Jak v noci uspáváte miminka, které jsou na UM ?

lastovenka
9. črc 2019

Ahoj holky, mám dotaz na maminky s miminkama na UM. Jak to máte v noci s uspáváním? Mně se malá vzbouzí vždy po cca 3 hodinách a musím krmit. Nejdřív nakojim, ale pak musim dokrmovat UM. Takže vleže v posteli nakojim, pak malou vezmu do kuchyně, většinou jí přebalim a až pak jí dám UM. I když někdy nepřebaluju, tak se mi prostě vždycky tak nějak probudí, procitne, a že by pak ted usnula třeba během 5ti minut, tak to nehrozí...... Zrovna včera mi nočné uspávání zabralo vždy asi tak hodinu..... Já už nevim jak docíli toho, aby co nejrychleji usnula ☹ Taky co se mi děje dost často je to, že jí usppím v náručí, odnesu do postele, krásně spí, ale během pár minut sebou začne cukat a házet a zase se vzbudí, takže tahle někdy uspává třeba na třikrát... Takže jsem trochu zoufalá, protože nevim, co s tim...... Zavinovačku nesnáší, dudlík do pusy nevezme,........... nevim no. Jak to máte vy? blede závidím maminkám, které plně kojí a nemusí s miminkama vůbec v noci vstávat a ještě jim pak hned po nakojení miminka usnou u prsu...... ach jo☹

hanule1998
10. črc 2019

Mám tříměsíčního syna kojim a dokrmuju a nekdy se budí 3 krát za noc a nekdy spí celou noc az do rána, malýho dám do postýlky du jenom pro něco do kuchyně a do 10 minut spinká

terkapali
10. črc 2019

@miba10 to stejný i u nás, a teď navíc už ani neprebaluji, jen když je hodně pocurany nebo po.....

nikolab20
10. črc 2019

Ja jsem vzdy po krmeni dala malou na moji hrud a takhle jsme spolu spali, kdyz jsem se probudila tak jsem ji prendala a nad ranem uz jsem ji na sobe nechavala. Vzdy stacilo se lehce pohupovat a za chvíli byla tuha.

miba10
10. črc 2019

@terkapali já mám v tomhle děti cimprliny 😂 starší dcerka už ne ale když byla malinká jako teď syn tak, to byla schopna zbourat barák.

terkapali
10. črc 2019

@miba10 ani dcera a ani teď syn 😂 on má rád ještě když tam má na...., takže to je v pohodě 😂🙈

miba10
10. črc 2019

@terkapali tak to jsou borci 😂 Hlavně aby až povyrostou si nedělali nový ozdoby po zdi. Mě to minulý týden udělala malá 🤦‍♀️😤 díky bohu to ale odnesla jen postýlka. Ale kde se naučila sundavat plinu netuším. 🤷‍♀️ Tak teď dostává ty kalhotky. Snažím se jí sice naučit na nočník, ale nějak to bojkotuje. Nevím, možná ještě není připravena nebo to dělám blbě.

terkapali
10. črc 2019

@miba10 tak já mám dceru 7let, tak ta už od plenek je dlouho pryč, ale syn 4m tam mě to čeká a vzhledem k tomu jak se mu v těch ho nech líbí si nedávám naděje, že by byl brzo bez plinek 😂🙈 a mít hovno po zdi tak mě jebne 😂

elher
10. črc 2019

Ahoj, my byli na UM od mala, nekojila jsem. Od cca 2 měsíců spí celou noc (díkybohu). Ale jako mimino se budil co 3-4 hodiny. Ikdyž jsem nejprve říkala, že je to zbytečnost, koupila jsem ohřívačku lahví, tu jsem měla na nočním stolku. V lahvičce připravenou kojeneckou vodu a vedle odměřené mléko. Když se vzbudil, smíchala jsem vodu s mlékem a šoupla do ohřívačky, mezitím přebalila, pokud bylo potřeba. Pak nakrmit, odříhnout a zpět do postýlky.
Doporučuji jen hodně tlumené světlo a ideálně nemluvit, nekomunikovat.
Možná se prdola probere tím přesunem do kuchyně, zkus ten polštář, také jsem o něm slyšela, ale nepotřebovali jsme. Malý měl malou přístavnou postýlku, tak měl "uzavřený" prostor celkem.

miba10
10. črc 2019

@terkapali já mám dcerku 19 měsíců a syna 2 měsíce, takže si to užívám 😂 dcerka mi na nočník sedne, ale to je tak všechno. Když už ji To nebaví tak prostě vstane a odejde a já ji tam neudrží ani párem volu. A nechci ji dělat co dělala mamka mě, že mě držela třeba 2 hodiny na nočníku dokud tam něco nebylo. Byl mi rok a půl a opravdu si pamatuju, jak jsem kuli tomu celý svět nenáviděla, jak mě všechno bolelo, jak jsem brečela a prosila a ani ťuk

terkapali
10. črc 2019

@miba10 tak to je v poho, teď je ale dobrý období naučit ju to, samozřejmě ne násilím. Já dceru nechala doma lítat bez plenky a když jsem viděla, že cura, rychle jsem ji vzala a dala na nočník, do týdne pochopila a byla přes den bez plínky. Samozřejmě nehoda občas byla. To zvládnete😀.

miba10
10. črc 2019

@terkapali no já to teď musím stoupnout, protože se stěhujeme. Tak zase budu zkoušet až budeme přestěhování.
Malá má celkem problémy s kadenim, tak jsem si myslela, že by ji nočník pomohl, ale když jsem viděla že začíná tlačit a hned ji posadila, tak přestala, vstala a odešla. Takhle to dokázala dělat celý den a pak se nemá vykadit vůbec. 😔 Ona prostě ráda kadi ve stoje 😂 mluvila jsem o tom i s dr a ten má super sestřičku. Ta mi poradila ať to s ní zkusím na normální za hod že ji ten nočník třeba může vadit 🤷‍♀️ ale netuším. Každopádně teď a 3 týdny od nočníku klid mno

terkapali
10. črc 2019

@miba10 jo to je fakt malá na nočník že začátku a pak hned na záchod, nechtěla nočník, asi jak mě viděla, že chodím má wc😂, a na velkou vždycky chtěla plinku, do nočník nebo na záchod ani omylem, naštěstí si řekla tak jsem ji venku rychle vyrazila plinku, ale netrvalo to dlouho a pak už začala i na velkou chodit na zachod

bucifalek_just
11. črc 2019

@lastovenka Synovi je 5 měsíců, ale spinká takhle už od malinka. Kojila jsem bohužel jen 14 dní. Takže skoro od narození má UM. Partner mi koupil ohřívačku od Lovi, můžeš si tam nastavit i noční udržování teploty na 10 hodin, což znamená, že než jdeš spát, tak si to připravíš a hodíš si tam lahev a když mimčo vstane, tak jen vyndáš a jdeš krmit. Hrozně super věc a usnadní to hodně věcí. Takže když se budí okolo té 4-5 na mlíčko, jdu do kuchyně, vezmu lahev a jdu hned krmit. Malej je teda spáč, spí rád, takže já na něj můžu mluvit a dělat s nim blbosti a on pak stejně usne. Jsem za to ráda! Já teda měla v plánu, že bude spát v posteli s náma, ale on fakt večer usne v tý postýlce. Vždy se směje a povídá a brzy to zalomí, jakmile ho dám do postele, tak třeba zabírá půl hodiny. Ale ráno, když se probudí, tak už si vyžaduje, abych si ho vzala k sobě, v posteli se pomazlíme a jdeme ještě spát. Jinak usínaček říkám takový tý natahovací hračce, co hraje melodii a nebo taky projektoru. Ten projektor zapneš a on svítí, takže jsou ve tmě na zdi hvězdičky a hraje to dětskou melodii na spaní.😊

fazolkave
11. črc 2019

@lastovenka to me mrzi 😔 kojeni z velke casti neni dar, ale celkem dost vydrena aktivita 🙂 ja sama mela problemy skrze bojkot, spurty, pocatecni bolesti, ale s velkym odhodláním jsme to dali. Asi 2x -3x maly dostal UM cevkou, pze evidentne mel hlad. Dost se to zlepšilo s prikrmy. Drzim palce, at se vam to brzy ustálí a hodi do pohody 🌸 i kdyz pohoda na materske je docela sci-fi 🙈😊

miba10
11. črc 2019

@terkapali no do mě každý hučí jetsli už chodí na nočník atd., a už toho kvetu. Sahodlouze vše vysvětlovat a stejně na mě koukají jako na pitomé a naprosto neschopnou matku 🤷‍♀️ ale už mi to začíná být kdesi. Dneska to do mě zrovna hucela tetka, že ona učila syna na roce a půl, protože šel do jeslí a ona do práce. Tak jsem ji řekla, že já do práce nejdu a že se s ní o to bavit nebudu, že to nikde uzakoneny není, že zrovinka na roce a půl MUSÍ chodit a nočník 😤🤦‍♀️

chiara75
11. črc 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Nemám takovou zkušenost, ale z vyčteného - co ho uspat znovu u prsa? I když nic neteče, tak by ho to mělo uklidnit - je to jiné než dudlík. Jinak pokud kojíš na požádání (třeba co 20min), mělo by se mléka tvořit více (chápu, že je to náročné, ale stálo by to zato) nebo bych zkusila laktační poradkyni. Držím palce, my s nočním nespaním bojujeme taky, i když z jiného důvodu, tak vím, jaké je to peklo ☹

terkapali
11. črc 2019

@miba10 no hele, že začátku by mě to taky asi vadilo, ale ať si každý naprdne, každá si to dělá podle svého uvážení. Někdo v roce někdo ve dvou. Moje kamarádka má kluka který má něco málo přes dva roky a teprve měsíc chodí občas venku bez plínky, a co?!? Je to její věc, tak si nelam hlavu 😉😏😊

miba10
11. črc 2019

@terkapali dělám co můžu, ale holka je neskutečný palicak 🤦‍♀️