• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jméno pro chlapečka - Nicholas x Oliver, které je hezčí?

4. května 2014 
Ahoj budouci i soucasne maminky, vybirame jmeno pro chlapecka. Moc se nam libi Nicholas a Oliver, jsme hodne nerozhodni, obe jmena jsou krasna. Poradte nam, jake je podle vas hezci?
2. kvě 2014 ve 03:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se Oliver líbí víc :slight_smile:
2. kvě 2014 ve 04:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Mně taky Oliver a jestli můžu poradit, tak by vám mohlo ve výběru pomoct jak dlouhé máte příjmení, jestli Nicholas nebude moc dlouhé tak aby mrňous neměl problém to ve škole psát.. a jestli třeba ty nebo chlap nemáte jméno na O nebo N že by pak malej byl po jednom z vás :slight_smile:
2. kvě 2014 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Oliver
2. kvě 2014 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Za me Niky, a ještě ve tvaru Nikolaj :wink:
2. kvě 2014 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hodně taky záleží jak ty jména budou pasovat k přijmení :wink: mě osobně se líbí více Oliver.
2. kvě 2014 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem pro Olivera, je to krasne jmeno. Nicholas je pro me pouze obdobou holciciho jmena Nikola,kterych je vsude plno. Za me tedy Oliver. Taky bych o nem uvazovala, ale bohuzel by se nam nehodil k prijmeni.
2. kvě 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Obě jmena jsou krásná, když jsem čekala druhé dítko kluka jsem chtěla Olivera a u třetího Nikolase. No a mám doma Nikolase, takže za mě Nikolas.

Nikolas je mužským křestním jménem. Jeho variantou je jméno Nikola, stejný původ a význam ho pojí také s mužskými jmény Mikoláš a Mikuláš.
Mužské křestní jméno Mikuláš (také Mikoláš) vzniklo z řeckého jména Nikoláos. Původem jména jsou řecká slova „niké” s významem „vítězství” a „láos” s významem „lid”. Mikuláš se pak překládá jako „vítěz mezi lidmi” nebo „vítězný lid”.
2. kvě 2014 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mne se taky vic libi Oliver, ale furt ho mam spojeny s hláškou z Románu pro ženy..........Olivere, ty ha..le :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2014 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš, všem se líbí Oliver, dej Nicholase, budeš originální :slight_smile:
2. kvě 2014 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdybych si měla vybrat, tak určitě Nikolas...oslovení Niky, Nikýsku se mi líbí více než Oliverku, Olíí atd...:slight_smile:
2. kvě 2014 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Obě jména jsou hezký, ale dává je dneska každej :( My původně chtěli Olivera, ale právě kvůli tomu jsme to zavrhli...
2. kvě 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oliver :slight_smile:
2. kvě 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oliver... dítě nebude pořád a Oliver pro dospěláka se mi líbí více...
2. kvě 2014 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se víc líbí Oliver :wink:
2. kvě 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popravdě mě se nelíbí ani jedno. Líbí se mě česky Mikuláš.
2. kvě 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Líbí se mi mnohem víc Nicholas, ale spíš varianta Nicolas:slight_smile:
2. kvě 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oliver
2. kvě 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych dala přednost Nicholasovi (a nejen proto, že jsme ho při druhém dítěti měli vybrané jako variantu pro kluka - i když ve verzi bez "h").

Přemýšlela jsi, jak synovi budeš říkat - oslovovat ho? Nicholas má přece jen o mnoho více možností a podob na "normální" oslovení než Oliver.
2. kvě 2014 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Za me Nicholas. O Oliverovi jsme take premysleli ale nedokazala jsem si predstavit, jak bych na maleho zdrobnele volala. A uplne si predstavim ty deti ve skole.... "Olivo sem, Olivo tam..."
2. kvě 2014 ve 12:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
určitě z těch dvou Oliver...ale je jich teď mraky..
2. kvě 2014 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani jedno se mi nelíbí a všude jich vidím spoustu. Ale když už teda váháš, šla bych do Olivera. Čistě prakticky nebude muset vysvětlovat, jestli není Nikolas, Nicolas, Nicholas a jiné patvary, které beztak postrádají smysl, když jim pak maminky říkají Niky a Nykýsku že...
http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=79870&typ=jmeno X http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=82576&typ=jmeno
4. kvě 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek