Může měsíční miminko na dlouhý výlet s návštěvou Zoo?

tripisek
7. bře 2016

Ahoj maminky, mam dotaz. Muze mesicni miminko na dlouhy vylet s navstevou Zoo? Ted se s pritelem hadame, ja v zadnem pripade nesouhlasim. Zoo je od nas vzdalena 100km to je tam i zpatky 200km plus pobyt tam. Dekuji za nazor

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 tak ja to mam spíš z pohledu 2 leteho dítete a mimina.

kika_21
7. bře 2016

@somalicats No jo, ale já nefunguju na úkor sebe. Ber to tak, že nečinnost mě ubíjí. Ale to tak nemá každý a já to chápu. Od určitého mého věku mě prostě deptá, když jsem jen na MD a nic-musím k tomu mít ještě nadstavby-doučování, kroužek, kurs. No a zbožňuju výlety.Tak jsem asi blázen, co se dá dělat.

somalicats
7. bře 2016

@chris_n Já jsem párkrát s mladší zůstala v zácpě na D1, a to jsem musela i krmit 😀. Už v době, kdy jsem nekojila. Takže naše výlety v té době znamenaly tahat s sebou i komplet flaškovou výbavu 😀

iveta93
7. bře 2016

@mpavlinka To chápu když se jede k doktorovi tak to se musí zvládnout obzvlášť když se kojí. Chápu i tu chatu kde je potom nějaké zázemí a domů se jede za pár dní. Jen mi prostě výlet přijde na šestinedělí zbytečně náročný. Já tedy ZOO mám ráda, ale jela bych za 2-3 měsíce až by bylo lepší počasí. 😉 Ale akceptuji, že co člověk to názor. 😀

olga_
7. bře 2016

Tady je podle mě taky na prvním místě psychika a povaha maminky-prvorodičky a šestinedělky, která se na to v tomto konkrétním případě necítí - a necítila by se na to tady ani většina ostatních. Pokud ji partner nazve hysterkou, tak není co dodat... Každá z nás si u prvního mimča dovolovala postupně víc a víc podle sebe a nepohoda matky = nepohoda dítěte, takže tu zoo taky může klidně prořvat. Pokud se navíc výlet koná především kvůli partnerově staršímu dítěti, u kterého neznáme stáří, tak nevím, nakolik by se mu chtělo přizpůsobovat miminku. Aby to nakonec nedopadlo tak, že žena pobíhá po zoo se řvoucím miminem a hledá zoufale přebalovací pult a místo, kde může nakojit. Partner poskakuje se starší po zvířatech, pak si zuřivě telefonují, aby se našli. A s náladou pod psa se trmácejí domů. Nehledě na to, že je třeba vzít v úvahu i aktuální počasí na 100 km vzdáleném místě. Co když tam bude v inverze, to bych byla totiž v tu dobu doma, i kdybych měla zoo 5 minut od baráku.

mpavlinka
7. bře 2016

@iveta93 souhlas. ZOO teď mi nepřijde smysluplná. Navíc zakladatelka píše, že nenakojí jinak než vleže, tak to bych ZOO vůbec neřešila.

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 Zase jdeš z extrému do extrému. Tady nikdo netvrdí, že má ženská v šestinedělí nebo pak v rámci MD/RD sedět doma na zadku. Ale jakýkoli výlet s novošem se má přizpůsobit především tomu novoši, on je ten nejslabší článek. A pokud to není realizovatelné, pak si tatínek udělá čas na zbylá dítka a maminka na toho novoše. V případě zakladatelky může v tomhle počasí tatínek do zoo se starší dcerou sám a společný výlet si udělají v létě, kdy nebude problém mimino svléknout a přebalit kdekoli venku, stejně tak v pohodě nakrmit kdekoli venku. Pak si umím představit procourat klidně celý den i delší vzdálenost od domova.

kika_21
7. bře 2016

@somalicats Hlavně doufám, že se nehádají kvůli takové hlouposti. Někde totiž lidé ZOO nemají, ale mají třeba hlad. Musí se hlavně domluvit ti dva.

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 tak jestli ji chlap nazval hysterkou za to, že nechce jet na takový výlet, tak se asi hádají ;)

olga_
7. bře 2016

@tripisek Pokud kojíš jen v leže, tak to prostě opravdu není téma k diskuzi. Partner toto nechápe, nevidí? 😠
Já jsem v tu dobu kojila zase jen v sedě a musela jsem mít pohodlí. Na židli jen tak jsem to zvládla na univerzitě v knihovně, když byly synovi asi dva měsíce.

jipe
7. bře 2016

@tripisek tak pokud kojíš jen vleže, tak asi není třeba řešit, jestli se bude mimču líbit vysvlékání ze zimního oblečení, jestli se nezpotí, než ho přebalíš a oblékneš (a kde) a pak ho neofoukne, atd.. prostě technicky výlet pro vás není aktuálně možný, nenecháš přece prtě půl dne o hladu. Až bude větší, tak bude akceptovat i jiné polohy při kojení a výlet bude ok 🙂

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 Tak ono není moc o čem diskutovat, zakladatelka píše, že je schopná v tuhle chvíli kojit jen v leže, tak si dost dobře neumím představit, jak by to kojení měla v zoo realizovat. A nechápu, proč by měla být nezbytná její přítomnost na takovém výletě.

kika_21
7. bře 2016

@somalicats Možná tam malinko půjde o tu dceru. Prostě ta dcera je už navždy součástí toho pána.

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 tak on taky můze s tou dcerou jet sam...

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 To je ale jiná kapitola, s tím, že má zakladatelčin partner dceru z minulého vztahu, se musí zakladatelka naučit žít, jinak z hádek nevyjdou. Pokud by zakladatelka odmítala společné výlety i v pozdější době, kdy nebude problém ani s mladším dítkem, tak se můžem bavit o tom, nakolik tam hraje roli dcera partnera. Ale v tuhle chvíli, kdy zakladatelka má starosti především sama se sebou a s novorozencem, bych řešila především to.

lajla
7. bře 2016

V žádném případě, ať si jede chlap sam

kalo
7. bře 2016

@tripisek Ne. Za prvé mikrootřesy v autě pro novorozence, že. Za druhé - vzpomínka na můj úlet, sama jsem byla v ZOO v šestinedělí a děcko mělo věčně plínu na hlavě, protože jsem při procházení před klecemi s ptáky a smradlavými zvířaty viděla jen ty viry, které novorozenec může od zvířat chytit, které tam dýchá 🙂

katka_mel
7. bře 2016

Jde o to, jak se cítíš ty.Souhlasím s holkama, které psaly, že šestinedělí je náročné hlavně pro matku. Já jsem obě šestinedělí byla doma, jezdila jsem jen k lékařům a došla si do obchodu. Po 1.císaři jsem měla co dělat asi 3měsíce, než jsem vůbec byla schopná začít jakž tak fungovat a po 2. císaři mi hodně sil dávala starší dcera, kvůli které jsem fungovala hned od příjezdu domů. Ale mám zato, že i to dítko musí dostat čas, aby se sžilo s okolím a domovem, takže 2.šestinedělí jsme trávili max na zahradě. a nebo u tchýňky, která bydlí 5minut chůze od nás v rámci procházky. Já sama za sebe bych takovou dálku nejela a partnera poslala samotného. Myslím, že bych nezvládla ani tolik chůze po zoo. I dnes jsem po zoo utahaná jak pes, natož tak v šestinedělí. To si u sebe neumím představit.

kika_21
7. bře 2016

@somalicats Já nevím, jestli požaduje on, aby ona tam nezbytně jela. Nebo jestli ona chce, aby on tam nejezdil a přizpůsobil se jí s miminkem.Nebo zda je možné se domluvit, že pojede on a ona a mimčo budou doma. Jsou různé varianty, nevíme, kdo co chce.Já bych teda šla do ZOO, protože bych chtěla. Mimí bych zabezpečila, aby netrpělo.Fakt je, že muž nemá jiné děti, než naše, takže nemám zkušenost. Teda doufám, že mi příští týden nepředstaví svá dvojčata, která má s Marií. Já už raději 🤐.

somalicats
7. bře 2016

@kika_21 Já to z toho, co píše, pochopila tak, že partnerova dcera chce do zoo, tatínek ji tam chce vzít (což je naprosto legitimní přání dítěte a normální reakce rodiče), ale tatínek současně chce, aby jela i partnerka s miminem. A to už normální není, obzvlášť tehdy, když ji nazve hysterkou, protože se necítí na to absolvovat takový výlet.

olga_
7. bře 2016

@kika_21 Tak zakladatelka píše hned v úvodním příspěvku, že s tím v žádném případě nesouhlasí, takže když se oprostíme od emocí, které u nich doma asi vládnou, neměl by být technicky problém, že žena, která aktuálně kojí pouze vleže a je v šestinedělí, zůstane s miminkem doma a partner si udělá fajn výlet s dcerou.

chris_n
7. bře 2016

@kika_21 co jsem vyčetla, tak ho chce poslat samotného. On chce aby jeli vsichni a říka o ni ze je hysterka, kdyz nechce jet

olga_
7. bře 2016

@tripisek K tomu kojení. Co se partnera zeptat, ať zkusí auto obrátit nejdříve na kapotu a pak do něho dolít olej. Tak nějak je to asi s tím kojením...

tripisek
autor
7. bře 2016

Ano pritel bez nas jed nechce takze tim, ze jsem vylet odmitla, nikam nepojedou. Schvalne jsem mu ukazala diskuzi a pry nad tim takhle a tolik neuvazoval

olga_
7. bře 2016

@tripisek A ještě mě napadá, jestli není "problém" v tom, jaký problém doma řešíte. Pokud totiž partner řeší pouze otázku - může měsíční mimino do zoo, je třeba ho otevřeně upozornit na to, že tu rozhoduje právě ten kontext - jak se cítíš ty (šestinedělí, očistky atd.), kojení vleže (plus příměr k autu, jak jsem psala výše), dlouhá cesta tam a zpět, nejistota v aktuálním počasí a vůbec zima.

olga_
7. bře 2016

@tripisek Dobře jsi se rozhodla, jen je škoda, že nechce jet sám, protože tomu z technického hlediska nic nebrání a odskáče to jeho dítě. Ale pořád to může být win-win. Může si s dcerou udělat půl den výlet někde v okolí a půl můžete být spolu 😉. Že ho na dálku zdravím. Vás všechny samozřejmě. Dívala jsem se na blog na ten váš poklad 😉.

jipe
7. bře 2016

@tripisek takže prostě jen jako chlap nedomyslel potřeby šestinedělky a novorozence 🙂 a hlavně mu nedošlo, že kojíš vleže 😉

iveta93
7. bře 2016

@tripisek Tak hlavně, že mu to došlo. Lepší pozdě než nikdy. 😀 Pokud nechce jet bez tebe tak můžete jet až bude trochu teplo a vy se zkoordinujete natolik, že nakojíš i jinak než v leže. To mi přijde jako dobrý kompromis. Jinak přítele zdravím. 😀

tripisek
autor
7. bře 2016

Pritel beze me, ted uz bez nas nikam na vylety nejezdi. . . s jeho dcerou, bud vsichni nebo nikdo. Jsme domluveni na prochazku tady u nas, to chodime normalne 🙂

somalicats
7. bře 2016

@tripisek No super, to je lepší řešení, a zoo nikam neuteče - až bude lepší počasí, tak si ji užijete všichni.