Máte váhu na vážení miminka? Je to třeba?

tygrous
6. srp 2009

Holky, máte nebo měly jste váhu na vážení miminka, jak přibírá nebo kolik mlíčka vypije, když kojíte? Nevím, jak moc je to potřeba...ale asi spíš koupit, až když je potřeba to fakt sledovat...co?

jola2
7. srp 2009

čauvec mi jsme váhu na mimi neměli a když se mi to nezdálo tak jsem se zvážila na normální digitální váze sama a pak s mimi, odečetla jsem moji váhu a zůstala mě čistá váha našeho drobečka 😉 .

petja
7. srp 2009

Váhu jsme neměli,myslim,že je to úplně někde na konci potřebnosti.Pokud je nějaká mamča,která na tom bazíruje,jako v některých porodnicích,což si myslim maiminy leda stresuje,pokud je vyhání po každém kojení na vážení a vykládají,dokud nebude přírustek nepůjdete domů aj.,tak může přijet převažovat pediatr

aleachim
7. srp 2009

Jak jsem psala již výše, když je vše ok, tak je váha naprosto zbytečná, ale úplně bych ji nezavrhovala, protože, když je nějaký problém, tak je to užitečný pomocník - z nemocnice nás pustili ještě se žloutenkou - Lucka pořád spala a vůbec nechtěla jíst, takže to nechat na ní, když měla navíc 2kg, tak by se mi taky už nemusela probrat. Paní doktroka Paulová vždy říká, že žádné zdravé dítě dobrovolně neumře hlady, ale musí být zdravé!!!

llllucka
7. srp 2009

petua:jo,pravidelně.Asi 2-3 týdny a pak asi do dvou měsíců,když se mi něco nezdálo.Nevážila jsem nikdy v noci a když jsem zapomněla,tak se taky nic nedělo.Vlastně mě k tomu přivedla mamka,která mi prvních 14 dní pomáhala a které se to strašně líbilo a když jsme pak na návštěvu přijeli bez váhy,tak po ní tesknila😉Člověk si rychle zvykne a vůbec mu to nevadí.Pro mě to byl dobrej pomocník a co vím z porodky,kde jsme byli druhej den po propuštění na okování,tak tam po té váze dost maminek tesknilo.

petua
7. srp 2009

Llllucka: Tak já vážila v porodnici dvakrát - vymyslela si to jedna akční sestra, kterej se nezdálo, když při jednom pití vypil Matýsek jenom 12ml - ačkoliv jsem jí řikala, že jedl před půl hodinou 😅 😅 . A stačilo mi to, abych z toho byla vystresovaná teda.. Některý maminky tam vážily miminka před a po každým kojení (takže v podstatě nedělaly nic jinýho, když se pořd dokola jenom kojí a kojí..) a naprosto bezdůvodně, neměly žádnej problém - a všechny z toho měly nervy v kýblu 😀 😀 , takže podle mě pokud neni žádnej jasnej problém, tak je to v tý porodnici jenom zbytečná zátěž navíc, pro maminku i pro miminko.. Ale chápu, že když si na to v porodnici někdo navykne, tak pak mu to doma chybí, ta "kontrola". A i si na to zvykne pak natolik, že mu to vůbec nevadí, viz. Tvůj případ - tak když jsi s tim neměla problém, tak proč ne 😉 .

llllucka
7. srp 2009

petua:neměla a nestresovalo mě to,protože jsme problémy neměli.Ale řekla bych to takhle,kdybych ji nedostala,tak si ji sama určitě nekoupím.Ale pokud má některá budoucí maminka možnost si ji třeba půjčit od kamarádky,tak s z toho může stát dobrej pomocník.Ale člověk tyhle věci nesmí moc řešit.

jiskrina
7. srp 2009

Nekupovat!!! Jen kdyby byly problémy. My ji měli půjčenou, měli jsme problémy, a vážili jsme i tehdy, když bylo vše ok a akorát nás to stresovalo. Fakt ji nekupuj. Kdyby něco, půjhčuje i dětská dr.

misicka85
7. srp 2009

Shaula, Evuse - jasně, to chápu, pokud je nějaký problém, mimi nepsrospívá nebo je málo mlíčka tak bych o váze taky uvažovala. Ale dopředu před porodem ji kupovat mi příjde zbytečné. Dneska není problém ji v případě nutnosti kdekoli koupit 😉

Shaula - já třeba v porodce navážila před dalším kojením že má menší váhu než po tom kojení předchozím a byla jsem z toho úplně psychicky v dupě. No naštěstí druhý den na vizitu přišla nějaká hodná sestřička a malé do karty napsala že přibrala aby nás už konečně pustili domů jinak bych tam strávila další 3 dny a to už bych fakt nedala. I tak těch 9 dní byl mazec a to si na personál opravdu stěžovat nemůžu, ale doma je doma 😀

mikulka
7. srp 2009

Malého jsem vážila do 4 měs. Pokud bych to mohla vrátit, už bych to neudělala. Přišla jsem o pohodu, kterán je při kojení. Mimi si vezme mlíčka tolik, kolik potřebuje a tehdy, kdy chce. Váha značně omezuje, zavazuje a stresuje.
Předem kupovat je holý nesmysl! Předem si nepřivolávej problémy.

aponchie
7. srp 2009

tygrous mame do 5kg digi kuch vahu a ten prvni mesic jsem vazila na ni a super ..nepotrebujes zadnou vahu dokud nevis jestli potrebovat opravdu budes pak se da i kritickym detem po propusteni domu pujcovat z porodky ,ale to jsou extremni pripady takze klid 😎