Jedináček nebo 2 děti bez pomoci babiček atd.?

pavlushka1
13. bře 2015

Zdravím maminky, poslední dobou dost přemýšlím nad tím, zda si pořídit druhé dítě. Máme skoro 9 měsíční holčičku, která umí dát zabrat, ale vždycky jsme milovala děti a tak už přemýšlím, že by jsme se mohli začít snažit o druhé. Jenže manžel je proti, nějak ho dvě děti nelákají, i když jsme vždy plánovali, že jedináčka mít nebudeme. Najednou je toho názoru, že jedno dítě je dostačující, můžeme se mu naplno věnovat, jezdit na dovolenky, dovolit si pro malou různé kroužky atd. Taky je problém to,že nemáme kolem sebe nikoho, kdo by nám děti hlídal nebo vyzvedával ze školky atd, tudíž už s jedním dítětem to bude problém, ale já si zase myslím, že je celkem jedno, zda budu řešit hlídání a vyzvedávání jednoho nebo dvou dětí...
Moje otázky 🙂
1) Máte někdo jedináčka a jste spokojeni vy i dítě? Neschází vám druhé dítě?
2) Pokud máte dvě děti a oba jste pracující, zvládáte to bez pomoci babiček, tetiček atd?
3) Je dle vás velký finanční rozdíl mít jedno či dvě děti?

julietta111
15. bře 2015

Mám děti tři. 7 let, 3 roky a půlroční miminko. Věkový rozdíl mi přijde fajn, rozumí si, ikdyž je mezi nimi velký rozdíl. O malého se oba starají, mají ho zatím jako hračkuemoticon Uvidíme jak to bude dál, ale určitě po nich nebudu vyžadovat nějaké hlídání atd. Pomoc mám občas, jednu babičku s dědou a někdy kamarádku se kterou se střídáme. Ale nějaké pravidelné hlídání nemám. Finanční rozdíl to samozzřejmě je, není to úplně dvojnásobek, něco po sobě dědí...ale kroužky, dovolené se všechno platí víc. Jsem jedináček, naši už další dítě mít nemohli, vadilo mi to jako dítěti a i teď bych byla za sourozence ráda.
@pavlushka1