Rozdělení financí doma, moje hypotéka a příspěvek partnera

lucifer8
24. únor 2019

Ahoj vsem, zajimalo by me, jak to mate doma, zda nekdo neni v podobne situaci.
Jsem rozveda s jednim ditetem(3roky). Mam prizele a planujeme dite.
Oba mam hypoteku, oba dum. Dohodli jsme se, ze jeho pronajmeme a v mem budeme bydlet.
Uz ted bydli u me, a zatim mi noc neprispiva, jen obcas nakupuje. Zatim to financne davam, ale v pripade, ze budeme mit dite tak z materske nevyziju, bavime se, ale nikdy jsme k zadne castce nedoslo...
Kolik prispivaji vasi partneri i kdyz nejste na nich zavisli a jake to je pak byt zavisla a rikat si o kazdou korunu??

Dik za odpovedi

jaja01k
24. únor 2019

@lucifer8 Nic nepřispívá, o nic si neříkám. Žijeme ve společné domácnosti, máme spolu děti, jsme rodina. Veškeré finance jsou naše společné, a to i když nemáme společný účet. Rozhodně se necítím na manželovi závislá, i když mám teď rodičovský příspěvek 1 500 Kč měsíčně.
V tvojí situaci bych spočítala náklady na bydlení a trvala na tom, že bude platit třetinu. To samé s nákupy (jídlo a základní drogerie do domácnosti). Pokud budete mít dítě, budete to muset samozřejmě vyřešit jinak, on bude muset pochopit, že se stane živitelem rodiny.

lucifer8
autor
24. únor 2019

@jaja01k dekuji, to on asi chape a chce byt tim zivitelem, jen proste nevim jak to budu zvladat ja a nastavit, tak aby to vyhovovalo oboum

barulina
24. únor 2019

Penize mame spolecne.

lolam10
24. únor 2019

Mame spolecny ucet a prijde mi to tak nejjednodussi.a jsme manzele😀

j.a.n.i
25. únor 2019

@lucifer8 Pokud plánujete dítě, tak společné finance.

martaskaaa
25. únor 2019

Nakupy nestačí, ted preci ma i menší výdaje, ne? Kdyz pronajima dům a neplatí provozní režie (elektrika,voda,topení). Přeci nemůžeš platit hypoteku a provoz jen ty. Ted se jeho žitím u tebe zvýší spotřeba na vodě a on je u tebe vlastně zadarmo s tim, že občas nakoupí. Blbost prostě