Miminko málo přes den spí. Je to v pořádku?

17. led 2024

Ahoj maminky, jdu si k vám pro radu protože trochu váham zda je to ok.
Máme syna, budou mu tři měsíce, kojený. Ještě tak měsíc zpět docela hezky usínal sám přes den v houpatku, postýlce. Jenže poslední dobou pozoruji že je to jinak. Ano když jdeme ven tak v kočárku to zalomí a spí i 3h v kuse ( většinou ho pak budím na kojení). Ale doma... Jsme teď 14 dní doma s nemocnou dcerou takže procházky jsou omezené na jednu denně. Ale co se týče spaní doma přijde mi to málo na takové malé mimčo. Aspoň u starší to bylo jinak. On skoro nepláče. Vydrží ležet pod hrazdičkou klidně i dvě hodiny a koukat. To samé v houpatku... Leží a kouká. Někdy usne ale vzhledem k rušnější sestře je to tak na 10min. Ano někdy má lepší dny třeba usně a spí i hoďku ale to výjimečně. Když ho nakojim usíná hned. Ale jak ho položím je vzhůru. Dneska jsem ho ráno doma vozila v kočárku, usnul... A za 20min vzhůru. To samé v postýlce... Nakojený, pokládám abych se mohla věnovat straší... A zachvilku vzhůru. Leží a kouká. Je hrozný kliďas. A já si teď říkám je to ok??? Nemůže mu to nějak ublížit?? Říkám si že by měl spát asi víc ale na druhou stranu, třeba kdyby opravdu chtěl tak by brečel, usnul sám či něco... Co myslíte... Mám se snažit ho do spaní tedy víc tlačit??? Ono s tou straší je to těžké... Furt něco chce😂

veru181
17. led 2024

Nám spí mladší od malička taky méně než starší - aniž by ji něco rušilo. Nejdřív jsem z toho byla nešťastná, pak jsem se naučila jí přizpůsobovat 🙂 Akorát jsem vypozorovala, kdy a jak spí déle, a snažím se jí ten spánek dopřát (doma spí naopak lépe než v kočárku, tak se snažím o jeden delší spánek vždy doma).

areh
17. led 2024

Syn mi v 6t spal 3x 20 min přes den. Mohla jsem se stavět na hlavu 🤷🏼‍♀️ postupně se to měnilo a upravilo... Zvykla jsem si, že spí jak potřebují... K újmně nepřišel 🙂

konidana
18. led 2024

Ja takou mela starsi. Doma spala parkrat max 20 min. V jedoucim kocaru venku hodinu az dve. Doma prestala spat uplne. Jezdila jsem s ni 2x denne venku s kocarem , chodila jsem na dloube prochazky. Mladsi pak naopak byl spac, spal doma, venku z kocaru koukal.

junomcgaff
18. led 2024

Zkoušela jsi šátek? Dcerka doma spí max 30 min v postýlce ale v šátku dá i hodinu, ne-li víc.