Jak vypadá Váš den s 9-12M miminkem?

michnovka
25. říj 2018

Milé maminky,
napsaly byste mi, jak vypadá Váš běžný den s miminkem, ideálně, pokud máte 9-12 měsíční ratolest? Hlavně teď na podzim by se mi hodila trocha inspirace, jak děťátko zabavit... a hlavně mě zajímá, jestli máme všechny podobný denní režim. Co například stihnete za dopoledne?

ariadna12
25. říj 2018

Okolo 6-7 vstavani, um.mleko, snidane pro vsechny, kolem 10 svacina, kolem 11 az 12 dite usne a spi hodku dve. Mezitim si hrajeme, ja dam pradlo do pracky.

zabicka121
25. říj 2018

mám dceru 8 měsíců kolem 5-6 poslední noční kojení v 8 snídaně uvařím svačinu když se rozhodnu že bude přesnídávka v půl 10 svačina potom hraní utřu prach tak jako každý den uvařím oběd jen pro malou ve 12 je oběd o půl druhé druhý oběd když to nesní nebo jí dám něco jiného potom jdeme ven konečně usne skočím nakoupit to už jsou tak 4 takže něco malého třeba pár kousků chleba nebo rohlíku s pomazánkou jak kdy nebo jogurt s piškotem potom vytřu podlahy manžel přijde z práce pohlídá já uklízím umívám nádobí někdy stihnu vysát kolem půl šesté jdeme na rychlou procházku jen na hřbitov a zpět kolem 6 večer jí dám kaši na dobrou noc okoupat druhá večeře proběhne po 7 hodině ale už jen taková malá a rituál večerního kojení asi tak je toho fakt hodně ale stíhám to 🙂

michnovka
autor
25. říj 2018

@zabicka121 a kdy se v tom shonu najíš Ty?máš čas si něco přečíst, být na internetu atp.?

zabicka121
25. říj 2018

jj to je v klidu ale moc času nemám to je pravda 🙂 na net zajdu 1x denně na pár minut

market177
25. říj 2018

Vstavame okolo 8 hod., Než nakojim a vyhrabem se z postele tak je půl 9... Pak si malá chvíli hraje sama, já třeba si zatím něco predpripravim na oběd, pak dáme svačinku třeba ve čtvrt na 10.. Pak jdeme na procházku, pak si hrajeme doma, po 12 hod dávám oběd, pak ji dokojim a dám spinkat..spinka tak do půl 4, hraje si, pak jdem zase na procházku, mezi 18-19 hod.dalsi svačinka, zase si hraje, pak koupání a kolem půl 10 jde spinkat a spinka az do rána...🙂

michnovka
autor
25. říj 2018

muj den je ve zkratce asi takový: vstanu, nakrmím, uklidím, co se dá (opláchnutí dudlíků, hraček, umytí nádobí, vyluxování, vytření, praní prádla, utření prachu), mezitím si malý hraje v postýlce nebo ho vypustím, pokud zrovna neluxuju/nevytírám, během úklidu sním třeba banán a hodně piju, uklid dělám co nejrychleji, abych se prcek nenudil a mohla si s ním hrát. kolem 9hod si už hrajeme společně, různě improvizuju, blbnu..pak je svačina, poté mi většinou na 20-30min usne. Mezitím pouklidím, pustím si ted talks, skynews nebo nějaký podcast, udělám oběd, najím se. Po probuzení nakrmím, přebalím, hrajeme si, jdeme ven. Udělám nákup. Když venku usne, čtu si, poslouchám, podcasty, protáhnu se. Po procházce zase nakrmím, přebalím, hrajeme si u toho dělám večeři. Pak přijde manžel a mazlíčka předávám do péče mé drahé polovičky...ikdyž to samozřejmě úplně takto nejde, ale spon trochu uleva, když na něj dohlíží on a já můžu dodělat nějaké práce, případně si zapnout NB a vyřídit nějaké emaily, objednávky. Večer klasická rutina, krmení,mytí, pohádka na dobrou noc...usne mi kolem 21hod.

michnovka
autor
25. říj 2018

@market177 co děláš prosím, když spinká?

cacamila
25. říj 2018

@zabicka121 tak to jate dobra. se trema detma uz toho tolik nestiham

monny3
25. říj 2018

@michnovka ty jo a v kolik jako vstáváš, že stihneš do 9 vyluxovat, utřít prach, umýt prádlo atd. 😂 ?! Mám desetiměsíčního chlapečka a v podstatě celý den trávím opravdu s ním, vstáváme mezi 8-9, v posteli si ještě prohlížíme knížky, hrajeme si, blbneme, něco malého na snídani a kolem 11 se teprve začíná něco dít. Máme každý den jiný, 2x týdně si malého před polednem bere tak na 3-4 hodiny babička a já v klidu pracuji. Když je malý se mnou, tak jdeme třeba do kavárny s kamarádkou, nebo na procházku sami u toho nakoupíme, jednou týdně má malý dopo plavání. Odpo přijde z práce manžel a jdeme ven ještě společně, procházka, návštěva u kamarádů nebo prarodičů, někdy večeře v restauraci, nebo potom doma společně vaříme, malý kouká, dostane do ruky třeba škrabku a bramboru a zápasí s tím, potom všichni společně večeříme. Ani spaní nemá malý každý den stejné, někdy chce spát dopo, jindy ne, někdy jde večer spát už po 20., jindy si dá šlofíka ještě v 18 a potom jde spát po 22.hodině. Z běžného provozu domácnosti přes den s malým akorát poklidím linku, dělám prádlo (peru, věším, skládám, v podstatě nic nežehlím) a dávám nádobí do myčky a z myčky 😀 Uklízíme jednou týdně s manželem (vysát, vytřít, koupelna). Jo a vaří u nás v podstatě hlavně manžel, naše veliké jídlo je vždycky večeře 🙂

market177
25. říj 2018

@michnovka většinou si čtu, nebo dodělám oběd, když nestihnu dopoledne (manžel chodí domu v půl 4, tak jime takhle dýl), nebo trochu poklidim..ale většinou se snažím toho nejvíc stihnout dopoledne, abych když spinká měla čas pro sebe , třeba na to čtení 🙂

michnovka
autor
25. říj 2018

@monny3 gratuluji a v dobrém závidim.🙂. taky bych chtěla babičku, aby 3-4 hod hlídala a manžela, co by poklidil a navařil. Musím na tom zapracovat. Jinak vstávám kolem 7hod, máme malý byt, tak to vytírání a další práce jdou rychle.

vikinkav
25. říj 2018

Napisu aktualni rezim, snad to tak bude cely podzim (ted 11m). Vstavacka v 6, snidane, hrani, max stihnu vyndat nadobi z mycky nebo dat pradlo do pracky, pak mezi 9-10 kdyz se postesti jde na hodku spinkat a ja s nim. Potom jdeme vetsinou ven, nakoupit, na kafe, na hriste, neco zaridit, pripadne si ho vezme ven prababicka na chvili. Rychle neco kuchtim nebo dojidame zbytky z predesleho dne, obed kolem 1, kolem 2 zase spolecny spanek. Potom se kroutime doma, hraje si nebo vyrazime nekam na navstevu. Tatinek prichazi az kolem 6-7 a koupe, ja uklizim hracky a chystam spinkani, max v 7:30 uz spi jak dudek, vetsinou driv. Pak si chystaji veceri rodicove a mame trochu casu na sebe 🙂 jo a spim hodne protoze cekam druhe, takze jsem uplne mrtva :D

pavlinar
25. říj 2018

Ahoj. Tak já mám jen 7M ale přesto... budí se kolem půl 6. Do půl 7 jsme v posteli (já ji přemlouvám ať ještě spí, a ona mně, ať vstanu). Pak si jde malá hrát na deku, já jsem u snídaně na internetu. Naložím myčku, uklidím linku... kolem 8 vyrážíme ven, malá je protivná a chce spát, a venku usne nejlíp. Udělám nákup, zajdu na poštu, na úřad... V 10 zpět domů na svačinu. Potom si vařím oběd nejlépe na víc dní. Když nemusím vařit, tak si dělám svoje (úklid, počítač) nebo si hraju s malou. Kolem 12 ona oběd, potom já. Ideálně usne po obědě, ale někdy jen třeba na 20 minut, vyjímečně i 2 hodiny.. spím s ní nebo si čtu.. až se vzbudí, tak si hrajeme. Ve 3 svačina a potom ven. Kolem 5 až 6 jsme doma. Večeře, kdo nevaří, má mimino. Malá večeře kolem půl 7, pak už pomalu jde do pyžama, koupání, uspávání.. a nejpozději v 8 spí. Během dne kojím na požádání mimo "hlavní jídla". V noci se budí tak 3-4 krát. Večer pak mám pro sebe (čtu si, uklízím) nebo s manželem např. film... větší úklid dělám s manželem, ne vždy se mi večer už chce.. někdy usnu hned po té 8. 🙂)
Taky je pro mě zajímavé číst, jak to mají ostatní. Díky 🙂

kompleta
25. říj 2018

Mám 9 měs nenáročné dítko. V 5 ráno dostane mléko a spí do 7-8, pak si tak půl hodinky hraje sama v postýlce a já mezi tím snídám, a kontroluju u toho maily, pracovní atd. Pak si jdu hrát s ní a v 9 snídá kaši. Pak buď jedeme k babičce, která mi ji 2x týdně hlídá a já jdu mezi tím do práce nebo jsme doma, malá si většinou sama hraje a kolem 10,30 jde spát, v kočářu nebo hojdavaku spí tak 45min. Já mezi tím poklidím, uvařím oběd pokud jsme doma. Kolem poledne si dá oběd do cca 13,30 je vzůru a pak do hojdavaku a spí tak do 15 -15,30. Dáme svačinu a buď jdeme ven, nakrmit zvěř atd a nebo si zase doma hraje, občas dojede babička a já se zase můžu na PC věnovat své práci nebo si s ní hraju já. Mezi pátou a šestou dojede tatínek a přebírá si ji on, malá si dá kaši a pak si hrají nebo jdou s kočárem se psem. V 19,30 koupání a mlíko, kolem 20 hod do postýlky, usíná sama bez naší asistence. A já zase zasedám k práci na PC.... Na nákupy jezdím v 90% bez ní, bydlíme na samotě, takže 1x týdně do obchoďáku a stačí nám to, jezdím když je přítel doma nebo když mám hlídání.

lela36
25. říj 2018

Kdyz je skolka, tak u nas takto : Vstavame pred sedmou a nejlepe do osmi, jeste lepe pred osmou bysme meli byt ve skolce, takze nejak zaroven oblect mladsi i starsi, ta je samozrejme rano zpomalena 🙂 dat jim neco na snidani, oblect a do skolky, s kocarkem. Ja se stihnu jen oblect. 11mesicni teda dostane mlicko v lahvi a vetsinou to ani nevypije cele a dopiji, jak se vratime ze skolky. Pak si Maru hraje a lozi si ruzne za hrackama, tak ja snidam, uklizim, nebo varim.
Pak dostane svacinku, kdyz chce, kdyz nechce tak mliko a v deset pravidelne jde spinkat, spi tak do dvanacti cca, ja jsem potichu a delam nic 🙂 na pc, nebo obedvam, nebo spim. Pak si hrajeme a o pul treti jdeme zase do skolky, pak jeste s detma do parku i se psem, nebo chvilku na zahradu. Vecer si hrajeme, mala nekdy usne i odpoledne, nekdy ne. Spat jdou vetsinou svorne do deviti a spi celou noc 😀
Uklizim prubezne s detma za zadkem. manzel je vetsinou pres tyden pryc, tak tu mame holcici domacnost. No nekdy je to na palici 🙂

zabicka121
26. říj 2018

@monny3 někdy v 7 někdy dřív a když malá ještě spinká tak si něco málo uklidím co mohu ,aby jí to nevzbudilo potom je s vařením lepší mám jednu dceru takže mám spoustu času jen pro ní pro úklid a pro sebe 🙂

monny3
26. říj 2018

@michnovka jako je fakt, že hlídací babička a v domácnosti aktivní muž mi život dost usnadňují, kdyby to tak nebylo, taky bych holt musela a dělala doma víc 😉 Ale zase bych potom asi neměla myšlenky na práci, což je pro mě teď podstatnější, než třeba úklid, protože práce je fajn jako úplně jiné zaměstnání mozku než péče o dítě a ještě je jasně ohodnocená, čistota je pro mě taková pofiderní "odměna" 😁

monny3
26. říj 2018

@zabicka121 já mám taky jen jedno dítě, ale na úklid času moc není (asi by bylo, kdyby to bylo pro mě důležité, ale holt není) 😁