Jak uspáváte malá miminka?

hanule05
9. čer 2010

Ahoj,

u nás je teda spaní hrozný! Malá nedokáže sama usnout. Usne buď když ji chovám nebo ji mám u prsu, ale jakmile ji položím do postýlky, tak je během 5-ti minut vzhůru, aby spala tak by musela být neustále přicuclá k prsu ☹

Je to fakt šílený, teď je půl druhý a ona vstávala ráno kolem osmý hodiny a od tý doby spala dohromady asi tak půl hodinky. A je na ní vidět, že je teda vážně urvaná, ale spát jí nejde. Teď ji tam už zase slyším, že se v posteli vrtí.
Takže já ji vždycky z postýlky vyndám, když už nemůžu vydržet ten řev, dám si ji k prsu nebo jí jenom chovám a ona během chvilky vytuhne, ale jakmile ji položím do postýlky (nebo do sedátka), tak je vzhůru a pořád dokola. Dudlíka nechce, vyzkoušeli jsme jich už hafo, ale prostě je nechce, já to přesto zkouším každý den pořád dál, snad si nějakej už konečně vybere a začne už přes den normálně spát. Ještě to jde, když ji dám do kočáru a jdeme ven, to se chvilku prospí, ale dneska jsme byly jenom chvíli, protože je tam fakt vedro.

S první dcerkou taky byly takovýhle problémy, ale to jsem na ní měla čas, mohla jsem trajdat s kočárem od rána do večera, nebo s ní ležela klidně celý den v posteli. S druhou dcerkou to už jaksi nejde.

Naštěstí v noci spí. Mám ji vedle sebe v posteli a když se probudí, tak jí dám cucnout a spíme dál.

Tchýně mi tvrdí, že si za to můžu sama, že si zvykla na chování, to je asi pravda, ale nepochovejte ji (neuklidněte prsem), když tak strašně brečí, to je snad normální, že ji pochovám, ne?

skarma007
19. lis 2021

Zabalím malou do hřejivé dečky vezmu pod ní kojici polštář a skáču na mici tak půl hodiny i dyl a mala je desne tuhá a dám do postylky pokud dam dříve když vidím že ještě není uspana tak se taky hned probudí proto uspavam zásadně až když je unavená dříve to nemá smysl... U prsa často neusne

knihomolek
19. lis 2021

@skarma007 Vidíte, místo toho hopsání na míči, bych pořídila hacku a byla by pohodička.

skarma007
20. lis 2021

@knihomolek a to je co??

knihomolek
20. lis 2021

@skarma007 Závěsná textilní kolébka na pružině, takže pohyb je stejný, jako když hopsáte na míči, u nás se to krásně osvědčilo a byla jsem moc ráda, že hacku/hojdavak máme. Přála bych si tehdy, aby mi to někdo poradil hned od začátku a ušetřila bych si to hopsání na míči.. Můžete sehnati z druhé ruky. https://www.babyvak.cz/hacka-plus https://www.hojdavak.cz/c/hojdavak-baby

skarma007
22. lis 2021

@knihomolek moc děkuji 🙂 mrknu na to 🙂