Je rozdíl mít dvě a tři děti?

andrrriiik
31. srp 2015

Ahoj holky,slyšela jsem názory,že rozdíl je jedno a dvě děti,a dvě a tři vyjde nastejno.Co je na tom pravdy?Je velký rozdíl mít dvě a tři děti z hlediska finančního?

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@shine2015 Ale ty mě špatně chápeš.Je jejich věc,jestli si dítě pořídí,nebo ne,a jak to berou.Ale né,že mě to bude vyčítat.Já se jen bránila,a promiň,ale ona spokojená fakt není.Teď,když ví,jak se máme,tak je zticha.A to,že se máme my líp než oni,vím na 100%.Jsme šťastnější,a spokojenější.A třetí dítě nečekám.To mi řekla,když jsem čekala druhé.

shine2015
4. zář 2015

@andrrriiik já nevím ale mě nenapadlo nikdy hodnotit nebo říci on si našel ženskou s barakem nebo ona si našla někoho s barakem....
A pokud si myslis že není šťastná, moc nechapu tvoje chování. ....jako její kamoska proč ji nereknes heled léno co blbnes? Já myslím,že to zvládneme a mrzí mě tvoje reakce....ale chápu že to máme každá jinak....já si myslím podletoho jak se zde vyjadřujes i pises že taky teda žádná výhra s tebou jako s kamoskou není......proč by ti měla hned závidět? Co jako? Moc nechapu co by měla závidět tobě???? Jako že máte druhé dítě? A to neber zle....třeba ji její život vyhovuje.....nebo třeba jako malá poznala co je to posmivani spolužáků a nechce to pro svoje dítě......

shine2015
4. zář 2015

@andrrriiik heled já nevím jak to je, ale pokud závidí, je na tebe taková,tak proč se s ní kamarádis??? Já si myslím že přátelé je jako každý ke svému. Pokud mi někdo závidí tak ho nevidím domů a nesveruji se mu atd......a ne že jako teď ona je jako že zticha protože vidí.....

Často je to každý ke svému.....i u přátel....

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@shine2015 Ale to jsem ji říkala,že to zvládneme.A co je na tom,že jsem se bránila,když po mě vyjížděla?

madrilena
4. zář 2015

Myslím si, že štěstí se neodvíjí od počtu dětí. To se odvíjí od toho, jak člověk se svým životem dokáže naložit. Stejně tak se štěstí neodvíjí od množství peněz. Na druhou stranu určité množství peněz je pro život potřeba a děti tuto potřebu "nezaplácnou". "Nezaplácnou" ani něčí potřebu vyřešit si vlastní neuspokojení v životě. Asi tak.

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@shine2015 Od té doby jsem s ní už nemluvila,ona zná moji mamku,tak vím,o čem se třeba o mě baví.

madrilena
4. zář 2015

@andrrriiik v životě člověka jsou období, kdy je spokojenější a kdy je méně spokojený; to je zcela normální a to, že momentálně si připadáš šťastnější než Tvoje kamarádka, neznamená, že za pět let to nebude naopak; asi bych byla proto opatrná s tvrzením, že jsi šťastnější než někdo jiný; štěstí je proměnlivá věc

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@madrilena Ale my se máme dobře,máme 2 děti,občas ty výlety,v létě dovolená...Neřeším to,že mají jen jedno dítě,ale že mě vyčítala druhé.

shine2015
4. zář 2015

@andrrriiik vy jste teda kamarádky k pohledání 😀

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@madrilena Ano,přesně tohle,že to může být naopak,jsem říkala já,když se měli oni líp.Proto to říkám,že teď jsem šťastnější,protože mě to právě předhazovala.

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@shine2015 Právě,že už nejsme takové kamarádky.A nejen kvůli tomu,ale i kvůli té její 6leté rozmazlené holce.Jako mě je putna,jak kdo vychovává děcka,ale když jsem s nima byla v restauraci,tak jsem se za tu malou,a i za kamarádku,že nezasáhla,musela stydět.Jsem ji řekla svoje.A to byl fakt mazec.Vylila tam pití na ubrus schválně,a pak v tom máchala lízátko.

shine2015
4. zář 2015

@andrrriiik jejda neny, tak to bych s tebou raději nikam nesla 😀 jsou to děti....a navíc kamaradka mi je rozhodne přednější než to co si myslí ostatní...
A upřímně čím víc se tady rozepisujes tím jsem vděčná víc za to jaké fajn lidí mám kolem sebe....

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@shine2015 Jako chápeš,že to ta malá udělala schválně?A na veřejnosti před lidma?Každý tam na nás čuměl,styděla jsem se za ně.Jako jen proto,že je to dítě,tak si může dovolit vše?A každý měl stejný názor jako já,komu jsem toto řekla,ohledně toho,co jsem tady napsala.

shine2015
4. zář 2015

@andrrriiik když ctu tvoje reakce....holka takhle bych o svoji kamarádce teda nepsala, nehledě na to,že to resis i s ostatními? To jsi fakt "opravdová" kamoska 😀
Nebudu tady spamovat, diskuze je na jiné téma....z toho jak pises tady teda mi přijde,že taky nejsi žádné terno jako přítelkyně - kamarádka ti závidí, má nevychovaný dite, vzala si chlapa s barakem, nikam nejezdí oproti vám, ty jsi šťastnější než ona, navíc ji rozebírás nejen se svoji mamkou ale i ostatními....holka ty si nejprve zamet před vlastním prahem a zkus se zamyslet nad svým chováním potažmo vyjadřováním o svých blízkých.....

Měj se pěkně a ať se ti daří a vše dobré ti vychází.....

zuny
4. zář 2015

@andrrriiik promiň, ale podle mě to kamarádství není, když pomlouváte jedna druhou 😔
Kamarádství je, když se může mluvit o čemkoliv, když se jedna druhé svěří nebo když jedna druhé chce v dobrém poradit 🙂
Ale tohle jsem i já zažila a jsou takoví lidé, ´kteří se dívají jen, co mají ostatní a na sebe neřeknou nic, naštěstí jsem poučena. Mám kamarádku, která má krásnej dům bez hypotéky a já jí prostě nezávidím 🙂 Na druhou stranu si kolikrát říkám, jak by to bez té hypotéky bylo fajn 😎

andrrriiik
autor
4. zář 2015

@zuny Já právě taky nikomu nezávidím,vždy svým kamarádkám přeju to nejlepší.Ale já ji nepomlouvám,jen jsem se svěřila s tím,co mi udělala.

katerinap1978
4. zář 2015

Jestli je rozdíl mít dvě nebo tři děti? Zatím to moc neposoudím, jelikož náš nejmladší zatím nic moc nespotřebuje (akorát já, coby kojící, žeru za dva), ale jednou to znát bude, a s tím je třeba počítat.
Jak se tu mluví o střední třídě, tak to budeme asi vhodný vzorek - manželé kolem 35 let, příjmy lehce nad průměrem republiky, rezervy na termínovaných účtech a spořeních, všichni a vše pojištěné (taky nás náš pojišťovák opravdu miluje 🙂 ), dům z části na hypotéku (malou, nájem v bytě 3+1 je tady u nás vyšší, než naše splátka)...
Co jsme řešili, než jsme šli do třetího dítka, bylo hlavně to, zda si udržíme nastavený rodinný standard, zda dcerky nepocítí příliš citelně změnu, zda prostě vše utáhneme a zvládneme a nebude to na úkor dětí ani nás. My nekoukali na to, zda zvládneme miminko, ale na to, jestli uživíme tři děti na školách. Až podle toho jsme se rozhodli, že to zkusíme 🙂.
Zatím to zvládáme, nejsme vyšťavení ani finančně frustrovaní, dopřáváme si vše jako dřív, užíváme si život a spoříme na horší časy. Ale pravda je, že na RD pracuji a nosím do rodinného rozpočtu částku přesahující průměrnou mzdu.
Takže za mě - není důležité, kdo kolik za své děti utrácí, kam jezdí za exotikou a zda na to já se třemi dětmi dosáhnu. Důležité je, jestli si s dalším dítkem udržím svůj životní standard tak, jak ho mám nastavený já a moje rodina.

hakunamatata
5. zář 2015

Já pocituju velky rozdil mezi dvemi a tremi detmi a to ve vsech ohledech.

Jako to nejnarocnejsi hodnotim organizaci a logistiku 😅 To je nekdy opravdu masakr a k tomu, abych se nezblaznila, potrebuju partnera, ktery mi opravdu hodne pomaha. Nejsem na nic sama a on je tady pro me, aby me kolikrat az zachranil 😅
Kdyz jsme se rozhodovali, zda pujdeme do tretiho spunta, neresili jsme pouze penize, jestli se vsichni doma poskladame, jestli mame dost velke auto atd, ale pro me bylo moc dulezite vedet( prptpze jsem to tusila), ze manzel mi bude s detma a s domacnosti pomahat a to vice, nez predtim. Prisahal na holej pupek, tak jsem svolila 😀

Rozdil to opravdu. Co se tyce financi, zacinam to pocitovat hodne ted, kdy mam uz obe sve dcery ve skole a syn je ve skolce. Nejsme tedy ve financni tisni, ale musim vice s rozmyslem utracet, zvazovat apod. Jsou to krouzky, ruzne fondy, sesity, ucebnice, veskere pomucky, ale taky samozrejme se holky rady stroji a uz nestaci teplaky do skolky, ale chteji(i ja chci), aby chodily hezky oblekane. Aby mely kvalitni aktovky, boty atd atd...
ty castky jdou ve finale a v souctu do tisicu. Vsechno je 3x a to i tak drahe polozky jako autosedacky, kola, brusle, kdyz jedeme treba na dovolenou, nikde nemaji 5ti luzkovy pokoj 😅 takze musime brat dva pokoje a to uz je zas vyssi castka 😅 Jakekoliv vstupy kamkoliv, to jsou uz sakra palky.
Holky po sobe obleceni dedi, ale nejde to samozrejme u vseho, hodne veci je znicenych, nebo se nesejdou v rocnim obdobi...A treti spunt je kluk, a tomu uz vadi i blbe ruzove pyzamko 😅 takze uz mi ani moc neprochazi dedeni po holkach 😀
Kdyz chci, aby vsechny deti byly pojistene, tak tyto castky uz jsou taky vysoke, o sporeni ani nemluvim...
Ale to je vec, kterou si kazdy musi tak nejak spocitat sam. Nekdo je skromnejsi nez ja a nakupuje vyhradne v sekaci(tady bych se ja mohla polepsit), atd. Tu financni stranku si kazdy musi dopredu promyslet a propocitat( my jsme ji opravdu zhruba propocitavali 😅 ), jak stredni skoly, pripadne vysoke...

pak je tady samozrejme psychicka stranka...mam kamaradku, ktera kdyz me pozoruje s detma, tak se krizuje a zustava prozatim u jedinacka 😅 neni to proto, ze bych mela sigry(to ja zas nemam, protoze prave proto, abych se nezblaznila, tak jsou vycepovane), ale protoze se na me hrne temer 24 hodin kvanta informaci, ktere pro mne mohou byt nedulezite, ale pro moje deti jsou zivotne dulezite a ja se musim tvarit, ze me velmi zajimaji a ze jsem tady pro deti, abych je vyslechla a treba po milionte si poslechla zazitek ze skolni druziny 😅 Musim myslet na milion veci, co kde kde kdo jak. neustale hlidam cas a kolikateho je. kam musime jit, kam se musim objednat, co ohlidat. Navic se velmi s manzelem snazime, aby to, ze mame tri deti, neznamenalo paradoxne, ze na ne nemame cas...takze pravidelne mame soukrome chvilky 🙂 To znamena, ze si odchytnu jedno dite a s tim ma m zvlast program. kino, prochazka, minivylet..proste cokoliv, abych s tim ditetem byla sama (nebo manzel), aby se to decko citilo pro chvilku nejdulezitejsi. ono je fajn, kdyz jsme jako rodina spolu, ale lehce se muze stat, ze i kdyz je nas vic, nekdo se muze citit sam..nevim, zda je to srozumitelne...a musim rict, ze bse nam to moc osvedcilo. Kdyz jsme tech par hodin treba sama s jednou dcerou, povidame si jako kamaradky, ja konecne mam cas si opravdu vyslechnout jeji zazitky, nebo co ji stve...a ona me ma jen pro sebe...
Taky se s manzelem snazime, abychom pro same deti nezapomneli, ze on je muj muz a ja jeho zena. Takze v tom vsem zmatku si musime (a chceme) udelat aspon mini cas jen na sebe. A to je taky narocne to zorganizovat...

Logistika je vubec nejhorsi 😅 manzel chodi do prace, ja chodim do prace, dve deti skola, jedno skolka anez naplanujeme jak ktery den bude probihat, jsem zrala na panaka a taky si ho nekdy s gustem dam 😀
Planujeme ze dne na den, kolikrat je to na minuty az vteriny, behem dne to doladujeme po telefonu a ja jsem zrala na dalsiho panaka 😀

A co je pro me prave taky velmi dulezite a na to mi manzel prisahal( a jak slibil, tak plni), nejsem na nic sama. Aktivne, dobre a rad se zapojuje do domacich praci a vubec se neciti byt mene chlap, kdyz vecer zehli u filmu. Protoze ja treba zehlit nemuzu, protoze chystam svaciny. nedovedu si predstavit, ze bych mela prijit z prace a byt na vse sama. ..to je podle me takly strasne dulezite dpredu promyslet, jestli to zvladnu a jestli mam chlapa, ktery mi bude opravdu pomahat...

Kdyz to po sobe ctu, mozna to zni strasidelne 😅 ale ve finale jsme rada, ze jsem se nechala prekecat. At je to jakkoliv narocne, jsme strasne radi, ze se mame. Protoze u nas doma sice neni nikdy moc klid a jsem velmi unavena, ale decka jsou parta, maji se radi, uz jsou i spiklenci, navzajem si pomahaji, zabavi se, a je to fakt trosku vice radosti 🙂

lu777
5. zář 2015

@hakunamatata tos napsala moc hezky 😵
hlavně tu část, že jste spolu a je to prima, ale nemůžete být pořád jen spolu, ale taky potřebujete klid jeden na jednoho.... přesně tohle mi často přijde, že si lidé neuvědomují...já jako dítě zažila jaké to je být v plném domě (4 děti), ale cítit se sama....
z mého pohledu matky "pouze" dvou dětí je pro mě nejtěžší si právě urvat tu chvilku na jednoho nebo druhého, ale je to zásadní pro ten vztah s dítětem 😉

a hodně to určitě je o té pomoci, tu moje mamka neměla... ona prostě měla ráda děti, tak je měla a nerozmysleli si ani jeden jestli to utáhnou psychicky, jestli jim to jako páru klape a měli by mít další dítě atd...
okolo mě je vícero rodin, které mají 3 nebo 4 děti, většina si to naštěstí rozmyslela a vypadají, že to zvládají a jsou v pohodě... znám jen asi dvě rodiny, kde to je evidentně nad jejich síly, ale je mi líto jak těch rodičů tak těch dětí kdykoli je potkám 😔

marci_m
5. zář 2015

@hakunamatata napsala jsi to uzasne, je videt dle toho co pises, ze jsi skvela mama, manazerka casu.A mas "to" tam srovnane 😉 Klobouk dolu a vic takovych zen a matek 🙂

evulepruch
5. zář 2015

Já mám zatím děti dvě, třetí bych moc chtěla, ale manžel je spíš proti ☹ právě se bojí asi nejvíc těch financí.... já si moc nedovedu představit tu dobu, co bych byla s třetím doma na rodičáku, a starší děti ve školce či škole, to musí být náročné to utáhnout ... sice pak budou větší výdaje, když jdou děti do školy, ale zas pak mamina chodí do práce , tak určitě přispěje do domácnosti o dost víc než na tom rodičáku s 7300kč na měsíc . A určitě záleží, jaké nároky ta rodina má, a jak umí s penězi zacházet atd. Mám dvě bližší kamarádky se třemi dětmi, a tvrdí mi obě , že ten rozdíl až tak finančně nepocítili..... jsou rádi že mají 3 děti, trochu se asi uskromnili, oblečení dědí, kola, autosedačky taky, dárky na vánoce dávají menší, ale jinak si to pochvalují a nijak si nestěžují.A obě ty rodiny nejsou nijak extra bohatý, takový normál no.....Asi to vidí každý trochu jinak....

hakunamatata
5. zář 2015

@marci_m
@lu777
dekuju holky . Ono samozrejme neni kazdy den posviceni,to zas nebudu machrovat 😊 Ale uz tu praxi trosku mam,takze to zvladame . Ale 4. nechci 😅

mishah
6. zář 2015

@hakunamatata 😀 to je jak bys popisovala naši rodinu 😀 Jen s tím rozdílem,že já jsem zatím na"dovolené" a dítě ve škole jen jedno..

celasapremenim
6. zář 2015

@hakunamatata napodobne, akurat ja som este doma s tym tretim na md 🙂 takze zatial pohoda, ked som bola v praci a chodila po dve deti do dvoch skol ich vyberat plus kruzky a to vsetko dokola, tak to bolo o logistike a o chlapovi, s ktorym sa da mat aj tretie :D

terkaz
6. zář 2015

@hakunamatata
Uplne vidim nasi rodinu 🙂 Jen my mame dva kluky a jednu holku 🙂)

zerog
7. zář 2015

@michaela_2 já se třeba učila lyžovat v dospělosti a je fakt, že to není snadné, ale jakžtakž zvládám. A je pravda, znamená to nové zážitky, kamarády, cestování, zase trochu jiná dovolená v Alpách..je to fajn, i když to není povinné.

zerog
7. zář 2015

a ty zážitky s kolektivem, to také, dodneška moc ráda vzpomínám na akce se základkou a gymplem, výměnné pobyty, lyžák, škola v přírodě, hramoznizační dny, taneční, školní výlety apod. to už pak člověk nezíská, jak opustí školu, leda to zpunktovat sám s kamarády, to ne každému vyjde..a prostě stálo to za to proto.opravdu ne ani že by se za týden jeden naučil lyžovat, to ani ne.

tehulkamaminka
19. říj 2020

No manžel teď třetí nechce kvůli malému bytu a nedostatku peněz. Jenže já teď zacla chodit do práce synovi je 5 a dceři 2,5, bt 1+1 .no jenže jsem měla pozitivní včera test a teď spinim. Na potrat ne manžel nepošle ikdyby se to teď v těžké finanční situaci stalo. Nějak to zvládneme. Pokud se to neodplavi s krví. Manžel má invalidní důchod a nemoc mu nedovolí pracovat. Tak tři už jsou maximum pro nás. Nejdříve nasetrime na byt a pak na třetí. Teď kdyby to dítě bylo dřív tak to nějak zařídíme. No je to složité mít 2 nebo 3 děti. Rozdíl je hodně znát finančně proto to ukazuji na naší rodině. Ovšem vše se dá vyřešit. Já teď doufám že nepotratim a nějak ten nový byt vymyslíme. Teď jedu na noční. Dělat ve skladu měsíc noční měsíc deni není pro těhotenství dobře a nesmí se to, jenže tady jim vadí neradi dávají pouze denní směny. Potřebuji noční nejvíce my finančně též jelikož máš příplatky a kdybych byla těhotná a dělala noční doktor by se zbláznil kdyby věděl.