Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
krtikkrtovaty
25. kvě 2020 Čtené 31x
Čti celý článek
krtikkrtovaty
Zpráva byla změněna 18. kvě 2020
#test_fridababy

Co se rektálního kateru Windi týče... Psala jsem o něm první příspěvek po dvou dnech používání, teď ještě shrnu (před kompletní závěrečnou recenzí) celý náš týden s katetrem.

Poprvé jsme jej zkoušeli hned v pondělí, kdy nám balíček dorazil, vysadila jsem tedy Espumisan, ponechala jen Probiotika, která bere malá už dlouhodoběji. K večeru, jak se malá začala kroutit, přišel čas... Podle návodu jsem si katetr namazala kokosovým olejem, pomasírovala bříško a šlo se na věc, malá se krásně vyprděla i vyprázdnila a i pak spokojeně usnula, doba uspávání se určitě zkrátila, protože sebou neustále nešila a nekňourala nebo dokonce jak někdy i křičela při každém posunu bublinky v bříšku... Zdálo se, že tam bublinky opravdu nezůstaly. Stejně tak jsme katetr použili i v úterý, to jsem nechala na manželovi (s tou obyčejnou rektální rourkou z lékárny, ke které musí člověk najít i návod na internetu, se do toho vůbec nepouštěl, já se jí sice nebála, ale zase skoro nefungovala - teda na prdíky jo, ale na to vyprázdnění, které Silvince pomáhá nejvíc - to vůbec). Šlo to pěkně, přišlo mi, že měla méně prdíků než v pondělí, ale opět se krásně vykakala. Silvinka má totiž většinou hlavně problém se vykakat naráz, kroutí se a jen tak lehce uprcává a tím se to trápení táhne, takhle je to šup šup a je klid. Pak jsme měli tři dny klid, středa až pátek nebyl katetr třeba. Bříško už to asi pomalu stihlo pochopit, co se po něm chce a na řadu přišel zase až v sobotu (ono taky ta moje strava na a o víkendu je trošku divočejší) a katetr opět nezklamal, totéž v neděli (náročnější odpoledne, návštěva prarodičů a výletování), takže byla večer navíc ještě i unavená a to bříško trápí o to víc.

Takže za nás Windi rektální katetr funguje! A máme díky němu večer spokojené a pěkně usínací miminko.
Zobraz celou zprávu
krtikkrtovaty
Zpráva byla změněna 16. kvě 2020
#test_fridababy

Poslední, co nám zbývá prozkoumat, je kartáček - prsťáček SmileFrida.

Spolu s ním nám byl na testování zaslán i bio masážní gel na dásně Buccotherm. Oceňuji, že je bio a bez chemie, obsahuje přírodní výtažky z heřmánku a proskurníku, takže je hojivý a protizánětlivý, což se u prořezávání zoubků určitě hodí! :thumbsup:

Ale zpět k tomu kartáčku... Silvii je teprve necelých 8 týdnů, takže zoubky nás zatím netrápí, ale počítám, že až porostou, zkusíme si svoje. Madam je totiž docela cíťa. :persevere: U starší Šarloty jsem používala takový ten úplně obyčejný průhledný prsťáček, to tenhle je vymazlenější! Úplně se na jeho používání těším, je z antibakteriálního silikonu a krásně jemný na dotek, opravdu příjemný materiál a pěkně sedne na prst. Gumové bodlinky - štětinky má z obou stran, takže lze masírovat či čistit první zoubky nahoře i dole zároveň, což vidím u takovéhoto kartáčku poprvé a určitě to hodnotím pozitivně, i je to větší ochrana při případném stisku. Ono ač se to nezdá i bez zoubků mají ty prťata vcelku slušný zkus. :grin: Navíc má kartáček pěkný kryt pro hygienické uskladnění. V podstatě takový stojánek s krytkou s otvory, takže nedojde ani k deformaci a díky odvětrání by se nemělo stát, že kartáček začne chytat plíseň.
Zobraz celou zprávu
krtikkrtovaty
Zpráva byla změněna 15. kvě 2020
#test_fridababy

Konečně jsem našla chvilku pořádně prozkoumat nosní odsávačku NoseFrida. Píšu záměrně jen prozkoumat, ani jedno dítě zatím nemá rýmu (i když ta tříletá už by si asi nic odsát nenechala). :grin:

Ale i bez použití napíšu pár postřehů. Má super balení - krásné, malé a praktické cestovní pouzdro. Ideální na cestování, i prostě jen na uložení do domácí lékárničky. Dříve jsme na cestování (kdyby náhodou) vozili úplně tu nejobyčejnější odsávačku, v originální papírové krabičce nebo v igelitovém sáčku, to už teď nebude nutné. Doma využíváme odsávačku na vysavač, přes den je to fajn (i když tedy starší křičela vždy jak pavián, u mladší jsme to zatím naštěstí zkoušet nemuseli), ale v noci, kdy je to třeba nejvíc... :see_no_evil: Vyndat vysavač, vzbudit půl baráku, dítě ječí a za chvíli má ten nos vlastně plný znovu. ...noční můra. Tady se těším, že v noci bude určitě menší hluk. Praktické mi přijdou i jednorázové filtry, takže nedochází k dalšímu přenosu bakterií a virů, které se v hlenu nacházejí. Navíc má i bezpečnou koncovku, proti jiným se nebojím, že by zajela hluboko do dětského nosíku a mohla by sliznici poranit.

Žádný rodič nechce, aby bylo jeho dítě nemocné, ale my máme díky tomuto testování, v případě rýmy a nachlazení praktického pomocníka! :wink:
Zobraz celou zprávu
krtikkrtovaty
13. kvě 2020
#test_fridababy

Hned v pondělí večer jsme se vrhli na testování rektálního katetru Windi. :wink:

Bříško je u sedmitýdenní Silvinky problém hlavně k večeru a začíná to kolem 16.-17. hodiny a trápí se i ty 2-4 hodinky. Chvilku je klid a chvilku řev. :persevere: Přes den sem tam trošku, ale to většinou pomůže při přebalení zacvičit s nožkami. Jenže ty večery... :disappointed: Opravdu náročné, navíc máme ještě tříleťačku a ta tím trpí také, že na ni není večer prostor a poslouchá křičící sestřičku. Na mou psychiku také nic moc. Večer, co večer to bylo, že se nakojila, kroutila, velmi těžko se vyprděla, vyprázdnila a chtěla nakojit znovu, u toho se opět zas kroutila a takhle několikrát dokola než usnula, někdy mi přišlo už spíš i únavou než úlevou. Zkoušeli jsme masírovat bříško, cvičit s nožkami, navíc malá bere probiotika a dáváme Espumisan. Je plně kojená a hltá, což také asi bříšku nepřidá. Přišlo nám, že vše funguje tak nějak chvíli, u Espumisanu jsem i uvažovala, zda to někdy není spíš horší.

Windi jsme zatím zkoušeli dva večery, vysadili jsme Espumisan a hned jak se malá začala kroutit, šlo se na věc. Návod na krabičce je popsaný ve čtyřech krocích a použití dle něj zvládne určitě každý. Katetr je měkký a ohebný, přesně intuitivně poznáte (díky rozšíření), jak hluboko ho lze zavést, takže se nemusíte bát žádného poranění. Před použitím jsem jej namazala kokosovým olejem (který je doporučen i v návodu). Během chvilky bylo slyšet, že katetr funguje (v návodu je napsáno pískání, úplně pískáním bych to nenazývala, ale nějaký zvuk slyšet je) a pláč ustal, malá se nejen vyprděla, ale i krásně vyprázdnila a bez námahy. Hned bylo vidět, že se jí ulevilo a byla mnohem spokojenější, bez kroucení se nakojila a pak nechala i poměrně krátce ukolébat ke spánku. Po dlouhé době nám obě děti usnuly před devátou hodinou večerní... :heart_eyes: Druhý den totéž... A rozhodně budeme pokračovat, bez Espumisanu a s usměvavým miminkem při usínání.

Takže za nás můžeme určitě doporučit! :thumbsup:
Zobraz celou zprávu
krtikkrtovaty
11. kvě 2020 Čtené 55x
Čti celý článek