• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy poprvé k zubaři s dítětem?

23. května 2012 
my byli na 8 měsících a dr malou vyšetřila normáně na křesle(měla jsem jí na klíně)vše v pořádku,máme speciání silikonovej kartáček a pastu pro miminka....a jsme spokojené i paní zubařka :grinning:
3. kvě 2009 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pastu zatím nedávám a i zubařka mi říkala, že teď je to uplně zbytečné a dávat ji mám až tak kolem dvou let.
3. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my byly v roce, a bylo to k ničemu, malá neměla ani jeden zub :grinning: zubařka nám ani nenapsala nic do průkazu. Teď po roce a půl se budeme objednávat na další KO, myslím, že ale nebude mít valného významu ani teď, máme necelých 12zubů :sweat_smile:
26. dub 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ,my jsme byli asi v roce,pak po půl roce a doktorka říkala, že to stejně nemá moc významu, že děti stejěn pusinu neotevřou, teda většina, a že jde o to se seznámit s prostředím, tak nás povozila na křesle a posledně mrkla do pusinky, což DAník otevřel,ale jak mu chtěla potřít zoubky nějakou vodičkou,t ak hroznej kravál a nakonec mu to potřela a strčial mu prst do pusy,aby to nechal chvíĺi otevřené, ode mě velý obdiv, měla jsem strach, že jí ukousne prst :slight_smile: :wink:
27. dub 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, myslím, že ta první návštěva v roce je spíš proto, aby si děti pomalu zvykaly na to prostředí. Naše malá donedávna vřískala, jen co viděla středisko (asi jako pes, když ho vedete okolo veteriny) a až teprve úderem druhýho roku si nějak zvykla, a teď už dokonce sama od sebe otevře pusu a nechá si strčit teploměr do ucha. Takže teď ji vezmu i k zubaři. Myslím, že nebude problém, už si to nechá vysvětlit.
27. dub 2010 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já mám z první návštěvy u zubaře špatné zkušenosti. Dodnes mě mrzí, že jsem tam vůbec s malou chodila :angry: Místo mé doktorky tam byl její syn. Říkala jsem mu, že jdu malou nahlásit, a on, že se jí na zoubky podívá. Předpokládala jsem, že malá neotevře pusu. A samozřejmě, že neotevřela. A taky jsme předpokládla, že to doktor nebude nějak řešit, že to pochopí. Ale než jsem se stačila nadechnout, přiběhla sestřička, vyloženě malé násilím otevřela pusu, strčila jí tom prst a na něm měla takový kovový "náprstník", aby ji malá nepokousala a doktor jí JEN spočítal zuby. To se mohli rovnou zeptat mě,kolik jich má! Nemuseli malou tak stresovat! :angry: :angry: :angry: Byla jsem z toho jejich konání fakt v šoku. Dodnes mě to hrozně mrzí a mám z toho výčitky. A s malou tam hned tak nepůjdu. Teď jí budou dva, zoubky čistíme 2x denně, má je dravé (žádný kaz jsme nezaznamenala), takže tam fakt spěchat nebudu.
28. dub 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ptala jsem se své zubařky, kdy vzít malou na prohlídku a ona říkala, že kolem 2.roku je to vhodné. Sama ji mám čas od času zkontrolovat zuby, aby si zvykala, že jí někdo do pusy šahá, ale jen nenásilně. Samozřejmě čistit. A kdybychom viděli, že zoubky jsou nějaké hnědé nebo něco se nezdálo, tak zajít co nejdříve.
29. dub 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja byla s malou poprve u zubare, kdyz ji byl rok...
3. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak maly je objednany poprve k zubari v patek! melo by se chodit poprve v roce!
A zbytecne mi to vazne neprijde.... :confused: Podle me je blbost tam jit az s nejakym problemem-pak nemaji mit deti se zubaru hruzu.... kdyz si budou pekne zvykat uz od roku bude to probihat klidnneji.. myslim si.... :wink:
3. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin, když v roce dítě nemá žádný zub, tak je návštěva zubaře fakt zbytečná :wink:
3. kvě 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja si myslim ze ty prvni navstevy zubare fakt nejsou o te kontrole zoubku,ale o tom at si to dite zvyka.. takze ja bych sla asi fakt i bez zubu.... :sweat_smile: :wink:
3. kvě 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja byla v roce i kdyz zub nemel a zbytecny to neni, diteko si zvykne a i v tomto pripade rasi driv nez dyl, neni nic hroznejsiho nez pak 2 lete ditko s cernymi zuby :sweat_smile:
3. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosim vás, na co si dítě v tomhle věku zvykne? děti v takhle malém věku rychle zapomínají. Naší stačí, že nevidí babičku 2 měsíce a už se k ní nehrne, bere ji rezervovaně, skoro jako cizí osobu :wink: Natož když chodí jednou za půl roku z zubaři :dizzy_face:
samozřejmě, jakmile se zoubky objeví, je třeba se o ně starat a k zubaři na kontroly chodit, to je bez debat :slight_smile:
3. kvě 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule chces mi rict ze kdyz jdete preba k doktorovi tvoje mala nevi ze jdete k doktorovi?
3. kvě 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve 3 letech jsme byly 2x, naposledy ted ve ct a super
3. kvě 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule no nevim, u zubare je v pohode, na alegu v pohode, u kozni v pohode ale kdyz vidi sestru u pediatricky tak rve - ockovala ho :wink: a to doskrat, myslim ze si pamatujou a vnimaji vic nez si myslis...
3. kvě 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky nevidim duvod delat z deti telatka.... :sweat_smile:
3. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky.Musim říct že je to idividuální.S první dcerou jsem byla u zubaře porvé když ěla 3 roky a absolutní pohoda,smála se,srandičky a tak.
S tou druhou jsem šla když měla rok a bylo to něco šílenýho.Chytla se mi okolo krku,div že mě neuškrtila,do pusy si nenechala kouknout ani náhodou a tak jsem musela nahlásit kolik máme zubů a že je máme křivý
3. kvě 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,já byla u zubařky s malým v jeho 15m.
.jen mu otevřela pusenku a než se nadál,držel v ruce malé zvířátko(hračku)a byli jsme venku :slight_smile: .ani nekvíkl a to je co říct :sweat_smile: ..prostě to nestihl :wink: .jdeme zase v červenci...my měli tenkrát 6 zoubků,ale dr.tvrdila,že nejde ani tak o tu kontrolu,ale o to,aby si zvyknul a nebál se :wink:.
pastu dávám(dětský elmex)..ráno a večer maličko..asi jako malinký hrášek.nemáme fluoridové tablety,naše dětská dr.říká,že toto stačí.
dnes máme 12 zoubků a zatím všechny krásné a bílé jako perličky :slight_smile:
tak uvidíme co bude příště :sweat_smile: ...podle mého to smysl má :wink:
3. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
milá momin, nikdo tu nedělá z dětí telátka, nevím, jak jsi na to přišla. Jen jsem řekla, že děti rychle zapomínají a tak jim návštěva zubaře jednou za půl roku rozhodně neslouží k tomu aby si něco zapamatovaly a zvykly si na to.
K pediatrovi se snad chodí od narození dítětě častěji než jednou za půl roku ne? :wink: chodí se na očkování, s dětskými nemocemi, na kontrolní prohlídky apod.
Mmch, moje malá pediatričku taky nesnáší, pamatuje si, že jí ubližuje. Jo a vídá ji častěji než babičky, to pro ty případné rejpavé :wink:
4. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jak už bylo milionkrát řečeno, mnohem větší smysl má dítěti doma nenásilně o zoubky denně pečovat, pak se zubaře nebude bát ani když k němu půjde až ve dvou letech.
4. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ježiš mě je špatně, my ještě u zubaře nebyli a mélmu jsou 2 roky, to dostanu asi od zubařky pěknej mazec. Já se zbláznim, všichni pořád tvrdili že je čas, že teď už je pozdě koukám. Uplně se stydim :frowning2:
19. kvě 2012 v 15:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miarosa Nemas sa za co hanbit! My sme boli so synom nedavno prvykrat, a to ma skoro 3 roky. Predtym som si netrufla kvoli jeho povahe, bol by na 100% hystericky zachvat a ziadna spolupraca... teraz je starsi, bolo to v pohode, bez scen. O zuby sa inak samozrejme starame.
19. kvě 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miarosa my tam zase klusali s prvníma zoubkama u dcerky a že prej máme přijít až jí budou dva, takže je to asi jak kterej zubař. Ale syna teda prohlíží od roka, když už tam jdu s jedním, veme obě.................. takže klídek, pokud čistíte zoubky, nebude to problém
19. kvě 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme před pár ve 2 letech a 5 měsících a v pohodě :slight_smile:
19. kvě 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae
@mates22
@palomitacheca tak to moc děkuju holky, to ste mě moc uklidnili, ale i tak si myslim že mě sežerou, jéééžiš to bude ostuda :unamused: Tomík docela spolupracuje takže návštěva by měla jinak proběhnout dobře, ale člověk nikdy neví, ta naše zlatíčka nás stále překvapují :slight_smile:
22. kvě 2012 ve 22:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miarosa myslim že to tak neprožívej,žádná ostuda to nebude,však víš,v jakém stavu zoubky jsou,čistíte denně,tak buď v klidu :wink: já s malou ještě nebyla
22. kvě 2012 ve 22:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miarosa Já se taky trošku bála, že dostaneme vynadáno, ale doktorka naprosto super :slight_smile: Páťa sice pusinku otevřít nechtěl, ale doktorka byla šikovná a zvládla to. Pak Paťku ještě chválila, že má zoubky zdravý a pěkně pravidelný :slight_smile: A za půl roku půjdeme znovu.
22. kvě 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja no to ja právě prožívám, u Tomíka nechci nic zanedbat, a já sem zrovna na zuby pes, sama tam chodím tak často že bych si za chvíli s mým zubařem mohla tykat, a na zoubky vlastního syna takhle hloupě zapomenu, ale je to pravda čistímě pravidelně tak by to neměl být problém :slight_smile: děkuju

@palomitacheca tak snad nám to dopadne taky bez něakých větších problémů :slight_smile:
22. kvě 2012 ve 22:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miarosa U nás bylo nejhorší čekání dole v kartotéce. Čekali jsme tam asi 20 minut, než na nás přišla řada, a u okýnka jsem se dozvěděla, že jsme vůbec čekat nemuseli, protože stomatologie má kartotéku zvlášť ve svým patře... :grinning: No jo, aspoň že tam už jsme pak čekat nemuseli :grinning:
22. kvě 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek