Když se v noci vzbudí, postaví se. Jak ho uspat?

jitrulka
18. dub 2009

Ahojte holky, vím že je tu spousta témat o uspávání, ale tenhle konkrétní problém jsem nenašla. Chtěla jsem najet na metodu podle knížky... Každé dítě se může naučit spát, ale stále jsem to odkládala. A ted se malá po každém vzbuzení postaví a je vymalováno. když ji v klidu bez řečí položím a odejdu pryč, tak děsnej řev a okamžitě je zpátky na nohou. Dudlík ani pitíčko nepomáhá, zklidní ji jen prso nebo chování. V noci se budí tak třikrát za noc a já už jsem vyčerpaná a mám neuvěřitelné bolesti zad. Poraďtě prosím jak na takovéto aktivní robátko... Nebo se to sklidní samo? Ale kdy? ☹ Díky všem...

kikimaruska
22. dub 2009

Kubík nejprv místo spaní lezl po postýlce...a nyní se už i staví. Každopádně v postýlce je naučený, že se v ní pouze spinká a umí usínat sám. Někdy se mu to nelíbí a hrozně se vzteká a mlátí sebou, řve...dám mu napít, pohladíme, pusinku...a někdy dudlíčka. Dám mu oblíbeného plyšáčka a rozsvítím slona (plyšák se zabudovaným nočním světýlkem)...a odejdu...Většinou když má ještě energii, tak leze po postýlce...ale časem (asi do pul hodiny) usne sám...tedy většinou se srulovanou plínou a na druhé straně postýlky, vždy na bříšku...v noci už se nebudí, až na ranní mléko...a když se probudí ráno, tak si povídá, hraje...nebo vstane a povídá. Dokud vidí že spím, tak je klid, jakmile bych vstala...už se nenechá odbít a chce ven. My jsme usínání v postýlce vyřešili v 6 měsících ( po přestěhování kdy se musel naučit spát sám v postýlce, u nás už nebylo místo) a krom unavení a spánku po obídku, kdy usne okamžitě (po příšerném řevu, který znamená že chce spát)...tak večer vždycky cestuje po postýlce, staví se a dělá blbinky. Ven ho ale nebereme a nakonec usne sám. Někde sem i četla, že i děti co už umí usínat sami a spát skoro celou noc, se kolem 8 měs.začínají budit a chtějí se ujistit, že je maminka na blízku...my to období asi neměli...nebo teprv přijde. Budí se pravidelně a často s brekem pouze když nám rostly zoubky, nebo byla teplotka po očkování.

goga03
23. dub 2009

ahojte, my mame tiez ten "problem" a riesim to tak, ze ho proste necham lozit a stavat sa v postielke, on sa unavi a zaspi sam.samozrejme vzdy v nejakom rohu postielky neskutocne vykruteny.potom ho len prelozim.
robi nam to aj v noci, napr. o druhej sa zobudi a hodinku sa potuluje po postielke. zo zaciatku som sa to snazila aj nejak riesit, ale jedine co pomahalo, bolo ho nakojit a potom zaspal. lenze potom som ho kojila aj 8 krat za noc. teraz "len" 4 krat.

mukky
23. dub 2009

ja som to dnes vyriesila spacim vakom 😀 ,ale ten malinky si aj tak sadal 🙄 😀 ,no a nakoniec som ho uspala v kociari,ked on tak place ked ma spinkat ze nevydrzim a vzdy ho vzberiem 😒 a to pred par mesiacmi yaspaval pekne..no rastu,menia sa 😀 😎