Kdy je čas přestat převařovat vodu?

sedmikraska84
5. srp 2016

Zdravím maminky.
Dcera mela včera 7 měsíců a tak me napadlo kdy se už neprevaruje voda? Používám teda kojeneckou a tu převářím.A zuby zatím nemá, ale je nějake jidlo co už by mohla do ruky a zuzlat to?Děkuji za typy.

astyna
5. srp 2016

ahoj, mě bylo poraděno převařovat do roka 🙂 a malému dávám na žumlání buď kukuřičné křupky, nebo ovoce ale to se slupkou, protože jinak klouže - meruňky, broskve, nektarinky, pak také třeba brambor (uvařený) nebo banán. Vše na plátky. Teď kousal i meloun nebo okurku.

lv
5. srp 2016

kojeneckou nemusíš převařovat, do ruky cokoliv, třeba brokolici, ale to doma, nahatou, bude to všude 🙂 cuketa je fajn a he teď sezóna 🙂

sedmikraska84
autor
5. srp 2016

A ta zelenina se musí nejdříve uvařit asi aby byla měkka? A ovoce do ruky už muže jen tak jak je?Ne vařit nebo jinak tepelne upravit před tim?Dekuji

lv
5. srp 2016

@sedmikraska84 jo, zelenina uvařit, stačí i na páře..ovoce - no jí už nějaké? jabko, hruška jde taky trochu povařit, aby neztratilo tvar.

michalusenka
5. srp 2016

tak kupuj kojo vodu z lidlu a ta se nemusi prevarovat ;) a planuju asi do toho roka to kupovat.jinak to co varim pro ni tak uz tam davam obyc vodu z kohoutku

anazuzzuzana
5. srp 2016

asi záleží na tom, jakou máte vodu (studna x vodovod), ale zas bych to s tou opatrností nepřeháněla... malýmu jsem dávala kohoutkovku nepřevařovanou už od těch 7M a v pohodě...ale je fakt, že on teda nebyl na nic žádná cíťa

junkka
5. srp 2016

Dávám kohoutkovou a neprevaruji už asi od devátého měsíce. Jinak jsem davala třeba okurku do ruky, jen jsem ji oloupala a vyrizla semínka. Ona si ji tak pěkně zuzlala ikdyz neměla zuby 🙂

sedmikraska84
autor
6. srp 2016

Asi zatím zůstanu u kojen.vody.Bez prevareni už teda.A to jídlo do ruky zkusíme.Neni jedlíky,má ráda vše uplne hladké,ale do ruky by ji to mohlo bavit jist.Dekuji😊

hadroslava
6. srp 2016

Balenou jsem neprevarovala, kohoutkovou par tydnu, meli jsme ji dobrou.

gingergia
6. srp 2016

Raději převařím vodu z kohoutku, k baleným vodám jsem obecně nikdy neměla důvěru: když vidím, jak jim na ty plastové lahve svítí za prodejnou půl dne slunce, tu a tam jim to v zimě přemrzne...no, idální líheň různých mikroorganismů.

vendicka
8. srp 2016

mně doktorka řekla převařovat kojeneckou vodu aspoň do 1 roku (převařovat kvůli možným mikroorganismům a kojeneckou kvůli množství dusičnanů v kohoutkové vodě), po 1 roce už je trávicí ústrojí vyvinuté tak aby zvládlo i obyč vodu