Jak velký finanční rozdíl je mezi jedním a více dětmi?

Zdravím, chci se zeptat především maminek se dvěma (i více) dětmi, jak velký finanční rozdíl je mít dvě děti (do dvou let od sebe) než jedno dítě. Zkrátka o kolik vám reálně stouply výdaje. U nás je situace taková, že manžel pracuje, já jsem se synem na RD, předtím na VŠ, tudíž bez mateřské. Díky za odpovědi
andelka
7. říj 2013
No, s jedním mi stačilo vybrat 5000 na jídlo a potřeby pro sebe a dítko..u dvou je to 6500-7000. Takže reálně tak o 2tisíce.
betysek
7. říj 2013
Já mám druhé teprve 16 měsíční. Vyšší náklady máme zatím max. 1000 Kč za měsíc. Ale kojila jsem a stále kojím, tak že nekupuju UM, máme látkové pleny (část ještě po první) a oblečení taky vůbec nekupuju. Obě jsou holky narozené ve stejném měsíci, tak že nosí oblečení po starší...Asi budou náklady vyšší až později - boty, více jídla a pod....
nadja73
7. říj 2013
velky rozdil bude asi taky, jestli bude druha holcicka, pak naklady na obleceni, pokud ji nebudes chtit oblekat do modre / neutralni barvy , traky mnohem vic vzrostou. my mame 2 holky , rosdil 21 mesicu, a tak hodne po sobe dedi. Dal, jestli uz prvni bude odplenkovane, dalsi velka polozka. neda se proto rict, jak moc naklady vzrostou. kazdopadne se usetri na vecech z bazaru. dalsi podstatnou castkou je kojeni / UM. fakt se neda rict, o kolik naklady vzrostou, hraje tam roli hodne hledisek.
editah222
7. říj 2013
Finanční rozdíl je to celkem velký, na začátku ani tak moc ne, teda pokud už starší nenosí pleny a miminko je kojeno, ale později to začne dost naskakovat. 2x kroužky, 2x školka, prostě všechno je dvakrát. Taky je mnohem víc starostí než s jedním, ale na druhou stranu je taky mnohem víc radosti.
Já s oblibou říkám, že mám 1,5x starosti, ale dvojnásobnou radost 😃 😃
jarkalada
7. říj 2013
jen vsuvka - pokud se ti nenarodí holky dvojčata, tak bych to neřešila 😉 😃
majatob
7. říj 2013
ze začátku jsou na další děti náklady minimální (nepočítám UM když je třeba), ale od školky to začne naskakovat, sama to teď vidím - 2xSRPŠ, školné, kroužky, samozřejmě jsou vyšší taky náklady na botičky, jídlo atd., jak začnou chodit do školy je to zase všechno 2x počínaje vstupy na různé akce, výlety, školy v přírodě...
Ale rozhodně to za to stojí x-)
mooncaa
7. říj 2013
Náklady na 2. dítě naprosto minimální. Vše dítko podědí, kočárek, vybavení, oblečení, budu kojit a plínky podědí látkové. Takže vyšší finanční zátěž čekám až s nástupem do školky, školy atd. Ze zkušenosti malé dítě malé starosti a malá finanční zátěž, velké dítě velké starosti a velká finanční zátěž.
xvitk101
7. říj 2013
U nas se to seslo tak, ze starsi prestal nosit pleny a mimino je oproti prvnimu jen kojene. Latkuju a vybavu mam po starsim. Kluci jsou o 22 mesicu od sebe, tak vetsinu veci dedi, ale take jsem par kousku koupila v novem. U nas se ted maximalne vic pere a vyssi naklady jsme zatim nepocitili, to teprv prijde az povyrostou. Ani bych nerekla, ze mam vic starosti. Cekala jsem to mnohem horsi. Prvni syn byl a je hodne zive dite a braska naopak klidas. Nechapu, ze jsme mohli byt jen 3. Ve 4 je to lepsi a nebyt tehotenstvi tak fyzicky narocne, tak jdu za rok do 3. ditete.
inna_sautor
7. říj 2013
@andelka
@betysek
@nadja73
@editah222
@jarkalada
@majatob
@mooncaa
@xvitk101 díky za odpovědi 🙂 je jasné, že nikdy se to nedá říct s přesností, hraje tam roli mnoho okolností, ale plus mínus řádově. Úplně nejjednodušší by bylo, kdyby byl druhý kluk a ještě k tomu kojený jako náš první. S holčičkou bychom nějaké věci museli dokoupit nové, ale ne ty velké jako kočárek apod., to máme neutrál. A samozřejmě, že sranda začíná s nástupem do školek a škol, ale to je pak předpoklad, že i já nastoupím do práce někam. Teď hlavně řeším ten úplný začátek se dvěma prcky. A dvojčata u nás asi nehrozí 😃
andelka
7. říj 2013
@inna_s tak jako první se nám zvýšila platba za bydlení a svoz odpadu 😃 pak něco za plínky, ještě je měli oba a látkuju jen částečně. Jinak mám dva kluky, narozené na jaře (ale i tak jsem musela něco dokoupit podle počasí a potřeby) a kojila jsem do 15m. Teď nám zvedla výdaje školka. a že jsou už potřeba boty pro oba.
j.a.n.i
7. říj 2013
Tak u nás zatím zvýšené náklady asi 0,- 🙂 sice je druhá holčička, ale kamarádka to má přesně opačně, takže věcí mám, že nevím málem co s nima, kojím a látkuju... ale s přibývajícím věkem to bude horší 😃
jasekd
7. říj 2013
@inna_s Deti mam po roce.
Naklady ze zacatku:
2.dite jsem plne kojila (prvni ne). Plenek jsem dokoupila jen par, latkovala jsem, akorat jsem casteji prala, nez se starsi odplenkoval. Obleceni holka dedi po klukovi a po jedne zname holcicce, cili naklady na obleceni minimalni, co mame nove, to jsme spis dostali. Jeden vetsi vydaj spojeny s jejim narozenim byl sourozenecky kocar Jane powertwin, ale z bazaru, asi za 3 tisice 🙂 Ted jsou vyssi naklady o boticky. Holka toho dost sni, ale o to min ji kluk. Na tom jidle to az tak nepozoruji, jsou jeste mali. Za statni skolku pro jedno dite davam cca 1400/mesic. Za rok nastoupi i holcicka, takze to zas vzroste. Uz ted naplno pracuji, takze to zas tak nepocitime.
Takze uplny zacatek byl financne v pohode - kojeni, latkovky, a jsme celkem skromna rodina, nenakupuju zbytecnosti 🙂 Holcicka v modrem pyzamku mi fakt nevadila.
romantika
7. říj 2013
naklady se navysili na jidle a krouzcich. ostatní věci jako autosedačky a tak se daji podedit po prvním. my jsme teda vyhrali tu kombinaci holka a pak kluk, takze obleceni po holce jsem rozprodala a bohužel na druhého uz tak nevyhazuji z kopytka a snazim se obleceni prodávat dále a nakupovat také levneji dokud mu je to jedno. Usetri se na hrackach a spousta věci které clovek nakoupil prvnímu na rozvoj apod.. No a pak je otázka jak to bude s kojenim nekojenim, UM, apod.. S druhym musíme třeba chodit na rehabilitace a to je 600 navíc mesicne apod.. Obecne teda se da rict ze navyseni je opet plenky (1000mesicne) a od pul roka pak jidlo. No a první dceri uz jsou 3, všude uz plati vstupy, skolku nemame a tak vic sedime doma, protože není penez na zabavu.

Začni psát odpověď...

Odešli