Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

mnauu
12. čer 2006

alcatko: samozrejme jeste v brisku 😉

jary
20. čer 2006

My už máme docela jasno. Když to bude kluk, tak Pepík a holka Vendulka. Jsou to obyč. jména, ale super. 🙂

zany
28. čer 2006

My jsme se zatím výrazně nedohodli, ale pro kluka jsme vybrali Adama (ten vede u mě, ale ostatními je mi vymlouván, protože by byl chudák - svátek by měl na vánoce a narozeniny hned v lednu), pak Filipa a Honzu. Pro holčičku máme Elišku, Barboru a Veroniku.

martinka.t
28. čer 2006

Tak já také přidám🙂)) sice nejsme ještě manželé, ale což o jménech máme už rozhodnuto 😀 Holčička bude Nathalie a kluka bychom chtěli Samuela 😀 a nebo Šimona, tak uvidíme, jestli se nám to v budoucnu podaří 😉 hodně štěstí budoucím maminkám, ať Vám ty prcci rostou do krásy a dělají Vám jen samou radost 🙂
M.

skafandrik
28. čer 2006

Náme se líbí pro holčičiku - Eliška, Anna, Bára, Šárka a nebo po mně Vendulka, pro kluka - Vojta, Filip, Matěj a mně se líbí Jindřich, ale přítel nechce, aby se jmenoval po něm. Tak uvidíme.

rozarka.g
28. čer 2006

Ahojky, tak já taky přídám svoji troškou do mlýna 😉 Pro holky se mi líbí spousta jmen, které ale bohužel obsadilo naše rozsáhlé příbuzenstvo, ale moje nej nej zatím zůstává volné, holčičku bych chtěla Kristýnu, další v pořadí pak mám Alici a Leonu, s klukem to je horší, ale vypadá to na Patrika, jinak nevím, když už se mi to jméno líbí, tak se nehodí k příjmení, nbeo alespoň mě se to dohromady nelíbí, a to jsou Ondřej a Štěpán...

andilek
10. črc 2006

Ahojky, mi se chystáme příští rok čekat a jak to tak vidím zase frčí podobná jména. Holčičku bych chtěla Kristýnku nebo Karolínku - na tom se shodnem s manželem i s většinou příbuzenstva (mimo mojí mamči - hned si připodobňují jména k jejich známým a kritizují) No a chlapečka bych chtěla Erika nebo Ondřeje. 🙂 Erik se manželovi nelíbí a Ondráška by mi i schválil, tak uvidíme 😉

skraut
10. črc 2006

Ahoj, tak mi budeme mít kluka Tomáška a kdyby se doktoři náhodou spletli a byla to nakonec holka tak Lucie.

bambulik
10. črc 2006

Bratr vybral se ženou pro holku jméno Adéla a pro syna Maxmilián.

insanie
11. črc 2006

Ahojky, moje oblíbené jméno je Natálie - má spoustu různých podob a zdrobnělin, horší je to s chlapeckým jménem, tam si teda vůbecc nevím rady..... 🙂 Tak budu doufat v holčičku.....

plechajda
11. črc 2006

Ahojda tak mi jsme si vybrali pro mozne potomky jmena Jakub a Matej kdyz to budou kluci a pro holky Anezka nebo Johanka....

fialenka
12. črc 2006

ahoj holky, my bychom chtěli Tomáška nebo Aničku 😉

princezna
12. črc 2006

u nás už jsou v rodině zabraná jména Monika, Zuza, Klára, katka, Markéta, natálka, nikola, Blanka, Terezka,
taky karel a Martin a Petr

ale Alžbětku mi zatím nikdo nevzal 😉

mishabv
12. črc 2006

taky se vam zda blbe, aby se bratranci/sestrenice jmenovali stejne?
mame totiz vybrane jmeno Anicka, ale stejne tak ho ma vybrane pritelova sestra a je velmi pravdepodobne, ze se ji zadari drive nez nam, ale muj pritel porad tvrdi, ze to nevadi, ze budou dve Anicky sestrenice, ze on mel taky bratrance Honzu a nijak mu to nevadilo...ale mne se to nelibi!

zuzu_z
12. črc 2006

Ahoj všichni, já už mám vybráno. Chtěla jsem původně Šimona, ale můj budoucí manžel byl výhradně proti, taky jsem toužila po Tadeášovi nebo Matyášovi, ale příjmení začíná na Š, to jim nemůžu udělat. Nakonec z toho bude prostě Daniel. Je to krásný jméno, hodně mazlivý. Pokud to bude holka, má jméno jasný - Andrea, Ája. Máme totiž psa Fíka, takže to ani jinak nejde..... 😀

bambulik
12. črc 2006

My taky chceme Honzu a má ho sestřenice a nestýkají se, myslím si že to nevadí vůbec....

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mishabv
12. črc 2006

ha, to jsem si teda nabehla, ja ze se tady se mnou shodnete a ono obracene 😀
no ja jsem to brala ze sveho pohledu, ze jsme si se mou sestrenici hodne blizke a travily jsme spolu veskere prazdniny a podobna volna a nedokazu si predstavit, ze bychom se stejne jmenovaly
neco jineho asi je, kdyz jsou to sestrenice, ktere se vidi jednou za nekolik let na nejake velke rodinne oslave

bustik
12. črc 2006

Mishabv - souhlas. Když by moje sestřenice, kterou potkám jednou za rok na Vánoce měla dítě se jménem, které bych chtěla dát dítku i já, tak neváhám. Ale když by takové jméno dal svému potomkovi brácha, se kterým jezdíme na dovolenou a trávíme spolu prakticky všechny volné chvíle, tak do toho bych tedy nešla 😉

mishabv
12. črc 2006

bustik, diky 😉

princezna
12. črc 2006

Misho u nas to nepripada v uvahu, protoze rodina se hodne schází a běhat po dvoře pět petříků by asi bylo k nepřežití

a babička už ted má problém a to se děti jmenují každé jinak

nejak nechci aby se mi deti jmenovali stejne jako netere nebo synovci ale zas proc se ja mam omezovat jen proto, ze svagrova o deset let starsi ma ted uz dospelou dceru, jejiz jmeno se mi taky libi a chtela bych ho pro dceru

u vrstevniku bych asi hodne vahala , ale u takovehleho vekoveho rozdilu ( vic nez dvacet let) asi vahat nebudu

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mishabv
12. črc 2006

manicka, tak to taky znam, moje sestrenice je Martina, rodice se rozvedli, jeji tata ma druhou dceru s jinou zenou a ta je taky Martina a prijmeni maji taky stejne...teda mely, nez se vdala...dost divne

ciky
12. črc 2006

ahoj, u nás jednou bude běhat malá Adrianka a Dominik 🙂

princezna
12. črc 2006

Manicko asi jsem tvuj prispevek nepochopila sprvane tak mne oprav jo:
ex svagrova ma partnera a maji Marka
a ten partner ma dalsi dva syny jmenem Marek , kazdeho s jinou ?

protoze ty pises jiny otec stejna matka dva Markove, ale to by neslo, leda by meli jina prijmeni mozna ani to ale ne snad

princezna
12. črc 2006

ciky jojo adrianka je taky muj favorit, tak se jmenuje moje slovenska sestrenka a me se to moc libi

ciky
12. črc 2006

princezno, to je super že se ti to jméno taky líbí.Já neznám nikoho kdo by se tak jmenoval osobně, ani z doslechu.Je to škoda, protože je to krásný 🙂

martinka.t
12. črc 2006

Tak máme ještě jeden nápad pro kluka Alex a Adrianka se mi také moc líbí 😀 takže se připojuji🙂

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz