Jídelníček vašich dětí

klematis
9. lis 2009

Ahoj maminy, můžu se zeptat na jídelníček vašich zlatíček? Já dávám ráno 2x týdně jogurt, jinak ovocnou přesnídávku, na svačinu buď zase přesnídávku nebo kaši, na oběd zeleninu nebo zeleninu s masem a 1-2x týdně se žloutkem, na svačinu buď banán nebo zase přesnídávku a večer kaše. Chtěla bych se zeptat na ty svačiny, mám pocit, že mu dávám moc sladkého, je něco čím bych mu mohla nahradit ty ovocné přesnídávky? (Příkrmy papáme už dva měsíce) 🙂

rimmel
9. lis 2009

my papame 5krat denne...ranajky desiata obed olovrant a vecera

na obedy a vecere mame zeleninku alebo zeleninku(mrkva, petrzlen, zemiak, tekvicka, sosovicka, brokolica(od 8m), karfiol, hrasok, zelene beans) s maskom(kuracie ci raz som dala kacacie) .. odvcera uz aj cestoviny so stipkou syru a zel.omackou (napr.) 🙂

potom kasu ci ovocie na ranajky a desiaty ci olovrant ako napr banan, broskyna, jablko,, hruska, mango,nektarinky, slivky a avokado ci jogurt alebo kukuricne chrumky ak nemam nic prichystane.

odvcera uz mozeme papat aj melon a ceresne.

🙂

rimmel
9. lis 2009

ono aj u mna sa moze niekomu zdat ze papame castejsie sladke ale nema problem spapat nesladke tak to neriesim.

klematis
autor
9. lis 2009

ahoj, myslíš, že je teda lepší dávat večer zeleninku a kaši přes den třeba na tu snídani? Čočku může už v sedmi měsících? A to ovoce co jsi vypsala, to dáváš čerstvé? To všechno můžu zkusit? Kukuřičné křupinky mi nechce papat.

rimmel
9. lis 2009

ahoj 🙂 vsetko ovocie co som napislalal mozete papat..aj cerstve hadam uz..mango, banan a avokado urcite..ostatne som este do 8.m.varila.

a ano, na veceru skor zeleninku ako kasu..ja osobne davam kasu iba raz denne a to bud na ranajky alebo desiatu

sorry pisem zbrklo maly je na mne :D

cceresne a melon az od 8m. tak isto brokolica ci cestoviny(ale s nimi kludne mozes pockat este ajdlshie)

rimmel
9. lis 2009

a ano cocku urcite mozete ale neprehanat to snou..pridaj ju k zeleninke..za velku lyz.staci 😉

klematis
autor
9. lis 2009

my když jsme začali dávat příkrmy, tak doktorka říkala, že kaše máme dávat večer a tak to u nás zůstalo zaužívané, ráda bych to změnila, tak to zkusím jak jsi mi napsala - kaše na snídani a zelenina na oběd a večeři a na svačiny ovoce nebo občas jogurt, děkuju... 🙂

rimmel
9. lis 2009

zamalo 🙂 pripadne co ja robim je ze do toho jogurtu dam kusky ovocia nastruhaneho na tom jemnom struhaku a ak nechces aby papal sladke na svaciny tak skus avokado veeelmi chutne a maly ho zboznuje ale daj pozor aby bolo poriadne makke inak sa neda pretlacit vydlickou 😉

rimmel
9. lis 2009

ps zloutek by sa mal az od 8m.

usounek25
9. lis 2009

ahoj, my máme většinou ráno mléko, na svačinu ovocnou přesnídávku, oběd masozeleninový - jednou za týden dávám žloutek, odpolední přesnídávka buď kaše anebo jogurt, večer mléko a jde chrnět. A to buď spí celou noc anebo se kolem 3 ráno vzbudí na mlíčko.Taky mě to příjde strašně jednotvárný, třeba na ty obědy už nevím co vymýšlet. Občas už mu dám i kousek pečiva - rohlík anebo chleba, zatím suchý, jenže náš prcek má jen dva zuby dole a dva nahoře a ty ještě nejsou moc vylezlý, takže kousat moc nemůže a nedovedu si představit, že bych mu namazal půlku chleba třeba s Lučinou a dávala mu jej po drobkách, tak jak to děláme teď.

rimmel
9. lis 2009

ano ako usounek hovori hned po zobudeni mliecko ale potom o pol hodku nasleduju ranajky 😉

ps moj este ked nemal zubky vedel zobrat bananik do ruky a spapkat sam 🙂 ono nato aby vedelikusat zubky az tak nepotrebuju, ved im aj tak davame makke veci a oni to vsetko dokazu s dasnami 🙂 ale ano, taky chleba si ani ja neviem predstavit mu davat haha

leonik
9. lis 2009

ahoj, taky mně přijde, že malej papá pořád to samý. Ráno má mlíko, na sváču ovoce, s tím jsme měli dost problém, dostat to do něj, ale už v pohodě. Na oběd masozelenin.příkrm, nebo polívku, červenou čočku už taky dávám, ale tak jednou za týden jednu lžíci k zelenině. Na odpolední sváču má jogurt a ještě malou přesnídávku, večer mlíko nebo kaši. Během dne žmoulá kukuřičný křupky nebo kůrku chleba 🙂

germik
9. lis 2009

klematis, ja postupujem podla http://www.kojeni.net/prikrmy.php, kde je všetko presne popísané /snažila som sa hladat z viacerých zdrojov,ale niekedy sa to líši tak čerpám infošky len z tejto stránky/ čo viem tak obyč.čočka by sa mala až trošku neskor, skor sa može začat s červenou čočkou /tú ideme dnes prvýkrát vyskúšat,tak som zvedavá 😕 /
Ale každá mamina by si mala prisposobit jedalniček podla babatka, my napríklad dávame zeleninku len na obed a na večeru mliečko Good night. Skúšali sme aj kašu,ale po nej sa mi malá často budila,tak som to zrušila.
Tak davam kašu bud na olovrant alebo na desiatu a do nej primiešam ovocie /ešte ho chvilku varím,ale už začnem davat čerstvé/ alebo primiešam presnídávku. A ked dam na desiatu ovocie,přesnídavku...atd tak na olovrant davam jogurt. Zatial s jogurtom bojujeme a malej moc nechutí, ale sa to zlepšuje 😎 Ked si naň zvykne,tak jej jogurt určite budem dávat aspon 5-6x týždenne
Masko mame tak 5x v týždni a zltok 1x

germik
9. lis 2009

ak vam to pomože tak tu je nejaká inšpirácia 😎 http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=24&evt=c... http://www.apidi.cz/clanky/jidelnicek-pro-kojence/ alebo http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=16942 takže ak si nájdete čas, tak skúste poštudovat 🙂

klematis
autor
9. lis 2009

germik díky, určitě ty recepty prostuduju, mlíčko bych taky dávala, ale on mi žádné nechce a to jsem vyzkoušela Nutrilon, Bebu, Hami a teď zkouším Sunar, zatím mu z něho dělám kaše, jinak to nevypje
rimmel žloutek dávám na doporučení dětské doktorky
dnes jsem koupila červenou čočku, tak nevím jestli ji dát nebo ne

rimmel
9. lis 2009

no surozne nazory na ten zloutek..tak ako i na cocku🙂 ja by som dala

klematis
autor
9. lis 2009

tak zkusím, zitra na oběd 🙂

momin
9. lis 2009

Tak maly snida piskotky s mlickem,na svacinku mixuju jablicko s bananem nebo jine ovoce,na obed zeleninu s masem(me zloutek nechce papat-je nejak dulezity?) odpol na svacinku presnidavku a na veceri krupicku. No a jeste jednou papa v noci mliko.... Na ty recepty taky mrknu..davam malemu porad to same...uz mu to nemuze ani chutnat bobek...

evinkaa
9. lis 2009

Čauky holky, tak mě dr doporučila dávat ráno chleba s máslem, ale úspěch to nemá.... 😒 Takže ráno kolem půl osmé mlíčko, někdy teda s kouskem chleba, v deset ovocná svačinka (někdy do toho přidám rozdrobené dětské sušenky), pak malá usne a budí se kolem jedné, to má masozeleninový příkrm (vařím doma), někdy kolem půl třetí jí dám mlíčko, když vidím, že má na něco chuť, nebo křupky. Ve čtyři má svačinku (bílý jogurt, holý nebo s ovocem), po jogurtu si dá ještě kus přesnídávky (je to poslední dobou jedlík) 😉 , kolem půl sedmé má kaši a těsně před spaním, tak v osm, ještě mlíčko, když chce. V noci se nebudí.

rimmel
9. lis 2009

momin piskoty? neobsahuju tie cukor?...a s takymito vecami by sa malo pockat aspon do 8 mesiaca prepac 😖

rimmel
9. lis 2009

baby co to je ta presnidavka?? 😅

klematis
autor
9. lis 2009

já si taky myslím, že na piškoty je ještě brzo
rimmel přesnídávka je kupované rozmixované "ovoce" 🙂

rimmel
9. lis 2009

aha dakujem klematis 😀

momin
9. lis 2009

Ano ja vim,ale na ten cukr ma kazdy jiny nazor... 😉 Presnidavky co se prodavaji v obchodech obsahuji taky nektere cukry.... Ja bych zase jeste nedavala cocku. A zloutek nam rikala doktorka ze uz v 5 mesicich kdyz byl maly na UM. Holky jeste mam dotaz:vase mimca uz kousou jidlo? Nebo porad mixujete na uplnou kasicku?

rimmel
9. lis 2009

momin no neviem :D na cukor mame asi vsetky rovnaky nazor ..ze je to ako jed...a tie presnidavky ja neviem, nekupoujem ale parkrat sa stalo ze som musela do obchodu zbehnut a znacky ako napr hipp cukry ci soli nedavaju...😉

moj vie kusat..lebo som ho nenavykla na kasicku..uz vyse .mesiaca davam hrudkovite...

momin
9. lis 2009

rimmel klid jo?! Cukr je jako jed.........?????? 😖 No promin.. neprehanis??

rimmel
9. lis 2009

dokonca uz v 7m vedel sam bananik spapat 😎 😀

momin
9. lis 2009

To je sikulka.. ja sem porad mixovala..a porad mixuju.. a kdyz mu necham vetsi kousky tak ho to natahuje... Nevim co s nim....

rimmel
9. lis 2009

momin to je moj nazor 😉 ja sa nahadam alebo co 😵

rimmel
9. lis 2009

momin davaj mu hrudkovite,on si postupne zvykne uvidis 🙂

momin
9. lis 2009

No jenom mi prijde divne rikat nekomu ze svemu mimcu dava jedy..... 😒
Zkusim teda ty hrudky,snad nam to pujde,ma trosku snahu kousat ty rozmocene piskoty ale jak ma neco tvrdsiho-napr.uvarenou mrkev tak nechce.