Když se synovi něco líbí, dá ruku nahoru a třese s ní

vrtelka
15. říj 2014

Setkali jste někdy z dítětem ,které něco vydí a třese rukou.Náš syn 19.měsíců,když se mu něco líbí rozkročí nohy dá ruku na horu a tře se se ,každy kdo nás vydí si myslí,že mává,ale děláto u Věeho co ho zaujme,už nevím jestli to nějak řešit .Nebo ho fascinují boty přijde k někomu a kouká se na bory a u toho rukou kroutí na hlavičkou ☹ .Ještě jsem takovy postoj u jiného dítěte nevyděla.

ined77
16. říj 2014

@vrtelka ...Ahoj, po přečtení Tvého příspěvku mě napadlo, že by se mohlo jednat o nějaký druh tikové poruchy...zkus se podívat na tento Wiki článek 😉 . https://www.modrykonik.cz/tiky/
Anebo je to prostě jenom vyjádření toho, že se mu něco líbí...zatím to možná neumí jinak " říct" 😉.
Jak je na tom s porozuměním? Chápe, když mu např. řekneš, aby vyhodil papírek do koše atp.?

ined77
16. říj 2014

@vrtelka ...jinak jsem si ještě vzpomněla, že od známé syn, tenkrát měl kolem 18 měsíců, se začal celý vyloženě třást (doslova), když viděl, že dostane např. čokoládu. A co jsem ho viděla naposled, teď už má přes 7 let, je úplně v pohodě 😉 .

vrtelka
autor
16. říj 2014

S porozuměním je na tom špatně dá se říct,že nerozumí skoro ničemu co po něm chcem. 😢