Máte váhu na vážení miminka? Je to třeba?

tygrous
6. srp 2009

Holky, máte nebo měly jste váhu na vážení miminka, jak přibírá nebo kolik mlíčka vypije, když kojíte? Nevím, jak moc je to potřeba...ale asi spíš koupit, až když je potřeba to fakt sledovat...co?

kristi
6. srp 2009

neni potreba

niki2
6. srp 2009

Neni potreba. A kdyz by nastal pripad, ze budete muset vazit, tak hodne pediatru i pujcuje.

mousunek
6. srp 2009

urcite jsme nemeli a navic si muzes kdykoliv pri prochazce zajit k dr na zvazeni pokud to nemas extremne daleko

shaula
6. srp 2009

Tygrous, dopředu ji nekupuj. Pokud nebudeš mít problémy s kojením, tak ji nebudeš potřebovat vůbec. Já jsem si ji koupila (dodatečně), protože jsme s kojením bojovali, tak abych věděla, kolik kluci vypijí, ale ze zpětného pohledu můžu říct, že i tak to bylo zbytečné, akorát to zdržovalo a mně stresovalo, že vypili málo. Dokrmu si stejně vzali, kolik chtěli, bez ohledu na vážení.
Později jsem ji používala jen na převažování, když už ji mám, tak abych ji nějak využila, že. Ale kdybych ji neměla, tak se taky vůbec nic neděje.

nency
6. srp 2009

Já jsem jí také neměla, ale myslím, že je velká výhoda jí mít doma. Já osobně, kdybych měla další mimčo, které
teda už neplánuji, tak bych si jí koupila. Kolikrát jsem si říkala, jestli nebrečí hlady a napila se dost.

berenika39
6. srp 2009

předem ne,dneska se dá cokoliv koupit ve dne v noci, běžně to potřeba není, pokud si nebudeš jistá, zajdeš si do poradny na zvážení....to kupování na doma je až to poslední....navíc si myslím, že to pravidelné vážení jen stresuje, svádí to pořád hlídat, kolik pije......mimčo nepije každou dávku stejně a zbytečně budeš mít obavy - ve výsledku budeš mít zdravý baculatý dítě!

klidný těhu a zdravý mimčo!

niki2
6. srp 2009

Kdyz jsem nevedela, jestli nebreci hlady, tak jsem ho nepokladala na vahu, ale prilozila k prsu 😉 😀

smardik
6. srp 2009

neměli jsme, malý ze začátku málo přibíral tak jsme zašli na převážení k dr. a je to 🙂, ven jsme chodili tak jsme jen měli cíl, dr. mi sám říkal přijdte kdykoli a na převážení jsem čekat nemusela, jen jsem klepla na sestru že chci převážit a bylo to

tygrous
autor
6. srp 2009

Ok, moc díky. Taky jsem si to takhle myslela, ale dostala jsem nabídku ji koupit, tak to teď řeším. Ale teď ji teda kupovat nebudu.

dvojka
6. srp 2009

tak my váhu měli,malá se narodila předčasně a když nám jí dávali domu tak řekli,že by to bylo dobrý kvůli tomu abych věděla kolik vypije a kolik mlíčka jí eventulně dokrmit,páč jsem nebyla z cela rozkojená.
Můžu říct,že po 3 týdnech mi doslova hrabalo z toho jak jsem jí neustále pokládala na váhu 😒 a hrozně jsem se divila že někdy vypije 120 a jindy jen 70ml mlíka a nutila jsem jí prso a byl to stres pro nás obě,teda spíš pro mě,malá ta prso dumlala pokaždý když jí bylo nabídnuto.
Takže možná lepší při problémech váhu si zapůjčit

misakri
6. srp 2009

já myslím, že je to uplná zbytečnost.. 😉
mimčo si řekne, kdy má hlad.. popř není přece problém mu nabídnout prso 😉

a na převážení si dojít kdykoliv ke svému dr 😉 🙂

jeudi
6. srp 2009

nemela jsem ji..jestli mas kuchynskou vahu tak ho muzes vazit tam

dont_speak
6. srp 2009

souhlasím s holkama.. taky jsem váhu chtěla pořídit při prvním dítěti, v nemocnici mi to ale rozmluvili, že bych z toho převažování akorát zblbla 🙂

dont_speak
6. srp 2009

dvojka to vystihla přesně 😉

aleachim
6. srp 2009

Já váhu měla a naopak mě uklidnilo, že jsem věděla kolik toho vypije. Ale malá byla nedonošená a nechtěla jíst a navíc jsme bojovali s kojením. Každopádně do doby než mě odvezli do nemocnice a tam jsem si za 3týdny na ni vytvořila závislost, jsem vůbec netušila, že by se dítě takhle převažovalo. Takže dopředu ji určitě nekupuj, kdyby bylo vše ok, tak by to byly vyhozené peníze.

soanpe
6. srp 2009

niki2
😉 skvělá odpověď 😀

evuse
6. srp 2009

Není potřeba. Novorozeně se případně dá i zvážit na kuchyňské váze, pokud je do 5kg. Stačí k tomu zadělávací mísa 🙂 . Já musela dokrmovat už v porodnici , vážila jsem právě na dig. kuchyňské a pak mi dětskou dig. váhu půjčila dětská Mudra. Ale nakonec jsem došla k tomu, že je to nepřesné, protože stačí malý pohyb mimina a máš tam u tří převážení rozdíl třeba 60g. Tudíž je to spíš tak orientační, pak jsem se na to vybodla a nevážila. Skoro mi to přijde, že ty staré váhy - zelinářské - jsou lepší, protože podle rozkmitu té ručičky se váha spíš dala přesněji určit

petua
6. srp 2009

Nesmysl. Maličkýmu jsou 4 měsíce a nikdy jsem jí nepotřebovala - k čemu by mi to jako bylo, vědět kolik vypil? 😅 Mimča nejsou hloupý, vypijou přesně tolik, kolik potřebujou 😉 . A když mají hlad, tak si řeknou, toho bych se nebála 😀 .

marselina
6. srp 2009

určo není potřeba,zbytečně vyhozené peníze

misicka85
6. srp 2009

taky si myslím že potřeba není. Miminko si samo řekne kdy má hlad a kolik mlíčka chce. V porodnici mi malá ze dne na den hodně zhubla a musela jsem kojit co 2h a před a po kojení zapisovat její váhu aby se zjistilo kolik toho vypila. No po celém dni jsem z toho byla tak psychicky na nervy,že jsem váhu, ač jsem o ní v té době uvažovala jestli ji pořídit nebo ne kategoricky zavrhla. A dcerka je teď naprosto spokojené a vyrovnané miminko, stále kojené a krásně přibývá na váze 😉

veruska007
6. srp 2009

My ji potrebovali, malej malo pil, az byl tak dehydrovany, ze spal 24h denne a neslo ho probudit. Kdyz jsme ji pak ze dne na den shaneli, nemohli jsme ji tak rychle koupit za rozumnou cenu, nakonec jsme si pujcili od rodicu tu klasickou, socialistickou. Uz nevazime nekolikrat behem krmeni, ale pouzivame ji porad aspon 2x tydne.

samik2008
6. srp 2009

každý má jiný názor,ale můj je že není vůbec potřeba,je to akorát tak na nervy,nevím to z vlastní zkušenosti ale od sestřenice,ta vážila své první dítě pořád až byla s nervama úplně někde,ted u druhého neváží chválabohu!!!

jmisa
6. srp 2009

Váhu nemáme a nechybí nám.

andy80
6. srp 2009

myslím, že je to zbytečné, akorát to věčné vážení strresuje, přinejhorším je většina porodek půjčuje

shaula
6. srp 2009

petua a Misicka - "Miminko si samo řekne kdy má hlad a kolik mlíčka chce" - ono se váží hlavně tehdy, když mléka není dostatek a jsou problémy s kojením a přibýváním miminka - podle váhy zjistíte, kolik se nakojilo, a určíte, kolik potřebuje dokrmit. Kdybych měla mléka dostatek, tak toto vůbec neřeším. Tolik teorie. Praxe je ovšem jiná 😀 V tom má Evuse pravdu, že to není přesné (já často po kojení navážila méně než před ním), a mně osobně to spíš stresovalo. Takže jak už jsem psala výše, z mého pohledu váhu ne.

evuse
6. srp 2009

Samiku a Misicko, ono je trošku něco jiného, když máte mlíčka dost, ale já ho od začáktu měla málo ☹ , dokrmovala jsem už v porodnici, nikdy jsem se nerozkojila a právě, jak píše Sahula, pak je zvážení opravdu potřeba pro zjištění, kolik miminko vypilo z prsu a kolik se mu má udělat příkrmu, aby mělo přiměřenou krmnou dávku 😉 . Nicméně kupovat předem váhu je blbost.

A ještě poznatek, v Pze váhy i elektrické odsavačky půjčuje Laktační liga

veronika.m
6. srp 2009

Nekoupila a přijde mi to zbytečné, elektronická váha stejně pořád přeskakuje jak se tam mimi mele takže nanic.

llllucka
7. srp 2009

Dostala jsem ji od tchýně a byla jsem ráda.Malej papal hezky,takže o přírustky nešlo,ale měla jsem přehled,kolik vypil a pokud plakal,zdy to mohlo být z hladu nebo ne.Ale lepší je,si ji půjčit,protože to používíš jen prvních pár týdnů a pak už to člověk stejně odhadne.Každej měsíc na tom vážím malýho ještě teď.

petua
7. srp 2009

Shaula: Ale to už je úplně jinej případ, tam už je nějakej problém a pak je to jiná 😉 - pokud je vše OK, miminko je spokojený, usměvavý, prospívá, tak váha je blbost 😉 . A kupovat jí dopředu taky blbost, protože nikdo nemůže vědět, jak to půjde nebo nepůjde.
Ale přiznam se, že když jsem pořizovala výbavičku, tak jsem taky nevěděla a o váze přemýšlela, to každej, kdo ještě "neví". Teď s blahořečim, že jsem ty peníze za ní nevyhodila 😀 .

petua
7. srp 2009

Lllucka: A to jsi vážila před a po každým kojení?? 😲 😲