Měření teploty novorozence na zátylku?

ly1987
7. srp 2017

Ahoj, chtěla jsem se zeptat... Jsem prvorodička v šestinedělí a teď ve vedrech se docela bojím o mimčo. Máme v bytě vedro.. Jak poznám teplotu podle zátylku? Všude píší, že teplota buď podle nosu nebo zátylku...? Ale jak je to vlastně "v normálu"? Díky moc 🙂

kirinka2013
7. srp 2017

Já to beru podle ručiček/nožiček a zátylku, pokud je zátylek spocený, sundám vrstvu, pokud jsou nožičky/ručičky studené, přidám vrstvu. OK je dle mého (a našeho doktora) teplý nespocený zátylek a teplé ručky a nožky. Také tu máme vedro, ve 26C v bytě má malá bodýčko, ve 28C jen Pampersku, max látkovou plenu přes sebe a je spokojená (máme teploměr vedle postýlky). Malé budou 3 týdny.

makky1310
7. srp 2017

@ly1987 jak pise @kirinka2013 dulezity je suchy a teply zatylek. Pokud je mokry tak sundat vrstvu obleceni, pokud studeny tak pridat
A ve vedrech nechat jen v plince.🙂

listopadka1
7. srp 2017

@kirinka2013 mně teda doktorka říkala, že na nožky a ručky nemám koukat, že prý se hůř prokrvují a můžou být studené, i když je dítěti jinak teplo.
Jinak jak říká makky1310, suchý a teplý, ne horký a zpocený nebo zase studený. Zkus si sama sáhnout na zátylek, když se cítíš v normálu, tak podobně to je i u dítěte.

makky1310
8. srp 2017

@listopadka1 presne, na ruce nekoukat...a tchyne furt blazni ze je ma prej ledovy 🙂