Na čem cvičíte Vojtovu metodu, aby Vám to neklouzalo a bylo to dostatečně vysoko?

janabrozova
3. čer 2018

Ahoj holky, na čem doma cvičíte? Cvičení doma je pro mě i moji dceru hrůza! Klouže nám to, navíc malá bojuje a je to noční můra. Puzzle nám na stole klouže. Stojí za to, koupit speciální podložku? Takovou tu co vypadá jako žíněnka? Na zemi cvičení asi nepůjde, tak nevím, jestli by to zase na stole neklouzalo...

martulka6188
3. čer 2018

Dala jsem na stul jogomatku. Presahovala na obou stranach, tak jsem ji tam vzdycky zahnula a neklouzalo to.

janabrozova
autor
3. čer 2018

@martulka6188 já cvičím na jídelním stole, je dost široký, tak nevím , jestli to bude přesahovat. Bez přehnutí to klouže?

ladyhacek
3. čer 2018

velký psací stůl (takový ten kancelářský) a měla sjem tam asi 3 deky a nikdy to neklouzalo. Byli přs celý stůl a přesahovali dolů

alebo67
3. čer 2018

My cvicime na kuchynce lince,pro me akorat výška.
A jako podložku mam malý kobereček do koupelny,koupila jsem si novy v Pepcu za par korun,na spodku je to pogumovany a drzi to tim pádem suprove a nic neklouze🙂

janabrozova
autor
3. čer 2018

@alebo67 to je dobrý nápad, to bych mohla zkusit 🙂 děkuji

janabrozova
autor
3. čer 2018

@alebo67 jen se mi malá u cvičení často počůrává a to asi budu jen prát 🙂

fifina86
3. čer 2018

@janabrozova cvicila jsem na jidelnim stole bez podlozky.

pavla555
3. čer 2018

my zezačátku jeden cvik na zemi a pak další na přebalováku (mám velkej)

janabrozova
autor
3. čer 2018

@fifina86 my máme dřevěný stůl a připadá mi na cvičení bez podložky hodně tvrdý a nepohodlný, už i tak u toho ječí jako když ji na nože berou

janabrozova
autor
3. čer 2018

@pavla555 no, my máme zatím jeden cvik a to je na boku, kde ji musím fixovat hrudníkem, takže na zemi určitě ne, navíc u toho dost protestuje ☹

martulka6188
3. čer 2018

@janabrozova Neklouze to vubec, ani bez zahnuti. Je to gumove, takze neklouze. Na jogomatce je dobre, ze je gumova a poddajna, ne tvrda jako treba karimatka, coz se potom hodilo pri dalsich cvicich, kdy jsem napr. musela male dat nozicku dolu pres hranu stolu.

alebo67
3. čer 2018

Taky peru,mam dve🙂
Jinak mne rehabilitacni rikala,ze určitě necvicit bez ničeho,je to moc tvrde.

fifina86
3. čer 2018

@janabrozova jako neni to nejmekci,ale s podlozkou mi to klouzalo, takhle jsem s nim dokazala cvicit spravne a o to rychleji to bylo hotove. A ja casem pri fixovani pouzivala i svoje nohy,takze to bylo nejlepsi misto.
@alebo67 me rekla,ze je hlavne dulezita sparavna pozice,coz s podlozkou jsem nebyla schopna docilit,ale ja s ditetem cvicila i “vyssi” Vojtovku. A sama cvicim na podlaze a zadne ujmy z toho nemam.

janabrozova
autor
3. čer 2018

@fifina86 my cvičíme teprve týden a malá už má přes půl roku, takže už je to horší, ale na druhou stranu, jsem ráda, že chodíme, alespoň bude v pořádku - snad...teda ale zapotíme se obě. A to si nejsem ani jistá, jestli to děláme dobře ☹

xxx3d
3. čer 2018

@janabrozova ahoj,
obecně je doporučovaný první cviky cvičit na stole, abys viděla, jestli se všechno děje tak, jak má a aby podložka byla tvrdá, neujížděla, se proto doporučuje stůl.
My jsme na RHB dostali všehovšudy cviky dva, první byla kolínka, to bylo fajn, malej byl ještě malej, tak jsem mohla cvičit na komodě, na které jsem měla přebalovací podložku, která se sice trochu hrnula, ale to, na čem se cvičilo ne, tudíž Ok, druhý cvik, který jsme měli cvičit byl stejný, jako máš ty a to bylo horší, protože jsem potřebovala prostor, takže stůl.
Pro mě to nebylo tak dobrý, protože jsem vysoká 🙂
Takže normálně na stole a na ten si dáš třeba deku a přebalovací podložku, aby to mimi nemělo tvrdý jen tak na stole.
Žíněnku bych nekupovala, myslím na ten stůl, ale někdo tady radil protiskluzovou podložku do vany, takže by to mohlo na tom stole být jistější a neujíždělo by to jako deka, mě to tehdy takto vyřešit nenapadlo, takže nemám reálně vyzkoušeno, ale přijde mi to jako dobrý nápad 🙂

fifina86
3. čer 2018

@janabrozova ja s malym cvicila od 7.tydne do 8.mesice,kdy proste uz byl tak silny,ze jsem ho i pres zapojeni nohou pri drzeni neudrzela a taky zacal chodit 😂
Ale jsem za Vojtovku vdecna,pomohla mu moc. A me pomahalo,ze i pres plac pri cviceni,po cviceni jsem ho vzala do naruce a on hned prestal plakat (znak,ze bylo dobre odcviceno)

hope09
4. čer 2018

My cvičili na zemi na plínce

mari90
4. čer 2018

Cvicim na prebalovaku, na kterem mam karimatku, ktera neklouze

mary.jane
4. čer 2018

Cvicim na prebalovaku - stul je pro me moc nizky. A jeste jsem cetla, ze nekdo cvici na kuchynske lince - ta je take vyssi.

penelopaw
4. čer 2018

My cvičili na zemi na koberci, kam jsem položila deku, a nebo na rozloženém gauči... ale měli jsme jen pár cviků, nic výrazně složitého.

hermelinah
5. čer 2018

Jedna známá používala plavecký ponton 🙂

bartakova_veronika
5. čer 2018

já cvičím normálně na gauči a používám jednorázové podložky a pohoda ... ale tak u nás je to jednoduché .. malá u toho nepláče, blbne a řehtá se u toho .... je jí teď přes 7 měsíců ale je malinká - asi jako 3 - 4 měsíční miminko .. takže se dá krásně cvičit 🙂 začali jsme cvičit později, já to ze začátku odmítala ... začali jsme někdy kolem 5. měsíce ... ale všechny cviky provádím na gauči 🙂

janabrozova
autor
6. čer 2018

My máme gauč na cvičení měkký a na zemi cvičit nemůžeme, jelikož jsou to cviky, kde ji musím fixovat trupem. Stejně to ale nepomáhá. To musí být člověk chobotnice, aby ji udržel. Uz ma fakt sílu a je dost vynalézavá, jak si to obejít.

bartakova_veronika
6. čer 2018

@janabrozova tak my gauč máme též měkký ale je fakt že záleží kdo co cvičí .. my máme pouze tři cviky a jednoduché obyčejné, které se dají i na zemi .. až na jeden .. ale toho se bojím i já kdy jí musím dávat na bříško a tlačit hlavičku na podložku a ještě držet loket aby měla podel ucha a aby nakračovala .. no abych pravdu řekla tak tento cvik tak často nedělám, protože se ho bojím, malá vyjímečně u něj brečí a nechce ho dělat a já se bojím abych jí neublížila tím jak jí musím silou tlačit hlavičku

luj89
6. čer 2018

My mame rozkladaci gauc, kde se vysune a nadzvedne takove luzko. Cvicili jsme na tomto pridavnem luzku. Tedy jen par dni, pak jsem to na zaklade konzulatace s jinou fyzio ,,vzdala,, a dobre jsem udelala, protoze fyzio, ktery vojtu nasadil neponal kiss syndrom, kde se vojta nema cvicit (ty deti to pak boli).

alcar
6. čer 2018

Rohodne necvicit na mekkem jako je gauc nebo klasicka prebalovaci podlozka. Dite se v tom nesmi propadat, jinak je cvik o nicem. Deka se hybe a nedrzi na miste, takze taky o nicem. Ja s dvojcatama cvicila na prebalovaku, kde jsem primo na tu drevenou desku dala podlozku na jogu. Krasne na te desce drzela, neklouzala, bylo to mekke, ale zaroven se nic nepropadalo. Jeste mi maminy doporucovaly takovou tu penovou koupelnovou predlozku. Koupis myslim i u tamanu nebo v kobercich.

bartakova_veronika
6. čer 2018

@alcar ono taky záleží hodně na tom co kdo cvičí 🙂 naše fyzioterapeutka ví na čem cvičím a bez problému 🙂 mám pouze základní cviky a hlavně tam chodíme dá se říct jen tak když to tak vezmu ... naše neuroložka nás tam poslala ale fyzioterapeutka řekla že je malá šikovná a úplně zdravá .. hold nevidí někteří lékaři to že se narodila dříve a ještě byla 14 dní v inkubátoru .. kdežto fyzioterapeutka na to hledí 🙂 hold je ve všem o měsíc pozadu ... každé dítě si najde svůj způsob kdy co jak zvládne 🙂 vůbec mi nevadí že v 7 měsících ještě neleze .. ale už se snaží a začíná couvat ... takže to nějak tu vojtovu metodu tolik neřeším ...

alcar
6. čer 2018

@bartakova_veronika i zakladni cviky je treba cvicit na tvrdem povrchu.
Ja vojtovku “jen preventivne” a jako jediny mozny zpusob rehabilitace neschvaluji...ba odsuzuji. Mnohem lepsi, u jinak zdravych, byt nedonosenych deti (ktere nemaji neuro hendikep), je Bobath koncept.

petulkavt
6. čer 2018

Tak my doma cvičíme na zehlicim prknu..je výškově nastavitelné takže muzeme cvičit s manželem oba,dostatečně velké a pevné..
Známá zase cvičila na parapetu-maji je hodně široké- a na něm koupelnovou podložku

bartakova_veronika
6. čer 2018

@alcar bohužel když nás tam neuroložka poslala tak s tím nic neudělám ... ona to vidí tak že je ve všem opožděná a hlavičku zvedala později než je běžné atd ... fyzioterapeutka mě uklidnila že je šikovná a úplně zdravá .... čeká se až půjdeme na kontrolu na neurologii .. to jdeme 27.6 tak snad uzná za vhodné že tam chodit opravdu nemusíme ....