Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Včerejší poradna dopadla super - maličká přibrala za týden 250g 🙂 Náš hamánek, za chvilku nás všechny spapá 🙂

  Dneska je to 14 dní, co jsem jela na kontrolu a v 1hodinu se dozvěděla, že začínám rodit 🙂))))

  Dneska super noc...maličká spinkala od 8 do půl 2, pak jsme popapali, přebalili a spinkala až do půl 6! Je to naše zlatíčko :-*

  Kontrola v 11 dnech - přibrali jsme 230g za týden a vážíme 3050g! Byli jsme pochváleni a jsme zdravoučcí 🙂

  Dneska jdeme poprvé k dětské paní doktorce do poradny....

  kamusek
  21. led 2011    Čtené 0x

  Jak Dominička naše na svět přišla....

  V pátek 14.1. 2011 jsem byla objednaná v 11:00hodin poprvé do porodnice na kontrolu. Ve středu jsem byla ještě u svojí doktorky, ale jelikož se pořád nic nedělo a v pátek už jsem měla termín, odeslala mě teda tam. Manžel mě vyzvedl doma, zavezl tam a čekal. Nejdřív mě v nemocnici chtěl nechat a přijet až mu pak zavolám, ale protože jsem vůbec nevěděla, jak to tam chodí a jak dlouho tam budu, zůstal nakonec se mnou. Asi ve 12hodin jsem se dostala konečně na řadu. Sestřička mi udělala monitor, na kterém nebyly žádné velké změny. Srdčíko v pohodě a kontrakce jenom velmi malinké. Pak jsem znova čekala skoro hodinu než jsem se dostala na řadu k panu doktorovi. Ten mě prohlédl a říká:" Paní, vy nemáte žádné bolesti?" Tak říkám, že ne. "No, ale vy už začínáte rodit". To jsem měla opravdu šok 🙂 Tak prý jestli tady mám věci a manžela, že se můžeme přesunout na porodní sál. Naštěstí věci jsem měla v autě (manžel říkal, že auto to uveze, že je raději vezme). Když mě sestřička vedla na porodní sál a v čekárně řekla manželovi, že má zajít do auta pro věci, že jdeme rodit, tak mu málem vypadly oči z důlku 😀

  Na sál jsem si došla ve 13:00hodin jako bych šla někde na procházku. Opravdu mi nic nebylo. Byla jsem otevřená už ale na 5cm, tak mi doktor praskl vodu a čekali jsme dál. Pak už začali mírné bolesti. Po další době mi sestřička udělala klystýr (měla jsem z toho strach, ale dalo se to) a pak už jsem strávila asi hodinu ve sprše na balónu, protože to byla jediná poloha, ve které se daly bolesti aspoň trochu rozdýchat. Asi okolo 16hodiny mě přišel zkontrolovat asi už čtvrtý doktor (nechápu, jak to tam vedou, střídalo se to tam jak ponožky 🙂 ). Mladá paní doktorka mi navrhla epidurál, protože otvírání se zastavilo a říkala, že bysme tam mohli být až do rána. Tak jsem souhlasila. Doktorka z ARA přišla asi za 5minut a epidurál mi aplikovala. Hrůzou jsem málem ani nedýchala, ale vůbec to nebolelo. Spíš manžel měl hrůzu v očích, jak viděl, jak mi do páteře zavádějí asi 20cm jehlu.

  Asi po 15minutách epi zabrala a byla to opravdu úleva. Bolesti na 90% ulevily. Jenže se to nějak nelíbilo té naší princezně, v klídečku si usla 🙂 Na monitoru mělo její srdíčko skoro rovnou čáru 🙂 Tak ji musela sestřička budit zvonečkem nad mým břichem. Jsem se až musela smát 🙂 Pak mi ještě pomohli kapákem oxytoxinu a když mě přišla doktorka zkontrolovat za půl hodiny, byla jsem otevřená na 9cm a kontrakce stále sílily (naštěstí bolesti ne 🙂 )! To bylo něco po 17hodině. No a pak už to šlo strašně rychle. Najednou maličká sestoupila úplně dolů, začaly strašné tlaky až jsem se nemohla pořádně nadechnout a na 3 zatlačení byla v 17:46 venku 🙂 Měřila 47cm a vážila 2,98kg.

  Protože jsme nevěděli co se v bříšku skrývá, bylo to nádherné překvapení (všichni totiž celé těhotenství tvrdili, chytráci, že to bude kluk)! A ona se na nás smála nádherná holčička. Dali jsme ji jméno Dominika a od té doby ji šíleně milujem.

  Protože jsem byla hodně úzká a malá by neprolezla, museli mě nastřihnout, což jsem ani nezaregistrovala a pak zašít celkem dost. Ale nebolelo to, spíš to bylo nepříjemné. Na druhý den se mi na hrázi udělala trochu modřina, ale oplachy Rosalginem, co mi dali v porodnici pomáhali a týden po porodu už bylo všechno skoro OK.

  Po porodu jsme si užívali 2hodiny jen my 3 nádherné chvilky. Ani jsem nebyla moc unavená. Manžel rozesílal smsky a volal rodině s malou v náruči. Mě mezitím přinesli až na sál večeři - nudle s mákem (miluju je 🙂 ), tak jsem v klidu pojedla a pak už nás odvezli na pokoj. Dala jsem si sprchu, mezitím mi přivezli maličkou, manžel vybalil věci a už fičel domů, kde ho čekala celá rodina a začali slavit. V telce hrála zrovna pohádka Shrek, ale to mě ani tak nezajímalo. Musela jsem se pořád dívat na ten poklad v postýlce.

  Celou noc jsem skoro nespala. Nemohla jsem pořád uvěřit, že už jsem máma a že Dominička je naše 🙂

  V porodnici jsme strávily 4dny, kdy nás navštěvovala celá rodina, takže to hezky utíkalo. Šťastný tatínek tam byl každý den a nemohl se maličké nabažit. Je ale moc šikovný, hned v porodnici ji přebaloval a převlíkal, šlo mu to skvěle. Doma nás čekalo krásné uvítání. Balónky a cedule Vítejte doma 🙂 Od manžela jsem dostala kytku a prstýnek. Brečela jsem jako želva, když mi to dával 🙂 Šíleně ty dva miluju a manželovi moc děkuji, že byl celou dobu se mnou, mocinky moc mi tím pomohl. Neumím si představit, že bych tam těch 6hodin byla sama.

  21.1. 2011 to byl týden, co se malá narodila. Ona slavila týden a já své 26-té narozeniny. Ať už jsem dostala jakýkoliv dárek, ten nejkrásnější a nejcennější jsem si nadělila sama...

  Jak se píše v přáníčku, které jsme dostali od mých rodičů...."Má jen pár centimetrů, jen pár kilo a přece je to odteď to nejvzácnější a nejcennější, co na světě máme...."

  Dneska má Dominička 1týden a já 26roků 🙂)) Krásnější dáreček jsem si nadělit nemohla! Miluji ji i jejího tatínka nejvíc na světě!!!!

  Zítra se na nás přijde podívat paní doktorka...

  Zítra v 11:00 hodin první kontrola v porodnici......ale vůbec bych se nezlobila, kdybych už tam nemusela 🙂 Tak co miláčku náš?

  4 dny do termínu....už to jde spočítat na jedné ruce 🙂 Je to mazeeec.....ve středu poslední kontrola u moji doktorky a pak už se hlásit v porodnici, co řeknou tam 🙂

  To je síla....sotva to bylo 100 dní do termínu a už jenom 10 🙂)) Už se tě nemůžeme dočkat miláčku náš 🙂

  Svátky se pomalu blíží ke konci, tak už bys za náma mohlo jít zlatíčko naše 🙂)) Co ty na to??? 🙂

  Měsíc do termínu.....už aby to bylo, mocinky se na tebe těšíme, zlatíčko naše 🙂

  50dní do TP.......ty brďo, to to letííííí 🙂))))

  70 dní do termínu 🙂 To ale letííííí.....

  100 dní do termínu porodu 🙂 To nám to letí....

  Velký ultravzuk dopadl na jedničku 🙂 Vše v naprostém pořádku. Byl to super zážitek. Máme i videjko našeho bobiška 🙂

  1.9. jdeme na velký ultrazvuk, tak snad bude všechno v nejlepším pořádku 🙂