Kolikrát se smí ohřívat mateřské mléko?

1. ledna 2017 
ahojky...
chtěla bych se zeptat,kolikrát se smí ohřívat MM??slyšela jsem jen jednou ale nevím pořádně proč??
děkuji za odpovědi
20. lis 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irisekk můžeš jednou, víckrát rozhodně ne.
20. lis 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Určitě jen jednou. Dr. mi řekla, že je to kvůli bakteriím. A mléko se musí spotřebovat do dvou hodin od udělání
20. lis 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Určitě kvůli bakteriím a víc jak jednou ani náhodou.
20. lis 2010 ve 23:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem taky pro jednou a dost Taky je pravda, že se musí spotřebovat do těch dvou hodin, ale pokud ho můžeš ohřát jen jednou, tak i po půl hodině je dá se říct nepoživatelný.
20. lis 2010 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen jednou . A spotřebovat do 2 hodin od udělání - ale s tím nemám dobrou zkušenost, vždycky to pak zřídlo nebo zhoustlo a malá mi to nepila . U nás se dělá doteď vždy čerstvé, večer převařím vodu do termosky a pak průběžně během dne dělám mlíko, A. by ráno nepřežila, kdyby snad musela na svoje první ranní mlíko čekat . Jinak u nás zbytky nedopitého mlíka dojíždí pes , teda žádné maxi dávky, dojí 2* denně těch 30ml, co Andí nechá, a rapidně se mu zlepšila srst .
20. lis 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ale dotaz je na MM, tak proč sem do toho plést UM?

Jinak taky myslim, že ohřívat jen jednou kvuli těm bakteriím, co se tam můžou množit, ale třeba v porodnici, když maminy dokrmovaly, tak jsem koukala, že měli mlíko na pkoji i relativně dlouho ve stříkačce...

Každopádně když jsem nechávala malýmu doma mlíko, když jsem odcházela do školy, manžel ho ohříval jednou, dýl ta lahvička stejně většinou "nepřežila"
21. lis 2010 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM určitě jen jednou. Když byla naše holčička ještě úplné miminko tak jsem nechala celou dávku mléka ve velké flašce a manžel si studené (z ledničky) odléval do menší lahvičky a ohřál jen potřebné množství,případně přidal další dávku. MM se musí šetřit
21. lis 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
děkuju Vám moc za odpovědi.taky to praktikujeme jen kdyz nejsem nahodou doma.a obcas vecer malou nakojím a dokrmíme odstríkaným co ten den sem nahromadila.protoze mi pride ze vzdy vecer v urcitou hodinu mam mín mlíka.ale jinak pres den a v noci je to ok.
21. lis 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM stejně jako UM se smí ohřívat jen jednou.MM se v ledničce může uchovávat až 24hodin (maximum) a v mrazáku ted nevim přesně jestli měsíc myslím...
21. lis 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
v mražáku myslím 3 měsíce
21. lis 2010 ve 20:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjajule s uchováváním nemáte pravdu.
Tady je vyjádření z laktační ligy :
Mléko můžete skladovat 4-6 hod. při pokojové teplotě.Poté 3 dny v chladničce.V mrazáku vydrží 6 měsíců.Jednou rozmrazené mléko znovu nezmrazujte a spotřebujte do 10hod.Mléko je lépe skladovat v menších dávkách a ihned po ohřátí zpracovat.Ve vyjímečných případech lze mléko, které dítě nevypije vložit do lednice a co nejdříve použít.
27. pro 2016 v 06:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusche můj předešlý příspěvek je 6 let starý od té doby se informace o skladování trošku pozměnily
27. pro 2016 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjajule tp si nejsem úplně jistá, stejné info jsem mela od své mami a jejího posledního kojení před 13 lety... spíš jen jiný zdroj
28. pro 2016 v 06:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam na neonatologii rikala laktacni sestra - odstrikane v pokojove teplote max 1 hod, v lednici 24 hod, v mrazaku 3 mesice. Ale pozor MM se v prubehu casu meni dle potreb ditete. Kdyz zamrazim mleko, kdyz je malemu mesic, vytahovat ho za 3 mesice asi nebude uplne ono... Ale vydrzi. A ohrivat opravdu jen jednou. Informace stara 3 mesice.
28. pro 2016 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusche špatně jsem se vyjádřila moje chyba.
Za 6 let se poměrně dost pozměnily zdroje že kterých je možné čerpat
Tudis některé informace mohou být jiné.
Jinak z vlastní zkušenosti dvou odkojených deti můžu říct že 3 dny staré mléko z lednice bych již dítěti nedala. Druhý den mi již kvalita nepřijde tak dobrá (mléko již tak nevoní a změní se i konzistence) .
28. pro 2016 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kjajule já dávám mlíčko radši do mrazáku... dávám jen ten den odsáté a co zbyde jde večer do mrazáku.
Mám pocit, že zo je mnohem lepší řešení, než mít v lednici "staré" mlíčko a cpát jej prckovi.
Jj, informace se dost mění, čtu toho dost a je to vidět, ale jsou informace, které jsou vážně už dlouho stejné.
Ale co.
Jde to zřejmě dopředu i s tím, jak se zvyšuje kvalita spotřebičů a způsobů uchovávání.
1. led ve 21:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek