Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

rova
4. říj 2006

Deminka: No, ono ve 24 letech do práce s čtyřletým dítětem je zas opačný problém - dítko bude nemocné, co když jich bude víc, atd..takže si asi nevybereš!

lucisa
4. říj 2006

Holky, je mi jasné, že vybrat jméno pro mimčo je strašně důležité a zodpovědné, ale v podstatě je každé jméno krásné, když se říká s láskou. Známým se narodil Albert, nejdřív šok, ale teď by mi k němu ani jiné nepasovalo, říkají mu Bertík a je to fakt hotové čertisko.. Kámoška zase dceru pojmenovala po dědovi, který se pravnučky nedožil - Antonie. Říkají jí Toňa, Toňula a člověk si fakt zvykne.
U manžela v práci se kolegovi narodil syn Nataniel, manželovi i mně se to strašně líbí, manžel mu jméno pochválil a ostatní chlapi se chytali za hlavy, že jsou oba dva švihlí, protože dávají šílená jména svým dětem. Záleží na vkusu.

rova: co se týče dvou jmen, není to až tak hrozné, spíš se každý ptá, jakým jménem holkám říkáme, jestli slyší na obě dvě atp. Slyší, pokud chtějí 🙂 Nehledě na to, že žádní rodiče a příbuzní neříkají dítěti jen jeho jménem. Všechny máme doma berušky, šmudly, zlatíčka, prdelky atd. a děti na to slyší také.
A mladší dcera ještě nemá dva roky a přesto, když se jí zeptáme, jak se jmenuje, naprosto s přehledem řekne Natalien (Nathalie Anne). Nemá s tím problém, je na to prostě odmala zvyklá.

baruna
4. říj 2006

Teda teď koukám, jaké píšu bláboly. Holky sem tam si nějaké písmenko prostě musíte domyslet. 😀 Mám dneska frmol, takže píšu ve spěchu a podle toho to vypadá.

deminka
4. říj 2006

no já na to nějak moc nemyslím, ale všichni okolo se ptají jestli už a tak pořád, takže se tomu stejně nevyhnu

deminka
4. říj 2006

rovo, to máš taky pravdu, když někam jdu na pohovor tak se ptají co děti a jak dlouho chci ve firmě zůstat...ale asi stejně nevěří a radši mě nevezmou..a když jsme jeli na kratší dovču tak všichni říkali tam vypnem a třeba se povede a já to zrovna v den odjezdu dostala...
takže ani jsme se nemohli snažit a navíc 100pro věděli že 3 nejsme

baruna
4. říj 2006

Deminko, mě se nejdřív všichni ptali, kdy bude svatba, pak kdy bude miminko a počítám, že až se mimčo narodí, tak se budou ptát, kdy bude druhé. Jsem už na tyhle kecy alergická. Vždycky říkám, že až to bude, tak to bude 😀

lamia
4. říj 2006

Tak mi jsem zatím pořád u Aničky - ta je jistá, mno a po jistých bojích jsme zatím chlapečka nechali jako Matyáška, ačkoliv přítel z toho není úplně odvázaný 😀 ,ale snad se to poddá. Jakuba jsem už definitivně vzdala, fakt jich teď bude hodně moc, tak ať nemá ve škole pět kamarádů stejného jména 😉

lucija76
4. říj 2006

Jojo,otazky okoli jsou nekdy dost husty 😝 To zazivam skoro od dvaceti let ze se me ptaji Kdy bude svatba a co dite, a strasi ze nesmim dlouho cekat atd,nejakou dobu fungovalo ze jsem odpovidala: 'Jasne,budem se brat pristi rok v cervnu' Mela jsem chvili klid,jenze po nejaky dobe to prokoukli 😀 Ted jsem cekala ze udelam rodine radost s miminkem,ze se konecne nasi dockaji vnoucka ale zas na me dorazi: 'No a svatba bude teda kdy?'

deminka
4. říj 2006

no my se brali po 11 letech, takže doba co se ptali na svadbu byla poměrně dlouhá. Když jsem to pak oznámili, tak reakce některých byla proč, vždyt je moderní se nebrat a až budou děti budete mít víc peněz. tak já nevím co chtějí. Naši ale byli rádi..a po svadbě se tchýně ptala každý týden, jestli čekáme

deminka
4. říj 2006

lamio, já chtěla dřív taky jakuba, ale už ho má hodně známých. Matyáška nebo i Matouše ale to první je lepší jsem taky chtěla, jenže příjmení začíná na Š..takže jak jsem psala vyhrál Šimon, takže bude Šimon Š.pořád lepší než matyáš Š

deminka
4. říj 2006

lucijo, nebo říkej 30 února, na to jsem dřív pár známých nachytala

baruna
4. říj 2006

Deminko to je fakt dobrý, říkat nějaký datum. Dokonce pak když už jsem byla těhotná, tak jsem svý fakt dobrý kámošce na tuhle otázku popravdě odpověděla, že mimi bude v březnu a ona z toho měla hroznou srandu.

rova
4. říj 2006

Deminko tak nevím, ale asi by mi to došlo.. možná by to mezi řečí trvalo i dýl, ale přece jen..nevím nevím 😀

lucija76
4. říj 2006

Holky zas ten muj dneska vymyslel slusnou kravinu 😉 Ze ja se jmenuju Lucie a on Yann, tak ze to dame dohromady a tudiz dite bude Lucian (nebo Lucianne) jak kluk tak holka?!?!?!? 🙄
Ale jinak je to docela normalni inteligentni chlap.

arietiska
4. říj 2006

Včera mně říkala kámoška, že je již povolené jméno Líza . . .. božské to jméno 🙂

daniellka
4. říj 2006

Rovo - díky za tipy, vlítnu na to a zkusím hledat v zahraničních jménech.

Laděnko - mám doma úúplně to stejný! Wolgang a Ernest, Alex a Felix a pod. Já jim zatím "pracovně" říkám Hugo a Boss anebo Banánci.

Jinak včera jsem byla na velkým UZ - tak už je to definitivní - dva kluci!!

rova
4. říj 2006

Gratuluju ke klučíkům! My chtěli oba kluka a je to slečna, ale víš, že jsem teď radši. Ale o toho kluka se ještě pokusíme. Už sháním takové ty babské rady jak na něj (polohy, čas atd.) Některé jsou vtipný, některý mi tak špatný nepřijdou, tak uvidíme!

daniellka
4. říj 2006

tak ti budu držet palce, ať to vyjde..
Já ti radši radu na polohu dávat nebudu:🙂) Aby jsi taky neměla double.. 😎

baruna
4. říj 2006

Lucijo, ale to jméno ještě není nejhorší. A ve francouzštině to může i dobře znít 😉

lucija76
6. říj 2006

Dik baru, ale problem je,ze mne se to NELIBI!! 😀 😀 😀
A hlavne jak se prckovi bude rikat v cechach? Luci, Luciku...? No jako mne.Coz mi pripada blby..

baruna
6. říj 2006

Lucijo tak to je jiná, když se ti to nelíbí 😀
Ale je pravda, že také znám jednoho Luciána, říkají mu Luky. Neboj on ten tvůj určitě vymyslí ještě něco příšernějšího 😝

ambret
7. říj 2006

Ahoj těhulinky, já už dětičky mám. Tři holčičky a je mi 26let. Jmenují se Nikolka, Kristýnka a Eliška

lucija76
7. říj 2006

Tak to jo,rikat mu Luky to by se mi hodne libilo,jenze Lukas se jmenoval muj expritel,to by doma asi neproslo 😀

bibinka
7. říj 2006

ahoj holky, mne sa tie vaše nápady celkom páčia. Ja som však odjakživa chcela Filipa. A mám ho. Keď som otehotnela, akosi som hneď vedela, že mu dáme toto meno. Potom prišlo"rozčarovanie" na ultrazvuku, že vraj dievčatko...Tak sme sa začali tešiť na Evičku. NO a ďalší mesiac Evičke narástlo... 😀 a bol to opäť Filipko 🙂 . Lenže tie ďalšie mesiace sa nám "zoznam" natiahol na niekoľko desiatok mien. Až vari tri dni pred pôrodom som sa manžela pýtala, že aké to meno dáme? Obaja sme si naraz odpovedali, že Filip. Myslím, že každé dieťatko si meno vyberie samo.
Lucija76: mám takú knihu od Pierra Le Rouzic (žeby Francúz?)-Vplyv mena na život.Super inšpirácia. Tam sa píše, že si má budúca matka čítať jednotlivé mená a hladiť si bruško a prihovárať sa dieťatku, že či sa mu to páči.Ono ti dá vedieť. Ja som to skúšala a ono to asi funguje. 🙂 Nenechaj si však radiť inými, ich rady ber len ako inšpiráciu, lebo môžeš dať dieťaťu nevhodné meno a ono bude potom trpieť "tvojím výstrelkom" celý život.Rovnako sú nevhodné mená po príbuzných a nedajbože po tých čo už zomreli.Hovorí sa, že sa potom vlastnosti a aj choroby prenesú na mimčo. Nemusíš tomu ale veriť, je to na tebe. 🙂

lucija76
8. říj 2006

bibinka: Diky!!! Ja mam tu stejnou knizku taky!!! Darovala mi ji nedavno pritelova mama. Je dost hruba,tak jsem ji zatim jen tak prolistovala,ale musim se do ni co nejdrive pustit,uvidime jestli me nejak inspiruje 😀

bibinka
8. říj 2006

ahoj lucija76, tak to je super.ja som na tú knihu natrafila vari pred 5 rokmi a už vtedy sa mi páčila a povedala som si, že keď budem tehu, tak si ju "vyskúšam". aj pri druhom to urobím,.ja som typ, že sa mi páčia niektoré mená bez ohľadu na módu,napr. Katarína, Zuzana, Eva, Jan, Peter,Martin...Ale aj tie"moderné" ako Emma, Patrícia,Jonáš, Ester,Sofia...Lenže matka budeš ty, a ty si musíš rozhodnúť ako budeš volať svoje mimi.Manžel mi to pripomínal skoro stále,ale našťastie, pri Filipkovi bol nadšený aj on. 😀

andik
22. říj 2006

ahojte,náš chlapeček se jmenuje Tobias a říkáme mu doma Tobísku,Tobiásku apod.Pro holčičku jsme chtěli jméno Lara nebo Nelly.

lucija76
22. říj 2006

Andik: Tobias je moc hezke jmeno. A Lara se mi taky dost libi!
Jen my staaaaale nevimeeee 😀 😀 😀 cekame na patek,pujdem na ultrazvuk a mimi nam snad uz konecne odhali pohlavi a treba se nam pak i s tim jmenem rozsviti 😀 😀

andrea73
22. říj 2006

Tak my už víme měsíc a půl, že to bude chlapeček...ale jméno pořad nemáme. Spíš se nemůžeme domluvit. Ale zkoušela jsem to na těch internetových stránkách, co tu dala nějaká kočka tip a jsou tam fakt zajímavé jména. I já mám přítele cizince a tentokrát chce, aby měl synáček jejich jméno, když už jsem si na první dceru prosadila "české jméno" Laura. Myslím tím, že je v českém kalendáři 😀

andrea73
22. říj 2006

www.behindthename.com
To jsou ty stránky se jménama