Jedlá soda-batole 8 měsíců. Je to problém?

kopretina12345
4. čer 2022

Ahoj, dělala jsem poprvé 8 měsíčnímu batoleti banánové mufinky. A dala jsem tam jedlou sodu trošičku. A teď nevím zda to může už v 8 měsících. Děkuji.

petralp
4. čer 2022

@kopretina12345 ahoj omlouvám se, že má reakce není na to na co se ptáš, ale měla by jsi prosím recept? 🙈🙈🤣 Jinak myslím, že takové malé dítko nesni celý plech a určitě mu nic nebude 😉

hafika
4. čer 2022

Ne, určitě mu nic nebude. Dokonce i kdyby snědlo celý plech.

blondynka400
4. čer 2022

@kopretina12345 jedlá soda je jako běžný kypřící prášek. Není to značka ideál ani pro dospělého, ale nikomu potom nic nebude .-)

jjasmina
5. čer 2022

@kopretina12345 nic se nestane

martinau5
5. čer 2022

V pohodě. Pro tak malé mimčo bych radši místo sody dala kypřící prášek bez fosfátů (z vinného kamene).

hafika
5. čer 2022

@martinau5 To je úplně jedno, ten kypřící prášek bez fosfátů totiž obsahuje jedlou sodu a vinný kámen. Obyčejný kypřící prášek pak jedlou sodu a fosforečnany.

martinau5
5. čer 2022

@hafika díky za info. Je fakt, že jsem složení nikdy nezkoumala 🙈

hafika
5. čer 2022

@martinau5 Ono jde o to, že z jedlé sody se po zahřátí uvolní oxid uhličitý, což je plyn, který způsobí to nakypření. Z fosforečnanů ani vinného kamene se nic neuvolňuje. Ty se tam jen přidávají, protože mírně okyselí pH a při nižším pH se z jedlé sody taky uvolňuje oxid uhličitý https://www.biochemicka.cz/clanek-54/chytre-a-t....