Kojenecká voda nebo obyčejná? Jakou používáte?

marrakech
9. črc 2010

Ahoj, rikam si, jak je dulezite pouzivat kojeneckou vodu. Stejne se musi prevarovat. Jaky je asi rozdil mezi vodou obycejnou z kohoutku, ktera je prevarena a prevarenou vodou kojeneckou? Jestli ta balena kojenecka voda neni jen dalsi trik, jak nas primet utracet?
Jakou vodu pouzivate vy? Kolik bylo vasemu miminku, kdyz jste s kojeneckou vodou skoncovaly???

silvapokorna
31. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já používala normální kohoutkovou, ohřála ji, zamíchala UM a bylo. A v pohodě. Důležité je si zjisti jak je kvalitní voda právě ve vašem kohoutku. Moje kamarádka se třeba po nastěhování do domu ve vesnici informovala přímo na hygienické stanici a tam ji potvrdili, že může používat jejich vodu přímo z kohoutku a vše bylo v pořádku. Chce to přesně neblbnout z reklam, ale zjišťovat si informace přímo a dát na vlastní intuici a selský rozum.

smallinka
31. kvě 2015

Používám pro svoje dvojčátka od narození vodu z kohoutu, převařuji. Dnes mají 8 měsíců 🙂 Ano voda z kohoutku obsahuje dusičnany, norma je 50 na litr. Stačí si to ověřit na hygienické stanici, odkud vodu pobíráte, kolik vaše voda obsahuje (jsou i veřejné tabulky na netu). Ta naše má pouze 16 na litr 😉 což je stejně jako voda kojenecká. Myslím, že většina vod z kohoutku je OK, podle mě pouze reklamní trik - vydělávání na strachu matek. Je dobré si to ověřit. Já bych vodu z plastu nedala. Kdo ví jak dlouho ležela na skladě a hlavně v jakých podmínkách, pařilo na ně sluníčko přes plast a hned máte závadnou vodu......můj názor.

clarunka
10. říj 2015

Tak si tak pročítám diskuzi, váhala jsem jestli dát kojeneckou nebo z kohoutku. Našla jsem že kojenecká voda může obsahovat 10mg/l a kohoutková až 50mg/l. Dívala jsem se na rozbory naší kohoutkové vody a je tam obsah dusičnanů 2,8mg/l takže ještě méně než může obsahovat kojenecká, zvláštní :D :D Samozřejmě že jak jsme bydleli v Brně asi bych kohoutkovou nedávala, tam je šíleně tvrdá a myslím že kvalita nic moc ale po tomhle neváhám a určo budu dávat převařenou kohoutkovou - z plastu nepiju ani já 🙂 Tak jen takový příspěvek do staré konverzace 🙂

hromka35
11. říj 2015

já používám kohoutkovou profiltrovanou přes filtrační konvici protože u nás je voda dost tvrdá. a spokojenost.