Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  konik_testuje
  15. srp 2022    Čtené 563x

  Zkušenosti s croissanty Bauli

  Během letních měsíců obzvlášť dbáme na svoji linii. Plavková sezóna je náročné období. Ale jak se říká, dovolená je od slova dovolit si. A tak se přestaňte tolik sledovat a dopřejte trošku potěšení i vašim chuťovým pohárkům. Co takhle snídaně do postele? Zavřete oči. Představte si nejoblíbenější příchuť a spojte ji s tradičními italskými cukrovinkami a výsledkem je recept na úspěch. Croissant s krémovou náplní vyrobený z mateřského kvásku. Navržen tak, aby vynikal nad ostatní. Udělali jsme vám choutky? Přesně o to nám šlo. ;) Právě teď můžete croissanty Bauli otestovat zdarma.

  Co budeme testovat?

  Italské croissanty Bauli1ctí tradiční výrobu podle klasických receptů s použitím jen těch nejkvalitnějších surovin. Tradici snoubí s nejmodernějšími výrobními technologiemi, což je zárukou jedinečných výrobků s dokonalou chutí.

  Vybrat si můžete ze tří příchutí. Oblíbený čokoládový s obsahem 60 % kakaa, vanilkový s vanilkou z dalekého Madagaskaru a meruňkový s meruňkovým džemem z výběrového ovoce.

  Zárukou potěšení pro chuťové buňky je mateřský kvásek, který se nechá odpočívat až 40 hodin, dokud se nestane tím, co nazýváme „Nucleus“ – jádro. Právě to zaručuje jedinečnou jemnost, chuť a aroma.

  Kromě toho italské croissanty Bauli obsahují pouze vejce z podestýlkového chovu, mají nulový obsahu alkoholu a konzervačních látek. Koupíte je nejen online, ale také v prodejnách Globus, Kaufland, Coop, Žabka, OMV, Shell, Relay a dalších.

  Koho hledáme?

  Pokud si maminka, která ráda dopřeje sobě a svým dětem pochoutku ve formě rychlého pamlsku bez nutnosti obracení se v kuchyni, hledáme přesně tebe! Pokud navíc ráda fotíš a ráda se podělíš o své postřehy z testování s námi na Modrém koníku, čti dál.

  Jak se zapojit?

  Stačí, pokud nám do 22.8.2022 napíšeš do komentáře, jakou příchuť croissantů máš nejraději ty a tvá rodina. Během týdne vybereme 50 maminek, které oslovíme interní poštou.

  Budeme se na vaše komentáře! 🙂

  konik_testuje

  Holčičky a panenky k sobě jednoznačně patří. Co ale chlapečci hrající se s panenkami? Necháváte kluky hrát si s nimi, anebo jsou podle vás výhradně holčičí záležitostí?

  A. Chlapečci si mají hrát s klučičími hračkami, panenky ať nechají holčičkám.
  B. Pokud je hra s panenkami baví, nevidím důvod jim v tom bránit.

  Právě do testování originálních panenek se teď můžete zapojit: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-osmany-laffita-edition-pane-kpifkc/

  #test_mikrohracky

  konik_testuje
  8. srp 2022    Čtené 137x

  Vhodná pro děti, které nechtějí sedět v koutě! Vyrůstat s BAAGL znamená vyrůstat s odvahou!

  Je teplé ráno babího léta. Silně mě svírá ruku a já cítím, že se její drobná dlaň potí. Dva zapletené copy jí poskakují v rytmu kroků. Kráčíme potichu. Ledabyle pokládá nožičky jednu za druhou a květovaná sukýnka jí tančí podle jemného vánku. Blížíme se ke školce. Její první den. Mám knedlík v krku, slzy na krajíčku. Kdy tak vyrostla? Nesu to tuším hůř než ona... Ze vzpomínek mě vytrhne nějaký ruch. Protřu si oči. Zadívám se na svou dceru. Hledám v ní kousek té ustráchané školkařky z mých vzpomínek. Zbytečně. Je to už velká slečna. A tentokrát se na svůj první velký den opravdu těší! Čeká nás první školní rok!

  Pokud jste to už zažili, tak mi dáte za pravdu, že výběr školní tašky je fuška. Nenarážím na náročnost našich ratolestí při volbě motivu. I když i to je určitě zkouška trpělivosti. Zorientovat se v široké nabídce na trhu je náročné. Proto mě velmi potěšilo, že jsme do redakce Modrého koníka dostali na testování školní sadu BAAGL Zippy Unicorn Universe - Kreativ.1

  Značka BAAGL je známá svými novými originálními nápady, moderním designem. Reaguje na trendy a přitom pečlivě dbá na kvalitu, ergonomii a především zdraví malých zákazníků. Set se skládá z lehké aktovky Zippy, penálu a sáčku na tělocvik. Aktovka zaujme na první pohled. Je nápaditá a není tuctová. Designově splňuje to, co výrobce deklaruje: „Hodí se pro ty, co nechtějí zůstat v koutě – vyrůstat s BAAGL1 totiž znamená vyrůstat s odvahou!” Super myšlenka.

  Když jsme se do testování aktovky Zippy pustili, měla jsem už leccos – to o taškách - nastudováno. Od vlastností, přes motivy až po ceny. Zjistila jsem, z čeho jsem ochotna polevit, abych za tašku nedala víc, než stojí zachovalá Felda našeho souseda. A naopak, co podle mě dobrá taška musí mít.

  Co nejpohodlnější a nejzdravější nošení školních potřeb

  Školní tašky a batohy BAAGL jsou vyráběny ve spolupráci s předními českými fyzioterapeuty. Už to je pro mě dobré znamení. Kromě poutavého designu splňuje tento set také požadavky na nízkou hmotnost, ergonomii či nastavitelnost popruhů.

  Špatný výběr školní tašky může mít vliv na špatný vývoj dětské páteře, který by mohl vyústit v bolesti zad, hlavy, únavu nebo závažnější problémy. Na to mají čas, až se budou ve středním věku hrbit u počítače. Nízká hmotnost aktovky je tedy základ. Dítě by totiž nemělo nosit na zádech vyšší hmotnost než je 10 % jeho vlastní hmotnosti. Čím nižší hmotnost prázdná aktovka má, tím více prostoru vám zůstane na školní pomůcky.

  Aktovka BAAGL Zippy má 1 100 g. Je tedy opravdu lehká. Ano, na trhu existují i o pár gramů lehčí školní tašky. O něco vyšší hmotnost však připisuji kvalitnímu dnu. Je vyrobeno z pevného materiálu, díky kterému aktovka stabilně a samostatně stojí. Těch pár gramů mi za to stojí. Díky kombinaci lehké konstrukce, která drží tvar aktovky a vyklápěcího systému otevírání na zip, se vkládají či vybírají pomůcky z tašky velmi jednoduše. Taška stabilně stojí, nepadá a malý školák má obě ruce volné.

  Ergonomicky tvarovaná zádová část byla pro mě jedno z nejdůležitějších kritérií. Víte o tom, že nestačí, aby byla aktovka jen správně anatomicky tvarovaná? Logicky musí dítěti dobře sednout. Jen v takovém případě nebude mít negativní vliv na správné držení těla.

  Aktovka BAAGL má posuvný zádový systém ERGO ADJUSTABLE SYSTEM, který umožňuje nastavení optimální polohy popruhů vzhledem k výšce dítěte. A tak taška sedla i 5leté školkařce, i 7leté prvňačce.

  Díky nastavitelným ramenním, prsním, bočním a horním zvedacím popruhům se aktovka krásně přizpůsobila oběma postavám. Jak to zjistit? Školní aktovka by měla dítěti dobře sedět zejména v oblasti zad a kopírovat páteř, neměla by být širší, než je šířka ramen, a po nastavení ramenních popruhů by spodní část aktovky neměla přesahovat vrchol křížové kosti.

  Popruhy jsou dostatečně široké, kvalitně polstrované a tak netahají, neřežou a ani netlačí. Jednoduše a rychle se nastavují. Hrudní spona se klasicky „zacvakává“, a tak její zapnutí či rozepnutí zvládne hravě každý školák. Výšku hrudní spony si dítě snadno nastaví posunutím popruhu v kolejničce.

  Oceňuji i měkký síťovaný soft touch materiál, ze kterého jsou zádový systém a vnitřní strana popruhů vyrobeny. Měl by zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu.

  Na detailech záleží

  Tělo je vyrobeno z voděodolného materiálu. Všechny sešity a učebnice jsou tak v bezpečí před případnými nehodami. Pokud bude dcera jen z poloviny po mně, tak jich bude hromada. Tašku lze umýt. A celkově by měla být méně náchylná ke znečištění díky použitému materiálu. Což však zjistíme, až když nám skončí prázdniny a aktovka bude denně využívána.

  Uvnitř aktovky je průhledná kapsa s rozvrhem, malý organizér na různé drobnosti, kapsa na mobil, karabina na klíče či místo k napsání jména a adresy žáka. Moc se mi líbí vnitřní organizér umožňující rovnoměrné rozložení hmotnosti, který je doplněný gumičkou kvůli fixaci. Tento organizér umožňuje vložit těžší předměty, jako knihy a sešity, do kapsy, která je umístěna co nejblíže k zádům. Váha knih je tak přenášena na tělo a záda tolik netrpí.

  Boční kapsy z pevné síťoviny jsou vhodné pro láhev na pití a nebo třeba deštník. Izolovaná prostorná přední kapsa se zapínáním na přezku je ideální na svačinu.

  Třešničkou na dortu jsou odznaky na suchý zip, které může dítě libovolně připevňovat na klopu přední kapsy.

  Ale také peněženka, do které lze nepotřebné odznaky odložit, nebo využít pro první drobné do školního automatu. Ten se naučí obsluhovat dříve, než se dostanou ve slabikáři na 15. stranu. Samozřejmostí jsou reflexní prvky, které zvyšují bezpečnost dítěte. Pevné ucho na tašce se dobře drží jak dospělému, tak dítěti.

  Součástí setu je také vak Baagl Unicorn Universe. Rovněž vyroben z pevného omyvatelného materiálu. V jeho spodní části je umístěna praktická kapsa na zip, do které se vejdou i prvňácké tenisky. Vak využijeme asi k úboru na tělesnou výchovu. Zatahuje se pomocí pevných šňůrek, které zároveň umožňují nošení na zádech.

  Klasický dvouklopový penál BAAGL Unicorn Universe je ideální pro prvňáka, kterému stačí barvičky, obyčejná tužka, guma, ořezávátko a později pero či zmizík.

  Velmi se mi líbí vnitřní kapsa na zip, do které se vejde vše atypické, na což by se v penálu nenašlo standardní místo.

  Součástí penálu je také průhledná kapsa na rozvrh hodin. Zip je na penálu kvalitní, zoubky jsou dostatečně velké a jezdec také. Vypadá, že by měl přežít i to nejhrubší prvňácké zacházení.

  Za redakci Modrého koníka můžeme sadu BAAGL Zippy Unicorn Universe - Kreativ doporučit. Jeho výběrem určitě neuděláte krok vedle. Splňuje opravdu vše, co by podle nás měla dobrá aktovka splňovat. Takových značek je určitě více. Značka BAAGL je nám kromě toho, že pečlivě dbá na kvalitu, sympatická i svým designem, odvážnými a originálními nápady, reakcí na aktuální trendy. Aktovka byla testována a certifikována v akreditovaných zkušebních laboratořích a splňuje vše, co by podle kritérií na kvalitní školní tašku měla mít.

  konik_testuje
  8. srp 2022    Čtené 1244x

  Zkušenosti s Osmany Laffita edition panenkami

  Pamatujete si, čím jste chtěly být jako malé holčičky? Jednou jsme chtěly být zpěvačkami, jindy zas módními návrhářkami, cestovatelkami, lékařkami,…  A každé z nás se to splnilo. Teď si možná ťukáte na čelo, ale je to tak. Díky naší fantazii jsme se spoustukrát v naší hře staly tím vším, čím jsme si v tu chvíli přály být. A to často i prostřednictvím panenek, které jsou již po desetiletí součástí holčičích her. Dnes blondýnka, zítra brunetka. Právě díky panenkám může být na moment každá holčička kýmkoli být chce.

  Co budeme testovat

  Dovedete si představit, že by vaše oblíbená panenka měla na sobě šaty navrženy slavným módním návrhářem? Teď takovou panenku můžou mít tři holčičky doma díky našemu testování! 

  Limitovaná edice panenek je na první pohled nápadná svým osobitým stylem. Není divu, jejich outfity navrhnul sám Osmany Laffita. Panenky mají detailně propracovaný obličej, můžete je oblékat, česat i obouvat. Mají krásnou postavu, ale nepatří k těm úplně nejštíhlejším. Osmanyho modely totiž může nosit každá žena.

  Jasmin je rozená organizátorka. Ani na chvíli se nezastaví. Ráda připravuje společenské akce a překvapení pro své kamarádky. Jasmine je oblečená do praktického dlouhého růžového overalu s květinami doplněného šik opaskem, růžovým sakem a obutá do červených lodiček.

  Emily je duší cestovatelka. Ráda poznává nová místa a snadno navazuje přátelství. Blondýnka Emily je oblečená do krásných letních šatiček s Osmanyho oblíbenými barvami, které zdobí žlutý pásek se stříbrnou sponou a obutá je do žlutých lodiček.

  Naomi má cit pro design a estetiku a stejně jako její kamarádky miluje módu. Je oblečená do nadčasového černobílého overalu, který zdobí opasek se stříbrnou sponou a je obutá do černých vysokých bot na podpatku.

  Laura je opravdová romantička, miluje hudbu a je věčně zasněná.  Osmany ji oblékl do krásných letních šatiček, které zdobí zelená mašle u límečku, zelený opasek se stříbrnou sponou a je obutá do růžových lodiček. Můžete ji oblékat, česat i obouvat.

  Koho hledáme

  Na tohle testování hledáme maminky holčiček, které milují hru s panenkami. Máš doma holčičku, která si ráda hraje s panenkami a její svět fantazie nemá hranice? Jsi také kreativní a ráda fotíš? Jsi ochotná se o vaše dojmy z panenek podělit s námi na Modrém koníku formou hodnocení a prostřednictvím fotek? Přihlas se do našeho testování!

  Jak na to

  Napiš nám do komentáře, jak si tvoje holčička s panenkami nejraději hraje. Doplň svůj komentář o fotku. Svůj komentář můžeš přidat do 15.8.2022. Vybrané uživatelky budeme následně kontaktovat v soukromé zprávě.

  Těšíme se na vaše komentáře! 🙂

  Během léta trávíme spoustu času u vody. Děti skotačící ve vodě vyhládnou 3x rychleji a po půlhodině ve vodě by snědly i hřebíky. Jaké občerstvení nesmí chybět ve vaší tašce, když se vypravíte k vodě?

  A. Ovoce.
  B. Sladké pečivo.
  C. Nenosíme nic, koupíme si na místě.

  Pokud jste odpověděli B., nabízíme vám možnost rozšířit si obzory a ochutnat kvalitní kváskové croissanty Bauli, které budete mít možnost zanedlouho testovat.

  #test_bauli

  konik_testuje
  1. srp 2022    Čtené 26x

  Za každým spokojeným dítětem hledej...

  Jak se to říká? Za každým spokojeným mužem hledej ženu. Za každou spokojenou ženou hledej ji samotnou. ;) A za každým spokojeným děťátkem a spokojenou mámou hledej… No přece spokojené bříško! V redakci našeho Modrého koníka jsme si posvítili na batolecí mléko BEBELO MILK 3, které je určeno dětem od ukončeného 12. měsíce. Pojďte se s námi podívat, jak toto mlíčko prošlo fajnovým jazýčkem našeho malého testera Adámka.

  Myslím, že celý ten příběh o tom, proč se náš malý prcek už nekojí a proč hledáme kojenecké mléko, můžeme přeskočit. Každá máma má své důvody, a proto, prosím, nikdy nad ní nekruťte hlavou, nekoulejte očima a nedávejte nevyžádané přednášky. Každý ví, že kojení je pro děťátko to nejlepší z nejlepšího. O tom není pochyb. Ale jelikož nevíte, jaká byla cesta kojení dané maminky, zkrátka to nedělejte. Nepoučujte, nepohoršujte se, nevyčítejte. A to nehledě na to, zda má miminko měsíc nebo rok. Psychika matky je křehká a nikdy nevíte, co může, byť i nevinná poznámka, způsobit. Ale o tom nemá být tato recenze, tak pojďme zpátky k mléku.

  Přecházíte z kojení na náhradní kojeneckou výživu? Tak nezapomínejte, že při kojení můžete dát dítěti mléko na požádání a kdykoli. Náhradní kojenecká výživa je sytější, proto ji podávejte pouze v určitém množství a dodržujte režim krmení podle věku děťátka. Také vždy dodržujte pokyny na krabici mléka. Další věc, kterou byste si měli vysledovat, je stolice děťátka. Pokud kojíte, stolice několikrát denně, ale i jednou za 10 dní, je normální. U náhradního mléka to však již normální není, proto je třeba zpozornět, pokud dítě déle nekaká. Sledujte tedy to, zda bříšku vašeho děťátka dané mléko sedlo. Vždy se před výběrem mléka poraďte se svým pediatrem.

  Neberte to první, co vám přijde pod ruku

  Jak už jsem nastínila v úvodu, plné a spokojené bříško je alfou a omegou. Ten, kdo si zažil problémy s bříškem, ví, o čem mluvím. Právě proto jsem se přechodu na náhradní kojenecké mléko obávala. Slyšela jsem příběhy, jaký kumšt si vyžádalo najít mléko, které děťátku sedne, nebude mu způsobovat bolesti bříška, zácpu ani jiné zažívací potíže.

  Kdyby existovaly nějaké obecné směrnice, podle kterých vybrat mléko, rodičovský svět by byl jednodušší. Z regálů na vás číhá několik různých značek, přičemž všechny slibují to nejlepší. Na co se tedy zaměřit? Chutnají všechna ta mléka stejně? Jsou ty dražší automaticky i kvalitnější a lepší? Džungle, ve které se přestávám orientovat, i když jsem měla pocit, že svět mateřství už zvládám levou zadní. Jako první jsem zvolila značku, kterou nám doporučila pediatrička. Je přece „od fochu“, bude to vědět nejlépe. Nicméně, každé dítě je jiné, a ani ona nemá věšteckou kouli a neumí předpovědět, jak mléčko sedne. A našemu Adámkovi jednoduše doporučené mléko nesedlo. Tak jsme museli hledat dál.

  A podle čeho jsem následně vybírala? To nejdůležitější při výběru mléka je jednoznačně složení. Chci pro svého syna to nejlepší, proto jsem hledala mléko, které se svým složením snaží co nejvíce přiblížit mateřskému mléku a obsahuje i vitamíny a jiné prospěšné látky. A přesně těmto požadavkům mléko BEBELO odpovídá, proto jsme se na toto testování těšili a vrhli se na něj. Pojďme si tedy společně posvítit na jeho složení:

  BEBELO MILK27 3 je určeno dětem od ukončeného 12. měsíce. Nabízí komplexní a vyvážené složení zohledňující specifické nároky dětí v tom věku a maximálně se podobá mateřskému mléku. Obsahuje bakterie mléčného kvašení Bifidobacterium lactis, které jsou podobné bakteriím přirozeně se vyskytujícím v mateřském mléce a v trávicím traktu kojených dětí. Toto mléčko je velmi dobře stravitelné, za což může ideální poměr bílkovin, který je inspirován poměrem bílkovin kaseinu a syrovátky v mateřském mléce. BEBELO MILK 3 obsahuje také zdroj železa a vyvážený poměr vápníku a fosforu pro správný vývoj kostí a zubů. Vitamin D zase přispívá k normální funkci imunitního systému u dětí. Co ovšem neobsahuje, je palmový olej, který je spojován s nepříznivým vlivem na životní prostředí a jeho obsah v kojeneckém mléce může snižovat vstřebávání vápníku a tuků ze střeva.

  Připraveno, ochutnáno, otestováno

  Jak můžete vidět, kojenecká a batolecí mléka BEBELO splňují nejpřísnější požadavky na kvalitní dětskou výživu a obsahují spoustu benefitů pro vaše děťátko. Proto si v dalším kroku přibližme jeho přípravu. Mléko se připravuje klasickým způsobem, který je podrobně popsán na krabici. Pokud jste už mléko dělali, určitě máte svůj grif a zvládnete to levou zadní. Pokud ne, pozorně si přečtěte návod a pusťte se do toho. Vždy se řiďte doporučeným dávkováním. Nezapomeňte zkontrolovat správnou teplotu mléka teploměrem nebo starým dobrým způsobem na vnitřní straně zápěstí.

  Co se týče balení, osobně upřednostňuji plechovou dózu, která mi přijde praktičtější. Kartonová krabice a mléko v sáčcích má za mě pár nevýhod. První je to, že při mé (ne)šikovnosti se musím více soustředit, abych prášek nerozsypala. A to nemluvím o nocích, že? Rovněž se hůře zarovnává odměrka. Druhým je pocit, že prášek není dostatečně chráněný. Na otevřený pytlík používám zavírací sponu, přesto je plechová dóza pro mě po praktické stránce lepší volbou. Samozřejmě, další možností je pořídit si vhodnou dózu a mléko přesypat. Za balení tedy i tak dávám malé minus. Zároveň však uděluji i jedno plus, a to patří tomu, že obsah krabice je rozdělen do 2 sáčků, abyste otevřené mléko měli co nejčerstvější.

  Když si podle dávkování mléčko připravíme, pořádně ho promícháme. Prášek se opravdu dobře rozpouští. Naše část testování je tedy za námi, nyní přebírá štafetu náš Adam. A musím říci, že tohohle testování se chopil opravdu s nadšením a velkou chutí. A to doslova! S úsměvem si vzal láhev a s úsměvem ji vypil do poslední kapky. Moje chuťové pohárky jsou mateřstvím sice poznamenány a mnohdy si „pošmáknu“ i na chuťově nevýrazném příkrmu, ale kojenecká mléka mi jednoduše nechutnají. :D Proto musíte věřit hodnocení, i když neverbálnímu, našeho Adámka. Pokud byste si mysleli, že všechna chutnají stejně, chyba. Měla jsem možnost ochutnat jich několik a každé mělo v sobě jiný náznak chuti, někdy doslova pachuti. A rozeznal to i náš mrňous, protože jednu ze značek mlék, které jsme na naší cestě za tím pravým vyzkoušeli, totálně bojkotoval. Proto si můžete udělat podrobný research, rozebrat složení a řídit se hodnoceními, když vaše miminko zkrátka vybrané mléko nebude chtít, tak jej chtít nebude. A můžete se i na hlavu postavit. 🙂 Testem chuti tedy prošlo mléko BEBELO na jedničku. A na jedničku prošlo i u mě, protože jsem u Adámka nezpozorovala žádné problémy s bříškem ani s trávením. Myslím, že více dodávat není třeba.

  Splnilo testování naše očekávání?

  Do testování jsme se pustili s velkými očekáváními. A musím říct, že byla naplněna. Nebýt tohohle testování, možná bych opět stála před regálem a prodírala se džunglí mlék. Mléko BEBELO by pravděpodobně mé pozornosti uniklo, jelikož ho seženete pouze exkluzivně v síti lékáren Dr.Max. Dobrou zprávou je, že při objednávce nad 999 Kč máte na e-shopu www.drmax.cz dopravu zdarma a po přihlášení je doprava zdarma pro všechny objednávky. Ty dva malé minusy v podobě balení a omezené dostupnosti jsou převálcovány spokojeností synka. Proto, i když testování skončilo, BEBELO u nás určitě nekončí.

  PLUSY:

  • obsah vitamínů a jiných benefitů pro děťátko,
  • velmi dobrá stravitelnost,
  • bakterie mléčného kvašení,
  • složení bez palmového oleje,
  • mléko je rozděleno do 2 sáčků,
  • dobrá rozpustnost a příjemná chuť.

  MINUSY:

  • balení v krabici,
  • dostupnost pouze v síti lékáren Dr.Max a na www.drmax.cz.

  Potravina pro zvláštní výživu určená pro výživu malých dětí starších 12 měsíců. Má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Není vhodná pro děti do 1 roku. Řiďte se radami vašeho dětského lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o matku a dítě. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví dítěte je důležité dodržovat návod k přípravě a uvedená doporučení.

  Důležité upozornění: Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Přechod na kojenecké mléko má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

  Dětství je období, kdy lidská fantazie nemá hranice. Díky ní se ten malý človíček může ve vteřině změnit v rytíře, z rytíře v badatele, z badatele v závodníka. Jaká byla vaše oblíbená hra, oblíbené přestrojení či oblíbená hračka?

  Podělte se s námi v komentářích. Za každou odpověď vám pošleme srdíčka.
  A pokud máte doma malou holčičku, která si ráda hraje s panenkami, nezmeškejte naše připravované testování.

  #test_mikrohracky

  konik_testuje
  27. čer 2022    Čtené 872x

  Zkušenosti s kojeneckou a batolecí výživou BEBELO

  Každá maminka, která nemá možnost kojit, se snaží pro svoje děťátko vybrat to nejlepší náhradní kojenecké mléko. A není to výběr jednoduchý. Nejde jen řídit se příznivou cenou anebo složením s certifikáty. Každé dítě je totiž jiné, vyhovuje mu něco jiného, chutná mu něco jiného a taky jinak reaguje jeho bříško. Proto mnoho maminek vyzkouší víc druhů mléka, než narazí na to nej. I proto jsme si pro vás připravili testování kojeneckých mlék značky BEBELO Milk 2 a BEBELO Milk 3.

  Co budeme testovat

  Pro specifické potřeby nejmenších byla vyvinuta řada pokračovacích kojeneckých a batolecích mlék BEBELO27. Nabízí komplexní a vyvážené složení zohledňující specifické nároky kojenců a batolat na výživu. 

  Všechna mléka BEBELO obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Jsou to tuky, ze kterých jsou některé, jako například kyselina linolová (LA, omega-6) a kyselina alfa-linolenová (ALA, omega-3), esenciální, což znamená, že lidský organismus si je nedokáže sám vytvořit, a proto je nezbytné je přijímat z potravy. Jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí (příznivého účinku se dosáhne při příjmu 2 g kyseliny α-linolenové a 10 g kyseliny linolové denně). Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi (při příjmu 10 g LA denně). 

  Kyselina arachidonová (ARA, omega-6) a kyselina dokosahexaenová (DHA, omega-3) jsou tzv. semiesenciální kyseliny. Organismus si je dokáže vytvořit sám, pokud z potravy přijímá esenciální kyseliny LA a ALA, ale pouze v malém množství. ARA a DHA jsou vysoce zastoupené v buňkách nervové soustavy a mozku dítěte. V mlékách BEBELO je zachován ideální poměr mezi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami, který je stanoven v rozmezí 5–6 : 1.

  Mléka BEBELO obsahují také železo důležité pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Železo přispívá k normální funkci imunitního systému a rozvoji poznávacích funkcí u dětí.

  Součástí výživy je přirozeně i spektrum vitaminů. Vitaminy A, C a D podporují správnou funkci imunitního systému. Vitaminy D a K přispívají k náležitému růstu kostí. Vitamin C působí jako antioxidant a zvyšuje vstřebávání železa. Vitaminy B1, B2, B6 a B7 zajišťují normální činnost nervové soustavy.

  V mlécích BEBELO jsou přítomna také probiotika - živé mikroorganismy, které při podávání v adekvátním množství doplňují střevní mikroflóru hostitele. Lidský trávicí trakt je přirozeně osídlen bakteriemi různých druhů. Střevní mikroflóra se nejvíce tvoří v prvních třech letech života dítěte. Její složení je závislé na mnoha faktorech, mimo jiné na způsobu porodu, kojení a složení potravy.

  Přirozenou součástí mateřského mléka jsou i nukleotidy, které nechybějí ani v mlécích BEBELO. Jsou stavební jednotkou nukleových kyselin DNA a RNA.

  Mléka BEBELO se vyznačují vyváženým množstvím lehce stravitelné syrovátky a pomaleji stravitelného, zato více sytivého kaseinu. Neobsahují palmový olej, který může v kojeneckém mléku snižovat schopnost střeva vstřebávat vápník a tuky a bývá spojován s nepříznivým vlivem na životní prostředí.

  Mléka BEBELO byla vyvinuta s láskou k dětem. V nejvyšší možné míře splňují ty nejpřísnější požadavky na kvalitní dětskou výživu. Kojenecká a batolecí mléka BEBELO jsou k dostání exkluzivně v lékárnách Dr.Max.

  Koho hledáme

  Jsi maminka děťátka od 6 do 36 měsíců, které je primárně krmené umělou dětskou výživou anebo z větší částí dokrmované? Máš ráda výzvy, ráda fotíš, gramatika je tvoje kámoška a jsi ochotná se s námi na Modrém koníku podělit o své zkušenosti s pokračovací kojeneckou nebo batolecí výživou BEBELO? Tak hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Pokud bys ráda otestovala, jak mléko BEBELO chutná tvému drobečkovi, napiš nám do komentáře, jestli už se značkou Bebelo máš zkušenost a jestli bys chtěla testovat BEBELO milk 2 anebo BEBELO milk 3. Můžeš přidat i fotku svého drobečka. Svůj komentář můžeš přidat do 4.7.2022. Vybrané uživatelky budeme následně kontaktovat v soukromé zprávě.

  Těšíme se na vaše komentáře! 🙂

  Upozornění: Kojení je pro kojence nejlepší způsob výživy.

  konik_testuje

  konik_testuje
  22. čer 2022    Čtené 115x

  BEBELO pleny - aby bylo všechno v suchu

  Každý rodič ví, že spokojenost děťátka závisí na několika faktorech. A právě dobře padnoucí plenka a zadeček v suchu jsou jedním z nich. Radost z pohybu, pohodlí, hebká pokožka bez podráždění, ale také klidný spánek – to vše ovlivňuje právě výběr plenky. Na co se zaměřit a čeho se vyvarovat? Otestovali, sepsali a shrnuli jsme všechno za vás. Z pohledu rodiče. Protože kdo poradí lépe než máma mámě?

  V případě plen platí, že raději jednou zkusit než stokrát slyšet. Proto jsme se v redakci Modrého koníka rozhodli vyzkoušet plenky BEBELO25. Abychom zhodnotili všechny vlastnosti, pleny otestoval náš nejcitlivější člen redakčního týmu Adámek, který jen tak jakékoli pleny netoleruje. A jak obstáli? Přečtěte si naše hodnocení, plusy, ale i minusy.

  Nenechte výběr plen náhodě

  Plenky - proč z toho dělat vědu? Mají přece jen jediný úkol, a to zadržet bezpečně uvnitř vše, co uvnitř zůstat má. Nicméně, kdo už dítě má, ví, že praxe obnáší mnohem více proměnných. Důležité je, aby plenka dobře sedla, netlačila a neomezovala děťátko v pohybu. Zároveň však musí mít dobré absorpční a těsnící vlastnosti, aby bylo děťátko spokojené a v suchu. A pak je zde ještě citlivá pokožka některých dětí. Třeba toho mého. Hned v porodnici jsme se setkali s plenkovou dermatitidou, vyrážkou v plenkové oblasti. Vyzkoušeli jsme spoustu značek, než jsme našli pleny, které by Adámkovi nezpůsobovaly kožní problémy. Proto jsme se s malou dušičkou odhodlali otestovat pleny BEBELO, s nimiž jsme zatím zkušenost neměli.

  Vhodné i pro citlivou pokožku? Jednoznačně!

  A co nás přesvědčilo, abychom do toho šli? To, že plenky jsou bez parfemace, dermatologicky testované a vhodné i pro citlivou pokožku. A citlivá pokožka našeho Adámka toto tvrzení jen potvrzuje. Žádná reakce, zarudnutí či vyrážky. Pokožka v plenkové oblasti zůstala krásná, jemná, miminkovská. Toto je pro mě v případě volby plenek alfou a omegou. Tady se víc asi není potřeba rozepisovat. Za nás 10/10.

  12 hodin pohodlí a sucha? Žádný problém!

  Dalším důležitým požadavkem je, pochopitelně, absorpční schopnost. Protože nikdo nechce řešit nehody. V rámci zákona schválnosti mateřského světa, v té nejméně vhodné situaci. Například uprostřed plné kavárny, případně venku, když nesete dítě a na sobě máte bílé šaty. Ano, vlastní zkušenost. V případě plenek BEBELO se nám však po celou dobu testování taková nehoda nestala ani jednou. Všechno, co má zůstat v plence, v ní i skutečně zůstalo. A že jsme jim dali zabrat. Zvládly i prokojenou noc bez výměny pleny. Přestože byla plena vážně plná, nikde neprotekla a Adámkovi zjevně plná, nasáklá plenka vůbec nevadila a nevyrušovala ho ve spánku. SeconDry® systému, který odvádí vlhkost, zaručuje pohodlí a sucho až po dobu 12 hodin. Dvojitou ochranu proti protečení zajišťují jemné gumičky kolem nožiček, které se krásně přizpůsobí, ale zároveň netlačí. Praktické jsou i absorpční kanálky, díky kterým je vlhkost odváděna po celé délce pleny – toto ocení především maminky chlapců. Takže za nás opět jednou plný počet bodů.

  Pohodlí nadevše

  K tomu, aby mohlo děťátko s radostí objevovat svět, potřebuje komfort. K tomu je nutná pohodlná plena. Náš malý tester toho ještě moc nenamluví, ale podle jeho spokojených úsměvů, splňují BEBELO pleny i tento důležitý aspekt. Povrchová vrstva je jemná a hebká, což pocítíte i na dotek. Díky elastickým upevňovacím páskům se plenky přizpůsobí proporcím děťátka, které se bude moci flexibilně a komfortně pohybovat. Ten náš malý průzkumník je neustále v pohybu, přičemž plenka skvěle sedí, neomezuje jej a ani mu nezanechává otlačená místa. Opět jednou nemáme za co strhávat body, takže 10/10.

  Dostupné pro každého

  Pleny tvoří nemalou položku v rodinném rozpočtu, proto je i cena nezanedbatelným faktorem při jejich výběru. Hlavně v dnešní době člověka potěší, narazí-li na něco, co mu nějakou tu kačku ušetří. Ve srovnání s plenkami, které jsme vyzkoušeli, vycházely jednoznačně nejlevněji. Abychom jen nechválili, jedno malé minus se přece jen najde. A tím je dostupnost plenek, jelikož se dají koupit exkluzivně v síti lékáren Dr. Max. Snažíme se mít doma vždy zásoby, ale někdy se zkrátka vyskytne situace, kdy by se mi hodilo vyběhnout pro balík plen. Prodejnu Dr. Max však ve své bezprostřední blízkosti nemám, proto pleny kupuji nárazově v kamenné lékárně Dr. Max, nebo, moje preferovanější volba, objednávám přes e-shop. Doprava je od 999 Kč zdarma a doručení je opravdu rychlé. Já jsem však přihlášená na e-shopu jako členka programu Karta výhod Dr.Max a dopravu mám zdarma, bez ohledu na výši nákupu. Vybrat si můžete z několika přepravních společností (PPL, DPD, Česká pošta) nebo si je nechat doručit do Dr.Max Boxu. 

  Třešnička na dortu?

  Poslední hodnocení je věnováno designu. Jde spíše jen o takový ženský rozmar, protože každá víme, že v případě plen to není rozhodující faktor. 🙂 Nicméně, pleny BEBELO mají skutečné roztomilý design, proto mi nedá nezmínit i toto estetično. Velikost Midi 3, kterou jsme měli možnost testovat, je ve veselém, jemném provedení. Žádné kikirikí vzory, ale stále hravé a milé obrázky. A to, že každá velikost má svůj vlastní design, je jen malým, i když možná bezvýznamným, plusem. Když jsme již u těch velikostí, BEBELO pleny a plenkové kalhotky se vyrábějí v pěti velikostech, a to Newborn (2-5 kg), Mini (3-6 kg), Midi (4-9 kg), Maxi (7-17 kg) a Junior (11-20 kg). Adámek váží aktuálně přibližně 7,5 kg a pleny Midi 3 mu sedí jako ulité. Vždy se řiďte váhovým doporučením na obalu. Jen tak bude zajištěn dokonalý výsledek. Malá či naopak velká plena nezajistí pohodlí děťátka ani požadovaný výsledek.

  A je dotestováno!

  Přiznám se, že pokud by nebylo tohoto redakčního testování, asi by se nám pleny BEBELO do rukou nedostaly. Pleny jsme vybírali podle dostupnosti v prodejnách v okolí, ale protože pleny BEBELO lze zakoupit pouze v prodejnách a v e-shopu lékáren Dr. Max, zřejmě by šanci za normálních okolností nedostaly. Což by byla velká chyba. Protože najít plenky, které vyhovují ve všech směrech, není až tak jednoduché, jak se může zdát. Máme-li to shrnout ve zkratce, pleny BEBELO si nás získaly tím, že vyhovují i citlivé pokožce, skutečně udrží dítě v suchu až 12 hodin, perfektně sedí a jako bonus jsou cenově výhodné. Samozřejmě, každý zadeček je jedinečný a osobitý. A to, co sedlo Jance od sousedů, nemusí sednout vašemu Míšovi. Za nás je ale můžeme s čistým svědomím doporučit a potvrdit vše, co výrobce slibuje. Po vyzkoušení a ověření strháváme pouze jeden bod, a to za dostupnost plenek. Takže naše testování ukončujeme hodnocením, které mluví samo za sebe - 9/10! 🙂

  Stává se to většině maminek. Potkáte známé, které vás poprvé vidí s kočárkem a místo zdvořilostních frází na vás vybafnou: „A kojíš?” Stalo se to někdy i vám?

  A. Ano, stává se mi to pravidelně.
  B. Ne, nikdy se mi to nestalo.
  C. Stalo se mi to možná jednou, nezdá se mi, že by to bylo pravidlem.

  Pokud patříte mezi maminky, které na tuto nepopulární otázku odpovídají: „Ne,” zbystřete. Už brzo vám přineseme možnost otestovat pokračovací kojenecká a batolecí mléka BEBELO.

  Upozornění: Kojení je pro kojence nejlepší způsob výživy.

  #test_bebelo2

  V určitém věku je třeba začít nabízet dětem příkrmy, které obsahují i větší kousky. Učí se pomalu přecházet na novou konzistenci jídla, která se více přibližuje běžné stravě, kterou budou zanedlouho papat. Jak to přijali vaši malí strávníci?

  A. Šlo to velmi rychle.
  B. Zpočátku mu často zaskočilo, a příkrm plival. Trvalo to déle.
  C. Při krmení jsme využívali metodu BLW (Baby Led Weaning).

  Nabídka Sunar Bio příkrmů se rozšířila také právě o varianty pro děti od ukončeného 10. měsíce, které obsahují větší měkké kousky, díky kterým se dítě postupně učí stravu kousat a vy je budete moci testovat. Přihlaste se zde: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-prikrmy-sunar-bio-s463j9/

  #test_sunar_bio3

  konik_testuje
  30. kvě 2022    Čtené 1130x

  Zkušenosti s příkrmy Sunar BIO

  Každá maminka ví, že pestrost ve stravě, kterou svým dětem nabízí od první sněžené lžičky, se později stává důležitým základem jejich budoucích stravovacích návyků. My zase víme, kolik péče věnujete tomu, abyste svým dětem dopřáli jen to nejlepší. Proto jsme si pro vás připravili chutné testování masozeleninových příkrmů Sunar Bio, které v sobě ukrývají vyvážený obsah živin v souladu s výživovými potřebami dětí.

  Co budeme testovat

  Nabídka příkrmů Sunar BIO10 se rozšířila o varianty pro děti od ukončeného 10. měsíce věku, které zasytí i ty nejhladovější jedlíky. Proti počátečním příkrmům, které se vyznačují jemnou konzistencí, nové varianty obsahují větší měkké kousky. Díky nim se dítě postupně učí kousat a pomalu přechází na novou konzistenci jídla, která se více přibližuje běžné stravě.

  Sunar BIO batáty, hovězí maso, čočka - zeleninový příkrm vhodný od ukončeného 10. měsíce věku dítěte. Kombinuje batáty, libové hovězí maso a čočku. Obsah bílkovin živočišného i rostlinného původu pro větší rozmanitost jídelníčku, bez přídavku soli.

  Sunar BIO zelenina, kuřecí maso, těstoviny - příkrm vhodný od ukončeného 12. měsíce věku. Kombinuje vybranou zeleninu, jemné kuřecí maso a těstoviny. Konzistence s většími kousky je ideální pro rozvoj schopnosti kousat a polykat pevnou stravu.

  Sunar BIO špagety, hovězí maso, boloňská omáčka - obsahuje celkem 55 % zeleniny a kombinuje ji s libovým hovězím masem a těstovinami, vhodný pro děti od ukončeného 12. měsíce věku.

  Všechny příkrmy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního libového masa a pečlivě vybrané zeleniny získávaných v souladu se zásadami šetrného ekologického zemědělství.

  Po důkladné kontrole putují suroviny z přírody rovnou do sklenice. BIO příkrmy neobsahují přidané škroby, aroma ani konzervanty.

  Koho hledáme

  Na toto chutné testování hledáme 3 maminky a jejich dětičky starší 12 měsíců. Maminka, kterou hledáme, pečlivě vybírá vhodné jídlo pro své dítě i po jeho prvním roce, ať už ho připravuje doma sama, nebo mu nabídne kupovaný příkrm. Pokud jsi k tomu komunikativní, spontánní, ráda fotíš a nemáš problém se o průběh testování s námi na Modrém koníku podělit, hledáme právě tebe.

  Jak se zapojit

  Pokud ses v popisu výše našla, stačí když nám do komentáře pod tento článek napíšeš, jaké jídlo má tvůj malý strávník nejraději. Klidně připoj i fotografii. Nezapomeň uvést jeho věk. 

  Čas na zapojení je do 06.06.2022. V průběhu týdne vybereme 3 maminky, které oslovíme interní poštou.

  Těšíme se na vaše komentáře.

  konik_testuje

  Každá dětská pokožka je citlivá. Některá však vyžaduje extra zvýšenou péči od maminky, aby zabránila dětským opruzeninám. Jak to bylo u vás?

  A. Trápili jsme se, dokud jsme se nezbavili plen.
  B. Nepoužívala jsem žádné krémy ani pasty. Zadeček mých dětí byl jako z hroší kůže.
  C. Občas se opruzenina objevila, ale nic, co bychom nezvládli.

  Ke každodenní péči o citlivou kůži vašich ratolestí je vhodná krémpasta Spiridea®, kterou můžete nyní otestovat. Pokud byste si rádi rozšířili svůj arzenál k boji proti opruzeninám, přihlásit se můžete zde: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-se-spiridea-krempastou-kqb01n/

  #test_spiridea_krempasta

  konik_testuje
  23. kvě 2022    Čtené 457x

  Zkušenosti se Spiridea® krémpastou

  Pokožka našich malých pokladů je mnohem tenčí a jemnější než pokožka dospělých. Citlivěji reaguje na vnější vlivy a potřebuje speciální péči a ochranu, abychom předešli u dětí tak častým opruzeninám. K opruzení dochází u malých dětí velmi lehce, protože mají četné kožní záhyby. Neustálý pohyb, vlhké a teplé prostředí vzniku opruzenin doslova nahrává. Určitě mi dáte za pravdu, že snazší je opruzeninám předcházet, než je léčit. Proto jsme si pro vás připravili testování Spiridea® krémpasty.

  Co budeme testovat

  Spiridea® krémpasta3 pro každodenní péči o citlivou kůži pomáhá při potlačování vzniku opruzenin v plenkové oblasti a v kožních záhybech u dětí i dospělých. Pomáhá udržovat kůži v suchém stavu a chrání ji před nežádoucí vlhkostí. Díky svému hydrofilnímu základu se dobře spojí s vlhkým podkladem. Spiridea® krémpasta optimálně regeneruje kožní bariéru a chrání před narušením pokožky v důsledku odírání. K tomu všemu zmírňuje svědění. Není mastná a proto nevytváří nechtěnou překážku při odvádění vlhkosti. Naopak Spiridea krémpasta ji naváže a zároveň se dobře smývá.

  Koho hledáme

  Máte doma prcky, kteří nosí pleny? Používáte jako prevenci před opruzeninami nějaké kosmetické přípravky? Pak hledáme právě vás. Pokud jste k tomu komunikativní, kreativní, rády fotíte a nemáte problém se o průběh testování podělit s námi na Modrém koníku, neváhejte a přihlaste se do testování.

  Jak se zapojit

  Pokud jste se v popisu výše našli, napište nám do komentáře pod tento článek, jak se vy snažíte předcházet opruzeninám u vašich dětiček. Klidně připojte i fotografii malých testerů.

  Čas na zapojení máte do neděle 29.5.2022. Během týdne vybereme 3 maminky, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Už teď se těšíme na vaše komentáře a fotografie.

  konik_testuje

  konik_testuje
  16. kvě 2022    Čtené 1397x

  Zkušenosti s BEBELO Diapers a Pants

  Pro miminko potřebujete spoustu věcí, ovšem naprosto nepostradatelnou součástí vašich každodenních dnů s miminkem jsou dětské pleny. Jaké dětské pleny používat, aby byly pro vaše děťátko nejvhodnější? Podle čeho je vybrat? Na které důležité věci se zaměřit? To vše jsou otázky, které si klade snad každý rodič. Pokud jste ty ideální pro vaše děťátko ještě nenašli, přihlaste se do testování plenek BEBELO.

  Co budeme testovat

  BEBELO Diapers a Pants, pleny a plenkové kalhotky,25 které zajistí Vašemu miminku až 12hodinový pocit sucha a pohodlí. Vrchní absorpční vrstva se systémem SeconDRY® rychle odvádí vlhkost od pokožky a zajišťuje jí tak optimální ochranu. Povrch plenky, který je v kontaktu s pokožkou dítěte, je jemný a hebký. Měkké buničité jádro s absorpčními kanálky rovnoměrně rozvádí tekutinu po celé délce plenky. Elastické upevňovací pásky se perfektně přizpůsobí tělíčku dítěte a nabízí flexibilitu v pohybu a komfort při nošení. Jemné gumičky kolem nožiček dobře drží, jsou šetrné k dětské pokožce a poskytují maximální ochranu proti protečení ve dne i v noci. Dermatologicky testováno.

  Dostupné velikosti:

  -        newborn - 2-5 kg

  -        mini - 3-6 kg

  -        midi - 4-9 kg

  -        maxi - 7-17 kg

  -         Junior - 11-20 kg

  Značka BEBELO® byla vyvinuta s láskou k miminkům. Rozumí jejich potřebám od narození až po první krůčky a doprovází maminky a tatínky v každodenní péči o jejich malé poklady. Jak miminko roste, mění se i nároky na jeho výživu a péči. Proto BEBELO® přináší kompletní sortiment produktů – od kojeneckých mlék přes plenky až po dětskou kosmetiku. Každý výrobek splňuje maximální požadavky na kvalitu a bezpečnost. Spolu s profesionální radou odborníků v lékárnách získáváte jistotu, že s výrobky BEBELO® dáváte svému miminku to nejlepší. Značka BEBELO® se vyznačuje vysokou kvalitou, výhodnou cenou a širokou nabídkou produktů, je k dostání exkluzivně v síti lékáren Dr. Max.

  Koho hledáme

  Na toto testování hledáme 23 maminek a jejich dětiček, které používají jednorázové pleny. Měly by být aktivní, komunikativní a ochotné podělit se o průběh testování s ostatními maminkami na Modrém koníku. Pokud ses v popisu našla, hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Zapojení je velmi jednoduché. Stačí, když napíšete komentář pod tento článek, ve kterém uvedete věk děťátka, které bude pleny testovat, a velikost plen, jakou potřebuje. Klidně připojte i fotografie vašich malých pokladů.

  Čas na komentování máte do neděle, 22.5.2022. Následně vybereme 23 maminek a oslovíme je interní poštou.

  Těšíme se na vaše komentáře!

  Aby bylo děťátko spokojené a klidné, vždy je třeba zajistit plné bříško a prázdnou plenu. Jak často přebalujete své děti?

  A. 2 – 4krát denně
  B. 4 – 6 krát denně
  C. 7 a vícekrát denně

  Dobře zvolená plenka dokáže prodloužit dobu, kdy se v ní děťátko cítí komfortně. Pokud byste chtěli vyzkoušet pleny, které zajistí vašemu miminku až 12hodinový pocit sucha a pohodlí, sledujte nás a nezmeškejte testování, které pro vás připravujeme.

  #test_bebelo

  Probdělé noci, urputný pláč, svíjející se miminko a maminčina beznaděj. I tak mohou vypadat dny a noci s miminkem trpícím kolikou. A ta, bohužel, nedělá rozdíly a postihuje chlapečky i holčičky, kojená i nekojená miminka. Trpěly vaše děti také na dětskou koliku?

  A. Bohužel, mám tuto zkušenost u všech svých dětí.
  B. S kolikami jsme se setkali, ale ne u všech dětí.
  C. Žádné z mých dětí naštěstí koliky nemělo.

  Dětská lahvička NUK First Choice+ Anti-colic láhev s kontrolou teploty byla vyvinuta tak, aby zabránila polykání vzduchu při pití z lahvičky a následným projevům jako bolení bříška, prdíky a pláč. Zapojte se do testování a vyzkoušejte ji i vy: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-vyrobky-nuk-s1jvw0/
  #test_nuk2

  konik_testuje
  2. kvě 2022    Čtené 1195x

  Zkušenosti s výrobky NUK

  Každým porodem začíná bouřlivé období plné změn a každý den rodičovství přináší nové a nové výzvy. A také každé miminko je jedinečné, má své jedinečné potřeby, a právě na to NUK myslí již více než 60 let. Ve spolupráci s odborníky vyvíjí a vyrábí dudlíky a lahvičky, které přispívají ke spokojeným chvílím plných radosti a usnadňují rodičům každodenní péči o jejich malá zlatíčka. NUK se učí od odborníků i přírody porozumět životu. Nyní vám nabízíme možnost zúčastnit se testování produktů NUK a ověřit si na vlastní kůži jejich kvalitu.

  Co budeme testovat

  Kombinovaná sada se dvěma silikonovými dudlíky NUK Star Den & Noc3 je novinkou mezi dudlíky NUK. Jeden z nich je noční verze s efektem světélkování ve tmě (lépe se v noci hledá) s opakovaně použitelnou krabičkou bez obsahu BPA.

  Dudlík NUK Star uklidňuje jako žádný jiný. Můžete se na něj spolehnout. Není to skvělé mít něco, na co se můžete vždy spolehnout? A to je přesně dudlík NUK Star. Devadesát dva procent kojících maminek oceňuje, že je šetrný ke kojení. Dudlík doporučuje 100 % ortodontistů právě pro jeho tvar, který je vhodný pro správný vývoj čelisti.

  NUK First Choice+ Anti-colic láhev s kontrolou teploty3 je odpovědí na vaše obavy z koliky. Polykání vzduchu během krmení je hlavní příčinou typických příznaků koliky, jako jsou prdíky, křeče v bříšku a neustálý pláč. Lahvička NUK Anti-Colic byla vyvinuta s cílem předejít polykání vzduchu během krmení. Kojenecká láhev NUK First Choice+ s kontrolou teploty rychle ukáže, kdy má obsah tu správnou teplotu. Zabudovaný indikátor kontroly teploty změní barvu, pokud je obsah láhve příliš horký.

  Koho hledáme

  Jsi maminka děťátka do 6 měsíců? Jsi společenská a komunikativní? Aktivní životní styl je tvou životní filozofii? Jsi ochotná se s námi na Modrém koníku podělit o své zkušenosti s výrobky NUK? Baví tě psaní a focení? Tak hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Pokud bys ráda testovala balíček produktů NUK, napiš nám do komentáře pod článek, jestli už se značkou NUK máš zkušenost a také jestli tvé miminko vyžaduje dudlík k uklidnění. Můžeš přidat i fotku svého drobečka anebo produktů NUK, které máte doma. Svůj komentář můžeš přidat do 8.5.2022. Vybrané uživatelky budeme následně kontaktovat v soukromé zprávě.

  Těšíme se na vaše komentáře! 🙂

  konik_testuje

  konik_testuje
  2. kvě 2022    Čtené 87x

  Velké praní? Kdykoli!

  Praní a sušení prádla se týká nás všech. Ať chceme nebo ne, šaty dělají člověka a proto je nevyhnutelné udržovat je čisté. A proto pereme, pereme a pereme a tak dokola. A pokud máme doma děti, frekvence praní se násobí. A každé prádlo je potřeba vysušit. A často jsme právě prostorem pro sušení limitováni. Sušičku není kam umístit, pro dva sušáky není v bytě prostor, jeden nám je málo.

  Taky bojujete s prostorem pro sušení prádla? Do Modrého koníka nám dorazilo řešení!

  Sušák Vileda Infinity FLEX je bomba2. A to ve všech směrech. Znáte to… V týdnu na praní není čas, a tak si vše necháváme na víkend a tenhle sušák je cesta, jak nezabít praním celý víkend. Na sušák Infinity FLEX se totiž vejde hned několik praček prádla najednou. Dokonce můžete odložit „chobotnici” na spodní prádlo na odpočinek, protože tento sušák má vlastní držák na drobné předměty, které do něj umístíte bez použití kolíčků.

  Sušák nabízí opravdu hodně prostoru - po roztažení teleskopické sušící plochy je to až 30 metrů. Roztažitelné dráty umožňují regulaci šířky prostoru na sušení od 117 do 205 cm. Zní to jako splněný sen, že? Akorát se sen změní na solidní drama ve chvíli, kdy zjistíte, že sice máte sušák, který vám umožní vyprat spoustu prádla, ale vy nemáte ve svém miniaturním třípokojovém bytě, ze kterého máte zaskládaných celých 60m2 jeho potenciálu, dostatek prostoru. A tak se může stát, že před samotným sušením vás, bez jakékoli nadsázky, bude čekat stěhování nábytku. To se stalo i v našem případě.

  Naštěstí je Infinity FLEX vyroben z oceli a hliníku, proto ho lze použít i venku. To ocení určitě majitelé rodinných domků, jelikož nic nevysuší prádlo tak dobře, jako sluníčko. Určitě znáte tu jedinečnou vůni prádla, které se sušilo venku. Je to prostě nenapodobitelná svěžest. Pozor ale na zanechání sušáku venku. Déšť a další nástrahy, které venku číhají, by ho mohly poškodit.

  Další vychytávkou, kterou jsme u nás v redakci ocenili, je tloušťka drátů, které mají větší průměr a tak nezanechávají na sušeném prádle výrazné záhyby. I díky tloušťce drátů působí sušák bytelně a téměř nezničitelně.

  Celkově je sušák moc dobře promyšlený a jeho uskladnění je daleko snazší než u běžných sušáků. Skládá se jednoduše a po složení je dokonale plochý, proto ho lze zasunout třeba do prostoru za skříní. Křídla sušáku lze navíc k sobě připevnit a tak se ve vertikální poloze nerozevírají. Navíc, znáte ten otravný zvuk při manipulaci se standardním sušákem? U Infinity FLEX na něj můžete zapomenout! Je zkonstruován důmyslně a roztahování a celá manipulace s ním jsou pohodlné a bez jakýchkoli vedlejších rušivých efektů. Navíc, když potřebujete sušák posunout, nemusíte ho nemotorně zvedat, jedna z noh má totiž malá kolečka. Sušák tedy přemístíte pohodlně po zemi. Nohy jsou navíc paralelní a hodně stabilní.

  Když už jsme u těch nohou, tak musíme poznamenat, že Infinity FLEX je Adriana Sklenaříková mezi sušáky. Má nohy totiž vážně „dlouhé”. Díky nim je sušák vysoký až jeden metr a ani povlečení či deky se tak při sušení nedotýkají země. To je výhoda především při sušení venku. A nemusíte tak vymýšlet krkolomné pozice pro prádlo.

  Celkově hodnotíme sušák jako praktického pomocníka, kterému spousta běžných sušáků nemůže konkurovat. Kvalitní provedení, praktické vychytávky a velká sušící plocha jsou důvodem, proč sušák pořídit. Jediným faktorem, který by vás mohl od koupi odradit je cena, která se pohybuje kolem 1750 Kč, což je docela vysoká investice, ale myslím, že se vám vrátí výměnou za pohodlí a spoustu let které by vám mohl sušák sloužit.

  Za redakci Modrého koníka sušák určitě doporučujeme.

  Nyní můžete pořídit sušák Vileda Infinity FLEX s 20% slevou!

  Dudlík. Ano, nebo ne? Kontroverzní téma, které má na všech frontách své bojovníky. Pro mnoho maminek je ale nepostradatelným pomocníkem, díky kterému jsou jejich dny s miminkem klidnější, méně náročné a spousta úkonů jde prostě díky dudlíku udělat snáz. Ke které skupině maminek se řadíte vy?

  A. Moje děti nikdy dudlík neměly, ani mít nebudou.
  B. Dudlík používáme, nicméně, nemyslím si, že je nezbytností, bez které se nelze obejít.
  C. Na dudlík nedám dopustit, je pro mě užitečným pomocníkem.

  V případě, že se řadíte do skupiny maminek, které dudlíky nezatracují, určitě zbystřete pozornost, protože pro vás chystáme testování výrobků značky NUK, ve kterém prostor dostanou i dudlíky.

  #test_nuk2

  konik_testuje
  20. dub 2022    Čtené 338x

  Viditelné snížení růstu chloupků bez zbytečné bolesti

  Kterou ženu by nelákala vyhlídka dlouhodobě hebké pokožky? Co když vám řekneme, že existuje přístroj, díky kterému výrazně zpomalíte, nebo dokonce zcela omezíte růst chloupků a to v pohodlí domova? Problematiky znalé dámy již jistě pochopily, že mluvíme o IPL epilaci. Nejvíc doporučovaným obdobím pro začátek vaší cesty k hladké pokožce pomocí této technologie je jaro. V redakci Modrého koníka jsme se tedy odhodlali k testování IPL epilátoru TrueLife BELLE IPL E5. Zaujme-li vás, stíháte začít s epilací s předstihem a užít si v létě dokonale hladkou pokožku.

  Seznamte se

  Epilátor TrueLife BELLE IPL E51 je elegán s bohatým příslušenstvím. V balení naleznete kromě samotného přístroje i nabíjecí základnu, 3 druhy lamp, bezpečnostní brýle a, samozřejmě, manuál.

  Epilátor pracuje s technologií TrueIPL®. Výrobce deklaruje, že vás při pravidelném používání účinně zbaví nežádoucích chloupků. Je vhodný k ošetření všech partií těla – obličeje, podpaží, nohou či oblasti bikin.

  Epilátor vysílá záblesky, které pod povrchem pokožky zasahují melanin ve folikulu chloupku a pomáhají tak přerušit cyklus jeho dorůstání. Světelné impulsy vytvářejí teplo, které vlasovou cibulku zahřeje, ta se zničí a chloupky pak samovolně vypadají. Pokožka je již po několika pár použitích výrazně hladší.

  Před prvním použitím

  Epilátory s IPL technologií se nedoporučují pro tmavou pleť a světlé chloupky. Pokud jste tedy jižanský typ, který se rychle opálí a nikdy nespálí, IPL epilátor nebude pro vás správnou volbou. Pro určení, jestli je pro vás epilátor vhodný, je třeba řídit se tzv. Fitzpatrickovou stupnicí, která rozlišuje 6 stupňů odstínů barvy pleti. Při nevhodném typu pokožky hrozí nežádoucí reakce, jakou je nadměrná či nedostatečná pigmentace, zarudnutí nebo popáleniny.

  Před použitím přístroje jsem si podle pokynů zkontrolovala pokožku, jestli je v dobrém stavu a bez zranění. Oholila se, pokožka musí být suchá a čistá, bez pozůstatků kosmetických přípravků. Je třeba si dát pozor na znaménka, pihy, tetování či jizvy. Vše je velmi podrobně a přehledně vysvětleno v manuálu.

  Moje cesta k hladké pokožce

  Den před epilací jsem na základě doporučení provedla kožní test na malé ploše pokožky, abych zjistila, jak bude kůže reagovat a vyhnula se tak případným nežádoucím účinkům. Cílem testu je také zjistit správnou úroveň intenzity světla, kterou lze nastavit v rozmezí od 1 do 5 na dotykovém LCD displeji.

  Po zapnutí epilátoru se indikátor rozbliká modro-bílým světlem. Jakmile je přístroj připraven k použití, indikátor přestane blikat a svítí pouze bíle. Po stisku tlačítka vyšle epilátor červený záblesk. Epilaci jsem začala na první úrovni a intenzitu jsem zvyšovala, dokud mi nebyly záblesky nepříjemné. Poslední úroveň, která mi byla během testu příjemná, byla ta správná pro epilaci mé pokožky. Po testu je nutno počkat na případnou reakci 24 hodin.

  Automatický a manuální režim

  Epilátor TrueLife BELLE IPL E5 nabízí dva režimy – manuální a automatický. Než jsme se s automatickým režimem skamarádili, chvilku to trvalo. Musela jsem najít ten správný grif, jak se po pokožce pohybovat, a jak epilátor přikládat. Potom to šlo velmi rychle. Oceňuji tento režim, protože manuální epilace nohou by byla skutečně namáhavá a zdlouhavá záležitost. Jakmile se přístroj dotkne epilované oblasti, stačí podržet tlačítko ovládání po dobu 3 vteřin. Epilátor se přepne do automatického režimu, kdy při plynulém pohybu po pokožce bude neustále vydávat záblesky.

  Naopak manuální režim byl výhodný v oblasti bikin, na obličeji či v podpaží. Když získáte trošku praxe, epilace všech partií vám zabere jen pár minut. Každý týden budete zdatnější.

  Skutečně to nebolí?

  Klasický epilátor jsem si vždy představovala jako mučící nástroj, který je jen pro opravdu zocelené dámy. Vydržím hodně, ale při trhání chloupků nad horním rtem pomocí vosku, jsem byla schopná utíkat po domě před mojí sestrou, kterou jsem požádala o pomoc, s nalepeným voskovým páskem na obličeji. Proto mě velmi potěšilo, že díky technologii SensCool® je epilace naprosto bezbolestná, šetrná a bezpečná. Po každém záblesku epilátor pokožku ihned zchladí, a tím ji okamžitě zklidní. Zároveň SensCool® hlídá teplotu epilátoru a jakmile je překročena teplota 60 ℃, epilátor se automaticky vypne.

  Když se tě léto zeptá, co jsi dělala v zimě

  Účinek IPL epilátoru je především dlouhodobý. Pokud toužíte po dokonale hladké pokožce, kterou budete s pýchou vystavovat v letních měsících, ideální je začít s procedurou již v zimě, nejpozději na jaře.

  Epilátor TrueLife BELLE IPL E5 jsem testovala po dobu 4 týdnů. Chloupky postupně rostly pomaleji, sporadičtěji a byly mnohem jemnější a světlejší. Výrobce uvádí, že pokud budete v týdenní aplikaci pokračovat, bude vaše pokožka stabilně bez chloupků.

  Místa, která byste chtěli zbavit chloupků, je třeba v počáteční fázi, která trvá 4 – 12 týdnů, epilovat jednou týdně. Samozřejmě, když se růst chloupků zastaví, lze přejít do udržovací fáze dříve, kdy se podle potřeby doporučuje opakovat epilaci každých 4 – 8 týdnů, ve chvíli, kdy zaznamenáte dorůstání chloupků.

  Co ještě umí?

  Epilátor TrueLife BELLE IPL E5 využijete kromě samotné epilace i k dalším aplikacím. Stačí jen vyměnit lampu. Pro dlouhodobé a účinné odstranění chloupků vám poslouží HR lampa. Pro problematickou aknózní pleť se doporučuje používat AC lampu, která napomáhá k čisté a hebké pokožce. K omlazení pokožky slouží SR lampa.

  Součástí balení jsou i ochranné brýle, ale již samotný epilátor chrání oči před vysláním záblesku i speciálním senzorem. Epilátor vydá impuls pouze ve chvíli, kdy je v přímém kontaktu s pokožkou, nikdy ne tehdy, když epilátor míří do volného prostoru.

  Modrý koník doporučuje

  Podtrženo, sečteno, pokud máte v sobě dostatek sebedisciplíny a najdete si na sebe chviličku času každý týden, odměnou vám bude hladká pokožka bez chloupků. Ten pocit jemnosti je prudce návykový. Epilování pomocí IPL epilátoru TrueLife BELLE IPL E5 je bezbolestné, s viditelným účinkem již po prvním měsíci používání. Počáteční investice je sice vysoká, ale epilátor může vydat až 600 000 záblesků. To odpovídá přibližně 15 – 20 letům používání. Díky vysokému počtu záblesků se můžete o svůj epilátor podělit a používat jej společně se sestrou, kamarádkou či kolegyní. Jelikož je napájen kabelem, nemusíte se bát ani degradace baterie.

  konik_testuje
  12. dub 2022    Čtené 120x

  Stačí se spolehnout na to, co víme, že je ověřené. Například na přírodu

  Už během těhotenství, či po těsně porodu, v nás rostou a sílí dávno zakořeněné instinkty. Musíme se naučit pozorně naslouchat svým pocitům a intuici. Získat důvěru je velmi důležitá součást mateřství. Důvěra v blízké, když jim svěříme své dítě do náruče; v sebe, abychom zvládli všechny své úkoly; a také ve věci, které se staly součástí každodenní rutiny v péči o sebe i o dítě. Je přirozené, že pro své děti chceme jen to nejlepší, ale získání důvěry ve vlastní rozhodnutí by neměly předcházet zbytečné starosti. Stačí se spolehnout na to, co víme, že je ověřené. Například na přírodu.

  Do redakce Modrého koníka se nám dostaly k testování vybrané produkty značky Nobilis Tilia pro maminky a dětičky, která je průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách.

  První pomoc po porodu

  Porod s sebou přináší mnoho změn. Jak na duševní, tak na tělesné úrovni. S děťátkem v náručí zapomeneme i na ty největší bolesti, ale sem tam se nám připomenou v podobě porodních poranění. O ty je třeba náležitě pečovat. I v období šestinedělí lze využít sílu přírody. Mimo jiné i na ošetřování zmíněných poporodních bolístek. Zklidňující gel na hráz1 může být, díky obsahu důmyslné kompozice éterických olejů, dobrým pomocníkem v poporodním období. 

  Gel je ideální začít používat hned po porodu. Kolegyňka z naší redakce však s jeho aplikací začala až několik týdnů po návratu z porodnice. I když jde o gel, jeho konzistence je spíše krémová, jemná, lehce vstřebatelná. Pokožku v intimních partiích citelně regeneruje, neštípe, ochlazuje, mírně ji stahuje a zklidňuje podráždění. Zklidňující vůně levandule, heřmánku a cypřiše povzbuzuje náladu a ulevuje při úzkosti.

  Právě v době šestinedělí je gel žádaným společníkem a dopřeje novopečené mamince péči, kterou si po náročné události, jakou porod dozajista je, zaslouží.

  Jak na bolest bříška?

  Příroda ví sama nejlépe, jak má fungovat. Léčivé rostliny jsou její dokonalé výtvory, které působí na všechny smysly člověka. U produktů Nobilis Tilia je to v první řadě čich – základem jejich kosmetiky jsou vůně a blahodarné účinky čistě přírodních éterických olejů. Éterické oleje také pronikají hluboko do těla a mají mnoho úžasných vlastností.

  Bolavé bříško je něco, co dokáže potrápit nejen samotné miminko, ale celou rodinu. Éterické oleje heřmánku římského, fenyklu a majoránky dokážou ulevit miminku od pocitů nepohody, tlaku a pnutí v oblasti bříška. Kojenecký olej na bříško Amálka1 s vyváženou směsí těchto éterických olejů slouží k jemné, uvolňující masáži bříška. Ve spojení s léčivým dotekem maminčiných rukou, které poskytují děťátku tak potřebný pocit bezpečí, dokázal olej děťátko opravdu uklidnit. Olej slouží také jako dobrá prevence. Tip naší redakce je, položit si jej vedle přebalovací podložky a dvakrát denně, při vyměňování plínečky, miminku jemně promasírovat bříško krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. V případě potíží i častěji, podle potřeby. Při pravidelném používání olejíčku během masáže se bolesti bříška objevovaly jen sporadicky. Vůně bylinek na nás působila velmi příjemně.

  Usínání jako příjemný rituál

  Chlácholivou vůni pro klidné usínání i spánek do pokojíku přinese dětský osvěžovač vzduchu Majda.1 Ten se velmi rychle stane vaším oblíbeným každodenním společníkem. Je nevtíravá a působí relaxačně a uklidňuje. Máte pocit, jako byste leželi na rozkvetlé louce. Podporuje klidné dýchání, klidný spánek a krásně provoní celou místnost. Je ideální volbou pro každou maminku, která chce usínání svému děťátku i sobě co nejvíce zpříjemnit a usnadnit. Osvěžovač vzduchu stačí pořádně protřepat a nastříkat do ovzduší místnosti. Osvědčil se nám i jako skvělý pomocník při rýmě u starších dětí. Bio éterické oleje vzduch pročistily a zvlhčily. Při onemocnění jsme Majdu nastříkali rovnou na oblečení v oblasti hrudníku, abychom zintenzivnili účinek.

  Druhým testovaným pomocníkem při uspávání dětí je Dětský čaj pro klidný spánek1. Vyvážená směs českých bylin promění každodenní ukládání dětí ke spánku v uvolňující rituál. Květy heřmánku a levandule, doplněné o ňat z meduňky a dobromysle, lipový květ a plody anýzu, podporují klidný spánek a přispívají k relaxaci. Vedle toho také harmonizuje dýchání a podporuje zažívání. Při použití během dne dodává dětem dobrou náladu. Čaj má příjemnou bylinkovou chuť a je vhodný pro děti od 6 měsíců. Příprava je jednoduchá, stačí jednu zarovnanou polévkovou lžíci přelít půl litrem vroucí vody, nechte v zakryté nádobě 15 až 20 minut odstát a scedit. První ochutnání nemělo moc velký úspěch, ale po pár dnech si děťátko na chuť bylinek zvyklo a každým dnem vypilo o trošku více.

  Spokojené dítě, spokojená celá rodina

  Kromě bolestí bříška, prořezávání zoubků či nachlazení, jsou další velmi častou bolístkou miminek opruzeniny. Pokud je spokojené miminko, je spokojena celá rodina. Proto je velmi důležité opruzeninám především předcházet. 

  Nejčastěji se vyskytují na citlivých místech, v kožních záhybech, místech, kde se tře pokožka o pokožku. Nejvíce se jim však daří ve vlhku, proto je důležité udržovat zadeček miminka v suchu, přiměřeně často ho přebalovat, zadeček větrat a ošetřovat vhodnou kosmetikou, která před vlhkostí chrání a pokožku regeneruje.

  Zklidňující krém na opruzeniny Eda1, který je vhodný již od narození, obsahuje oxid zinečnatý, který vytváří ochrannou vrstvu před mikróby, snižuje podráždění a ztrátu vody z pokožky a rovněž ulevuje při pocitu svědění. Extrakt z lilie bělostné pokožku hydratuje, regeneruje a zvláčňuje, éterický olej z levandule lékařské jemně provoní a všestranně zklidní. Zároveň chrání před vnější vlhkostí, a tím pomáhá předcházet vzniku opruzenin.

  Před použitím jsme zadeček důkladně omyli a vysušili. Krém Eda podrážděnou pokožku velmi dobře zklidnil. Pravidelným používáním ochránil zadeček před vnější vlhkostí a vzniku nepříjemných změn na dětské pokožce. Krém se velmi dobře roztírá, je jemný, rychle se vstřebá.

  I přes naši enormní snahu se s opruzeninami setká každé dítě, ke kojencům a batolatům prostě patří. Pokud se jim u vás tak nějak příliš líbí, asi by bylo vhodné věnovat jim zvýšenou pozornost. Nobilis Tilia doporučuje používat Květovou vodu BIO Heřmánek1 k dočištění pokožky ještě před samotnou aplikací krému. Heřmánek má regenerační a přitom mimořádně šetrné účinky. Pro svou jemnost je voda ideální pro novorozence a malé děti a jejich typické bolístky. Je ideální k omývání pokožky, když chcete dopřát nejšetrnější možnou péči citlivé pokožce vašeho děťátka. Květová voda BIO Heřmánek pomohla zklidnit zánětlivou pokožku, svědění a opruzeniny.

  Blahodarné účinky heřmánku si ovšem oblíbíte i vy. Můžete se s ní odličovat, čistit či tonizovat pleť. Obklady z ní dokonce dokážou ulevit suchým a podrážděným očím. Jako sprej působí relaxačně, a tak vám pomůže odbourat stres, nervozitu, napětí a frustraci a také prý i těhotenskou nevolnost. 

  Produkty Nobilis Tilia můžeme za redakci doporučit. Aromaterapeutická kosmetika poskytuje, kromě jiných bezpečných látek, propojení výživných rostlinných olejů s pečlivě zvolenými éterickými oleji. Nemáte tedy ve výsledku „jen“ přípravek na šetrné mytí a pěstění, ale také na podporu imunity a harmonie těla.

  Pokud stejně jako ženy z naší redakce, které tyto produkty testovaly, rádi hledáte pomoc v přírodě a upřednostňujete přírodní produkty, které jsou podle nás tím pravým, co pokožka a zbytek těla potřebujete, určitě značku Nobili Tilia vyzkoušejte.

  konik_testuje
  4. dub 2022    Čtené 302x

  Praktický pomocník pro velký i každodenní úklid

  Ve vzduchu je cítit jaro, Velikonoce se blíží a vy jste ani nezačali s tradičním úklidem? Nezoufejte, takových lidí je víc než dost. Stačí trochu plánování a efektivní organizace času. Abyste nemuseli některé činnosti opakovat, je dobré si předem promyslet, jak při jarním úklidu budete vlastně postupovat. Nejideálnější je začít v každé místnosti od stropu a pokračovat směrem k podlaze. A právě u té se nyní zastavíme. Mytí podlahy je činnost, kterou musíme, ať se nám to líbí, nebo ne, provádět pravidelně i mimo velký jarní úklid. Do redakce Modrého koníka jsme k testování dostali mop Vileda TURBO 3v1. Přečtěte si, jak tohoto pomocníka hodnotíme.

  Balení obsahuje mop a kbelík Vileda TURBO 3v11 s nášlapným pedálem. Kbelík je na první pohled pevný a lehký, takže se velmi pohodlně přenáší po domácnosti. Sympatický otvor na boku kbelíku umožňuje velmi snadné vylévání vody po skončení úklidu.

  Mop má trojúhelníkový tvar, díky čemu se s ním velmi dobře uklízí i v rozích místností. Mopovací návlek kombinuje tři typy třásní. Bílé třásně ze 100% mikrovlákna jsou určeny pro snadné čištění každodenních nečistot s velkou absorpční schopností. Červené a šedé jsou vyrobeny ze speciálního abrazivního materiálu, který však nepoškrábe podlahu. Fialové třásně pomáhají lépe zachytávat vlasy a odstraňovat odolnější nečistoty z povrchů. Kromě třásní kolem hlavice se na co nejefektivnějším čištění a odstraňování i těch nejodolnějších nečistot podílí i další mycí plocha na spodní části mopu. Tato kombinace plochého a rotačního mopu účinně čistí všechny tvrdé povrchy.

  Kombinace suchých rukou a čistých podlah je to, co ocení každá z nás. Mop se standardně vypere v kbelíku, vyždímá v košíku s funkcí odstřeďování, který je poháněn nožním pedálem. Na dokonalé vyždímání jsme tak nemuseli vynaložit opravdu žádnou námahu.

  Nevím, jak u vás, ale v naší domácnosti je země nejoblíbenějším místem pro hraní dětí. Pod stolem je ten nejlepší bunkr, kreslí se výlučně ležící na břiše na zemi a hračky z Kinder vajíčka se vozí na autíčku po pravidelné lince od vchodových dveří, s mezizastávkou v koupelně a kuchyni. Proto nás zaujala informace, že mop Vileda TURBO 3v1 odstraní více než 99 % bakterií jen s pomocí vody. Tenká mikrovlákna fyzicky dokonale přilnou k povrchu podlahy, kde zachytí nečistoty a více než 99 % bakterií a odstraní je bez potřeby použití chemikálií. Externí laboratoře testováním zjistily, že odstraňuje E.coli, zlatého stafylokoka a hovězí koronavirus z dřevěných podlah a keramických dlaždic.

  O pohodlné mytí se stará třídílná teleskopická tyč s volitelnou délkou (maximální délka tyče je 125 cm). Mytí je tak pohodlné pro všechny, dokonce i pro malé děti, které rády pomáhají mamince.

  Za redakci Modrého koníka můžeme mop doporučit. Poradil si také s odolnými nečistotami. Podle intenzity odstředění si snadno určíte míru zvlhčení mopovací hlavice. Mop nezanechává šmouhy. Úklid s mopem Vileda TURBO 3v1 je rychlé, precizní a věříme, že se stane vaším oblíbeným pomocníkem při každodenním úklidu.

  #test_vileda_turbo3v1


  Nyní můžete pořídit Vileda TURBO 3v1 s 20% slevou!

  konik_testuje
  28. bře 2022    Čtené 136x

  Kam nechodí slunce, tam chodí lékař

  Naši prarodiče neměli tolik znalostí jako my, ale měli mnoho moudrosti. Vzpomínám si na svoji babičku, která si navzdory všem povinnostem našla vždy čas, aby si v poledne sedla na zápraží na lavičku a nastavila obličej ke sluníčku. Přestože už není mezi námi, pořád slyším její slova: „Kam nechodí sluníčko, tam chodí lékař.“

  Naše generace s příchodem prvních silnějších slunečních paprsků, na rozdíl od předchozích generací, nevystavuje svou pokožku sluníčku, ale už obligátně tasí zbraně v podobě opalovacích krémů. Rizika spojená se škodlivými účinky UV záření, která si s pobytem na slunci podvědomě spojujeme, však utlačují do pozadí fakt, že UVB záření v našem těle spouští i řadu důležitých procesů. Mezi ně určitě patří i produkce vitamínu D.

  Jako u všeho, i v tomto případě platí, že pravda je někde uprostřed. A tak se já, jako máma, snažím najít rovnováhu mezi doporučeními dermatologů, kteří varují před nadměrným sluněním a faktem, že jednou z hlavních příčin nedostatku vitamínu D, je časté používání silných UV-filtrů, které snižují množství absorbovaného UVB záření pod míru potřebnou pro tvorbu dostatečných zásob vitamínu D v organismu.

  Bohužel v našich zeměpisných šířkách sluneční paprsky v období mezi zářím a březnem UVB záření téměř neobsahují, a proto se v tom období vitamín D netvoří. Proto se u nás doma snažíme v co největším množství konzumovat potraviny s obsahem vitamínu D a jeho hladinu udržovat i doplňky výživy, a to celoročně, jak u miminek, tak u starších dětí i dospělých.

  Povědomí o důležitosti podávání vitamínu D našim nejmenším je poměrně rozšířené. Mnohé maminky však s uplynutím „povinné“ doby, kdy pediatr děťátku naordinuje vitamín D, v jeho podávání nepokračují. Pokud ano, tak často len v zimních měsících. Při současném stylu života, kdy trávíme spoustu volného času v interiérech, dětských koutcích a hernách, dětičky chráníme před slunečníkem opalovacími krémy, oblečením či pokrývkami hlavy, je nemožné udržet potřebnou hladinu vitamínu D, aniž bychom jej doplňovali prostřednictvím doplňků stravy. I odborníci zdůrazňují potřebu dbát o přiměřené doplňování tohoto vitamínu u všech věkových kategorií během celého roku. Jeho deficit je totiž celosvětovým problémem a patří k mimořádně frekventovaným poruchám zdraví. Podle výzkumů trpí nedostatkem vitamínu D3 více než 60 % populace.

  Do redakce Modrého koníka jsme dostali k testování doplňky stravy od firmy Jamieson s obsahem vitamínu D3. Společnost Jamieson Laboratories Ltd. je nejstarší a největší kanadský výrobce přírodních vitamínů s vlastním výzkumem a letos slaví 100 let.

  Kapky JAMIESON BABY-D™ vitamín D32 testoval nejmenší, několikaměsíční člen naší redakce. Jelikož i u kojenců a malých dětí se na nízké hladině vitaminu D může podílet i jeho nedostatečná koncentrace v mateřském či kravském mléku, je třeba jej doplňovat již od nejútlejšího věku. Forma kapek je tedy ideální. Pokud maminka kojí, stačí na lžičku nakapat trošku mateřského mlíčka a kápnout jednu kapku vitamínu D3 JAMIESON BABY-D™. Obsah vitamínu D v jedné kapce představuje 200 % referenční hodnoty příjmu. Při podávání pokračovacího mléka je vhodnější podávat kapky na lžičce spolu s mlíčkem a nekapat je přímo do lahve. Jak víme, ne vždy děťátko vypije celou porci připraveného mléka, a tak by se mohlo stát, že spolu s mlíčkem v lahvi zůstane i zbytek vitamínu D. Kapky nezpůsobovaly žádné bolesti bříška a děťátko je spapalo bez problémů.

  Kapky JAMIESON BABY-D™ vitamín D3 jsou připraveny výhradně s použitím Quali™-D vitamínu prvotřídní světové kvality, vyrábí se z nejčistšího lanolinu na světě, vyextrahovaného z ovčí vlny. Lanolin je bohatý a obnovitelný zdroj vitamínu D. Získává se ze sluncem zalité vlny ovcí, které žijí na vysočinách Austrálie a Nového Zélandu. Zpracování probíhá důmyslným patentovaným výrobním procesem, výsledkem kterého je čistá přírodní forma vitamínu D farmaceutické kvality.

  Kapky JAMIESON BABY-D™ vitamín D3 jsou dobrou volbou nejen pro naše nejmenší ratolesti, ale také pro všechny, kteří preferují kapky před kapslemi nebo tabletami. Pro dospělé jsou k dostání kapky JAMIESON VITAMÍN D3 1000 IU, které mají referenční hodnotu příjmu přizpůsobenou dospělé populaci. 

  Druhým typem vitamínu D3, který jsme v redakci vyzkoušeli, byly tablety na cucání s příchutí jahody pro děti JAMIESON vitamín D3 KIDS 400 IU2které jsou vyrobeny patentovanou technologií z přírodních zdrojů z nejčistějšího lanolínu na světě, vyextrahovaného z ovčí vlny. Jejich suplementace je vhodnou cestou jak v rostoucím dětském organismu účinně předejít deficitu vitamínu D. Naše redakční děti si ihned získaly velmi dobrou chutí a tvarem medvídka pandy. 

  Maminky si pochvalovaly fakt, že jsou vyrobeny z přírodních zdrojů, neobsahují aspartam, umělé příchutě ani barviva.

  Cucavé tablety jsou vhodné pro děti od 2 let, které je mohou rozkousat a od 3 let cucat. Nejlepší je podávat po jídle. Díky velmi dobré chuti se nám nestalo, že bychom je dětem zapomněli podat. Po jídle si o ně říkaly samy jako o sladký pamlsek. Obsah vitamínu D v jedné tabletě Vitamin D3 (cholekalciferol) 400 IU/10 μg představuje 200 % referenční hodnoty příjmu.

  Vitamín D je potřebný pro optimální růst a vývin kostí i zubů u dětí a hraje také důležitou roli při budování dětské imunity. Příjem optimálního množství vitamínu D během dětství je rovněž důležitou prevencí vzniku dětských nemocí, jakož i mnoha civilizačních onemocnění v dospělosti. Pokud hledáte vhodný doplněk výživy, za redakci Modrého koníka můžeme tablety na cucání s příchutí jahody pro děti JAMIESON vitamín D3 KIDS 400 IU a kapky JAMIESON BABY-D™ vitamín D3 400 IU doporučit. Jejich podávání je velice komfortní a složení kvalitní.

  konik_testuje
  24. bře 2022    Čtené 24x

  S citem k citlivé pokožce

  Narození děťátka nám změní život. V dobrém smyslu slova, ale přiznejme si, že je to občas opravdu náročné. Se srdcem na dlani děláme všechno proto, aby naše malé poklady byly spokojené, zdravé, a aby jim nic nechybělo. S láskou vybíráme každý kousek dětské výbavičky a připravujeme se na příchod toho malého hurikánu, který roztočí nejen naše životy, ale také buben pračky. Pokud jste si doposud mysleli, že perete často, vězte, že s příchodem dítěte, se u vás pračka nezastaví. Mezi klíčové položky výbavičky pro miminko určitě patří také šetrný prací prostředek. My v redakci Modrého koníka jsme jeden, určený obzvlášť k praní dětského oblečení, otestovali.

  Představujeme vám Persil Discs 4v1 Sensitive, prací kapsle speciálně vyvinuté pro osoby s citlivou pokožkou. Jsou vhodné zejména pro praní dětského oblečení, ale i pro alergiky. Jejich pokožka vyžaduje zvláštní péči, neboť povrchově aktivní látky v čisticích prostředcích mohou způsobit její vysoušení či alergické reakce.

  Líbí se nám, že složení pracích kapslí Persil Discs 4v1 Sensitive 26respektuje citlivou pokožku. Obsahují pouze přírodní ingredience bez barviv a konzervantů, jako přírodní mýdlo či mandlové mléko. 

  Prádlo po vyprání vonělo příjemně, ale velmi jemně. Nečekejte tedy žádnou intenzivní, pronikavou vůni, ta u pracího prostředku určeného pro citlivou dětskou pokožku ani není žádoucí. Hypoalergenní parfém, který nedráždí pokožku, propůjčí oblečení opravdu jen velmi decentní vůni Aloe Vera. Vyprané oblečení je příjemně svěží i delší dobu po uložení do skříně.

  Jelikož se jedná o kapsle, velkou výhodou je jejich praktičnost. Podle míry znečištění a množství prádla, vložíte do bubnu 1, 2 nebo 3 kapsle. Mile nás překvapila i prací síla. Kapsle si velmi dobře poradily s běžnými skvrnami na oblečení. Kapsle se rozpustila úplně i při nízkých teplotách. Výrobek je přirozeně dermatologicky testován a certifikován ECARF. 

  Každá máma ví, že jakýkoli pocit nepohodlí, dokáže děťátko pořádně rozladit. Nemluvě o nepříjemné alergické reakci či podrážděné a zarudlé pokožce, jako následku nevhodně použitého pracího prostředku.

  Mnozí z naší redakce máme doma malé „citlivky“, které si jakýkoli přešlap při praní tvrdě odskáčou. Praxe nás naučila, že dětské oblečení je nezbytné před prvním nošením vyprat na nejvyšší možné teplotě. Díky tomu odstraníte všechny chemikálie a nečistoty, které se mohly v látkách usadit. Následně už stačí jen svědomitě vybírat takové prací prostředky, které jsou šetrné k dětské pokožce. Kapsle Persil Discs 4v1 Sensitive během testování nezpůsobily žádnou nežádoucí reakci pokožky. Nás v redakci Modrého koníka přesvědčily, že jsou tou správnou volbou a můžeme je s čistým svědomím doporučit.

  konik_testuje
  21. bře 2022    Čtené 139x

  Vyzkoušeli jsme tiskárnu Canon Pixma G640, která zvládne fotky, samolepky i magnety

  Kvůli tisku fotek už nemusíte nikam chodit, dokonce si ani snímky objednávat, a platit tak poštovné. S tiskárnou Canon si je snadno a levněji vytisknete doma. 

  Pamatujete si dobu, kdy jsme ještě své zážitky zachycovali foťáky, do kterých jsme museli koupit film? A ty nervy potom při čekání na vyvolání z obav, že snímky budou rozmazané. Ano, s nostalgií můžeme říct, že to mělo něco do sebe, nicméně focení na mobilní telefony a digitální foťáky celý proces usnadnilo. Na displeji hned vidíme, jak se fotka podařila, můžeme ji vylepšit, oříznout a také zachycovat nové a nové, dokud nám paměť zařízení stačí.

  Zdá se to ideální, ale i tento systém má trhlinu: čím dál méně si necháváme fotky vyvolat. Tím pádem jich máme stovky i tisíce v digitální podobě, jenže v ruce ani jednu. Když pak chceme prarodičům ukázat snímky z dovolené, procházíme to obrovské množství, které na displeji určitě nezaujme tolik jako výběr nejlepších záběrů na papíře.

  Tiskárna, se kterou je zábava

  V redakci Modrého koníka jsme měli možnost vyzkoušet tiskárnu Canon Pixma G6401, která zvládá kopírování, scannování, tisk dokumentů i fotek a podporuje mnoho typů papíru, včetně například magnetického a samolepkového. Příprava i instalace jsou navíc naprosto snadné. Odpadá nepříjemné plnění, kdy barva byla víc na rukou než v tiskárně, i natahování kabelu k počítači.

  Tohle zvládne každý

  V krabici kromě samotné tiskárny byly lahvičky s barvami: Po otevření z nich barva vytékala, až po nasazení na zásobník, práce s nimi tak byla naprosto čistá. Rozhodně se nemůže stát, že byste barvy při doplňování pomíchali, protože lahvičky i zásobníky jsou jasně označené. I když nás hned napadlo, že by to byl dobrý kanadský žertík… 🙂 Ale teď zase vážně: na jedno naplnění s tiskárnou vytisknete přes 3 000 fotek (počítáno pro klasickou velikost fotopapíru 10×15 cm)!

  Rozbalením, naplněním a zastrčením do zásuvky je tiskárna připravená a můžete ji nainstalovat do počítače nebo mobilu (případně do obou těchto zařízení). K propojení stačí Wi-Fi síť, takže jediným kabelem, který k tiskárně vede, je opravdu jen ten do elektřiny. Jiný nepotřebujete, a tak se nemusíte trápit, pokud nemáte místo na tiskárnu poblíž počítače.

  Typy papíru

  Do zásobníku na papír vložíte až 100 listů. Tuto možnost využijete spíše při klasickém tisku dokumentů nebo v případě, kdy se rozhodnete vytisknout velké množství fotek na jeden formát. My jsme je hodně měnili, protože nás potěšila variabilita. K tiskárně lze přikoupit různé velikosti a typy papírů: matné, lesklé, čtvercové, obdelníkové i ve velikosti A4 s texturou pro ještě lepší výsledek i bez ní.

  Pro kreativní duše

  Tisk fotek je příjemnou funkcí, jenže Pixma G640 zachází ještě dál. Vytvoříte s ní samolepky, potisky na trička, magnety a řadu dalších zajímavých věcí. I v tomto případě je postup snadný. Stačí si do počítače nainstalovat program Canon Easy-PhotoPrint Editor, který v uživatelsky přehledném rozhraní nabízí tvorbu návrhů. Do tiskárny už pak stačí jen vložit příslušný papír a zadat tisk.

  I když je začátek jara, nedá se tiskárně Pixma G640 upřít, že usnadní předvánoční čas, kdy už na začátku listopadu pro prarodiče vytváříme kalendáře s fotkami, které musíme objednat s dostatečným předstihem, aby přišly včas. I na ně je totiž v programu Canon Easy-PhotoPrint Editor několik šablon!

  Závěrem

  Tohle testování nás opravdu bavilo. Tiskárnu využije celá rodina, ať už máte doma školáka, nebo mladší dítko. Využijete ji totiž pro práci, do školy i jako zdroj zábavy a k ukládání vzpomínek v papírové podobě, které si pak jistě prohlédnete častěji než fotky v digitální formě.

  Nejspíš nikomu z nás není životní prostředí lhostejné, někteří si však svou zodpovědnost uvědomuje více. Jednou z mnoha možností udržitelnějšího způsobu života je používání ekologických čisticích prostředků. Zajímáte se o složení svých pomocníků v domácnosti?

  A. Mám své favority, kterých se nevzdám, a je mi jedno, jaké mají složení.
  B. Snažím se vybírat ty, které mají recyklovatelný obal.
  C. Vybírám si ekologické prostředky ve zcela recyklovatelném obalu, které nezatěžují přírodu syntetickou chemií.

  Pokud jste odpověděli C., pak je nová řada čisticích prostředků Go FOR EXPERT Eco friendly od společnosti Tesco pro vás jako stvořená. Nyní ji můžete zdarma otestovat. Stačí se přihlásit zde: https://www.modrykonik.cz/blog/konik_testuje/article/zkusenosti-s-ekologickymi-cisticimi-pros-1n29e6/

  #test_tesco

  konik_testuje
  14. bře 2022    Čtené 704x

  Zkušenosti s ekologickými čisticími prostředky Go FOR EXPERT Eco friendly od Tesco

  Každý rok se do oceánů dostane 8 milionů tun plastů a z téměř poloviny všech stromů pokácených na světě se stane papír. Jakkoli před těmito alarmujícími čísly zavíráme oči, faktem zůstává, že naše zdraví a zdraví přírody jsou jedno a totéž. O svou domácnost bychom se proto měli starat tak, aby byla sice čistá, ale ne na úkor přírody, která potřebuje prostor pro regeneraci. Aby toho byla schopna, musíme jí přestat škodit syntetickou chemií, kterou neumí rozložit. Je třeba převzít zodpovědnost za svůj úklid, naučit se porozumět složení, a podle toho si vybrat opravdu šetrné výrobky, nebo si vyrábět vlastní. Pozitivní změna u prodejců, ani v přírodě, se nestane přes noc. Již nyní se však děje právě ve společnosti Tesco a v mnoha domácnostech, mezi něž může, díky testování ekologických čisticích prostředků pro domácnost Go FOR EXPERT Eco friendly, patřit i ta vaše.

  Co budeme testovat

  Seznamte se s čisticími prostředky pro domácnost Go FOR EXPERT Eco friendly, které vás mohou inspirovat k přechodu na udržitelný životní styl.

  K mytí nádobí značkou Go for Expert Eco Friendly slouží prostředek na mytí nádobí (500 ml)12, jehož postačí 5 ml, což je jedna zarovnaná čajová lžička, na 5 l vody. Pokud nádobí není silně znečištěno, stačí prostředku ještě méně.

  Když je k úklidu kuchyně zapotřebí jiný prostředek než vlastní z octa a vody, posloužit může Go for Expert Eco Friendly Čisticí prostředek do kuchyně (750 ml)13. Nemusíte ho používat velké množství, stačí mu dopřát čas, aby odvedl svoji práci, a po aplikaci 10 minut počkat.

  Praní prádla je dobré přizpůsobit jeho skutečnému znečištění. Z řady výrobků Go for Expert Eco Friendly poslouží Gel na praní13(18 dávek praní v 1 l balení). Prádlo je vždy nejlepší sušit venku.

  S běžným čištěním koupelny si dobře poradí octová voda a jedlá soda. Její konkurencí z řady Go for Expert Eco Friendly je prostředek na čištění koupelny (750 ml)12, který zaručuje méně námahy při úklidu a vysoký lesk. Stačí nechat prostředek působit na čištěném povrchu 2 minuty a setřít.

  Go for Expert Eco Friendly Univerzální čisticí prostředek (1 l)12 je určen pro všechny druhy podlah, obkladů apod. Prostředek se ředí v poměru 1 víčko, tedy 30 ml, na 5 l teplé vody. Stále platí, že více výrobku nezaručuje jeho větší účinnost.

  I k čištění WC lze přistupovat zodpovědněji. Z řady výrobků Go for Expert Eco Friendly je k tomu určen WC gel (1 l)13.

  Produkty Go for Expert Eco Friendly nesou evropskou certifikaci EU Ecolabel, která zaručuje, že jsou ve srovnání s běžnými prostředky šetrnější k životnímu prostředí. Označení mohou mít pouze výrobky vyrobené ze surovin získaných udržitelným způsobem, které mají vhodný design a recyklovatelný obal. Označení EU Ecolabel není zárukou té největší šetrnosti k přírodě a vlastnímu zdraví. Tou je vždy výroba vlastních jednoduchých čisticích prostředků. Nicméně zaručuje, že výrobce dodržuje závazky, které EU Ecolabel požaduje.

  Díky vysokému zastoupení účinných složek jsou produkty hospodárnější. Jsou navrženy tak, aby jejich hlavní dopad na životní prostředí byl minimální, a to během celého životního cyklu – od těžby surovin přes výrobu, balení a dopravu, až po způsob použití a využití.

  Koho hledáme?

  Hledáme 23 žen, které se zajímají o udržitelný životní styl, věnují pozornost složení, kupují a snaží se vybírat produkty co nejšetrnější nejen k jejich zdraví, ale také k přírodě. Měly by být aktivní, komunikativní a ochotné podělit se o průběh testování s ostatními maminkami na Modrém koníku. Pokud jste se v popisu našly, pak hledáme právě vás!

  Jak se zapojit?

  Zapojte se do tohoto testování a vyzkoušejte ekologickou řadu čisticích prostředků pro domácnost Go FOR EXPERT Eco friendly. Stačí, když nám do komentáře pod tímto článkem napíšete, jak se s rodinou snažíte o udržitelný životní styl.

  Čas na zapojení máte do neděle 20.3.2022 a během týdne vybereme 23 maminek, které potěšíme a oslovíme interní poštou.

  Už teď se těšíme na vaše komentáře a fotografie.

  konik_testuje

  konik_testuje
  7. bře 2022    Čtené 1032x

  Zkušenosti s TrueLife zubními kartáčky

  Říká se, že by se měl člověk hodně usmívat, protože nikdy neví, kdy se někdo zamiluje do jeho úsměvu. Pokud ale o své zuby pořádně nepečujeme, jen těžko někoho úsměvem okouzlíme. Krásných bílých a zdravých zubů dosáhneme právě pravidelnou a důslednou péčí o náš chrup. Podle dostupných vědeckých studií jsou sonické zubní kartáčky schopny odstranit mnohem více plaku při jednom použití než manuální zubní kartáček. Studie také prokázaly zlepšení příznaků onemocnění dásní. Přestože sonický zubní kartáček stojí podstatně více než manuální zubní kartáček, jedná se o jednorázový výdaj a po jeho zakoupení vydrží dlouhá léta; vyměňovat se pravidelně musí pouze hlavice kartáčku, a to nejen z hygienických důvodů. My vám dáváme možnost posunout péči o chrup o level výš a otestovat sonické zubní kartáčky TrueLife.

  Co budeme testovat

  Prémiový sonický kartáček s nabíjecí skleničkou, UV sterilizátorem a cestovním pouzdrem TrueLife SonicBrush GL UV zvládne 80 000 pohybů za minutu, což je více než desetinásobek oproti manuálnímu kartáčku. Sonický kartáček je mnohonásobně výkonnější, pracuje na principu kmitání a vibrací a odstraňuje maximum zubního plaku. Balení kartáčku obsahuje praktickou nabíjecí skleničku, která nejen plní svou funkci, ale i dobře vypadá. Součástí příslušenství je UV sterilizátor, který kartáčky účinně dezinfikuje, ničí až 99,9 % bakterií a pomůže  udržet váš kartáček v čistotě. Kartáček je kompaktní a díky praktickému cestovnímu pouzdru si ho můžete vzít kamkoliv s sebou.

  TrueLife SonicBrush Baby G je sonický kartáček pro děti od 3 do 6 let a představuje to nejlepší pro dětské zoubky. Na pravidelnou péči o zoubky by si měly zvykat i nejmenší děti. Díky 30 samolepkám zvířátek a zábavné výukové video animaci snadno proměníte rutinní činnost v legraci a vaše dítě se bude na čištění zubů těšit. Kartáček je plně přizpůsoben dětským potřebám, tělo i hlavice kartáčku mají vhodnou velikost pro dětská ústa a štětiny kartáčku jsou pro děti dostatečně jemné. Kartáček je napájen z obyčejné AAA baterie, takže s ním můžete pohodlně cestovat.

  Se sonickým kartáčkem Truelife SonicBrush Kid G, který je uzpůsoben potřebám dětí od 5 do 9 let, může být čištění zubů i zábava. Díky 30 samolepkám zvířátek, barevnému LED podsvícení kartáčku a zábavné výukové video animaci snadno proměníte rutinní činnost v legraci a vaše dítě se bude na čištění zubů těšit. Kartáček je plně přizpůsoben dětským potřebám, tělo i hlavice kartáčku mají vhodnou velikost pro dětská ústa a štětiny kartáčku jsou pro děti dostatečně jemné. Kartáček je napájen z obyčejné AAA baterie, takže s ním můžete pohodlně cestovat a nebo ho přibalit dítěti s sebou na prázdniny.

  Koho hledáme

  Jsi maminka dítěte do 9 let, která dbá o péči o chrup nejen u sebe, ale také u svého dítěte? Láká tě zkusit sonický zubní kartáček? Nemáš se sonickým kartáčkem žádnou zkušenost? Ráda fotíš a ochotně a s radostí se o své poznatky z testování podělíš s námi na Modrém koníku? Byla tvá odpověď na tyto otázky ano? Tak hledáme právě tebe!

  Jak se zapojit

  Pokud tě tato výzva zaujala a ráda bys testovala některý ze sonických kartáčků TrueLife, napiš nám do komentáře, jestli máš se sonickým kartáčkem zkušenost a popiš, jak vypadá péče o zuby ve vaší domácnosti. Nezapomeň doplnit, jak staré je děťátko, které by s tebou kartáček testovalo. Zapojit se můžeš do neděle 13.3.2022. V průběhu týdne vybereme 3 maminky, které oslovíme interní poštou.

  Těšíme se na vaše komentáře! 🙂

  konik_testuje

  Nutnost ochrany přírody se stále častěji stává tématem rozhovorů v domácnostech. Pokoušíte se i vy změnit některé ze svých návyků, abyste přispěli k ochraně naší planety?

  A. Snažím se nekupovat potraviny v plastech.
  B. Nakupuji oblečení z druhé ruky.
  C. Používám ekologické čisticí prostředky.

  Kdyby každý člověk na světě udělal třeba jen jednu malou změnu k ekologičtějšímu chování, dohromady by to byl velký krok pro naši planetu. Jdete do toho s námi? Nezmeškejte blížící se testování a vyzkoušejte ekologickou řadu čisticích prostředků pro domácnost Go FOR EXPERT Eco friendly, která vás může inspirovat k přechodu na udržitelný životní styl.

  #test_tesco