Jméno pro chlapečka. Co vy na to?

horalka10
4. bře 2020

Ahoj holky,
mám prosbu nějak se nemůžeme s přítelem domluvit na jméně. Mě se moc líbí jméno Oliver, ale pritel je proti moc by chtěl Tadeáše. Nějak mi to nejde k jeho příjmení Švec. Co vy na to? Po případě budu moc ráda za jakékoliv rady a jiné jména co by se hodili. Moc děkuji.

drahotka
4. bře 2020

Nekde jsem četla, ze by jmeno nemelo končit stejnym pismenem, jako zacina příjmení....navic, když si to zkusite vyslovit, tak to i trosku drhne 😉

horalka10
autor
4. bře 2020

@drahotka taky jsem se mu to snažila vysvětlit, ale marně to jméno se mu líbí a jiné dát nechce.

daasqua
4. bře 2020

Tadeáše ne, přesně jak se píše nade mnou, nemělo by křestní končit na stejné písmeno jako začínat příjmení. Obecně při vybírání zkuste říci celé jméno 10x za sebou. U toho Tadeáše je vidět, že je to jazykolam. Oliver je pěkný. Nebo zkuste něco podobného jako Tadeáš.

tervi
4. bře 2020

@horalka10 Š š určitě nedávat, to je pak chudák dítě. Ale ono to r a š u Olivera také drhne. Co zkusit něco jiného, ani jeden nebude pak naštvaný... Nevím proč, ale k tomu příjmení se mi vybaví Daniel, Dominik.

aneta15
4. bře 2020

@horalka10 mám podobný problém 😉 manžel chce Matyáše a naše příjmení zacina na S. taky s tím bojuju ale asi mi nezbyde než si zvyknout 😉 Čekám třetí a všichni v rodině mají kluky, takže normální bratelná jména jsou rozebrána.

horalka10
autor
4. bře 2020

@daasqua něco podobného? Psali jsme každý 10 jmen a ani v jednom jsme se neshodli 🥴 Jeho jména většinou končili na š nebo.

horalka10
autor
4. bře 2020

@tervi Ty jsem měla napsané já, ale neprošlo ani jedno..

horalka10
autor
4. bře 2020

@aneta15 Matyáše měl na seznamu přítel... Nějak mu to nemůžu vymluvit. Asi se taky budu muset smířit. Údajně mi bylo řečeno že se nemusí představovat celým, stačí říct jedno. 😄😁😁

cikitkapb
4. bře 2020

Mně se k příjmení Švec vybaví jméno Roman, ale to asi proto, že jednoho znám. 😅 Jinak mi k tomu dobře zní i Jiří, nebo Ondřej. Asi bych nebyla úplně pro exotiku, a toho Tadeáše bych se příteli taky snažila rozmluvit. Ne všude budou malého oslovovat nejdřív příjmením a pak jménem, aby to nevyznělo jinak, než jak se jmenuje. Ať si přítel zkusí opakovat Tadeáš Švec pořád dokola. Zjistil, že po chvíli, když se bude snažit říct to rychle, vyleze mu z toho Tadeáš Vec.

tervi
4. bře 2020

@horalka10 Je to těžké se dohodnout, ještě si to pamatuji. Pokud nemáš do měsíce termín, nechte to uzrát. Nebo zkusit dát dvě křestní, ať si kluk až bude větší sám vybere...

klari_14
4. bře 2020

@horalka10 co třeba Teodor (Theodor) Švec, abychom zůstali u T... Teo...to je hezký. ☺️... Mě se líbí Matěj, Martin..to mi k tomu příjmení sedí.

horalka10
autor
4. bře 2020

@cikitkapb potíž je v tom že hodně jmen je už v rodině... Románové uz jsou dva 😁

horalka10
autor
4. bře 2020

@tervi nějaký čas mi snad zbývá 😁 termín mám v květnu. Nevěděla jsem jak těžké je vybrat jméno...

horalka10
autor
4. bře 2020

@klari_14 zkusím navrhnout, ale s čím přijdu je hned zavrženo.

malenka11
4. bře 2020

A Švec je čí příjmení? Přítele? Nemohl by se syn jmenovat příjmením po tobě?

blanche12
4. bře 2020

Vemte kalendář a listujte😉. Můj syn má dvě m a nijak nám to nevadí.

gracinka7
4. bře 2020

Jestli chce přítel Tadeáše, dejte mu tvoje příjmení, ať se tam netlučou dvě š. 😉
Jinak k jeho příjmení se mi hodí Daniel, David, Adam, Pavel, Petr.

horalka10
autor
4. bře 2020

@malenka11 už jsme byli na matrice, to by nepřežil kdyby se nejmenoval po něm... Mužská ješitnost 😄

horalka10
autor
4. bře 2020

@blanche12 no s ním to nějak nejde... Vždy řekne že jedině Tadeáš.

horalka10
autor
4. bře 2020

@gracinka7 zavrhnul mi všechny jména co tady máš napsané. Příjmení už máme.

tervi
4. bře 2020

@horalka10 A co to zkusit přes tchýni. Nějak to navliknout, až se bude ptát, zda už máte jméno...

sumitra
4. bře 2020

Rozhodne Oliver. Je to krasne jmeno a ke Svecovi se moc hodi

hezz17
4. bře 2020

Tak tve ppříjmení, pokud taky nezačíná na š.
@horalka10

sumitra
4. bře 2020

A Tadeasu je ted hafo. Navic me by fakt vadilo, kdyby mu nekdo rikal nedej boze Tádo 😵

veruuu_kubesovic
4. bře 2020

Vyvarovala bych se dát jakékoliv jméno s "- ÁŠ" na konci, bude se to tlouct s příjmením...
Třeba Adam, Daniel, Dominik, Filip, Matěj, Michal, Oliver, Oskar, Patrik, Robin, Samuel 🙂

krtikkrtovaty
4. bře 2020

Našla bych prostě fakt ještě něco úplně jiného, aby jste neměli ani jeden to svoje top a nehádali se.

krtcice
4. bře 2020

Já mám doma Tadeáška, vysněné jméno od mých asi 12 let takže za mě by to byla jasná volba 😀

krtcice
4. bře 2020

Jo a než jsem si prosadila Tadeáše, tak jsme u prvorozené měli na kluka vybráno Adam, příjmení na M. Tohle jsem nikdy neřešila, stejně jako četnost, počer písmen a tak. Prostě jsme dali co se nám líbí.

takyjedna
4. bře 2020

Tadeáš Švec opravdu neee.. Cokoliv na - aš k vasemu prijmeni nejde, bohuzel. I kdyz je to zrovna moderni. Pritel by si mel hledet dal nez na spicku vlastniho nosu🙄Me osobně se Oliver nelibi, ale k prijmeni je to mensi zlo. Znam jednoho Daniela Svece. To se k tomu hezky hodí..

cikitkapb
4. bře 2020

@horalka10 já mám Romana tátu, bráchu, manžela, a stejně to mýmu bráchovi nezabránilo dát svýmu jedinýmu synovi jméno Roman. 🤷🏻‍♀️ z toho bych si hlavu nedělala. 😂 Nakonec jsem ráda, páč kdyby to nebyl Roman, byl by to Kuba a toho chcu já. 😂😂😂