Miminko mi chroptí ze spaní a vydává divné zvuky

janina79
16. lis 2010

AHOJ, mám 5 týdenního chlapečka, docela se sžíváme dobře, ale trápí mě jedna věc a tak se chci zeptat ostatních mamin 😕
Malej mi ze spaní chroptí, vydává hrozné zvuky, heká, píská apod. někdy se k tomu kroutí a tak... chci se zeptat, jestli je to normální, nebo rýma, nebo se mu vrací mlíčko,.... nebo co? Teplotu nemá, vrkoukny v nose normálně,... někdy dýchá klidně a někdy takto, ale mě to docela děsí, bojim se aby se mi nedusil apod... 😨 v noci kvůli tomu spím asi na 20% a ostatní poslouchám broučka. Máte s tím někdo zkušenost, nebo nevíte, čím to je?
Děkuju moc za odpověď Jana

ivasad.
16. lis 2010

Ahoj, když to dělá jen někdy, tak bych se ničeho nebála. Někdy to naše malá taky dělala, protahovala se, kroutila a chrochtala u toho, někdy dokonce tak ,,hejkla" při nádechu, jak když jí nejde se volně nadechnout. Novoši to tak dělají. Když potom Davídek hned volně dýchá, určitě rýmu ani jinou překážku v dýchacích cestách nemá, neboj. Jestli ti můžu něco doporučit, pořiď si monitor dechu, aspoň do postýlky kde je mimi přes noc. Je na to spolehnutí, já spím jako zabitá, vím že monitor mi berušku ohlídá. 😉

baradisk
16. lis 2010

ahoj,tohle jak popisujes jsme meli uplne stejne,oni to proste ty miminka delaj,ale ted uz spi v poho a obcas taky se jakoby nemuze nadechnout ale pak je to ok!!!

lidiab
16. lis 2010

Presne tohle take mame. Pak malyho ani nejde poradne nakojit protoze par krat zacuca a minutu to pak rozdychava 😕 Byli jsme kvuli tomu na ORL, mudra mu vzala vzorek z nosu a rekla ze ma uplne suchou sliznici. A to mame v kazdem pokoji zvlhcovac a nosanek mu kazdy den dvakrat vyplachuji morskou vodou. Navic ma podlozenou postylku aby mel hlavu trochu vyse a hlen mohl stekat dolu. Tohle vsechno delame od doby co v mesici mel rymu, ryma uz neni ale problemy s dychanim zustavaji. Ten vyter z nosu byl nakonec v poradku, zadna infekce. Otolaryngolozka nam dale napsala masticku do nosu s vitaminem E a koupili jsme Otrivin pro miminka. Ten otrivin zabira, jenze ho prece nemuzu kapat do nekonecna. Toto vsechno bylo pred dvema tydny a od ty doby se to nezlepsilo. Vcera jsem zase byla na ORL pro poukaz na vysetreni do nemocnice Motol.
Kazdopadne ti doporucuji konzultovat to s pediatrem! Urcite neuskodi zvlhceni vzduchu v pokoji a vyplachovani tou morskou vodou.

jitulinas
16. lis 2010

Malý má 2,5 měs. a v noci chroptí, když má hlad. Jakmile začne sát, tak se zklidní a dýchá zase normálně 😉

ratatooy
17. lis 2010

@janina79 ahoj je to normální nám to taky malej začal dělat asi ve 2týdnech,prej je to tím že miminka mají ještě volnější patro tak jim to takhle někdy chrochtá já taky kolikrát nemůžu spát co to je za zvuky,někdy na to koukám že se musí každou chvilku vzbudit jak se kroutí a heká a pak najednou zas padne a spí.kdyby měl rýmu tak by nemohl dýchat u jídla ale jak dýchá u krmení normálně nosem tak je to ok,doktorka řekla že se to do roka upraví.

mates22
17. lis 2010

ahoj, je to normoš, prý jsou to zbytky plodovky a tak.... je to nepříjemný a u holky to bylo míň než teď u kluka, ale odezní to, nevím přesně kdy, ale myslím tak do tří měsíců určitě - fakt je to normální a pokud si chceš bejt jistá, že se nedusí, kup si monitor dechu, ten by ti případně pípal, kdyby něco

innes
17. lis 2010

Malá nám taky chroptěla, samo to přešlo. Mě hodně uklidňovalo zelené světílko na monitoru dechu 😅 Pokud máte obavy, zkusila bych to radši probrat s pediatričkou 😉

suik
17. lis 2010

Sofinka taky vydává děsný zvuky, myslím, že je to normální....taky u kojení, někdy mám pocit, že kojím tlupu prasátek 😀. Co jsem zpozorovala, že to kroucení způsobuje bříško, nešlo jí v noci kakat, jak dlouho ležela.
Monitor nemáme, spí s náma a někdy taky nemůžu usnout, ale většinou spí jak zabitá 😉

apollo11
18. lis 2010

Určitě to nic není. U nás se chroptělo a hekalo asi do 2,5 měsíce, pak to samo odeznělo 😉 může to být i trochu vracením mlíčka do nosohltanu, aspoň mě se to tak zdálo, ale pokud nemá opravdu reflux, pak bych se nebála. Jak zesílí a vyroste, přejde to 😉

ivarei
18. lis 2010

Rozhodně bych se na to zeptala dětského doktora, může mít silný reflux, i když třeba nezvrací.

markyzka84
15. srp 2013

nase malinka vydava v postylce ruzne zvuky... clovek ma strach zda je vse ok.... diky bohu za monitor dechu kzery mi blika jinak bych asi spala u postylky....(mame 2 tydny)

matts0
6. čer 2014

ahoj...prosim o radu .mame monitor dechu znacky tomy...taky tam blika zelene tlacitko ale ma to porad pipat jako ze je to aktivni???dekuji

aktata
6. čer 2014

Na těhu kurzu nám říkali, že to je normální 😉

partyzanka91
6. čer 2014

matts0: ahoj, taky máme monitor dechu (značku nevím) kde bliká zelené světýlko a pokud malou vyndám a nevypnu to tak začne svítit červeně a houkat, ale určitě nemá pípat pořád že je aktivní to by miminko taky rušilo. Takže to že bliká zelené tlačítko znamená aktivitu přístroje a to že je vše OK

86radka86
6. čer 2014

když jsem byla těhotná, tak jsem HMMMOVALA ze spaní - takový to hmmm, hmmm, hmmm... manžel mě furt budil, ať přestanu 😀 a když se narodil malej, tak to začal dělat on (s ještě dalšíma zvukama) a já to přestala dělat 😀 trvalo to cca 2-3 měsíce (možná ani ne), já jsem vždycky tak trvdě zabrla, že jsem ho ani neslyšela a jistil nám to monitor dechu 😉

novynka
6. čer 2014

my máme monitor dechu Tomy a to pípání co říkáš není spíš jako cvakání? mělo by to cvakat v rytmu dechu dítka, a když otočíš kolečko nahoře, kde to bliká doleva dolů, tak to cvakání úplně vypneš (doprava zesílíš)... jinak bliká dost, my ho musíme schovávat v postýlce pod peřinku, protože by nás to budilo :/ malému je teď půlrok, takže už se chystám monitor zrušit, docela se i těším...

verushe20
12. říj 2014

Moje malá taky dělá večer hrozné zvuky, chrochtá, pochrupuje, chrčí.. někdy se aj trošku bojím 😀 je to jak maličko z hororu

denis5643
28. led 2017

Ahoj mam 3 tydeniho chlapecka.. Nevim co to je ale kdys ho prytelkine koji tak vydava divne zvuky spatne se mu dycha nemohly prosim rict co to muze byt denis

standa2
28. led 2017

@lidiab My používáme Libenar. Stačí kapka do každé nosní dírky než jdeme ven a párkrát za den doma. Navíc má pověšenou vlhkou utěrku nad postýlkou.

zkot
7. únor 2017

Ahojky prosím o radu malý ma pět měsíců a poslední dobou asi cca 2 dny vydává podivné zvuky. Když se snaží zvatlat... je to něco jako a..a..a..a a pak obvykle zakasle a vždy u toho zcervena jako by se dusil. No ale spí krásně, papa taky hezky a nezdá se ze by nemohl dýchat nebo tak. Nevím jestli je to jen nějaký vrtoch nebo co, ale manžel je z toho nervózní a tím uz znervoznil i mne☹ máte s tím některá prosím zkušenosti? Byli jsme i v poradne mudr ho poslouchala a kdyby snad něco bylo špatně tak by řekla doufám ☹

dada666
31. bře 2018

Děláte si že mě srandu?? Dělá zvuky... Chce se otočit a nemůže tak ho dám na bok nebo na bříško sakra

patronkalisa
17. črc 2018

@dada666 Tak třeba u nás na to změna polohy nepomáhá. Není všechno tak jednoduché.

dada666
18. črc 2018

@patronkalisa jednoduchý to je ale musíte s miminkem mluvit jako já od narození když se nají tak za chvilku může mít zase hlad, když je přebalený tak může vadit mokrá plínka i 3 za sebou, když nemažete pupík pupíkem neděláte komínový čaj fenuklový heřmánkový tak prdíky v noci i jindy nechtějí kakat když u nich nejste a neřekněte jdeme kakiškat? Nejhorší je krkání může si krknout po 2 hodinách po jídle před dalším krmením přitom stačí poznat jestli zvolený polohy pomohli, když už nejde žádná poloha a pořád to vadí stačí dát znovu najíst a pak se krká hned je toho hafo. Musíte spolu mluvit a ne jako moje sousedka nechat vyřvat celej den a co že má hlad teď jdu do plavek a nebo si du zaběhat.. 👌

patronkalisa
19. črc 2018

@dada666 Jestli se tímto výlevem snažíte naznačit, že zmíněné věci neděláme, tak pak jste úplně vedle. U nás jedeme kontaktně, takže dítě rozhodně plakat nenecháváme, jeho potřeby řešíme (ano i 3x za sebou 😉 ), i protiprdí čaje, masáže, cviky, ... bezplenkovka, nošení, společné spaní, opravdu nemůžu říct, že bychom s dítětem nekomunikovali. A hle, přesto může nastat situace, kdy není zcela jasné, co by dítě potřebovalo. A hlavně to, že dělá ze spaní zvuky fakt není vždy jen o tom, že chce změnit polohu. Mrzí mě, že máte o všech a všem hned tak jasno podle pár vět z internetu.

dada666
20. črc 2018

@patronkalisa tak vyčistit nosánek když nevíte zkouším poradit

strnadkova
22. led 2021

Ahoj Holky chtela bych otevřít starou diskuzi ...Mám 4 měsíční miminko spinká hodně na bříšku... večer po kojení usíná na mě a pak ji pokládám na bříško do postýlky posledni dobou se stává, že to v ní chrči jako by byla zahleněná ale pres den ani naznak ničeho... když jsme byli před 4 dny u dr. tak malou poslouchala a nic neslyšela...od včerejška začala i kychat ... mame doma 3 pejsky kazdy den vysavam ale preci jen mam strach aby to nebyla alergie .... holky uklidnete me prosim ze je to normální mam ještě 5ti letou holčičku ta take spinkala pouze na brisku ale toto si tedy nepamatuji ze by delala 😊