Kdy vzít/jste vzali dítěti dudlík?

ratatooy
14. kvě 2013

ahoj,malymu je 2,5roku na dudlíku je strašnej závislák a nikdy nic nepomohlo,ani čerti si dudlik nemohli odnest a než poslouchat ten řev potom sem mu ho raději nechala,od tech 2 let se naučil mít dudlik jen na spaní,a minuly tyden se naskytla přiležitost ho vzít,nemohly jsme ho najít tak šel spát bez dudlíka,no vztekla se ale usnul,ted už ho nemáme 5den ale pořád se po nem ptá,zajimalo by me jak to bylo u vás a hlavne jak dlouho si na dudlík pořád vzpomínaly???

anina32
4. bře 2020
elto
4. bře 2020

@ratatooy My jsme s dudlicka skončili v 2 a 3/4... Mel je jen na spánek ale velmi je miloval. Dali jsme je Ježíškovi do jeslicek a on pak večer přinesl dárky. Prošlo to. Jinak ale myslím, že jsme to měli udělat mnohem dříve, zda se mi, že to mělo negativní vliv na zuby.

kejt29
4. bře 2020

Mam vyzkouseno, ze u nas funguje v roce zacit davat uz jen na spinkani a kolem 1,5roku vzit uplne. Zadny velky plac se nekonal ani u jednoho ditete. Cim pozdeji se dudlik bere tim hur to dite snasi...

puhelin
4. bře 2020

To je tezke... Nejdriv jim dudlika date a pak jim ho berete a jeste je tim stresujete :( Tezko chapou, ze najednou ho mit nemuzou.
Zkusila bych vecer jiny, novy ritual. Odvest pozornost. Precist spolecne pohadku, zhasnout a tise zpivat, drzet pri tom za ruku, dokud neusne. Nebo nesvitit, rict pohadku/basnicku a hladit do usnuti. Dudlik byla jistota, potrebuje jistitu i nadale, tak mu ji dat v jine podobe.

lovemusicsun
4. bře 2020

Já se s dovolením zaháčkuju, protože to také budeme řešit. Dcerka bude mít teď dva roky, dudlík má odjakživa jen na spaní, ale bez něj prostě neusne. Během pár týdnů bude mít sourozence, tak jí nechám pár měsíců, aby si zvykla a pak jí ho musím nějak vzít. Je na něm strašně závislá, musím najít nějaký způsob jak se ho zbavit.

leymea
4. bře 2020

Syn ho mel jen na spani. Kdyz mu byli dva roky tak jsem mu ho nedala. Rev. Asi po trech minutach jsem mu ho donesla. Jsem hrozna 😀 jenze za par dni si ho prokousnul a ja mu rekla, ze uz je ee. Takze sam rikal, ze je ee, ale kdyz usinal tak asi tyden si ho drzel v ruce. Pak dudlik nenapadne zmizel a ani si nevzpomnel. 😀 takze to slo nakonec i bez place.

misel027
4. bře 2020

Taky by mě zajímal nějaký tip 🙂..Tobík má dudlík jenom na spaní, hned jak se vzbudí mi dokonce dudlík sám odevzdává, je tak naučený...Tak nevím, jestli mu ho prostě nedát a hotovo, nebo zkoušet nějaké fígle s ustřihnutím apod.