou o moc lepší.. děkuji moc