Kdy by mělo batole začít jíst samo?

kocurek
7. dub 2008

Chtela jsme se zeptat, kdy by melo ditko zacit samo jist. Cetla jsem mnoho teorii, nekde pisi v 1 roku, nekde v roce a pul, jake mate zkusenosti, poradite? 😅

many
23. zář 2009

ahojky 🙂 tak u nás jí zatím sám teda jen chleba s něcím a nebo rohlík ,buchtu,.... ale lžičkou to ještě ne 😉 neumí si na ní nabrat jídlo, ale dělám to tak, že když mu dávám obídek, tak dám i lžičku mu do ruky a on si tak míchá,... a já krmím a když nechce už, tak ho stím nechám samotného a on si to zkouší a nebo si nabere ještě do ruky a šup do pusy 😀 😀 😀 no vypadá to pak dokola pěkně a hlavně pod ním 😀 😀 😀 ale nějak se to naučit musí 😀 😀 😀

davdan
23. zář 2009

Hojky devcata, tak nas malej ji sam uz tak 2 mesice, nekdy si rekne ze chce pomoct, ale jinak to zvlada bravurne, ani nenadela moc neporadku. Jo a Many jak je ?????? 😀 😀 😀

many
23. zář 2009

davdan - zdáááááááááááááááár 😉 teda malej je šikulka 😉

pistok
23. zář 2009

začalo to pomaličky nenápadne, ked si bral menšie kúsky sušienok alebo chlebík sám do pusy
a už pár dní bojkotuje jedenie od nás, neotvorí pusinku, len otrčí ručičku
všade binec, vysávam, tepujem, zmývam, prezliekam ho, no hroza
nejde mu to velmi, tak sa neviem dočkat, kedy sa zdokonalí
aj teraz sa vála v postielke v omrvinkách, lebo sediet v stoličke sa mu pri tom nechce

loretka1
23. zář 2009

muj syn zacal jist v roce sam.myslim ze na tom az tak nezalezi.stejne se to jednou nauci 😉

milik75
25. zář 2009

Hm, tak muj 2-lety syn neji sam ani nahodou! Pribor odmala naprosto odmita, jen se v jidle OBCAS zastoura, ZRIDKA si lzici vezme a da do pusy, ale to je tak vsechno. Nechce jist ani rukama....proste odmala vyzaduje jen me. Ani manzel ho nenakrmi. Nevim, co s tim. On neni moc zravej, takze ho jidlo moc nemotivuje a tak uznavam, ze jsem rada, kdyz ho vubec necim nacpu, nez aby se sam v jidle stoural a po 2 soustech delal scenu, ze uz jist nechce. Asi to neni idealni, ale jednou se sam jist urcite nauci, takze to nehrotim.

gabiku
26. zář 2009

Ahojky, malý měl teď 19 m a sám se nenají (jí sám třeba nakrájený chlebík, ale zachvíli ho to stejně nebaví a jen si s ním hraje, tak ho dokrmuju já). Když mu dám lžičku, tak pouze v misce začne míchat,ale vůbec ho nenapadne si to vložit do pusy. Zatím to neřeším. Do školky se to naučí. 😉

el267
26. zář 2009

U nás malá papá cca od 8.měsíců. Někde jsem četla, že pokud dítě projevuje zájem o to, co má v talíři. Má ho maminka nechat se v tom patlat.Tak jsem nechala, a začal boj. Dnes jí lžící, lžičkou a vydličkou. Sice to mám všude, musím jí i dokrmovat, abych měla jistotu, že se nají.Ale někdy je to děs.Vzteká se, že chce jíst sama.líků
Jinak ostatní jídlo, co se týká rohlíků,lipánků ovoce a prostě co jí dám do ruky papá sama.

momin
14. čer 2010

Ahoj holky,mate nektera zkusenost s tim ze vam dite ve skoro 15 mesicich nechce jist ani pit samo?
Kdyz ma Dan zizen tak si vezme piti a donese ho me at mu dam napit. kdyz mu dam nejake jidlo do misky az si basti sam-treba chleba na kousky,ovoce-stoji u toho a rika EČE EČE-jako ze chce jeste-ale sam si nevezme..
Myslim si ze je to proto ze sem ho naucila at mi nehrabe do talire s jidlem,jenze jak ho "donutit" aby bastil i sam....
Je jeste cas a prijde si na to sam?
Lzicku neresim.... 😉 na tu vim ze mame jeste cas....

lusi80
15. čer 2010

holky tak náš malej má něco přes 2,5roku a ne a ne za boha jest sám,prostě neche,dá si tak jednu dvě lžičky a konec,potom řekne mami dej 😀 tak nevím co s nim teda,v září jde do školky tak tam bude muset,tam ho to donutí si myslím,starší taky nechtěl dlouho,ale ve 2,5roku už chtěl sám,tady ten ani za boha,ke všemu potřebuje asistenci 😀 takže těm maminkám které mají dítka kolem dvou let,vzkazuji neplašte,oni se to stejně naučí,pamatuji si že starší syn se hooooooodně naučil ve školce,chce to kolektiv 😉