Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaké aktivity pro 4 měsíční miminko?

vespinka
21. zář 2013

Ahoj holky, maminky,
poraďte mi, prosím, jaké aktivitky můžu dělat se 4-měsíční holčičkou? Uvítám všechny rady, tipy, nápady a doporučení 😵 Dávám maličkou pod hrazdičku, pak paseme koníčky, i na balonu, ale víc si moc nevím rady. Je šikovná, už se skoro přetočí ze zad na bříško, když je nahatá. Jinak je dost umrčená, málokdy vydrží sama si v klidu hrát, vyžaduje pořád pozornost, kontakt. Navíc je celkem chronický nespavec přes den, takže jsem z ní celkem vyřízená, neodpočinu si , nic neudělám. Prosím poraďte, děkuji.

wahu
21. zář 2013

@vespinka Není to přímo "aktivita", ale co zkusit NOŠENÍ v šátku nebo ergo nosítku. Miminko se zklidní a ty si aspoň něco doma udeláš. Jinak doporučuju plavání, my chodili od necelého půlroka.

chroustinka
21. zář 2013

koukat se na sebe do zrcadla, tancovat v naruci, zpivat si, rikat basnicky (syn na to nebyl ale dcerka uz v tech 4m reaguje na par rikanek doprovazenych ukazovani, libi se ji to rytmicke povidani), kdyz je pekne tak jit ven s kocarem koukat na stromy to se libi hodne detem. popr. ucit byt chvili sama. at si klidne zaknoura, to ji neublizi. at si nezvykne ze se kolem ni celou dobu co bdi skace 🙂 to je dost dulezita "aktivita"

katyxq
21. zář 2013

dát si mimčo do šátku nebo ergonosítka a vařit, uklízet nebo jinak fyzicky pracovat, jít nakupovat nebo na výlet ... ty budeš mít volné ruce, mimčo se zabavi pozorováním a zároveň se bude učit, co a jak funguje 😉

lucieandrlova
21. zář 2013

To co píše chroustinka... Jinak další aktivitu venku jsme měly kroužek Robátka. Byla to změna a malou to bavilo. Je to pro miminka od 4 měsíců. Pak jsme doma začali pouštět i hudbu.
My jsme chodily sem: http://yamahaknoflik.webnode.cz/
Ale pro Vás bude spíš něco odtud:
http://www.yamahaprodeti.cz/products/produkt-1/
A doma jsme ještě v tu dobu měli aktivitu vaničkování - plavání doma ve vaně s lektorkou. Malá se unavila a šla spát. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli