Kousání batolete do bradavky

bayt
9. dub 2019

Nemáte prosím radu, jak zacvičit s kousáním? Malej kousá na konci kojení. Sebrání prsu nefunguje, protože tím v podstatě oznamuje konec a sám odchází. Zhurta na něj neplatí, z toho má psinu a je to ještě horší. Mlátit ho nebudu. Prudce odstrčit nepomáhá, má z toho psinu. Nereagovat taky nezabralo, už to dělá 5 měsíců. Vysvětlovat moc nepomáhá. Snažím se včas prso sebrat, ale kolikrát heště rychle stihne kousnout, abych o to nebyla ichuzená. Zkouším navádět, aby dělal malá malá, během kojení zabavuji, povídám, aby nebyka nuda. Ale pořád nic. Máte někdo

bayt
autor
9. dub 2019

....zaručený recept?

janylu
9. dub 2019

@bayt mě LP poradila, abych mu při skousnutí zatlačila hlavičku do prsa tak, aby nemohl dýchat a 5 vteřin podržet. Je to drastické, ale účinné. Stačilo to udělat 2x a bylo po kousání. ☺

bayt
autor
9. dub 2019

@janylu To je ale spis rada pro miminko. Syn ma skoro rok a pul, kousne a rychle se odtahne...neni to tak, ze by visel.

lolam10
9. dub 2019

A co prestat kojit?v roce a pul bych u kojeni zabavovat nechtela.to mi staci u bezneho jidla.jinak kdyz nic nepomha tak bych mu dala trochu na zadek,kdyby me bouchnul(srovnatelne s kousanim) tak bych to totiz resila taky tak...

bayt
autor
10. dub 2019

@lolam10 Ja v tom uplne nezastavam "oko za oko, zub za zub", jsem si jista, ze nevi, ze me to boli. Nechapu to s tim nekojenim - to mu mam davat umely mliko, i kdyz mam svoje?

balet
Autor odpověď smazal
Zobraz
janylu
10. dub 2019

@bayt mě taky na prsu nevisel, ale držela jsem ho při kojení za hlavičku a jak stiskl okamžitě jsem zareagovala. Já jsem to řešila v deseti měsících. Určitě bych to ale neřešila tím, že bych mu to oplácela. To stejně nepomůže. ☺

bayt
autor
10. dub 2019

@janylu zkusim to priste....jednou jsem to zkusila a ucuknul a kousnul vic :D

balet
10. dub 2019

Kamaradka vzdy lehce stipla, ale tak aby to bolelo do paze pokazde, kdyz kousl. A rekla au. Po par dnech si to dite spojilo a nechal toho. Jinak v roce a pul po odstavení neni uz nutné davat um. Muze bezne mlecne vyrobky. 😉

luj89
10. dub 2019

@bayt Deti casto kousou, kdyz pouzivaji dudlik, pitka, ucici hrnky, ovocne kapsicky, lahvicky, nekterym vadi i plastova lzicky. nepouzivate neco z toho?

bayt
autor
12. kvě 2019

Dnes, tj. po měsíci, už syn nekouše. Přestal prakticky ze dne na den. Jediná intervence byla, že jsem mu zacpávala nos prsty. Nejdřív, aby se pustil, ale on se většinou pustil schválně rychle a uhýbal, takže jsem mu to dělala i když se pustil, prostě za trest. Ale upřímně, měl z toho spíš legraci....