Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  konik_testuje
  28. srp 2023    Čtené 866x

  Zkušenosti s dětským bezkontaktním teploměrem NC 400

  Podzim pomalu klepe na dveře. Děti se vracejí do školek a škol a my rodiče v duchu uzavíráme sázky sami se sebou, jak dlouho tam vydrží. Zdraví dětí je pro rodiče to nejcennější, které se snaží ochraňovat ze všech sil. I přes veškerou snahu víme, že různé dětské nemoci neobejdou téměř žádnou rodinu. Abychom vám léčbu případných onemocnění co nejvíce usnadnili, připravili jsme si pro vás toto testování!

  Co budeme testovat

  Dětský bezkontaktní teploměr Microlife NC 400 v podobě delfína byl speciálně vyvinut s cílem zpříjemnit měření teploty u dětí. Umožňuje pravidelně kontrolovat teplotu dítěte bez pláče či vyrušení ze spánku. Změří teplotu za 3 sekundy a výsledky posledních 30 měření uchová v paměti s datem a časem. Světelný alarm horečky se rozsvítí na červeno, pokud tělesná teplota přesáhne 37,5 °C. Při zapnutí nebo při ukončení měření se ozve akustický signál, který je možné v nočním režimu vypnout. V noci usnadňuje měření modrý světelný louč, který označuje správnou oblast měření a vzdálenost. Teploměr můžete využít i ke zjišťování teploty místnosti, dětské lahvičky s mlékem či koupele. Součástí je ochranná kapsa pro bezpečné uskladnění teploměru.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme maminky dětiček, které chtějí být na sezónu podzimních zdravotních obtíží připraveny. Hledáme maminky, které jsou aktivní na sociálních sítích a jsou ochotny se se svou zkušeností podělit nejen na Modrém koníku, ale také na svém Instagramu či Facebooku. Pokud si už živě představuješ, jak děláš unboxing na svých sítích, hledáme právě tebe. Neváhaj a zapoj se do naší výzvy.

  Jak se zapojit

  Stačí, když nám do komentáře napíšeš, jak se snažíš předcházet dětským onemocněním, která my rodiče školáků a školkařů tak důvěrně známe. Nezapomeň nám do komentáře připnout link na své sociální sítě a pokud máš zajímavou základnu followerů, pochlub se jejich počtem. Klidně přidej i fotografii malého testera. Na přidání komentáře máš čas do 03.09.2023. Po tomto datu vybereme 25 z vás, kterým dětský bezkontaktní teploměr Microlife NC 400 pošleme.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje

  konik_testuje
  14. srp 2023    Čtené 617x

  Zkušenosti s kojeneckými a batolecími mléky Beggs

  Výběr správného kojeneckého mléka pro vašeho drobečka je jedním z důležitých rozhodnutí, která musíte učinit. Jako rodiči vám určitě záleží na tom nejlepším složení, ale ve finále bude rozhodující, zda děťátku mléčko sedne, bude mu chutnat a bude prospívat. Odměnou vám bude spokojené bříško vašeho miminka. Pro spokojené rodiče a šťastné děti jsou jako stvořená kojenecká a batolecí mléka Beggs a vy je budete mít možnost testovat.

  Co budeme testovat

  Kojenecká a batolecí mléka Beggs26 byla vyvinuta ve spolupráci s českými a slovenskými rodiči a jsou zlatým partnerem České pediatrické společnosti. Jsou také bez sóji, bez GMO¹, bez palmového a rybího oleje.

  Usměvavá mléčná výživa Beggs vnáší do rodin spokojenost. Plná krémová textura pohladí jazýček i bříško každého malého strávníka. Mléka Beggs jsou pro mnohé rodiče a jejich ratolesti nedílnou součástí každodenních rodinných rituálů.

  Obsahují směs probiotik a prebiotik GOS/FOS - bakterie mléčného kvašení (Bifidobacterium animalis subsp. lactis), přidané vitamíny C a D², které podpoří správnou funkci imunitního systému. Také jsou obohacena o plnotučné mléko s kapkou mléčného tuku. Beggs 2 pokračovací mléko obsahuje navíc také oligosacharidy mateřského mléka (2'FL).

  Testovat budeme:

  •     Beggs 2 pokračovací mléko (800g) - od ukončeného 6. měsíce do 12. měsíce
  •     Beggs 3 batolecí mléko (800g) - od ukončeného 12. do 24. měsíce
  •     Beggs 4 batolecí mléko (800g) - od ukončeného 24. měsíce.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme maminky dětiček starších 6 měsíců, které nemohou být kojeny. Pokud jsi i ty jednu z nich a ráda bys spolu se svým děťátkem zkusila novinku na trhu - kojenecké mléko Beggs, čti dál. Pokud navíc ráda fotíš a podělíš se ochotně o vaši zkušenost s námi na Modrém koníku, zapoj se do naší výzvy.

  Jak se zapojit

  Stačí, když nám do komentáře napíšeš, podle kterých vlastností se rozhoduješ při výběru kojeneckého mléka. Je to cena? Složení? Známá značka? Pozitivní recenze? Poděl se s námi. Klidně přidej i fotografii malého testera a nezapomeň napsat, o které číslo mléka bys měla zájem. Na přidání komentáře máš čas do 20.8.2023. Po tomto datu vybereme 25 z vás, kterým testovací balení mlék pošleme.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje

  Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána pouze na doporučení lékaře. Pokračovací a batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

  ¹ Bez GMO dle legislativy jako veškerá kojenecká a dětská výživa.

  ² Obsahuje vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

  konik_testuje
  14. srp 2023    Čtené 555x

  Zkušenosti s italskými croissanty Bauli

  I vám se zdá, že ty prázdniny zase nějak příliš rychle utekly? Věříme, že jste si užili nezapomenutelné chvíle plné zábavy a dobrodružství. Volný čas je pro každou rodinu cenným darem, který je třeba využít naplno! Než se opět ponoříte do viru každodenních povinností, zasloužíte si ještě závan odpočinku v podobě posledního prázdninového dobrodružství či výletu. Co vy na to? Pokud vás ještě čeká nějaké pořádné rozloučení s létem v podobě odpočinku, zábavy a výletů, máme pro vás tip na malou dobrůtku, kterou si nezapomeňte na své cesty zabalit. Pojďte ji s námi ochutnat!

  Co budeme testovat?

  Italské croissanty Bauli96 ctí tradiční výrobu podle klasických receptů s použitím jen těch nejkvalitnějších surovin. Tradici snoubí s nejmodernějšími výrobními technologiemi, což je zárukou jedinečných výrobků s dokonalou chutí. 

  Vybrat si můžete ze tří příchutí. Oblíbený čokoládový s obsahem 60 % kakaa, vanilkový s vanilkou z dalekého Madagaskaru a meruňkový s meruňkovým džemem z výběrového ovoce. Zárukou potěšení pro chuťové buňky je mateřský kvásek, který se nechá odpočívat až 40 hodin, dokud se nestane tím, co nazýváme „Nucleus“ - jádro. Právě to zaručuje jedinečnou jemnost, chuť a aroma.

  Kromě toho italské croissanty Bauli obsahují pouze vejce z podestýlkového chovu, mají nulový obsahu alkoholu a konzervačních látek. Koupíte je nejen online, ale také v Globus, Kaufland, Žabka, JIP, COOP, Terno, Relay, ČS OMV, Shell, Benzina, Mol, Chemis, Euroil a dalších.

  Koho hledáme?

  Pro toto testování hledáme rodinky, které si rády užívají léto naplno. Nevyhýbají se žádným dobrodružstvím. Pokud jsi maminka, která ráda dopřeje sobě a svým dětem pochoutku ve formě kváskového croissantu Bauli, ať už doma nebo na výletě, hledáme prostě tebe! Pokud navíc ráda fotíš a ráda se podělíš o své postřehy z testování s námi na Modrém koníku, čti dál.

  Jak se zapojit?

  Stačí, když nám do 20.8. napíšeš do komentáře, co byste chtěli s rodinou ještě během prázdnin zažít. Pochlub se, jestli vás čeká ještě nějaký výlet, krátká dovolená nebo už se připravujete na začátek školního roku. Croissanty Bauli jsou skvělou volbou nejen „v terénu“, ale určitě potěší i malého školáka, když si jeden najde ve školní tašce. V průběhu týdne vybereme 20 maminek, které oslovíme interní poštou. Klidně připoj i fotografii své rodinky na

  nějakém pěkném výletě.

  Budeme se těšit na tvůj komentář!

  konik_testuje

  konik_testuje
  10. črc 2023    Čtené 684x

  Zkušenosti s dětskou chůvičkou s kamerou SMART Concept KD4010 KIDO

  V dnešní době, kdy technologie proniká do každé oblasti našeho života, se také péče o děti posouvá na novou úroveň. Dětská video chůvička je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších pokroků v této oblasti. Toto inteligentní zařízení přináší rodičům nejen jistotu, ale také pohodlí a monitorování jejich malých miminek v reálném čase. A vy si budete moci nyní jednu prémiovou pořídit se 40% slevou!

  Co budeme testovat

  Dětská chůvička s kamerou SMART Concept KD4010 KIDO5 zajistí nepřetržitý dohled nad vaším miminkem. Nabízí neomezený dosah, možnost obousměrné komunikace, funkci nočního vidění a další užitečné funkce, vč. uspávacího režimu s nabídkou dětských ukolébavek a uklidňujícího nočního světla. Díky kompaktním rozměrům si ji můžete vzít s sebou kamkoliv potřebujete. Dětskou chůvičku SMART KD4010 KIDO můžete pomocí aplikace Concept Home propojit s vaším mobilním telefonem nebo tabletem, díky čemu získáte neomezený dosah, takže svého potomka zkontrolujete doslova odkudkoliv.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 5 maminek, které si chůvičku koupí se 40% slevou a napíšou na ni recenzi. Maminky, které si díky praktickým pomocníkům řady zjednoduší každodenní činnosti a povinnosti, včetně péče o své děťátko. Hledáme maminky, které mají doma dětičky ve věku do tří let a rády by si zajistily pocit jistoty, ale také pohodlí, které jim dětská chůva s kamerou SMART Concept KD4010 KIDO nabízí. Rovněž by měly být komunikativní, kreativní a měly by nám testování zprostředkovat nejen prostřednictvím slov, ale i fotek. 

  Podmínkou účasti v testovaní je ochota zakoupit si dětskou chůvičku s kamerou SMART Concept KIDO KD4010 v hodnotě 4 299 Kč se 40 % slevou za 2580 Kč a napsat na ni recenzi.

  Jak se zapojit

  Pokud byste se rády staly součástí testování, stačí, když nám pod tímto článkem napíšete jak by vám dětská chůvička s kamerou SMART Concept KIDO KD401 usnadnila život. Přesvědčte nás svým komentářem, že máme vybrat právě vás. Čas na zapojení máte do neděle 16.07.2023 a v průběhu týdne vybereme 5 žen, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Budeme vám držet palce a těšit se na vaše komentáře.

  konik_testuje            

  konik_testuje
  12. čer 2023    Čtené 1178x

  Zkušenosti s řadou produktů pro celou rodinu Famille Bio od Yves Rocher

  Léto pomalu klepe na dveře. Čekají nás výlety, dovolené, prodloužené víkendy... Také máte pocit, že na kosmetiku pro všechny členy rodiny potřebujete jeden celý kufr zvlášť? Líbí se vám představa, že by vám stačilo jen 5 produktů, které poskytnou péči o pleť, tělo i vlasy celé rodině? Ucelená řada produktů Famille Bio od Yves Rocher je v takovém případě přesně to, co hledáte a vy ji budete mít možnost testovat.

  Co budeme testovat

  Produkty z řady Famille Bio od  Yves Rocher1 představují certifikovanou bio péči pro celou rodinu. Byly vyvinuty za použití pouze těch nejzdravějších ingrediencí. Hlavní roli tu má oblíbené ovoce - jablko v bio kvalitě. Ekologicky pěstováno a sklízeno každou sezónu během září až listopadu v Bretani - kolébce značky Yves Rocher. Tato organická jablka překypují základními živinami, které jsou důležité pro celou rodinu.

  V Yves Rocher spolupracují s bretaňským společenstvím výrobců jablečného cideru, se kterými sdílí 100% organická jablka. Rozhodli se upcyklovat zbytkovou část jablek, které jejich partneři lisují na cider. Tyto zbytky jsou stále plné cenných živin a látek, z nichž dokázali vyvinout FAMILLE BIO – řadu základní péče o pokožku pro celou rodinu.

  Díky unikátní technologii dokázali v Yves Rocher objevit a získat 3 inovativní aktivní látky, které získaly patent:

  -        jablečný extrakt bohatý na cukry a polyfenoly, které jsou nezbytné pro ochranu pokožky,

  -        jablečný olej bohatý na mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro posílení kožní bariéry,

  -        jablečnou vodu, která pomáhá udržovat pokožku hydratovanou.

  Všechny produkty této řady jsou certifikované jako bio, lze je používat od 3 let věku a byly dermatologicky testovány. Některé produkty obsahují až 99 % složek přírodního původu a jsou parfémované jemnými tóny čerstvých a kyselých jablek v bio kvalitě.

  Obnovující péče Famille Bio Yves Rocher37 je obnovující a vyživující krém pro namáhanou a poškozenou pokožku. Okamžitě hydratuje a zceluje těžce poškozená místa následkem vlivů vnějšího prostředí. Jeho krémová textura s efektem „obvazu“ napraví texturu a posílí kožní bariéru pokožky po 28 dnech pravidelného používání.

  Jemný mycí gel na tělo a vlasy Famille Bio Yves Rocher39 šetrně a účinně čistí pokožku a zanechává ji jemnou, vláčnou a pružnou a jemně provoněnou. Je nepostradatelný spojenec ve vaší sprše pro jemné mytí díky bezsulfátové čisticí bázi. Obsahuje 97 % složek přírodního původu (koncentrát aktivních látek z organických jablek). Jemně čistí pokožku, aniž by ji vysušoval. Vlasy jsou po použití jemné bez zatížení.

  Pečující balzám na tělo, obličej a vlasy Famille Bio Yves Rocher38 s vyživujícími účinky, obohacený o koncentrát organických jablečných složek a směs olejů včetně organického oleje z jablečných semínek, se snadno vstřebá do pokožky a vyživí i ta nejsušší a nejnamáhanější místa. Pečující víceúčelový balzám s extra vyživujícím účinkem je perfektní pro všechny suché oblasti: tělo, obličej, rty a konečky vlasů. Naneste pouze tolik, kolik je potřeba pro zjemnění suché pokožky, a používejte kdykoli pro celou rodinu od 3 let.

  Vyživující mléko na tělo a ruce Famille Bio Yves Rocher38 s koncentrátem aktivních složek z organických jablek hydratuje, vyživuje a chrání pokožku před vnějšími vlivy a denně ji posiluje. Toto mléko s tekutou texturou zahalí pokožku a dodá jí hebký, sametový vzhled a pocit pohodlí. 

  Lehký hydratační krém Famille Bio Yves Rocher39 obsahuje aktivní složky z organických jablek a byl vytvořen pro 24h hydrataci. Zároveň pleť zjemňuje, posiluje a chrání před vysoušením. Díky své svěží a tající textuře zanechává tento krém pleť zjemněnou a lehce provoněnou jablečným závojem. Vhodný pro všechny typy pleti. Obsahuje 99 % složek přírodního původu.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 40 maminek, které mají dětičky starší 3 let. Hledáme maminky, které se zajímají o kvalitní kosmetiku, ekologii a udržitelnost. Ženy, které hledáme, by měly být komunikativní, přátelské a aktivní, aby se o výsledky testování a své dojmy z něj podělily i s námi na Modrém koníku. 🙂

  Jak se zapojit

  Pokud jste se v předchozích větách našly, neváhejte se zapojit, hledáme právě vás. Stačí, když nám do komentáře pod tímto článkem napíšete, jak se vám líbí nápad společné řady produktů pro celou rodinu.

  Čas na zapojení máte do 18.06. a v průběhu dalšího týdne vybereme 40 maminek, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Už teď se těšíme na vaše komentáře.

  konik_testuje

  konik_testuje
  15. kvě 2023    Čtené 1708x

  Zkušenosti s kašemi GERBER

  Při zavádění příkrmů není jediným cílem dítě zasytit a zpestřit mu jídelníček. První lžičkou začíná budování stravovacích návyků, které si člověk s sebou nese po celý život. V tomto období bychom měli dětičkám nabízet co nejpestřejší škálu potravin ze všech čtyř základních skupin (maso, ovoce, zelenina, obilné výrobky) a od začátku věnovat pozornost zejména výrobkům obsahujícím železo, jako například masu, jeho alternativám a kojeneckým kaším s obsahem železa. Ty jsou ideálním pokrmem nejen během dne, ale také před spaním. Protože spokojené a nasycené bříško je předzvěstí dlouhého a klidného spánku. Pokud byste měli zájem takové kaše testovat, čtěte dále.

  Co budeme testovat

  Kaše GERBER Cereal jsou kombinací vysoce kvalitní rýžové mouky, jemné chuti a vitamínů, které uspokojí potřeby děťátka i jeho mlsný jazýček. Jemná textura je ideální při zavádění prvních příkrmů. Kaše GERBER Cereal kombinují vysoké nároky na kvalitu pečlivě vybrané rýže a jemnou chuť ovoce pro potěšení všech malých bříšek.

  nullnullnullnull

  Kaše GERBER Natural jsou vyrobeny z pečlivě vybraných obilovin pšenice a ovsa. Jsou vhodné pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Při výrobě nepřidali cukr ani aroma. Přirozeně nasládlou chuť vytvořili přidáním rozemletých kousků sušených jablek a švestek, která potěší jejich malá bříška.

  nullnull

  Kaše GERBER Cereal i Natural je prostě miska plná dobrot, která obsahuje pečlivě vybrané ingredience plné ovocné chuti, na kterých si vaši prckové pochutnají. Potěší nejen svá malá bříška, ale zároveň uspokojí své potřeby v jejich klíčovém období vývoje.

  Značka GERBER chrání přírodu a respektuje její přirozený řád. Nespoléhají se jen na spolupráci s ověřenou farmou, spolupracují s konkrétními farmáři, s mnoha už po celé generace. Společnými silami vytvářejí čisté regenerativní zemědělství, pečlivě vybírají semínka, připravují půdu, ručně sbírají plodiny a s láskou pečují o úrodu.

  Nároky na vypěstované suroviny jsou stejně vysoké jako ty vaše. Z toho důvodu si můžete být jisti, že s výběrem GERBER produktů nešlápnete vedle.

  Koho hledáme

  Na toto chutné testování hledáme 25 maminek a jejich dětiček ve věku od ukončeného 6. měsíce do 1 roku. Hledáme autentické ženy, které jsou sebevědomé, energické a svědomité. Svému dítěti nabízejí pečlivě vybrané produkty a chtějí pro něj jen to nejlepší. Přemýšlejí nad složením produktů a kaši s vysokým obsahem železa, vitamínů a minerálních látek pro podporu vývoje dětského organismu rády zařadí do jídelníčku svého děťátka.

  Jak se zapojit

  Chtěla bys se svým malým pokladem testovat kaše GERBER? Stačí, když v komentáři pod tímto článkem napíšeš, jakou kaši má tvé děťátko nejraději. Nezapomeň zmínit i jeho věk, případně se pochval fotkou 🙂

  Čas na zapojení máš do neděle 21.05.2023 a během týdne vybereme 25 maminek, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Těšíme se na komentáře a budeme držet všem palce.

  konik_testuje

  #test_gerber

  konik_testuje
  18. dub 2023    Čtené 424x

  Zkušenosti s kosmetickými přípravky BEBELO

  Péče o dětskou pokožku je v prvních měsících života velmi důležitá. Pokožka dítěte je mnohem tenčí a citlivější, tak chce mít každý rodič jistotu, že při výběru kosmetiky neudělá krok vedle a dopřeje svému miminku jen to nejlepší. Pokud se při výběru rádi spolehnete na profesionální rady odborníků v lékárnách, pak je toto testování pro vás jako stvořené.

  Co budeme testovat

  Dětská kosmetika značky BEBELO CARE, která je k dostání exkluzivně v síti lékáren Dr. Max, nebo e-shopu www.drmax.cz, byla vyvinuta s ohledem na jemnou pokožku miminek a je vhodná pro děti již od prvního dne života. Výrobky BEBELO CARE mají příjemnou vůni a lehkou strukturu, snadno se nanášejí a roztírají. Každý výrobek splňuje maximální požadavky na kvalitu a bezpečnost. Spolu s profesionální radou odborníků v lékárnách získáváte jistotu, že s výrobky BEBELO dáváte svému miminku to nejlepší.

  Dětský výživný krém BEBELO Winter Cream20 je ideální do zimního počasí. Obsahuje výtažek z alpské „sněžné řasy“ Snow algae a regenerační a pečující složky panthenol a vitamin E. Bambucké máslo zvláčňuje, hydratuje a chrání citlivou dětskou pokožku.

  Bylinný BEBELO Baby massage gel20 je určený k uvolňující masáži bříška . Obsahuje extrakt z heřmánku a esenciální oleje z fenyklu, levandule, kmínu a máty. Jemná masáž kůže bříška příznivě působí na zlepšení pohybu střevních plynů, které mohou způsobit nepříjemné pocity. Dermatologicky testováno. Vhodné od prvních dnů dítěte.

  Výživný krém na obličej i tělo pro každodenní péči o dětskou pokožku BEBELO Baby cream20 pomáhá předcházet vysušení a podráždění a zanechává jemnou vůni. Obsahuje šťávu z Aloe vera a regenerační a výživné složky panthenol, vitamin E a výtažek z měsíčku. Bambucké máslo zvláčňuje, hydratuje a chrání citlivou dětskou pokožku.

  Extra jemný šampon, mycí gel a báječná pěnová koupel v jednom přípravku BEBELO Baby wash20 jemně myje citlivou dětskou pokožku a dětské vlásky zanechává čisté a hebké. Obsahuje patentovaný pre-biotický komplex BioEcolia, který pomáhá udržovat optimální mikrofloru na povrchu dětské kůže. Spolu s kyselinou mléčnou podporuje přirozené pH pokožky.

  Tělový a koupelový olej s vitaminem E BEBELO Baby oil20 je určen ke každodenní péči o citlivou pokožku miminek a malých dětí. Vyživuje a chrání pokožku před vysušením. Je vhodný k přidání do koupele nebo zvláčnění pokožky po koupání.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme maminku děťátka ne staršího 1,5 roku, která se zajímá o novinky v péči o dítě, ráda zkouší nové věci. Maminka, kterou hledáme, by měla být aktivní, ráda cestovat, věnuje se hraní s dětmi a chce si společný čas užít.  Pokud jsi aktivní na sociálních sítích, nebojíš se komentovat a sdílet své pocity a zážitky, hledáme právě tebe.

  Jak se zapojit

  Pokud by ses ráda zapojila do tohoto testování, stačí když nám do komentáře pod článek napíšeš, podle čeho si vybíráš kosmetické produkty pro své dítě. Představ nám svůj malý poklad, nezapomeň zmínit, jak je starý a klidně se pochval i fotografií.

  Do testování se můžeš přihlásit do neděle 23.04.2023. Během týdne vybereme 20 maminek, kterým se ozveme do interní pošty.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje
  17. dub 2023    Čtené 920x

  Zkušenosti s dětskými náplastmi Leukoplast® kids hero edition

  Drobné úrazy k dětství zkrátka patří. Rozbité koleno při honičce, odřený loket po pádu z kola... Ošetření je snadné a pro každou mámu představuje jen rutinní záležitost. Stačí očistit ránu od kamínků, hlíny či písku, umýt čistou vodou a vydezinfikovat. Nakonec stačí bolístku pořádně pofoukat, otřít slzy z líčka a děťátko rozptýlit natolik, aby na své zranění co nejdříve zapomnělo. Skvělým pomocníkem jsou v těchto situacích dětské náplasti, které pomohou zaměřit pozornost malých „pacientů“ na něco jiného než bolest a zlepšit jim náladu. Pokud máte doma akční děti a dětské náplasti jdou u vás na odbyt jako teplé rohlíky, toto testování je jako stvořené pro vás.

  Co budeme testovat

  Náplasti Leukoplast® kids hero edition27 jsou určeny speciálně pro děti k ošetření drobných řezných ran a odřenin.  Náplasti s obrázky oblíbených superhrdinů Batman a Wonder Woman pomůžou dětem zapomenout na drobné poranění a nosit náplasti s hrdostí. Obsahují jemný polštářek s mikroperforací, který nepřilne k ráně. Barevné náplasti jsou odolné vůči špíně a vodě, spolehlivě přilnavé a zároveň šetrné k pokožce.

  Koho hledáme

  Na toto hrdinské testování hledáme 25 maminek a jejich dětiček. Pokud tvůj superhrdina ocení tajnou zbraň na oděrky a řezné rány v podobě Leukoplast® kids hero edition, neváhej a přihlas se. Podmínkou je, že se s námi o výsledky testování na Modrém koníku podělíš slovně i prostřednictvím fotografií.

  Jak se zapojit

  Pokud by ses ráda do testování přihlásila, stačí když nám do komentáře pod tento článek napíšeš, co je tvojí tajnou zbraní při ošetření a především zklidnění tvého prcka při drobných odřeninách. Nezapomeň zmínit i jeho věk, případně se pochval fotkou 🙂 

  Čas na zapojení máš do neděle 30.4. a během týdne vybereme 25 maminek, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Těšíme se na komentáře a budeme držet všem palce.

  konik_testuje

  konik_testuje
  11. dub 2023    Čtené 733x

  Zkušenosti s croissanty Bauli

  I vám se zdá, že jarní slunce se snad už nikdy neukáže a konec zimy je v nedohlednu? Příroda má svůj vlastní čas a nám nezbývá nic jiného než být trpěliví. Místo netrpělivého čekání na první teplé jarní dny, doporučujeme začít si dělat plány, co podniknout, až budou konečně tady! Zavřete oči a představte si, jak se procházíte lesem. Sluneční paprsky se pomalu prodírají holými větvemi stromů a podtrhují životní sílu v každém kousku přírody. Vůně čerstvého jarního vzduchu, ohlušující ticho protkané zvuky probouzejícího se lesa, praskající větvičky pod nohama... A v tom: „Mamiiiii? Už tam budeme?! Mamiiiii, já mám hlaaaaaaaad!“. Ať v představách nebo ve skutečnosti, na každém správném výletu s dětmi je nutné mít po ruce rychlou a chutnou svačinku, která zažene hlad, ale uspokojí i mlsný jazýček. A vy budete mít možnost přesně takový produkt testovat! Ať už doma, nebo v terénu na vašich jarních toulkách.

  Co budeme testovat?

  Italské croissanty Bauli96 ctí tradiční výrobu podle klasických receptů s použitím jen těch nejkvalitnějších surovin. Tradici snoubí s nejmodernějšími výrobními technologiemi, což je zárukou jedinečných výrobků s dokonalou chutí.

  Vybrat si můžete ze tří příchutí. Oblíbený čokoládový s obsahem 60 % kakaa, vanilkový s vanilkou z dalekého Madagaskaru a meruňkový s meruňkovým džemem z výběrového ovoce.

  Zárukou potěšení pro chuťové buňky je mateřský kvásek, který se nechá odpočívat až 40 hodin, dokud se nestane tím, co nazýváme „Nucleus“ – jádro. Právě to zaručuje jedinečnou jemnost, chuť a aroma.

  Kromě toho italské croissanty Bauli obsahují pouze vejce z podestýlkového chovu, mají nulový obsahu alkoholu a konzervačních látek. Koupíte je nejen online, ale také v prodejnách Globus, Kaufland, Žabka, JIP, COOP, Terno, Relay, ČS OMV, Shell, Benzina, Mol, Chemis, Euroil  a dalších.

  Koho hledáme?

  Pokud si maminka, která ráda dopřeje sobě a svým dětem pochoutku ve formě kváskového croissantu Bauli, hledáme prostě tebe! Pokud navíc ráda fotíš a ráda se podělíš o své postřehy z testování s námi na Modrém koníku, čti dál.

  Jak se zapojit?

  Stačí, když nám do 17.4. napíšeš do komentáře, kde si představuješ, že si croissanty Bauli se svojí rodinou vychutnáš. Doma, v přírodě nebo se stane součástí svačiny malých školáků? Během týdne vybereme 20 maminek, které oslovíme interní poštou. Klidně připoj i fotografii své rodinky na nějakém pěkném výletě.

  Budeme se těšit na vaše komentáře! 🙂

  konik_testuje

  konik_testuje
  3. dub 2023    Čtené 915x

  Zkušenosti s dětskými eko plenkami Moltex Pure & Nature

  Existuje mnoho diskusí, zda mohou chemikálie použité v jednorázových plenkách pronikat přes pokožku dítěte, zda mohou být spojeny s alergickými reakcemi, vyrážkami, podrážděním a podobnými problémy. Pokud nechcete vést zbytečné polemiky, vhodným řešením je sáhnout po ekologických plenkách, které neobsahují žádné chemikálie, bělidla ani parfemaci, takže vaše miminko může opruzeninám udělat „pápá”. A vy budete mít možnost takové plenky testovat.

  Naše malé voňavé uzlíčky za sebou nechávají „voňavé“ balíčky. Dříve než dovrší 18 měsíců, zanechají naší planetě v průměru 3000 kusů použitých jednorázových plenek. Rodiče, kterým záleží na osudu naší planety tak rádi sahají po ekologických plenkách. Nicméně, je třeba si uvědomit, že není ekoplenka jako ekoplenka. Některé urazí cestu přes půl zeměkoule, jiné využívají pro svou výrobu ropu, další vznikají v nepříznivých pracovních podmínkách.

  Plenky Moltex Pure & Nature12 patří mezi největší stálici v ekoplenkách na evropském trhu a vždy vynikaly svou skvělou funkčností. V nové kvalitě jsou plenky Moltex navíc měkčí, jemnější a také veselejší a moderné. To vše při zachování šetrnosti ke zdraví a životnímu prostředí, což potvrzují i nově získané certifikace. Jednorázovky Moltex Pure & Nature se snaží o maximální udržitelnost nejen v samotném použitém materiálu, ale také v rámci využívaných energií při výrobě. Výroba plenek je navíc nově přesunuta z Německa do České republiky - stále však za využití německé technologie a zelené energie. Uhlíková stopa je tak pro českého zákazníka minimální.

  Proč pořídit právě plenky Moltex Pure & Nature? Jsou dermatologicky testovány, naprosto bezpečné, hypoalergenní a ekologicky šetrné. To znamená, že k jejich výrobě byly použity přírodní zdroje, jako je bavlna, cukrová třtina a kukuřice. Vnitřní vrstva dotýkající se pokožky děťátka je 100% z přírodních zdrojů a je dermatologicky testovaná.  V plenkách nenajdete žádné parfémy, chlór ani latex. Díky přidané bavlně jsou plenky ještě měkčí a pohodlnější pro nošení. Mají dobře padnoucí tvar, který děti neomezuje v pohybu. Elastické pásky se systémem „Comfort Stretch" zaručují, že plenka vašemu dítěti opravdu padne, perfektně sají díky speciální technologii kanálků. Trendy design s barevnými obrázky bude bavit nejen děti.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 8 maminek a jejich dětiček, které preferují zdravý životní styl, snaží se hledat jiné než konvenční plenky, které jsou šetrnější ke zdraví a přírodě. Maminky, které docení již to, že plenky po rozbalení nejsou cítit chemií, přemýšlí o složení produktů a jeho vlivu na zdraví, nekupují ty nejlevnější plenky jen kvůli ceně. Měly by být aktivní, komunikativní a ochotné podělit se o průběh testování s ostatními maminkami na Modrém koníku. Pokud ses v popisu našla, hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Zapojení je velmi jednoduché. Stačí, když napíšete komentář pod tento článek, zda preferujete eko produkty v péči o své děťátko a proč. Uveďte také věk děťátka, které bude pleny testovat, a velikost plen, jakou potřebuje - Mini 3-6 kg, Midi 4-9 kg alebo Maxi 7-14 kg. Klidně připojte i fotografie vašich malých pokladů.

  Čas na komentování máte do neděle, 09.04.2023. Následně vybereme 8 maminek a oslovíme je interní poštou.

  Těšíme se na vaše komentáře!

  konik_testuje

  konik_testuje
  27. únor 2023    Čtené 665x

  Zkušenosti s HiPP 2 BIO Combiotik®

  My rodiče často myslíme na budoucnost našich dětí. Každý náš krok a každé naše rozhodnutí děláme se snahou ovlivnit jejich život co nejlepším možným směrem. Než přijdou na řadu velké životní volby, jako výběr správné školy, čeká nás množství menších, ale také velmi důležitých rozhodnutí. Nic důležitějšího, než zdravý start do života neexistuje. Ten jde ruku v ruce se správnou výživou. Kojení je tím nejlepším způsobem výživy děťátka. Ale pokud z nějakého důvodu není možné a pediatr vám doporučí podávat děťátku pokračovací mlíčko, je fajn sáhnout po takovém, jehož složení je právě mateřským mlíčkem inspirováno. A vy budete mít možnost takové pokračovací mléko testovat.

  Co budeme testovat

  HiPP 2 BIO Combiotik®23 je kvalitní mléčná výživa od německé rodinné společnosti Hipp s unikátní kombinací hodnotných složek inspirovaných mateřským mlékem. Její složení je přizpůsobeno výživovým požadavkům vašeho dítěte podle nejnovějších doporučení výživových expertů pro jeho zdravý vývoj. Všechny suroviny pro její výrobu jsou pečlivě vybrány a v přísné BIO kvalitě, převyšující požadavky EU na BIO produkty. Za kvalitu osobně ručí majitel společnosti pan Stefan Hipp.

  Mateřské mléko je pro společnost HiPP vzorem a inspirací, proto obsahuje unikátní kombinaci PROBIOTIK®¹ a PRAEBIOTIK®², kterou nemá žádné jiné pokračovací kojenecké mléko a proto je vhodné i pro miminka narozená císařským řezem. Vedle toho HiPP obsahuje také vitamíny C a D pro podporu správné funkce imunitního systému³ a další důležité látky.

  HiPP BIO Combiotik® 2 je také jediné pokračovací kojenecké mléko s kyselinou listovou již v naštěpené formě, v jaké ji miminko dosud získávalo jen z mateřského mléka. Kyselina listová (vitamin B9) je účinná, jen pokud ji dokáže tělo správně proměnit. Již naštěpenou kyselinu listovou dokáže každé miminko snadno využít. Kyselina listová je důležitá nejen v těhotenství, ale také v prvních letech vývoje miminka.

  Maminky si pochvalují, že díky tomuto složení je HiPP 2 BIO Combiotik® miminky velmi dobře přijímaný. Dětské bříško ho dobře toleruje, což usnadňuje mamince i miminku přechod na umělé mléko.

  Značka Hipp je známá svým respektem k přírodě a trvalou udržitelností. Mléko se vyrábí v Německu v moderním CO2 neutrálním závodě. Na potisk dobře recyklovatelných kartonových obalů byly použity pouze barvy na přírodní bázi a papír s FSC certifikátem, ze kterého jsou vyrobeny, pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 20 maminek a jejich dětiček starších 6 měsíců. Jestli už nemůžeš z nějakého důvodu své děťátko kojit a pediatr ti doporučil sáhnout po pokračovací mléčné výživě, nebo nejsi spokojena s aktuálně používaným kojeneckým mlékem a chceš vyzkoušet pokračovací kojenecké mlíčko HiPP, neváhej a přihlas se do tohoto testování. Zajímáš se o zdravý životní styl a přírodu? Není ti lhostejné složení a původ kojenecké výživy, kterou podáváš svému děťátku? Preferuješ bio kvalitu produktů? Pokud jsi na naše otázky odpověděla ano a dokážeš nám svou zkušenost odprezentovat nejen slovně, ale také prostřednictvím fotografií, pak hledáme právě tebe.

  Jak se zapojit

  Pokud by ses spolu se svým děťátkem ráda zúčastnila testování, stačí když nám do komentáře pod tento článek napíšeš, čím tě pokračovací kojenecké mléko HiPP 2 BIO Combiotik® oslovilo a čím tě přesvědčilo o své kvalitě. Nezapomeň představit i malého testera a zmínit jeho věk.

  Přihlásit se do testování je možné do neděle 5. 3. 2023. Během týdne pak vybereme 20 maminek, které potěšíme a o dalších krocích je informujeme v interní poště.

  Držíme vám palce 🙂

  Důležité upozornění: Kojení je nejlepší. Výživu konzultujte s lékařem, další info na obalech a combiotik.cz. Dbejte na zdravý způsob výživy dítěte. Potravina pro zvláštní výživu. ³Jako všechna pokračovací mléka HiPP má vitamíny C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému. V souladu s požadavky platné legislativy HiPP obsahuje zinek, který přispívá k normálnímu růstu, a vitamín D, který přispívá k normálnímu vývoji kostí a zubů. Metafolin® je registrovaná ochranná známka společnosti Merck KGaA, Darmstadt, Německo. HiPP je jediné pokračovací mléko s bioaktivním folátem Metafolin®.

  ¹ PROBIOTIK®: Mléčné kultury L.fermentum vyskytující se v mateřském mléce. Mateřské mléko přirozeně obsahuje probiotické kultury - v individuální variabilitě a množství.

  ² PRAEBIOTIK®: Galaktooligosacharidy GOS z BIO laktózy. Laktóza je hlavním sacharidem mateřského mléka. Složky GOS jsou tak přirozeně obsaženy v mateřském mléce.

  konik_testuje
  6. únor 2023    Čtené 1282x

  Zkušenosti s dětskou přírodní kosmetikou kii-baa® organic

  Proto, aby se citlivá a jemná pokožka malého miminka dokázala přizpůsobit novému prostředí a zůstala zdravá, je potřeba poskytnout jí speciální péči. Po narození je totiž tenčí a propustnější, a nedokáže plnit funkci ochranné bariéry tak jako pokožka dospělých. Proto je důležité používat dětskou kosmetiku, která je vyrobena jen ze surovin prvotřídní kvality, dermatologicky testována a je vhodná i pro tu nejcitlivější a nejjemnější pokožku. A vy budete moci nyní takovou kosmetiku testovat.

  Co budeme testovat

  Mikrobiom je dokonale fungující kožní mikrosvět, který pomáhá chránit pokožku naši i našich nejmenších. Tento mikrosvět se začíná vyvíjet bezprostředně po narození a odvíjí se od něj obranyschopnost miminka. Ochranné prostředí kožního mikrobiomu je však neustále narušováno různými vnějšími vlivy. Pokud není kožní mikrobiom v rovnováze nebo je jinak oslabený, dochází k projevům podráždění, citlivosti, vyrážkám či dermatitidám. 

  Certifikovaná přírodní kosmetika kii-baa® organic (nejen) pro miminka a děti jako jediná cíleně pomáhá udržet správnou funkci kožního mikrobiomu a podporovat tak přirozený vývoj a odolnost zdravé dětské pokožky. Můžete ji bez obav používat již od narození vašeho miminka, protože je vyrobena jen ze surovin prvotřídní kvality, dermatologicky testována a je vhodná i pro tu nejcitlivější a nejjemnější pokožku, a to i pro pokožku trpící ekzémy či jinak problematickou. Kosmetika kii-baa® organic je ideálním pomocníkem v péči o Vaše nejmenší.

  Pečující tělové mléko kii-baa®, 250 ml6 je certifikované přírodní tělové mléko s probiotiky a prebiotiky, které posiluje přirozenou obranyschopnost pokožky. Obsahuje bio oleje lisované za studena. Má lehkou texturu, která neucpává póry, pokožku celého těla výborně hydratuje a zanechává ji jemnou a hebkou na dotek. Je vhodné pro velmi citlivou pokožku trpící ekzémy nebo jinými problémy, a to již od narození. Chrání, vyživuje, hydratuje a je zcela bez parfemace a alkoholu a také vhodné pro vegany.

  Jemná mycí emulze a sprchový gel kii-baa®, 250 ml6 je certifikovaná přírodní jemná mycí emulze s prebiotiky a probiotiky. Citlivou dětskou pokožku celého těla chrání a přispívá k posílení její přirozené obranyschopnosti. Obsahuje bio oleje z mandle sladké, meruňkových jader a jojoby kalifornské, které zajistí dokonalou výživu pokožky a zvyšují její odolnost. Má šetrné složení založené na mycích složkách z kokosového oleje, které pokožku nijak nedráždí ani nevysušuje, jemně čistí, vytváří na ní lehký ochranný film a zanechává ji sametově hebkou na dotek. Díky svému extra jemnému složení je vhodná také k péči o velmi citlivou pokožku trpící ekzémy nebo jinými problémy, a to již od narození. Je zcela bez parfemace a alkoholu a vhodná pro vegany.

  Extra jemný šampon kii-baa®, 250 ml8 s probiotiky a prebiotiky, přispívá k posílení přirozené obranyschopnosti pokožky hlavy a šetrně vlásky čistí. Díky obsahu mandlového proteinu jemné vlásky revitalizuje, zvyšuje jejich hustotu a podporuje rychlejší růst. Obsažený extrakt z heřmánku lékařského a za studena lisované bio oleje jemné vlásky chrání, vyživují a zajistí jejich snadné a bezbolestné rozčesávání. Šetrné složení, založené na mycích složkách z kokosového oleje, pokožku ani oči nedráždí a vláskům dodává sametovou hebkost a lesk. Vhodný pro péči již od narození, a to i při zasažení pokožky seboreou. Zcela bez parfemace a alkoholu a vhodný pro vegany.

  B5PA-CARE kii-baa®, 50 ml6 je přírodní promašťující ochranný krém pro každodenní péči bez parfemace, alkoholu a minerálních olejů. Základ z čistě přírodních surovin je doplněn o 5% dexpanthenolu (provitamin b5), který má protizánětlivé účinky a přispívá k obnově přirozené kožní bariéry pokožky. Obsahuje prebiotika, která pečují o zdravou kožní mikroflóru a bio oleje lisované za studena, které pokožku vyživují. Vytváří na pokožce lehkou a velmi účinnou ochrannou vrstvu, která neucpává póry. Je vhodný pro každodenní ošetření suché, namáhané a popraskané pokožky celé rodiny. Pleť ochrání také před větrem i mrazem a je zejména vhodný k péči o jemnou dětskou pokožku zadečku, kterou chrání před vznikem opruzenin a podráždění. 

  SUDO-CARE kii-baa®, 50g6 je zklidňující přírodní ochranný krém bez parfemace, alkoholu a minerálních olejů. Vysoký obsah zinku bez nanočástic společně s bio olejem z levandule lékařské pokožku zklidňují, mírní svědění, působí proti množení nežádoucích mikroorganismů i vzniku opruzenin a ulevuje od bolesti nepříjemných pocitů. Obsahuje také unikátní kombinaci probiotik a prebiotik, které přispívají k posílení přirozené obranyschopnosti pokožky. Vytváří na pokožce lehkou ochrannou bariéru, která velmi účinně brání proti opětovnému podráždění či opruzení a neucpává póry. Vhodný pro každodenní péči o citlivou dětskou pokožku jak na zadečku, tak i po celém těle a také k ošetření svědící, namáhané a podrážděné pokožky celé rodiny.

  LANOLIN CARE kii-baa®, 30g6 je100% lékařský lanolin nejvyšší farmaceutické kvality. Vytváří na pokožce lehký a prodyšný ochranný film, který podrážděné, suché a citlivé pokožce přináší rychlou úlevu. Je skvělým pomocníkem s širokými možnostmi využití, jako jsou zejména suché rty, nos, opruzeniny, odřeniny nebo popraskané paty. Účinně chrání také před větrem i mrazem. Vhodný také jako prevence před vznikem podráždění bradavek během těhotenství a kojení bez nutnosti odstranit jej před kojením.

  Koho hledáme

  Pro toto testování hledáme 5 maminek, které upřednostňují kvalitní přírodní kosmetiku v péči o pokožku svých dětí. Zapojit se můžeš, pokud máš doma novorozence, ale i starší vlasaté batole. Testuje se přece i šampon! Pokud ses v popisu výše našla a dokážeš nám svou zkušenost odprezentovat nejen slovně, ale také prostřednictvím fotografií, hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Napiš nám do komentáře, jak pečuješ o pokožku svého děťátka. Budeme rádi, pokud nám pošleš i fotku malého testera a nezapomeň zmínit také jeho věk. 

  Do testování se můžeš přihlásit do neděle 12.2.2023. Během týdne vybereme 5 maminek, kterým se ozveme do interní pošty. 

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje
  16. led 2023    Čtené 1473x

  Zkušenosti se zklidňujícím gelem Viburgel®

  Jak čas plyne, děťátko roste a prospívá. Důležitým milníkem na cestě miminka je jednoznačně první zoubek. Některé dětičky zvládají toto období bez výrazných změn a problémů. Jiné dětičky se pořádně potrápí. Prořezávání zoubků sebou může nést nepříjemnosti jako otok dásní, neklid, slinění, podrážděnost či jiné změny chování. Jakou péči podat svému prckovi a postarat se o to, aby bylo „zoubkování“ více radostné?

  Co budeme testovat?

  Viburgel® gel na prořezávání zoubků 4m+5 je vhodný k péči o dásně v období prořezávání mléčného chrupu a pro předcházení bolesti při jeho růstu. Zklidňuje podráždění, citlivost a zarudnutí dásní díky obsahu hřebíčkového oleje a výtažků z heřmánku a šalvěje. Ke všemu je bez cukru a lidokainu a má příjemnou chuť.

  Viburgel® stačí nanášet na dásně vatovou tyčinkou nebo prstem a jemně ho vmasírovat na podrážděné místo. Viburgel® je možné aplikovat až třikrát denně a to nejlépe po jídle a před spaním.

  Koho hledáme?

  Hledáme 5 maminek s děťátkem, které právě trápí potíže spojené s prořezáváním zoubků. Pokud jsi mladá maminka, která preferuje přírodní produkty před chemií, jsi zvídavá, zjišťuješ si informace o produktech a nechceš dávat děťátku jen tak něco, hledáme právě tebe.

  Jak se zapojit?

  Zapoj se spolu se svým děťátkem do tohoto testování a vyzkoušej účinek Viburgel® gelu. Stačí, když nám do komentáře pod tímto článkem napíšeš, jaké příznaky prořezávání zoubků má tvé děťátko a jak se mu snažíš pomoci. Představ nám ho a klidně přidej i fotografii.

  Čas na zapojení je do neděle 22.1.2023 a během následujícího týdne vybereme 5 maminek, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Už teď se těšíme na vaše komentáře a fotografie.

  konik_testuje

  konik_testuje
  16. lis 2022    Čtené 78x

  Kosmetika ve formě 1l kartonů? Eco-friendly řešení pro lepší skladování i manipulaci!

  Jako snad každá nastávající maminka jsem i já přemýšlela nad tím, jaké to bude, až nás bude o jednoho víc. Těšení se místy přerušila panika, jestli mám pro drobečka vše potřebné. V tu dobu mě ani nenapadlo přemýšlet, že to množství věcí, které děťátko potřebuje, může mít negativní vliv na životní prostředí. Vždyť přece ten můj andílek byl nade vším a jeho spokojenost byla nejdůležitější. Až když ve schránce, jen pár týdnů po narození, přistála složenka na zaplacení komunálního odpadu, začala jsem nad tím víc přemýšlet. Vždyť kolik už jen to dítě vyprodukuje odpadu?! Zjistila jsem ale, že asi nejvíc z celé domácnosti. Všechny ty jednorázové pleny, ubrousky, lahvičky a dávkovače na kosmetiku… Začala jsem se proto zajímat, jak co nejvíc eliminovat vliv tohoto malého člověka na osud naší planety. V tu dobu jsme do redakce Modrého koníka dostali na testování recyklovatelné náhradní náplně dětského šamponu, koupele pro dobré spaní a mycího gelu pro tělo a vlásky Johnson`s®. Velmi mě tento nápad potěšil. Pokud se také snažíte myslet ekologičtěji a zajímá vás, jak v testu produkty obstály, přečtěte si naši redakční recenzi.

  Recyklovatelné náhradní náplně jsou snadný a ekologický způsob, jak si užít výrobky Johnson‘s®. Jsou k dispozici ve formě 1l kartonů, které umožní doplnit plastové lahve z pohodlí domova. Karton má znovu uzavíratelné víčko, díky kterému ho můžete pohodlně uskladnit. Navíc obsahuje o 90 % méně plastů než je ve dvou 500 ml lahvích. Minimální množství plastů, které obal obsahuje je nevyhnutelné pro ochranu produktu. Vím, náhradní náplně nejsou nic výjimečného, ale přiznám se, že nás nadchlo kartonové provedení. Dobře se s ním manipuluje, a ještě lépe se skladuje. Oproti otevírací verzi náhradních náplní, se kterými jsme se doteď setkávali, je toto provedení velmi praktické.

  Musím přiznat, že než koupím velké litrové balení nějakého produktu, chci nejprve vyzkoušet, jestli nám bude vyhovovat.  Na začátek si tedy můžete koupit produkty Johnson‘s® v klasické plastové lahvi, kterou si po vypotřebování obsahu necháte a budete doplňovat. Je to opravdu jednoduché. Stačí čistýma rukama stlačit víčko, otočit jím a jemně zatáhnout. Před dolitím produktu z kartonu je potřeba ho protřepat. Potom už  jen stačí víčko nazpět zacvaknout a karton uzavřít. Druhou možností je koupit si pěkné nádoby na tekuté mýdlo, které se vám hodí do koupelny. Je to praktické, estetické i ekonomické.

  Nyní se však podívejme na to, co se v těchto recyklovatelných kartonech skrývá.

  Johnson`s® Bedtime koupel pro dobré spaní1 se pro nás stala v období testování oblíbenou součástí našeho večerního rituálu. Příjemná vůně (díky obsahu esencí NaturCalm™) přidává času strávenému ve vaně něco navíc - spolu s relaxačním účinkem teplé vody připraví malého dobrodruha na večerní spánek jedna dvě. Kromě příjemné vůně přípravek hydratuje dětskou pokožku a neštípe v očích (díky receptuře No More Tears®).

  Johnson`s® mycí gel pro tělo a vlásky1 byl vyvinutý k šetrnému mytí citlivé pokožky a vlasů těch nejmenších miminek včetně novorozenců, ale používat ho mohou všichni členové domácnosti. Líbí se nám, že je přípravek hypoalergenní a má vyvážené pH. Dokonce byl testován pediatry a dermatology. Po použití je pokožka děťátka voňavá, hebká a hydratovaná. Gel je přiměřeně hustý, neteče, velmi jemně pění a získává skoro krémovou strukturu. Díky pumpičce se také dobře dávkuje.

  Pokud máte pocit, že si nevystačíte s mycím gelem pro tělo a vlásky, a chcete používat na vlasy samostatný přípravek, tak Johnson`s® dětský šampon1 stojí určitě za vyzkoušení. Nejen proto, že díky receptuře No More Tears® neštípe v očích, a je k očím stejně jemný jako voda. Velmi dobře také dělá delším vláskům malých princezen, které se dobře rozčesávají. A tak ani rozčesávání není důvodem k pláči (je opravdu šetrný k jemným dětským vláskům a pokožce hlavy). Nevysušuje a ani nemastí. Šampon je hypoalergenní a jeho pH je ideální pro jemnou dětskou pokožku. A dopřát si tuto péči mohou i dospělí. 

  Recyklovatelné náhradní náplně dětského šamponu, koupele pro dobré spaní a mycího gelu pro tělo a vlásky Johnson`s® můžeme za redakci Modrého koníka jen doporučit. Přípravky jsou jemné a šetrné k dětské pokožce a vláskům, příjemně voní a jsou s nimi spokojení nejen rodiče, ale i děti. S náhradními náplněmi se dobře manipuluje a ještě lépe se skladují. Oproti otevírací verzi náhradních náplní, se kterými jsme se doteď setkali, je toto provedení velmi praktické. A ke všemu jsou nejen přátelské k přírodě (obsahují jen minimální množství plastů, které je nevyhnutelné pro ochranu produktu),  ale také k peněžence. Jejich nákup je cenově výhodnější než nákup jednotlivých menších balení. 

  Náš tip: Vzhledem k velikosti balení může gel a šampon používat celá rodina. Od nejmladšího člena, až po rodiče.

  konik_testuje
  24. říj 2022    Čtené 398x

  Darujte dvojnásobnou radost

  Co máte raději? Když dárky dostáváte, nebo když je dáváte? Musím se přiznat, že dostávat dárky je krásný pocit. Ale když vidím, že jsem s výběrem dárku trefila do černého, je moje radost nesrovnatelně větší. Na dárcích si totiž dávám obzvlášť záležet. Snažím se všímat si, co má kdo rád, pro co má slabost. Nevím, jestli to máte podobně, ale jediný, komu mám problém vybrat dárek, je manžel. Nic nechce, ještě méně toho potřebuje a cituji jeho slova, má všechno... Proto mě velmi potěšilo, když jsme do redakce dostali na testování gurmánskou dárkovou sadu Craftiry box.1

  Dárkové boxy Craftiry představují úplně nový koncept dárků, které si obdarovaný sám dotvoří. Uvnitř ukrývají všechny potřebné komponenty nebo ingredience a podrobný návod k dodělání dárku. S dárkovými boxy darujete rovnou dvojnásobnou radost. První nadšení se dostaví po rozbalení, další pak až bude hotovo.

  Už samotný nápad se nám moc líbí. Říká se, že v každém muži se skrývá kousek malého chlapce. A tento koncept dárků je, podle mě, pro muže ideální. K narozeninám, k Vánocům i třeba jen tak.

  Výběr dárkových boxů je opravdu pestrý. Od kreativních1, ve kterých se nachází vše potřebné k výrobě koženého pásku, nože, stylového koženého zápisníku či mýdel, přes gurmánské1, které potěší masožrouty, milovníky pálivého i znalce kávy. Pokud jste zastáncem názoru, že nejlepší dárek je ten jedlý, vybrat si můžete mezi dárkovým boxem na přípravu domácích chilli omáček, sushi, sušeného masa nebo dárkovou sadou na domácí pražení kávy.

  My v redakci jsme testovali maxi set pro výrobu sushi. Asijskou kuchyni máme doma opravdu rádi, ale nikdy jsme si netroufli na přípravu právě domácího sushi. S Craftiry boxem by to prý měl zvládnout úplně každý. Uvnitř boxu se nacházejí všechny potřebné ingredience (řasa Nori, sushi rýže, rýžový ocet, sezam bílý, sezam černý, sójová omáčka, sushi majonéza), pomůcky (podložka a paličky), přehledný návod a recept na sushi. V obchodě si stačí dokoupit čerstvé ingredience na plnění sushi podle chuti.

  Příprava je mnohem jednodušší, než se na první pohled může zdát. Postupovali jsme podle receptu přiloženého v Craftiry boxu.

  Nejvíce jsme se obávali vaření rýže. Stačí však dodržet postup v návodu a byla přesně taková, jaká má být. Než rýže vychladla, připravili jsme si čerstvé ingredience, kterými jsme chtěli sushi plnit, a pomůcky potřebné k přípravě.

  Plnění pak byla opravdu zábava. Vyzkoušeli jsme si připravit Maki Sushi v řase Nori a také „obrácené“ California sushi posypané černým sezamem. Součástí boxu je i famózní pikantní majonéza a sójová omáčka, které doladily chuť k dokonalosti.

  Za redakci můžeme maxi set pro výrobu sushi doporučit všemi deseti. Byla to opravdu zábava a s výsledkem jsme byli nadmíru spokojeni. Samozřejmě, že to chce trochu praxe, aby byly stejně estetické, jako ty, které si objednáváme v restauraci. Ale na to, že to bylo „tenkrát poprvé“, jsme to zvládli výborně. Byl to opravdu příjemně strávený čas ve dvou završený chutnou večeří. Co víc si přát?

  konik_testuje
  24. říj 2022    Čtené 111x

  Aviváž pro malé i velké „citlivky“

  Chystání výbavičky pro miminko je přirozená součást přípravy na rodičovství. Nakupujeme oblečení, chystáme pokojíček, vybíráme ten nejlepší kočárek... Někdy je však třeba si dát nejvíce záležet na těch nejjednodušších věcech. Doporučujeme nenechat náhodě ani na první pohled možná tak banální věc, jako je výběr aviváže. Pokožka našich nejmenších je mnohem tenčí a jemnější, než ta naše. Na vnější vlivy reaguje mnohem citlivěji, a tudíž potřebuje šetrnější péči.

  Do redakce Modrého koníka jsme dostali k testování aviváž Silan Sensitive, která pomáhá, díky svému složení, předcházet podráždění pokožky. Je dermatologicky testována, určena lidem s citlivou pokožkou či sklonem k dermatitidám. Aviváž dokonce doporučuje Evropské centrum pro výzkum alergií.

  Popis produktu od výrobce slibuje hodně, ale kdo má doma skutečně malou „citlivku“ v podobě ekzematika nebo novorozence ví, že papír či etiketa sice snese hodně, ale praxe je praxe.

  A tak bychom mohli naše testování začít větou: „Setká se ekzematik, alergik a novorozenec...“. Klidně by to mohl být začátek nějakého vtipu, ale realita takového složení domácnosti není moc humorná. Proto jsem byla sama zvědavá, jak aviváž Silan Sensitive sedne této náročné porotě. Výsledek hodnotím opravdu pozitivně.

  Silan Sensitive20 je skutečně ideální hypoalergenní aviváž pro citlivou pokožku, nejen „papírově“, ale také ve skutečnosti. Nikdo z malých i velkých testerů nezaznamenal nepříznivou reakci pokožky. Jednoduše, nám aviváž Silan Sensitive sedla.

  Aviváž voní krásně, jemně a „miminkovsky“. Je přiměřeně hustá a tak se dobře dávkuje. Prádlo po oprání příjemně voní. Vůně není pronikavá, nevytratí se ihned po vysušení. Jelikož jde o hypoalergenní aviváž, je logické, že vůně nebude dlouhotrvající. Což, s ohledem na složení aviváže, hodnotím pozitivně. Za redakci Modrého koníka proto můžeme aviváž Silan Sensitive doporučit.

  konik_testuje
  24. říj 2022    Čtené 1724x

  Zkušenosti s hracími sety schleich® HORSE CLUB

  Sledovat dětskou hru je úžasná podívaná. Představivost jede na plné obrátky, fantazie se propojuje s realitou, a na podlaze dětského pokoje se odehrávají ty nejkouzelnější příběhy. Děti si mohou hrát, jak dlouho chtějí, a během hry dokáží, cokoliv si zamanou. Od představ je jen kousek ke snu, a od snu jen krok k jeho splnění. Pokud vaše ratolesti doma sní svůj dobrodružný sen plný elegantních koní, atraktivních stájí a dobrodružství prožitých z koňského hřbetu, nezmeškejte toto testování, které je pro vás jako stvořené.

  Co budeme testovat

  Hrací sety a figurky schleich® probouzí v dětech představivost a samostatnost. Dokonce i odborníci s tímto tvrzením souhlasí! Figurky schleich® jsou modelované s velkým důrazem na detail a vypadají téměř stejně jako skuteční tvorové. Právě proto jsou naprosto dokonalé pro vzdělávací hry.

  Elegantní koně, atraktivní stáje, velké výběhy, kavárna pro jezdce a jízdárna v Lakeside… schleich® HORSE CLUB je skutečným rájem pro jezdce na koních. Ve světě HORSE CLUB sledujete dobrodružství čtyř nejlepších kamarádek s jejich jedinečnými koňmi.

  Hrací set Kavárna pro jezdce schleich® HORSE CLUB2 - V kavárně pro jezdce z kolekce schleich® HORSE CLUB dostaneš ten široko daleko nejlepší jablečný koláč. Skvěle si ho vychutnáš společně s nejlepšími přáteli ze stáje. A díky terase se k vám mohou připojit i vaši koně! Vaši přátelé s kopýtky samozřejmě dostanou vlastní chutnou hostinu, která se podává ve žlabu. Zajímalo by mě jestlipak chutná stejně dobře jako dort?

  Hrací set Mobilní veterinární stanice s hannoverským hříbětem schleich® HORSE CLUB 2- Tu, túúú! Při dovádění se někdy stane, že se jedno z hříbat zraní. Naštěstí tu máme mobilní veterinární stanici z kolekce schleich® HORSE CLUB, která je na místě během okamžiku. Obratně navede zvířecího pacienta do mobilního rentgenu a zvedne palec nahoru - nic zlomeného! Po léku proti bolesti a spoustě mrkve hříbě už zase skáče přes kaluže.

  Hrací set Box pro koně s Tori a Princess HORSE CLUB1 - Koňský box s Tori a Princess ze schleich® HORSE CLUB je dokonalé odpočívadlo pro Princess, překrásnou klisnu fríského koně, a nabízí spoustu úžasného příslušenství. Byl zařízen s veškerou láskou. Stuha pro vítěze, zlatá medaile a pohár ukazují společné jezdecké úspěchy plně pohyblivých figurek Tori a její Princess, překrásné klisny fríského koně. Stěny boxu jsou vyzdobeny překrásnými nálepkami, které lze libovolně popisovat. Střecha je odnímatelná a slouží zároveň jako samostatný přístřešek. Uzda, otěže a sedlo jsou po ruce pro příští trénink – a nechybí ani odměna v podobě mrkve. Zatímco klisna spokojeně stojí u krmicích jeslí a napajedla, peláší legrační čivava Beauty, která patří Tori, kolem krabice.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme maminku, která rozumí dětské hře a vidí v ní víc než jen chvíli klidu pro sebe. Chápe důležitost představivosti, kreativity a vyprávění příběhů při dětském hraní. Pokud jsi maminka malé milovnice koní ve věku 5-9 let, znáš produkty schleich® a umíš ocenit jejich schopnost probudit v dětech představivost a samostatnou hru, hledáme právě tebe. Samozřejmostí je ochota podělit se o svoji recenzi a fotografie z testování s námi na Modrém koníku.

  Jak se zapojit

  Pokud ses v popisu výše našla, stačí, když napíšeš do komentáře pod tento článek, proč bychom na testování měli vybrat právě tvou dceru. Přesvědč nás, že ona je tou nejlepší kandidátkou. Klidně připoj i fotografii a nezapomeň napsat, kolik je jí let.

  Čas na zapojení se do testování máš do neděle 30.10.2022 Následně vybereme 5 maminek, které oslovíme interní poštou.  

  Těšíme se na komentáře a držíme vám palce!

  konik_testuje

  konik_testuje
  10. říj 2022    Čtené 700x

  Zkušenosti s online půjčovnou hraček Toys and stories

  Znáte ten obraz? Dítě toužebně koukající do regálů s hračkami a maminka, zoufalý výraz, pronášející ty klasické věty: „A kam ty hračky budeme dávat? Nemáme nafukovací dům!” „No jo, koupím ti ještě tohle a mohu ti uvolnit další pokoj jen pro hračky!” „A dopadne to jako vždycky… jednou si pohraješ a zas bude další hračka ležet v koutě!”

  Myslím, že tuhle scénku, ať už na vlastní kůži, a nebo jako nestranný kolemjdoucí, zažil už každý, kdo se mihnul kolem prodejny s hračkami. Představte si, že by tomu tak ale být vůbec nemuselo. Představte si, že byste si hračky mohli jednoduše půjčit. Přestala hračka vašeho prcka bavit? Není problém! Hračku jednoduše vrátíte. Anebo z hraček už váš drobeček vyrostl? Vyměníte je za jiné. Bez starostí, bez přemýšlení, jak s hračkami naložit a především bez větru v peněžence za nové hračky.

  Co budeme testovat

  Toys and stories5 je online půjčovna hraček. Funguje na bázi předplatného a rodičům řeší hned několik problémů najednou:

  1.   Vysoké výdaje za nákup nových hraček, když už ty staré děti omrzí.

  2.   Hromadící se hračky, se kterými už si nikdo nehraje.

  3.   Možnost dopřát dítěti kvalitní hračky, jejichž pořízení by bylo pro rodiče cenově nedostupné.

  4.   V případě, že u dítka hračka nemá kýžený úspěch, jednoduše je vymění za jinou.

  5.   Obměňovat hračky je možné pravidelně a tak lze předejít tomu, že děti hračky snadno přestanou bavit.

  6.   Pokud si dítě hračku oblíbí, lze ji odkoupit za férovou cenu.

  Všechny hračky jsou před odesláním pečlivě zkontrolovány, vyčistěny a vydezinfikovány, stejně tak jako po jejich vrácení. Jsou ve výborném stavu. Nemusíte se bát, že by vám domů dorazila výrazně opotřebená nebo rozbitá hračka.

  Koho hledáme

  Na testování předplatného do prví online půjčovny hraček hledáme maminky jednoho nebo více dětí ve věku od 0 až do 6 let, kterým záleží na udržitelnosti, aktivně se zajímají o rozvoj dítěte, záleží jim na kvalitě hraček a rády zkouší nové a inovativní věci. Pokud zároveň ráda fotíš a píšeš, gramatika je tvá kámoška a nemáš problém se se svou zkušeností podělit s námi na Modrém koníku, tahle nabídka je jako šitá pro tebe!

  Jak se přihlásit

  Pokud bys ráda otestovala, jak půjčovna hraček Toys and stories funguje, neváhej a přihlas se do testování. Stačí, když nám do komentáře napíšeš, jaká je nejoblíbenější hračka tvého děťátka a nezapomeň uvést i jeho věk.

  Čas na přidání komentáře máte do 16.10. Poté vybereme 5 z vás, které budou mít možnost předplatné vyzkoušet.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  Konik_testuje

  konik_testuje
  27. zář 2022    Čtené 133x

  Jsou bezlepkové potraviny stejně chutné jako jejich lepková verze?

  Co dnes vařit je asi jedno z nejvyhledávanějších hesel na internetu. My mámy si ohledně jídla věčně lámeme hlavy. Co ke svačině, co ke snídani, co k večeři. Pokud se nad tím trápíte často, vzpomeňte si, že spousta z nás má doma děti či partnery s různými intolerancemi či alergiemi na potraviny. Počet lidí odkázaných na bezlepkovou stravu neustále stoupá. V mém okolí je mnoho známých, kteří mají celiakii, intoleranci vůči lepku či alergii na pšenici. Tato onemocnění mají různé projevy, ale jedno společné řešení. A tím je vynechání lepku ze svého jídelníčku. V dnešní době je již nabídka bezlepkových potravin opravdu pestrá a pořídit se dají za slušnou cenu i v supermarketech. Tentokrát jsme si v redakci Modrého koníka posvítili na vybrané bezlepkové produkty Tesco Free From.

  I když bezlepková dieta vypadá zpočátku jako velký strašák, hlavu vzhůru. Pokud vám právě diagnostikovali celiakii, jednou z prvních věcí, kterou musíte udělat, je přeorganizovat celou kuchyni a kuchařskou knihu naplnit bezlepkovými recepty. Než se však stanete mistrem ve svém řemesle, velkou pomocí vám budou hotové produkty, které jsou rychle a snadno dostupné v obchodech.

  Bezlepkové špagety Tesco Free From1 jsou sušené bezvaječné těstoviny. Připravují se klasicky, v dostatečném množství vroucí vody, přibližně 11 minut. Chuťově jsou velmi dobré. Jejich povrch není tak hladký a kluzký jako u klasických pšeničných špaget. Chutí trošku připomínají domácí nudle. U nás chutnají všem členům - „lepkářům” i „bezlepkářům”.

  Bezlepkový chléb se semínky a ovesnými vločkami Tesco Free From1 chutná velmi podobně jako žitné proteinové chleby, které jsou oblíbené především při snaze o redukci hmotnosti. Pokud jste patřili před nasazením bezlepkové diety k jejich fanouškům, určitě doporučujeme tento bezlepkový vícezrnný chléb Tesco Free From ochutnat. Semínka tvoří téměř třetinu jeho složení, ovesné vločky 22 %. Je hutný, velmi dobře zasytí. U nás chutnal především díky křupavé konzistenci slunečnicových, lněných, dýňových a pohankových semen.

  Bezlepkové kakaové sušenky s kokosem Tesco Free From1 jsou jemné a křehké, voní po kokosu, jsou „tak akorát“ sladké. Jsou k nerozeznání od klasických lepkových sušenek. Určitě se stanou stálicí v našem nákupním seznamu.

  Tyto „polystyrenové“ (jako u nás doma pracovně nazýváme tyto druhy chlebíčků) bezlepkové kukuřičné chlebíčky s paprikovou příchutí Tesco Free From1 jsou prudce návykové. Jsou přiměřeně slané, jemně kořeněné a mají výraznou chuť papriky. Velikostí jsou na jeden či dvě zakousnutí.

  Bezlepkové piškoty Tesco Free From1 jsou z kukuřičné a rýžové mouky. Chuťově jsou trošku drsnější a sladší než jejich klasická lepková verze. Pokud jste však na bezlepkové potraviny zvyklí, jistě vás ta chuť nepřekvapí. V pudinku či v ovocném pyré si však rozdílu nevšimnete. Piškoty jsou, především pro děti, nenahraditelný artikl, a tak si tyto bezlepkové jistě oblíbíte.

  Bezlepkové produkty Tesco Free From, které jsme testovali, jsou skutečně chutné, cenově přijatelné a nejvíce oceňujeme, že jsou běžně dostupné v supermarketu Tesco. Objednat si je lze i online.

  konik_testuje
  26. zář 2022    Čtené 1714x

  Zkušenosti s tiskárnou Canon SELPHY CP1500

  Známe to všechny. Plný mobil fotografií. Jsou v nich celé naše životy. Od narození našich dětí, přes první vypadlý zub, první školní den, nezapomenutelné vzpomínky z běžných dní i výjimečných událostí. Legenda říká, že skutečně existují ženy, které si pravidelně fotky nechávají vytisknout a dokonce z nich vykouzlí krásné vzpomínkové knihy, koláže či se věnují scrapbookingu. Pokud patříš mezi ně, toto testování je pro tebe jako stvořené!

  Co budeme testovat

  Tiskárna Canon SELPHY CP15003 je jednoduchá, rychlá a kompaktní bezdrátová tiskárna. Tiskne krásné a odolné fotografie, které vydrží až 100 let. Díky bezdrátovému ovládání pomocí mobilní aplikace SELPHY Photo Layout je přímý tisk ze široké škály zařízení rychlý a snadný.

  Umožňuje tisknout fotografie oslnivé kvality a pohotová termosublimační technologie vytvoří během několik sekund snímky v různých velikostech ihned připravené k vystavení.

  Díky aplikaci SELPHY Photo Layout si vyberete dokonalé rozvržení fotografie, upravíte vzhled podle přání.  Přizpůsobíte si své výtisky filtry nebo vzorovými povrchovými vrstvami, přidáním textu, okrajů nebo razítek. Díky tiskárně Canon SELPHY CP1500 máte nekonečné kreativní možnosti. Vytiskněte záložky, nálepky a přidejte kódy QR, abyste mohli propojit online alba, videa a další.

  Koho hledáme

  Hledáme 3 ženy, které si zážitky, jedinečné okamžiky a neopakovatelné chvíle rády uchovávají nejen v paměti, ale i na fotografiích. Měly by být kreativní, mít zálibu v domácím tvoření. Nehledáme profesionální fotografky, ale docela obyčejné maminky, které rády fotí svoje dětičky, rodinu či svět kolem sebe.

  Jak se zapojit

  Našly jste se v předchozích větách? Tak neváhejte a zapojte se do testování tiskárny Canon SELPHY CP1500. Stačí, když nám do komentáře napíšete, jaký máte vztah k fotografování. Máte svůj mobil plný fotek, které by si zasloužily zvěčnit na papíře? Klidně ke svému 

  komentáři přiložte i nějakou vaši oblíbenou fotku. Věnujete se scrapbookingu? Pochlubte se svým dílem. Zkrátka, přesvědčte nás, že máme vybrat právě vás. 🙂

  Čas na zapojení máte do neděle 2.10.2022. V průběhu dalšího týdne pak vybereme 3 z vás, které o dalších krocích testování informujeme interní poštou.

  konik_testuje

  Mýdlo nebo mycí gel, pěna do koupele, emulze do koupele, krém na obličej, krém na tělo, krém na zadeček, pudr na zadeček, šampon, olejíček po koupání… Kosmetických produktů určených pro miminka je spousta. Kolik a jaké používáte vy?
  Odpovězte do komentáře a my vám pošleme 3 srdíčka.

  A pokud máte doma miminko, jehož citlivá pokožka vyžaduje péči navíc, zkuste novou řadu kosmetiky Bella Baby Happy Sensitive. Zapojte se do testování: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-detskou-kosmetiku-bella-b-bftocw/

  #bellababyhappy_sensitive

  Vůně květin, vůně lesního jehličí, citrusové tóny, kořeněné vůně orientu, jemné vůně s nádechem kokosu a vanilky… Každý nos má rád něco jiného. Obzvláště pokud se jedná o vůni prádla. Je právě vůně hlavním faktorem, který ovlivňuje váš výběr aviváže?

  A. Ano, vybírám aviváž podle vůně.
  B. Je to jeden z faktorů, není pro mě ovšem nejdůležitější.
  C. Ne, důležité je pro mě složení, původ a kvalita. Vůně je až druhořadá.

  Pokud jste fanoušky jemné vůně, určitě vás potěší možnost zapojit se do testování aviváže Silan Sensitive, která je navíc také šetrná k pokožce a proto je vhodná pro lidi s citlivou pokožkou a alergiky, ale především pro ty nejmenší. Zapojte se zde: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-avivazi-silan-sensitive-66vkv2/

  #test_silan_sensitive

  konik_testuje
  12. zář 2022    Čtené 1643x

  Zkušenosti s dětskou kosmetiku Bella Baby Happy Sensitive

  Již od narození může být pokožka mnoha miminek citlivější, než je tomu u jiných dětí. Znamená to, že na vlivy z okolního prostředí může reagovat bouřlivěji. O pokožku všech miminek je potřeba pečovat, o citlivou pokožku je potřeba pečovat mnohem víc. Vyhýbat se podráždění nevhodnými pracími prostředky, venkovními faktory nebo kosmetikou. Právě volba správné kosmetiky je u dětí s citlivou až ekzematickou pokožkou nesmírně důležitá. Bella Baby Happy to ví, a proto přichází s novou řadou Sensitive. Ta je vhodná pro děti už od prvního dne života. Je přátelská k pokožce, vyživuje, hydratuje a chrání ji. Vy teď máte možnost tuto kosmetiku vyzkoušet.

  Co budeme testovat

  Emulze do koupele Bella Baby Happy Sensitive4

  Pokožku myje a vyživuje. Díky svému složení bez obsahu vody vytváří jemnou ochrannou vrstvu, která chrání pokožku před ztrátou vody a škodlivými vnějšími vlivy. Zanechává pokožku promaštěnou a regenerovanou. Hydratuje a eliminuje také pocit suchosti a svědění. Zklidňuje podráždění.

  Při kontaktu s vodou se mění na mléko.

  Mycí gel na vlasy a tělo 2 in 1 Bella Baby Happy Sensitive4

  Myje a vyživuje vlasy a pokožku. Hydratuje, zklidňuje a šetrně čistí pokožku, aniž by narušil její přirozenou ochrannou bariéru. Vlasy zanechává hebké a snadno se tak rozčesávají. Mycí gel je vhodný i jako pěna do koupele, může ho používat celá rodina.

  Tělové mléko Bella Baby Happy Sensitive4

  Intenzivně hydratuje a promašťuje pokožku. Rychle se vstřebává, aniž by zanechávalo mastný film. Díky své struktuře je ideální pro jemnou masáž novorozence. Tělové mléko Bella Baby Happy Sensitive obsahuje jen několik málo složek a je velmi účinný. 

  Krém proti opruzeninám Bella Baby Happy Sensitive4

  Vyživuje citlivou pokožku v oblasti plenek. Díky obsahu 10 % zinku vytváří na dětské pokožce prodyšnou ochrannou vrstvu. Pokožku promašťuje, hydratuje a zklidňuje oděrky a zarudnutí. Chrání před dráždivými vlivy vnějších faktorů. Dobře se vstřebává. Je bez parfemace a konzervantů.

  Pěna do koupele Bella Baby Happy Sensitive4

  Pěna do koupele Bella Baby Happy Sensitive díky svým výjimečně jemným čisticím vlastnostem udržuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky i při častém koupání.

  Je velmi účinná a dobře pění. Má jednoduché složení a účinně působí. Je jemná, jemně čistí a pečuje o dětskou pokožku, která vyžaduje speciální péči.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 3 maminky dětiček do tří let. Máte doma miminko nebo batole, které má citlivou pokožku a máte s ním možnost vyzkoušet všechny produkty z řady Sensitive? Jste kreativní, rády zkoušíte nové věci? Rády píšete a fotíte? Potom jste to vy!

  Jak se zapojit

  Napište nám do komentáře, jak pečujete o pokožku svého děťátka a jestli bojujete s citlivou pokožkou. Budeme rádi, pokud nám pošlete i fotku malých testerů a přidáte i jejich věk. Do testování se můžete přihlašovat do 19.9.2022. Během týdne vybereme 3 maminky, kterým se ozveme do interní pošty. 

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje
  12. zář 2022    Čtené 923x

  Zkušenosti s aviváží Silan Sensitive

  Kolem používání aviváží koluje nespočet mýtů. Mnoho lidí si dokonce myslí, že aviváž slouží jen k provonění prádla. To ovšem není zcela pravda. Kromě vůně aviváž tkaniny také změkčí, zbaví je elektrostatického náboje a také chrání vlákna, a to dokonce i před lehkým znečištěním. A mýtem je i to, že používání aviváže ničí vaši pračku. Avšak každá aviváž by se měla používat přesně podle doporučení výrobce.

  A jejího použití se nemusí vzdávat ani lidé s citlivou pokožkou či novopečení rodiče. Naopak, mnoho rodičů větších dětí si přesně vzpomíná na miminkovskou vůni maličkých košilek, která se nesmazatelně vryla do jejich vzpomínek. Vždyť právě jemná dětská pokožka si zaslouží nejen něžné doteky, ale také jemné oblečení, které pokožku nedráždí.

  Správně zvolená aviváž vhodná pro děti i pro dospělé s citlivou pokožkou může být tedy cestou k provoněnému a jemnému prádlu.

  Co budeme testovat

  Aviváž Silan Sensitive20 pomáhá předcházet podráždění pokožky díky svému složení. Po použití aviváže při praní budete mít prádlo krásně hebké na dotek, jemné a provoněné nedráždivou příjemnou vůní. Aviváž Silan Sensitive je dermatologicky testována a doporučuje se pro lidi s citlivou pokožkou i sklonem k dermatitidám. Silan Sensitive doporučuje Evropské centrum pro výzkum alergií a je ověřená dermatology.

  Silan aviváž je vhodná pro citlivou dětskou pokožku i alergiky, jelikož je díky šetrnému složení hypoalergenní. 

  Koho hledáme

  Na testování aviváže Silan Sensitive hledáme maminky alespoň jednoho dítěte do 5 let, ideálně však malého miminka, které má citlivou či problematickou pleť se sklony k atopii a tvorbě ekzémů. Ženy, které mají přehled o produktech, které používají při praní prádla. Zajímají se o udržitelnost, bezpečnost a složení a dbají na kvalitu pracích prostředků a aviváží. Ženy, které jsou ochotny se podělit o svou zkušenost s maminkami na Modrém koníku.

  Jak se zapojit

  Pokud byste rády aviváž Silan Sensitive vyzkoušely, stačí, když nám do komentáře napíšete, jestli máte doma děťátko s citlivou pokožkou a přidáte i jeho věk. Klidně nám také napište, jestli používáte při praní aviváž. Čas na přidání komentáře máte do 19.9. Následně vybereme 3 z vás, které otestují celé velké balení aviváže Silan Sensitive a dalším 20 zašleme vzorky aviváže.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  Konik_testuje

  konik_testuje
  7. zář 2022    Čtené 165x

  Jednoduchý úklid bez námahy bez ohýbání a bez namáčení rukou

  Při představě, že každý den myju podlahu na kolenou s hadrem v ruce, mě obcházejí mdloby. Člověk, který vymyslel první mop, by si zasloužil Nobelovu cenu za mír. Při rychlosti, jakou dokážou mé děti upatlat čerstvě umytou podlahu, je mop opřen stále v rohu kuchyně, něco jako bílá vlajka ve válce. Je to takový posel míru... S tím svým jsem už docela sžitá a jsme opravdu sehraná parta. Sama jsem byla zvědavá, jak dopadne moje testování jiného typu mopu.

  Do redakce Modrého koníka jsme dostali k testování úklidový set Spontex Express System+.1 V balení se nachází kbelík, rukojeť s odstřeďovacím mechanismem, hlava mopu s návlekem z mikrovlákna a návod. Ten si doporučuji přečíst. Set Spontex Express System+ sice na první pohled vypadá jako běžný mop, kterých jsou na trhu desítky, ve skutečnosti je mnohem zajímavější, než byste od něj čekali.

  Express System+ je plochý mop s obdélníkovou hlavou, s návlekem ze 100% mikrovlákna. Set obsahuje také dvoukomorový kbelík. V jedné se nachází inovativní ždímací systém, který se aktivuje jednoduchým pohybem rukojeti nahoru a dolů. Ve druhé komoře se o důkladné vymáchání násady postará mřížka, která zachycuje veškeré nečistoty z mopu.

  Sestavit tento systém bylo opravdu jednoduché. Čtyřdílná rukojeť s odstřeďovacím mechanismem se skládá jednoduše a intuitivně. V kbelíku není třeba nic skládat. Stačí napustit vodu a pustit se do práce.

  Když chcete mop namočit do kbelíku, stačí jej vzít a vložit kolmo do máchací části. Křidélka hlavy se sama sklopí. Není třeba nic mačkat. Následně hlavu nasadit kolmo na trn uprostřed kbelíku do ždímací komory, na rukojeti odjistit pojistku a pohybem rukojeti nahoru a dolů aktivovat odstředivý 360stupňový mechanismus. Podle toho, kolikrát si hlavou zarotujete, jste schopni regulovat míru vyždímání mopu. Mop je tak vhodný pro všechny druhy podlah.

  Vyždímaný mop stačí položit na zem, nahnout rukojeť a mop se sám rozloží. Není třeba na hlavu šlapat, právě naopak. Mohli byste mop poškodit. Opětovným pootočením rukojeti aktivujete pojistku a můžete pokračovat v mytí.

  Nasazování hlavy mopu do odstředivého mechanismu je, navzdory mým počátečním obavám, jednoduché. Bála jsem se, že si budu muset dát obzvlášť záležet, jestli se trefím správně kolmo na trn uprostřed kbelíku, jak se říká, na první dobrou. Nesnesla bych, kdybych si při ždímání mopu musela dát záležet na každém pohybu. Když uklízím, musí to prostě fičet. Na zdržování není čas.

  Po prvním umytí se v mé hlavě celý proces zautomatizoval. Mop se skládá a rozkládá sám, jediné, na co jsem si musela zvyknout, bylo odjištění pojistky, protože mop, který jsem používala dosud ji měl sice také, ale aktivovala se jiným způsobem. Chvilku trvalo, než jsem v sobě potlačila staré návyky.

  Návlek z mikrovlákna se jednoduše nasazuje, lze ho prát v pračce. Větší tloušťka zajistí, že po přitlačení si mop poradil i s opravdu zašpiněnou podlahou. Boční skládací křidélka nepřilnou na zem naprosto dokonale, ale to je u všech skládacích plochých mopů stejné. Kbelík je protiskluzový, takže na zemi pevně stojí.

  Nejvíce se mi z celého systému líbí princip máchání. Mřížka, o kterou se tře náhrada při máchání zachytí všechny nečistoty. U plochých mopů mi vždy chyběl ten pocit, že se návlek důkladně propere. Mop se většinou jen namočil a vyždímal.  Chybělo mi něco, co by se alespoň snažilo napodobit ruční propláchnutí hadru. Úklidový set Spontex Express System+ má u mě v tomto velké plus. Komora s mřížkou náhradu z mikrovlákna pořádně propere. V podstatě je to stejný princip, jako když naše mámy praly ručně prádlo a třely ho o tzv. prací desku.

  Za redakci Modrého koníka můžeme úklidový set Spontex Express System+ doporučit. Je to chytrý pomocník, který je jiný než mopy, na které jste zvyklí. Pokud máte rády změnu, určitě stojí za povšimnutí. 

  Ruku nahoru, kdo z nás tady na Modrém koníku nemá zkušenost s praním! Samozřejmě asi všechny ruce zůstaly klidně spočívat vedle těla. Pereme totiž pravidelně všichni. Používáte ale při praní aviváž?

  A. Ano, aviváž používám při každém praní, pokud neperu materiál, při kterém se vysloveně nedoporučuje.
  B. Aviváž používám, ale ne pravidelně.
  C. Aviváž nepoužívám vůbec.

  Ať jste odpověděli jakkoli, přinášíme vám možnost vyzkoušet si aviváž vhodnou pro citlivou dětskou pokožku i alergiky. Sledujte nás a nepromeškejte výzvu!

  #test_silan_sensitive

  konik_testuje
  Zpráva byla změněna    5. zář 2022    

  Každá maminka si určitě pamatuje první setkání se svým miminkem, tu lásku, to štěstí, tu vůni. Ano, právě ta vzpomínka na vůni nově narozeného človíčka v nás zůstává ještě dlouho po porodu. Mnoho z nás si vůni miminek spojuje s kosmetickými přípravky určenými pro miminka. Je právě vůně faktorem, který má vliv na váš výběr dětské kosmetiky?

  A. Ano, rozhoduji se hlavně podle vůně. Mám ráda, když mé děťátko hezky voní.
  B. Je to jedna z podmínek, ne však nejdůležitější, která má vliv na můj výběr.
  C. Kupuji neparfémovanou kosmetiku, důležité jsou pro mě jiné vlastnosti.

  Pokud jste odpověděli C, zbystřete, chystáme testování kosmetiky, která je nejen neparfémovaná, ale také vhodná pro citlivou pleť miminek.

  #test_bellababyhappy_sensitive

  Kdo by neznal legendární LEGO® DUPLO®? Hrávali jsme si s ním už my jako děti, hrají si s ním i současná batolata a předškoláci. LEGO DUPLO je prostě nadčasové! Měli jste vy některý ze setů stavebnic LEGO DUPLO nebo doma máte nějaký teď a hrajete si spolu s dětmi?

  A. Nikdy jsem stavebnice LEGO DUPLO neměla já a nemají ho ani mé děti.
  B. Kostky LEGO DUPLO jsem měla já, moje děti ho zatím nemají.
  C. Stavebnici LEGO DUPLO máme doma teď, jako dítě jsem ji však neměla.
  D. S kostkami LEGO DUPLO jsem si hrávala už já kdysi a dnes si s ní hrají mé děti.

  Ať jste odpověděly jakkoli, přinášíme vám příležitost vrátit se do dětských dob a spolu s vašimi dětmi otestovat stavebnici LEGO DUPLO Divoká zvířata Evropy (10979). Přihlásit se k testování můžete ZDE:
  https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-lego-duplo-divoka-zvirata-e-1ptnmh/

  #test_lego_duplo

  konik_testuje
  30. srp 2022    Čtené 1799x

  Zkušenosti s LEGO DUPLO Divoká zvířata Evropy

  Šumění listí a hukot vody řinoucí se dolů vodopádem. V korunách stromů štěbetají ptáci, medvěd hledá něco na zub. Jelení rodinka po dlouhé procházce osvěžuje vyprahlé krky v potoce a tomu všemu přihlíží váš malý objevitel. A nepotřebuje k tomu ani speciální výbavu à la Indiana Jones. Naopak, stačí mu bačkůrky a pyžamo. A co víc, nemusí jen přihlížet. Může rovnou zasáhnout, když popletený zajíček nemůže najít svou noru či veverka díru ve stromě. Stavebnice LEGO® DUPLO® jsou už takové. Rozvíjejí nejen manuální dovednosti, ale také fantazii, malí zvědavci se něco naučí a hlavně se zabaví. Škola hrou může začít! A vy máte nyní možnost se svými mrňousy jednu ze stavebnic LEGO DUPLO otestovat.9

  Co budeme testovat

  LEGO® DUPLO® Divoká zvířata Evropy (10979) vaše děti přenese do evropské volné přírody, kde poznají až 11 druhů divokých zvířat žijících na Starém kontinentu. Těšit se lze na figurky 2 dospělých jelenů a jejich mláděte, medvěda, lišky, divokého prasete, ptáčka, králíka, kachny a 2 veverek. Objeví listnaté i jehličnaté stromy, jeskyně, vodopády i obydlí, která obývají lesní živočichové. Skládačka je doplněna o trojrozměrnou skládací herní podložku, která celé prostředí pro hru dokonale dotvoří. Během nekonečných dobrodružství budou malí průzkumníci zároveň rozvíjet své dovednosti a dozvídat se nové věci o rozkošných zvířatech.

  Všechny stavebnice LEGO DUPLO byly odborníky navrženy tak, aby obsahovaly zábavné příběhy, pestré barvy, rozmanité postavy a celou řadu detailů, které vašemu dítěti pomohou učinit VELKÝ první krok na cestu životem. Zářivé barvy a velké, snadno manipulovatelné stavební bloky LEGO DUPLO umožňují batolatům od 18 měsíců učit se hrou a sestavovat budovy, například stodoly a školy, jezdit s vláčky po kolejích, závodit s auty nebo dokonce vdechnout život zábavným parkům, farmám a stavbu figurek zvířat a dalších minifigurek. Tyto stavebnice nabízejí dětem možnost poznávat svět, zdokonalují jejich jemnou motoriku a samozřejmě jim také poskytují hodiny zábavy! S těmito sety lze dělat tolik věcí a lze je také kombinovat, aby se děti seznámily s novými nápady a koncepty. Další sety se zaměřují na tvary a dokonce i na začátky programování, aby nastartovaly dětskou zvědavost, a aby bylo učení pro děti zábavné. Díky setům, které jsou pro děti výzvou a rozvíjejí jejich lásku ke hraní a učení, si děti při hře vytvoří vzpomínky, na které nikdy nezapomenou.

  Koho hledáme

  Jste rodiči děťátka (nebo klidně i více dětí) ve věku od 1,5 roku do tří let? Rádi trávíte čas se svými dětmi hrou a umíte tak opravdu ocenit praktickou a kvalitní hračku? Rádi fotíte a jste ochotni se o své postřehy podělit s námi na Modrém koníku i prostřednictvím fotografií, které vaše děti zachytí při hře? Našli jste se v předchozích otázkách? Tak potom čtěte dál!

  Jak se zapojit

  Chcete-li se zapojit do testování, napište nám do komentáře, jak si vaše dětičky nejraději hrají a nezapomeňte uvést i věk malých testerů. Čas na odpovědi máte do 4.9.2022. Potom vybereme 5 z vás, které budete mít možnost stavebnici LEGO DUPLO Divoká zvířata Evropy (10979) otestovat. Kontaktovat vybrané testerky budeme v interní poště.

  Těšíme se na vaše komentáře!

  konik_testuje
  23. srp 2022    Čtené 250x

  Vodní ráj s výhledy na Pálavu

  Léto. Čas dovolených, moře, výletů, chvil s rodinou… Užíváme si ho každý tak nějak jinak. Vymýšlíme, jak si užít každičkou chvilku volna. Na horách, u vody… Když teploty lámou rekordy, je volba většiny z nás jasná - koupačka. Jižní Morava nám nabídla ideální kombinaci, jak prožít i přežít vedra, která nedávný týden přinesl. Sbalili jsme si saky-paky a vyjeli vstříc dobrému vínu, pálavské přírodě a nekonečné zábavě v Aqualandu Moravia.

  Jsme pětičlenná rodina (já, manžel, 8letá slečna, synové 12 a 17) a na výlet, aby nás nebylo málo, jsme s sebou svezli i dva synovce (12 a 15 let). Výběr termínu jsme nenechali náhodě. Sázkou na jistotu bylo hezké počasí, ale zároveň pracovní den. Ptáte se proč? Na stránkách aqualand-moravia.cz totiž je k dispozici užitečný „tahák”, který vám napoví, jaká bývá obsazenost areálu konkrétní dny v konkrétní čas. Že je ideální zvolit si den, kdy bývá návštěvníků nejméně, jsme tak nějak tušili.

  Jsme na místě, rozhýbávám si záda a kolena po více než dvouhodinové cestě, když mi pohled upoutá fronta táhnoucí se z parkoviště až k pokladnám. Řeknu vám, při představě, že bych se měla zařadit na její konec, se mi udělalo šoufl.  O to raději jsem nakonec byla, že jsme měli zakoupené lístky on-line. Vstup pro návštěvníky s on-line vstupenkami je totiž oddělený a jejich odbavení trvá jen pár minut. Elektronická vstupenka navíc vyjde dokonce výrazně levněji než při přímém zakoupení na pokladně. Proto určitě neotálejte a víte-li, že do Aqualandu Moravia směřujete, doporučuji zakoupení vstupenek on-line přes web Aqualandu Moravia

  U vstupu jsme dostali náramkové hodinky s čipem, který slouží během celého pobytu k placení v prostorách Aqualandu a také k uzamčení skříněk.

  Když jsme překročili brány Aqualandu netrpělivost dětí byla nezastavitelná. Všichni jsme se rychle převlékli do plavek a hurá poznávat tento opravdu velký areál. Měli jsme na to celý den, až do 20:40, kdy se areál a atrakce zavírají. Každý se těšil na něco jiného. Ocenili jsme možnost odložení věcí mimo lehátka na místech k tomu určených, která se nacházejí při vstupu do Adrenalia, což je vstup k vnitřním tobogánům. Na lehátkách jsme vlastně vůbec neplánovali být a takto jsme je mohli přenechat někomu, kdo je potřebuje. Mapy areálu se nacházejí u všech atrakcí, takže je v areálu snadné se zorientovat.

  Samozřejmě, že jsme zamířili rovnou k venkovním tobogánům. Jako první jsme se zastavili u Abyss a Boomerango. Zeleno-bílé duo perfektně vypadajících tobogánů. Nemile nás překvapily velmi dlouhé čekací řady na rafty (nafukovací kola), které se povinně používají k jízdě na skluzavkách. Čekací doba byla minimálně na 20 minut. Byla zde však možnost zakoupit si přednostní Fast Track za poplatek 99 Kč na jednu jízdu, který ovšem nezahrnoval přednostní nástup na tobogán. U naší 7členné skupiny by přednostní raft pro každého vyšel hodně draze a náš rozpočet na to nebyl nastaven, tak jsme tuto možnost dětem nepovolili. Frflání dětí na omezení, na která nebyly připraveny skončilo, když jsme si vystáli frontu na raft a vynesli si ho po schodech ke vstupu na tobogán, kde nás čekala další fronta na spuštění se tobogánem. Ta však šla dost rychle a průměrná čekací doba byla už jen cca 3-5 minut.

  Samotný tobogán je hodně mokrý a plný adrenalinu, takže zážitek z perfektní a rychlé jízdy je zaručený. Okamžitě jsme všichni zapomněli na to čekání, které jsme před jízdou absolvovali a s radostí jsme se postavili do fronty znovu.

  Druhé omezení, na které jsme nebyli připraveni byla výška naší nejmenší výletnice. Tamarce je 8 let, ale vysoká je teprve 130 cm. Většina tobogánů je však povolena pro děti až od 140 cm. Nebyl to však vůbec problém, protože jsme ji mohli vzít alespoň na ty, které jsou od 110 cm a těch bylo také dost.

  V areálu se nachází také velký dětský vodní svět. Teplota vody byla kolem 30-32 °C, což bylo super. Dětskému světu dominuje vodní hrad, který je úžasný! Do bazénu z něj ústí 4 tobogány. Než se k nim však dostanou, na děti cestou číhají různé vodní nástrahy v podobě závěsných vodních nádob, které se průběžně plní a nikdy nevíte, kdy se která převrhne. Adrenalin jako z pevnosti Boyard je zaručen! Dokonalý zážitek je podtržen vodními děly. V této spleti vodních nástrah nikdo nezůstane suchý. Děti to však milují. Hradem se proběhli i naší dvanáctiletí. Smích a radostné pištění se ozývalo z každé strany. 

  Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší. Užít vody si můžou v Baby Lake pool, vnitřním Baby pool či Calimero pool. Pro děti do 15 let doporučuji venkovní Fun & Swim plný dětských atrakcí, jako jsou lanové sítě, šplhací lana a vodní dráha ve tvaru leknínu.

  Po prozkoumání a vyzkoušení dětského světa, naše děti zaujal největší tobogán High Five jehož délka je 260 m, má pět stoupání a jeho celkové převýšení je 17 m. Tady bylo čekání na raft opravdu dlouhé, proto jsme se dohodli, že na tento tobogán jim Fast Track koupíme. I přesto jsme na něj však čekali asi 10 minut. Jízda byla fantastická, plná super efektů, stoupání a prudké rychlé klesání, prostě parádní jízda. Opravdu to stálo za to. Jednoznačně ho nelze vynechat!

  Poté, co jsme byli vyblázněni, přišla řada na bazény. Hned první nás zaujal Wave Pool, kde každou půlhodinu na 5 minut burácely mořské vlny. Opravdu to byl perfektní zážitek. Vyskákali a vyřádili jsme se i my dospělí. Nejmenší Tamarka by ve vlnách strávila nejraději celý den. I u vstupu do bazénu číhají nádoby plnící se vodou a nikdy nevíte, kdo dostane první sprchu.

  Starší děti se rozhodly vyzkoušet i vnitřní tobogány v Adrenaliu. Tady jim nejvíc zachutnaly Kamikadze a tobogán U Wave, kam se opakovaně vracely. Adrenalin však nezklamal ani nás ostatní. Všichni jsme se vyřádili na tobogánech Blue Trio nebo Magic Hole a Sky Drive, kde jsou během cesty i super efekty.

  Nekonečnou zábavu přerušilo kručení v žaludku. Aqualand Moravia nabízí hned několik možností občerstvení. Kromě vnitřní Imperium Restaurant, lze naplnit hladová bříška také ve venkovních stáncích. Ty nás zlákaly neodolatelnou vůní. Na výběr byl Grill Bar, Chill Out Bar, Pizzerie Marcus, Victoria Burger či Crepes, kde si mlsné jazýčky pochutnají na palačinkách. Náš výběr padl na Gyros Bistro a jídlo bylo opravdu výborné. Po gyrosu jsme si dali ledovou drť, kterou si každý mohl vyskládat, jak chtěl. Po vydatném obědě jsme neměli příliš chuť na skotačení, a tak jsme zamířili na Lazy River, kde jsme se nechali unášet na raftu po proudu nádherně zdobeným kanálem

  Zde nás mile překvapil bar Drink In, kterým rafty projíždí. Děti ocenily nabídku nealko míchaných nápojů a během jízdy raftem jsme si všichni dali nealkoholický drink, který naši pohodu jen přivedl k dokonalosti. Nekontrolovatelný proud nás občas převezl vodopády nebo vodní stěnou, která na nás čekala na cestě kanálem. Bylo to příjemné ochlazení a výborná zábava. Po tomto „odpočinku“ jsme se rozdělili. My nejstarší i s nejmladší účastnicí zájezdu jsme navštívili vnitřní bazén Neptun Pool. Naší pozornosti neušel ani Pool Bar, který se nacházel v bazénu jen kousek od nás. Nabídka nealko nápojů byla jiná než v předešlém baru, a tak jsme ochutnali drinky i tady. Postupně se k nám připojili i naši velkáči, kteří se zatím bavili v Adrenaliu. Přeplavali jsme z vnitřního bazénu do venkovního Riviéra Pool, kde právě probíhal animační program pro koupající se.

  Bylo příjemné, že i během týdne byli v areálu animátoři, kteří se starali o program a v rytmu hudby se snažili navodit tu správnou dovolenkovou atmosféru. Den se chýlil ke konci a my jsme už začali být unavení. Děti nemohly na sklonku dne vynechat oblíbené palačinky. Když se pak přiblížil čas jet domů, opravdu se nikomu nechtělo. Každý se chtěl ještě spustit na některém tobogánu. Bohužel jsme za jeden den nestihli ani všechny bazény, ani všechny atrakce a vůbec ne bohaté možnosti relaxu a odpočinku, které Aqualand Moravia nabízí. Proto se sem určitě ještě vrátíme. Už teď se moc těšíme na další návštěvu tohoto úžasného a hlavně velkého vodního světa.