Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
kamusek
21. led 2011

Jak Dominička naše na svět přišla....

V pátek 14.1. 2011 jsem byla objednaná v 11:00hodin poprvé do porodnice na kontrolu. Ve středu jsem byla ještě u svojí doktorky, ale jelikož se pořád nic nedělo a v pátek už jsem měla termín, odeslala mě teda tam. Manžel mě vyzvedl doma, zavezl tam a čekal. Nejdřív mě v nemocnici chtěl nechat a přijet až mu pak zavolám, ale protože jsem vůbec nevěděla, jak to tam chodí a jak dlouho tam budu, zůstal nakonec se mnou. Asi ve 12hodin jsem se dostala konečně na řadu. Sestřička mi udělala monitor, na kterém nebyly žádné velké změny. Srdčíko v pohodě a kontrakce jenom velmi malinké. Pak jsem znova čekala skoro hodinu než jsem se dostala na řadu k panu doktorovi. Ten mě prohlédl a říká:" Paní, vy nemáte žádné bolesti?" Tak říkám, že ne. "No, ale vy už začínáte rodit". To jsem měla opravdu šok 🙂 Tak prý jestli tady mám věci a manžela, že se můžeme přesunout na porodní sál. Naštěstí věci jsem měla v autě (manžel říkal, že auto to uveze, že je raději vezme). Když mě sestřička vedla na porodní sál a v čekárně řekla manželovi, že má zajít do auta pro věci, že jdeme rodit, tak mu málem vypadly oči z důlku 😀

Na sál jsem si došla ve 13:00hodin jako bych šla někde na procházku. Opravdu mi nic nebylo. Byla jsem otevřená už ale na 5cm, tak mi doktor praskl vodu a čekali jsme dál. Pak už začali mírné bolesti. Po další době mi sestřička udělala klystýr (měla jsem z toho strach, ale dalo se to) a pak už jsem strávila asi hodinu ve sprše na balónu, protože to byla jediná poloha, ve které se daly bolesti aspoň trochu rozdýchat. Asi okolo 16hodiny mě přišel zkontrolovat asi už čtvrtý doktor (nechápu, jak to tam vedou, střídalo se to tam jak ponožky 🙂 ). Mladá paní doktorka mi navrhla epidurál, protože otvírání se zastavilo a říkala, že bysme tam mohli být až do rána. Tak jsem souhlasila. Doktorka z ARA přišla asi za 5minut a epidurál mi aplikovala. Hrůzou jsem málem ani nedýchala, ale vůbec to nebolelo. Spíš manžel měl hrůzu v očích, jak viděl, jak mi do páteře zavádějí asi 20cm jehlu.

Asi po 15minutách epi zabrala a byla to opravdu úleva. Bolesti na 90% ulevily. Jenže se to nějak nelíbilo té naší princezně, v klídečku si usla 🙂 Na monitoru mělo její srdíčko skoro rovnou čáru 🙂 Tak ji musela sestřička budit zvonečkem nad mým břichem. Jsem se až musela smát 🙂 Pak mi ještě pomohli kapákem oxytoxinu a když mě přišla doktorka zkontrolovat za půl hodiny, byla jsem otevřená na 9cm a kontrakce stále sílily (naštěstí bolesti ne 🙂 )! To bylo něco po 17hodině. No a pak už to šlo strašně rychle. Najednou maličká sestoupila úplně dolů, začaly strašné tlaky až jsem se nemohla pořádně nadechnout a na 3 zatlačení byla v 17:46 venku 🙂 Měřila 47cm a vážila 2,98kg.

Protože jsme nevěděli co se v bříšku skrývá, bylo to nádherné překvapení (všichni totiž celé těhotenství tvrdili, chytráci, že to bude kluk)! A ona se na nás smála nádherná holčička. Dali jsme ji jméno Dominika a od té doby ji šíleně milujem.

Protože jsem byla hodně úzká a malá by neprolezla, museli mě nastřihnout, což jsem ani nezaregistrovala a pak zašít celkem dost. Ale nebolelo to, spíš to bylo nepříjemné. Na druhý den se mi na hrázi udělala trochu modřina, ale oplachy Rosalginem, co mi dali v porodnici pomáhali a týden po porodu už bylo všechno skoro OK.

Po porodu jsme si užívali 2hodiny jen my 3 nádherné chvilky. Ani jsem nebyla moc unavená. Manžel rozesílal smsky a volal rodině s malou v náruči. Mě mezitím přinesli až na sál večeři - nudle s mákem (miluju je 🙂 ), tak jsem v klidu pojedla a pak už nás odvezli na pokoj. Dala jsem si sprchu, mezitím mi přivezli maličkou, manžel vybalil věci a už fičel domů, kde ho čekala celá rodina a začali slavit. V telce hrála zrovna pohádka Shrek, ale to mě ani tak nezajímalo. Musela jsem se pořád dívat na ten poklad v postýlce.

Celou noc jsem skoro nespala. Nemohla jsem pořád uvěřit, že už jsem máma a že Dominička je naše 🙂

V porodnici jsme strávily 4dny, kdy nás navštěvovala celá rodina, takže to hezky utíkalo. Šťastný tatínek tam byl každý den a nemohl se maličké nabažit. Je ale moc šikovný, hned v porodnici ji přebaloval a převlíkal, šlo mu to skvěle. Doma nás čekalo krásné uvítání. Balónky a cedule Vítejte doma 🙂 Od manžela jsem dostala kytku a prstýnek. Brečela jsem jako želva, když mi to dával 🙂 Šíleně ty dva miluju a manželovi moc děkuji, že byl celou dobu se mnou, mocinky moc mi tím pomohl. Neumím si představit, že bych tam těch 6hodin byla sama.

21.1. 2011 to byl týden, co se malá narodila. Ona slavila týden a já své 26-té narozeniny. Ať už jsem dostala jakýkoliv dárek, ten nejkrásnější a nejcennější jsem si nadělila sama...

Jak se píše v přáníčku, které jsme dostali od mých rodičů...."Má jen pár centimetrů, jen pár kilo a přece je to odteď to nejvzácnější a nejcennější, co na světě máme...."

  Nádherné 🙂

  21. led 2011

  pěkně se to četlo a ani jsi mi nenahnala strach z porodu, který mě za 50 dní čeká ... a jaký byl přístup sestřiček? taky bych ráda rodila v Opavě, ale těžko říct jak to po 1.3. bude vypadat

  21. led 2011

  Krásně jsi to napsala,až mi tečou slzy 🙂

  21. led 2011

  I slza mi ukápla , moc hezké............

  21. led 2011

  @ivvulinka no mam z toho hruzu uz ted jako....šílene co se deje...

  21. led 2011

  Je to krásný,moc hezky jsi to napsala.Měla jsem něco podobného,taky jsem neměla žádné bolesti a byla jsme otevřená.Na to,že to byl první porod to šlo docela rychle necelé 4 hodinky.Teď čekáme druhé v září,tak jsme na to štestíčko zvědavá 🙂

  21. led 2011

  Krásný porod.a jelikož jsem ještě trochu přecitlivělá tak jsem se i rozplakala.Moc gratuluji.

  21. led 2011
  kamusek
  autor

  @ivvulinka No, kdo ví jak to bude. Ale sestřičky i porodní asistentky a doktoři byli super! Některé sice trochu ráznější, ale když je k nim člověk příjemný, jsou příjemné i ony...Na porodním sále jsem si připadala jako někde doma, vůbec ne v nemocnici, fakt super!

  21. led 2011

  Moc vám k Dominičce gratuluju...ať z ní máte jen a jen radost...a článek si napsala nádherně,nemohla jsem zastavit slzy... :o)

  21. led 2011

  nádherbé,moc gratuluji k Vašenu největšímu štěstí🙂

  12. únor 2011

  Také moc gratuluji, i když je malá na světě už přes 3 měsíce. Moc krásně jsi to popsala, jsem dojatá a polykala jsem slzy. Nádherný porod jsi měla, závidím ti ho! Tak hodně moc štěstíčka!!

  26. dub 2011
  2. led 2015

  Krasne!!!! A urcite nejen tim, ze me to uz zanedlouho ceka take, padaji slzicky dojetim

  22. dub 2015