Může měsíční miminko na dlouhý výlet s návštěvou Zoo?

tripisek
7. bře 2016

Ahoj maminky, mam dotaz. Muze mesicni miminko na dlouhy vylet s navstevou Zoo? Ted se s pritelem hadame, ja v zadnem pripade nesouhlasim. Zoo je od nas vzdalena 100km to je tam i zpatky 200km plus pobyt tam. Dekuji za nazor

mpavlinka
7. bře 2016

Já byla se synem v ZOO dva týdny po porodu, ale bylo to v létě. Nebyl rozdíl mezi procházkou v parku a ZOO.

chris_n
7. bře 2016

@mpavlinka 100km daleko?

iveta93
7. bře 2016

V šestinedělí bych nejela. Miminko je nejnáchylnější k tomu chytnout kde co. V ZOO je spousta lidí co bude smrkat, kašlat... V šestinedělí se ani nedoporučuje chodit do supermarketů apodobně obzvlášť v tomhle počasí. My jsme museli jet na kyčle 50 km tam a zpět a byla vyřízená malá i my. Takže další ne je kvůli vzdálenosti. Další věc co bych zvážila je kojení a přebalování. Nemluvě o tom, že já byla ráda že jsem ráda a vděčná za každou chvíli co jsem mohla spát. Takže bych ho buď poslala samotného nebo ať počká na jaro. 🙂

mpavlinka
7. bře 2016

@chris_n ne 100 km, píši obecně o ZOO 🙂

jipe
7. bře 2016

@kika_21 u té zoo je blbé, že je venku zima a bez přebalování a krmení to mimčo asi těžko zvládne (jako jo, jde to v autě, rychle proběhnout zoo a pak zase v autě, ale já zezačátku kojila 40 min. minimálně, za hodku a půl znovu a přebalovala taky, co chvíli, takže by se zoo musela vzít tryskem)

kika_21
7. bře 2016

@chris_n A záleží nějak výrazně na tom , jak daleko?

kika_21
7. bře 2016

@jipe Tak u nás je ZOO celkem přátelská, dítě se dá nakojit i přebalit uvnitř.

soleilll
7. bře 2016

@tripisek Nešla bych - ZOO si užije ještě stokrát, ale později. V šestinedělí jsem nikam ven nechodila, což bylo částečně daný tím, že je narozený v lednu. Nicméně nevidím žádný důvod, proč jezdit na celodenní výlet s novorozencem - jemu to nic nedá a ještě na něj někdo nakašle.

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 no u měsíčního mimina dost

kika_21
7. bře 2016

@chris_n Tak mám asi neobvyklé mimino, nějak nemá z ježdění újmu. 🙂

chris_n
7. bře 2016

@mpavlinka tak v tomto případě se řeší nejen ta zoo, ale i ta vzdálenost. Ujet za den s mesicnim miminem 200km, chodi po zoo (navic se starším dítětem, které se určitě miminu nebude chtít prizpůsobit)

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 hele mi taky nesedeli doma na prdeli. Ale mesic po porodu se mi fakt nechtelo trmácet za jeden den 200km a byt cely den na nohách. kojit co 1,5hodiny á45minut

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 V šestinedělí? Jo, souhlasím s @chris_n, mít ZOO za rohem (a to jsem prakticky měla vždycky, i teď), tak taky nemám problém s tím jít tam na procházku, pokud je k tomu vhodné počasí. Ale v tomhle, kdy venku v kočárku ani nepřebalím, se řvoucím novošem tak hledám fofrem přebalovací místnost a následně se kvůli kojení tísním někde v restauraci (která bude v tomhle počasí plná, protože málokdo bude sedět venku), nebo čekám v autě, až se tatínek se zbytkem dětí vynadívá na zvířátka a pak jedu 100 km zpátky - no, to fakt ne.

jipe
7. bře 2016

@kika_21 já po tom jako bezdětná nikdy nepátrala, jestli jsou ty možnosti někde v zázemí a ničeho jsem si nevšimla, s dítětem jsem zatím v zoo nebyla, ale i tak, představa hledání přebalovacího koutku, vysvlékání a oblékání měsíčního miminka..venku zima, uvnitř hic, nechala bych to na léto nebo nemusí jet všichni

jipe
7. bře 2016

@chris_n u nás taky v autě spolehlivě spal

mpavlinka
7. bře 2016

@chris_n u mně to bylo o tom, že jsem si užívala období po druhém porodu - po císaři jsem se cítila dobře. První porod byl přirozený s těžkým poraněním a celé šestinedělí jsem ležela doma a sezení a každý krok byl utrpení. Prvních čtvrt roku byly procházky utrpení. Takže to pro mne bylo něco neskutečného, cítila jsem se fajn.
100 km bych kvůli ZOO v tomto období nejela. V létě možná jo. Je to hodina či hodina a něco cesty a mimčo to prospí.

kika_21
7. bře 2016

@chris_n No jo, Ty nejsi asi couravý typ, já bych třeba 6 neděl doma, jak někdo výše napsal, nevydržela. Já musím chodit. No a jelikož máme chalupu, tak i jezdit. Jedou ostatní děti, tak prostě i já s miminkem. Ale je-li někdo raději doma, chápu to. 😉 No a taky jsem veterinární sestra a ZOO mám moc ráda.

chris_n
7. bře 2016

@jipe taky nam malá v autě spala. Ale jak říkám, tohle bych ani ja v té době nedala.

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 nejde o couravost, ale o tu šílenou pracnost s přebalovaním, kojením, atd... Obejdes jeden pavilon a jdes kojit, prebalovat. ... a tak pořád dokola.

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 Jenže ono je něco jiného odjet na chalupu (kde máš zázemí) a courat po okolí, a něco jiného udělat si 100 km výlet během jednoho dne, který nepojede v režii matky, neb ten požadavek má otec plus zbylé děti. Taky jsem s oběma dětma courala (a hodně) včetně zoo, prostě proto, aby byly venku, ale s ohledem na počasí a taky na moje pohodlí během šestinedělí.

kika_21
7. bře 2016

@somalicats No já nikde nečekám, u nás jsou místnosti na kojení. Do restaurace většinou nejdeme, máme 5 dětí, tak by to bylo 800, v 6ti nedělí jsem prostě musela fungovat a fungovala. S tím, že po tom měsíci bych ZOO už v klidu zvládla, to je spíš odpočinek. Nemusím běhat celý den kolem dětí, ty se zabaví. A ZOO mě baví. 🙂

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 a co ty starší děti dělají tu 3/4 hodinu kdy kojíš a přebaluješ? Mimochodem bavíme se o počasí, jako je ted. Takže maximálně 5 stupnů venku ;) léto je zase jina kapitola

iveta93
7. bře 2016

Já bych teda holky řekla, že nebude ani nejzdravější aby bylo cca 3 hodiny v autosedačce. Spinká tam snad každé mimčo, ale není to zdravé pro záda. Je jasné, že nebudeme doma zavřené 6 neděl. To by se asi zbláznila každá. Ale je rozdíl vzít kočár a jít do parku nebo někam a jet 100 km kvůli ZOO navíc v zimě. Teda alespoň pro mě. 😉

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 Kojící a přebalovací místnosti nejsou všude automaticky, bohužel. A na začátku března, kdy jsou teploty kolem nuly (teď jsem na horách u máti, nejbližší zoo, kam bych se klidně vypravila, je odsud cca 20 km, takže no problemo pro výlet, ale kromě dvou restaurací bez možnosti sednout si vevnitř) - to bych fakt venku na lavičce nekojila. V létě klidně. V šestinedělí musíme jaksi fungovat všechny, nejsi výjimka (i když máš velké rozestupy mezi dětmi, stejně jako já, takže nám se to kecá, starší se zvládnou zabavit). Ale nevidím důvod, proč fungovat nutně na úkor sebe, když hlavní starost v šestinedělí je o toho novorozence.

mpavlinka
7. bře 2016

@iveta93 ono nemusíš jezdit ani do ZOO či na výlety a v autě ten čas strávíš, alespoň v Praze je to častý scénář. Pamatuji se, jak jsem jela na kontrolu po šestinedělí a vytuhla jsem na jižní spojce v zácpě a cesty dohromady trvaly 2 a půl hodiny. Co naděláš... Ještě, že jsem syna měla s sebou, protože v intervalu kojení bych se vrátit domů nestihla.

tripisek
autor
7. bře 2016

Ja prave malou kojim pouze v leze, v jine poloze se neprisaje takze to by byl problem nejvetsi. . .nejde ani tak o me ja bych to zvladla ale ta predstava, ze prdolku mucim pul dne v aute a pak po venku.

kika_21
7. bře 2016

@chris_n Dívaj se na zvířata.Neexistuje prý špatné počasí, jen špatně oblečené dítě.Jinak se bavíme o skupině dětí, kde již některé jsou samostatné , kromě toho v případě výletu do ZOO máme s sebou tatínka, ač jinak ho máme málokdy, pracuje. 🙂

chris_n
7. bře 2016

@mpavlinka a to si kojila za volantem na spojce? 😀 ja po praze autem ani náhodou 🙂

mpavlinka
7. bře 2016

@tripisek no tak to bych o žádném výletě vůbec neuvažovala 😉

mpavlinka
7. bře 2016

@chris_n 😀 😀 Ne to fakt ne 🙂 V Podolí v porodnici, pak kontrola a pak zase domů.