Kdy se naučilo vaše dítě účinně smrkat?

mapurka
9. únor 2011

dcerka má 2 a půl roku a neumí to. Musím používat odsávačku a to za hlasitého nesouhlasu, křiku a většinou se pak ještě poblije.Jak ji mám naučit smrkat?Děkuji za odpovědi

swead
10. bře 2011

syn se naučil smrkat cca ve 2,5letech. Měl strašně silnou rýmu a při odsávání neskutečně vyváděl, tak jsme začali dávat kapesník a on to pochopil až když měl v nosánku rýmy hodně, do té doby to do sebe naopak vtahoval.

zukoc
10. bře 2011

Juli smrkala ještě ji nebyl ani rok. Mně by to samotnou nenapadlo, ale chodím s ní na plavčo a cvíčo a tam máme taky teorii a instruktorky nám dávají různé rady. Tak jsem ji učila smrkat i foukat a zvládla to. Myslím, že jsme začaly tak kolem 8. měsíce, kdy už uměla zvířátka, tak jsme si hrály - jak dělá ježeček, nebo zajíček, (jak kdo chce) a k tomu jsme dělaly konkrétní grimasu - jakoby smrkání čumáčkem, časem jsem přidala kapesník. Teď jí jsou dva a tři měsíce a smrká naprosto bez problému a i ráda - ví, že se jí uvolní nos. Kdyby takhle šlo všechno, někdy je to k zbláznění 😅

barborka333
10. bře 2011

Je to opravdu boj ☹ .Náš Kubíček se to naučil ve dvou a půl letech - zase uviděl svou NEOBLÍBENOU odsavačku a řekl,že chce kapesník.....a od té doba je to dobrý 🙂 Zkus malé vždycky s odsovačkou nabídnout i kapesník,třeba to bude chtít zkusit a postupně se to naučí 😉 !Moje mamča pracuje ve školce a ujistila mě,že ani ve třech letech nevadí,že ještě neumí děti ve i ve třech letech smrkat....má tam i pětileté a věř tomu,že i ty se to jednou naučí 🙂 Přeji velkou trpělivost 😉

gucci
10. bře 2011

tak Lea smrká od 11měsíců, ale odsávačka je stejně nejúčinnější

lamarika
10. bře 2011

někdy před prvním rokem a od té doby odsávačku nepotřebujem 😉

aguaverde
10. bře 2011

cca v 11měs 😎 to měla bronchitidu na levé plíci s náběhem na zápal plic takže tam byla již nutnost smrkat jelikož odsavačka a boj s ní byl hrozný 😅 (musela sem ji zabalit jako mumii do peřiny, obkročmo na ni kleknout, přítel držet hlavu a vysát nos-tohle nenáviděla takže se rychle naučila smrkat sama) 😉

Teď si sama dojde pro kapesník a vysmrká se sama

prchalka
10. bře 2011

MAPURKA: My to ve skoro 2,5 roku taky neumíme 😖 Když řeknu, ať smrkne, tak mi "zaprdí" pusou a to jsem se to snažila fakt názorně bez kapesníku ukázat i na sobě, jo max. potáhne do sebe, ale ven to nechápe. Tak nejste samy 😅

fiallinka
10. bře 2011

až poslední dobou - 2 a čtvrt, do té doby to zkoušel, ale odsávačka byla lepší

pattie
10. bře 2011

Kolem roku a půl... nějak jsme jí to vysvětlili a šlo to samo...

prezdivkos
10. bře 2011

Tak my se to naučili ted po první velké rýmě a docela efektivně, smrká silně a bude jí 21 měsíců. Pochopila to hned. Odsavačka slouží jako odstrašovadlo 😉

leninnek
10. bře 2011

tak malá to umí cca dva měsíce a jde ji to krásně učili jsme stylem přemlouvání ukazování a nakonec pomohlo to že tatkovi držela kapesník a on smrkal 😀 a pak na výměnu tatka držel ji kapesník a už to pak šlo samo 😉

haskova7
11. bře 2011

ahoj náš Kuba smrká zhruba od 14 měs. předtím jsem měla jen obyčejnou odsávačku (balonek) adsálo to jen přední rýmu, jeikož trpím na rýmu i já, tak to malej dostane vždy ode mě. Takže když mu bylo asi těch 14. měsíců koupila jsem si tu odsávačku na vysavač - moc účinná. No a použila jsem ji asi jen jednou - naučil se smrkat. Hodně se opičí po nás, takže to zkoušel, potom jsme to zkoušeli při koupání, aby se mi vysmrkal do ruky, to je prý nejlepší a nám to taky pomohlo, Teď když mu řeknu že uděláme fufu do plínečky tak se vysmrká. Hlavně mu nezakrývat celý nos, jen dole aby se toho nebál.

lidus2
11. bře 2011

Matýskovi budou př.měsíc 2roky a hezky smrkat začal kolem října... no jak začalo být trošku ošklivě. V únoru měl hnusnou rýmu a pořád nudlal, tak jsme museli i odsávat, protože smrkání ho už nebavilo. Teď je bez rýmy a když si kýchne nebo brečí, hned mu teče z nosu, asi jako každému. No a to už si jde pro kapesník, že bude smrkat 😀 😀 podle mě, při velké rýmě ho to nebavilo, tak nechtěl smrkat a teď sám ví, co má dělat... dokonce dává smrkat i mě 😀 😀 😠 při odsávačce taky bojujeme. A neporadím jak na to... čistila jsem mu nosík mořskou vodou a ta skoro hned vyteče, šli jsme pro kapesník a pak se to sám naučil... uvidíš, že malá se to dřív nebo později stejně naučí 😀 😀 😎