Kroucení mimina. Čím to je?

sanyy22
11. srp 2021

Ahoj skupinko, chci se poradit. Mám 6 týdenního chlapečka a poslední 3 dny se strašně kroutí, hlavně když leží. Prdí, kaká papa normálně. Nejhorší je to když usne, to se hrubá co pár minut začne strašně kroutit a dělá u toho divné zvuky. Jinak kojim +dokrmuji.Používáme ProbiotikMaxik, vigantol, espumisan. Nevíte někdo čím to je??

mamikry
12. srp 2021

@sanyy22 To bude brisko. Takhle malinka miminka jeste neumi poradne tlacit, tak se krouti. Maly to delal taky, i kdyz prdel a kadil krasne.

modra_zizala
12. srp 2021
sirinfirst
12. srp 2021

Bříškem, ale čím konkrétně.. kombinace MM+UM? Vigantol_ - častý vedlejší účiněk je bolest břicha. Espumisan? - nemusí sednout, navíc já bych to nedala ani dospělému, ale to je věc názoru.. Ty problémy s bříškem většinou začínají trošku později, ne u úplných novošků

jjasmina
12. srp 2021

@sanyy22 zkusila bych se rozkojit, tyhle kombinace umí nadělat právě paseku no

sanyy22
autor
12. srp 2021

@sirinfirst my stim bojujeme od narození. Jsme byli i kvůli tomu hospitalizováni 3 dny, dělali malému testy a vše vyšlo v pořádku.

michaela_2
12. srp 2021

Já bych také nemichala mateřské mléko s umělým, je to velká zátěž pro ta mini bříška - i když se určitě najde spousta maminek, kterým se to třeba osvědčilo, když to tak dělaly.
Pokud bych nemohla kojit, tak bych našla kvalitní UM, ale nekombinovala bych.
To je ale můj názor.

Kroutí se nejspíš kvůli bříšku, zkus na netu najít nějaká videa o masáži bříška novorozenců ;) případně si pozvat někoho domů, kdo je praktikuje

jjasmina
12. srp 2021

@michaela_2 přesně tak bych to řešila i já, buď jedno nebo druhé.

sanyy22
autor
12. srp 2021

@michaela_2
@jjasmina mě to doporučil pediatr, málej hodně plakal a jak mu dělali ty testy tak usoudili že je to tím že mám slabé mléko a mám dokrmovat, takže dokrmuju hlavně večer Nutrilonem

michaela_2
12. srp 2021

@sanyy22 hele, to je pak taky doktor od doktora, jiný by ti třeba řekl něco jiného 🙂 kdyby byl malý takhle spokojený, neřeknu, ale evidentně mu to asi úplně dobře nedělá … tak třeba zkus dávat to UM ráno a ne na noc - jen nápad

jjasmina
12. srp 2021

@sanyy22 co vím, tak snad každý pediatr doporučí um, to je prakticky odpověď na všechno. Já kdybych tehdy poslechla jsme na um od začátku a kojím 1,5 roku už, takže asi tak k radám pediatra

n_ikola
18. srp 2021

@sanyy22 my jsme měli taky MM a UM, nakonec jsme 100 procentně na UM.
Vigantol jsem vyměnila za Terezia vitamin D, probiotika jsme měli taky od dr. Maxe a koupila jsem nakonec biogaia.
Malý má problémy se vykadit, používali jsme každý den rourku a hodně se kroutil.
Teď už se nekrouti, davam mu i hermankovy čaj.
Zkousime kadit v klubicku.

Změna v medikamentech proběhla a je to lepší

sirinfirst
18. srp 2021

@sanyy22 pediatr řekl, že máš slabé mléko? tak to by se měl asi dovzdělat.. to je kolik, 20 let překonaný mýtus?

sirinfirst
18. srp 2021

jinak mně malá hodně plakala, hlavně po kojení, pediatra tvrdila, že mám málo mléka a mám dokrmovat, tomu jsem ovšem neuvěřila, byla jsem v kontatku s LP. Nakonec to byla intolerance kravské bílkoviny, stačil týden bezmléčné diety, aby se to potvrdilo.. Doktorce jsem to následně řekla, a ta se divila, že to by ji nenapadlo (jo, taky je to paní před důchodem).. Přitom tohle je strašně častá příčina tzv kolik, je to postě nedozrálým střevem a dříve či později to u většiny dětí odezní a mléko můžou normálně, málokdo má potom skutečnou alergii.