Náš 20měsíční chlapeček se v noci budí stále na Sunar

freliska1
17. říj 2016

Maminky, prosím o radu případně o vlastní zkušenosti. Máme 20m chlapečka a v noci se stále budí 1x na sunar. V 18hod hodin dáváme večeři střídavě kaše, chleba s něčím, polévka atd.). Ve 20hod v postýlce vypije ještě 250ml mléka a během půl hodinky usne. Pravidelně mezi 2-3 hod je už vzhůru. Uklidní se jen mlékem. Nechce dudlík, nechce pochovat ani k nám do postele ale jen mléko. Jak Vám spinkají dítko v tomto věku? Nemáme podobné zkušenosti nebo nějakou radu? Děkuji a přeji krásný den🙂

lajla
17. říj 2016

@freliska1 naprosto běžné .. některé se budí i dvakrát, některé vůbec...az to přestane potřebovat,sam si řekne
Matky kojených děti jsou na tom mnohem hůř,vetsinou...😂

zuzanaii
17. říj 2016

Moje 3-letá dcera se v noci taky pořád budí na sunar, občas i 2x 😀. Ve 20 měsících je to úplně normální 😉

panickatlamicka
17. říj 2016

Presne, souhlas s lajla. Vzdyt i dospely se v noci probudi treba hlady ci zizni.

nikaboos
17. říj 2016

Moje dcera 19 měs je asi výjimka, musím zaklepat🙂 Večeří kolem 19 hodiny většinou polévku nebo hl. jidlo z oběda a kolem 20 hod pije mléko 180 ml a kolem 21 hod chodí spát a spí celou noc max se vzbudí nad ránem nebo v noci ale většinou jí stačí dát nápít vody se šťávou a spí dál se mnou v posteli v pokojíčku. Ale opravdu záleží jestli se díte budí žízní nebo hlady. Zkusila bych v noci nabídnout vodu nebo čaj. Třeba syn vyžadoval kojení v 9 měs co 4 hody a já se pak rozhodla pro odstavený, trvalo to tři dny a místo prsa nabízela vodu a po 3 dnech mi začal spát celou noc. Dcera se zase v 8 měs odstavila sama prso už nechtěla, vyžadovala flašku u prsa se vztekala a flašku vypila v noci a spala do rána. Asi i zàleží na dítku🙂

olga_
17. říj 2016

@nikaboos V noci vodu se šťávou?!

lajla
17. říj 2016

@olga_ se šťávou?😭😭😭 To už to mliko je lepší...aspoň něco přinese...
Stáva jen zkazí zuby...to ne...
Vůbec nelamat přes koleno...každé dítě je jiné...to kdo spí celou noc to má v sobě...až na případy vyrvavani a jiných metod které dítěti určitě dobře nedělají

olga_
17. říj 2016

@lajla Ty potoky patří doufám @nikaboos 😉 Můj dvouleťák o existenci vody se šťávou nemá ani tucha - ten frčí na MM a vodě (plus doplňkově bylinný čaj a domácí ředěná ovozel šťáva). V noci MM, pokud je poptávka.
Jako voda se štávou je fakt mazec...

ivanakuncova84
17. říj 2016

Nečetla jsem diskuze predemnou. Dcera se do 24m budila jednou za noc ma sunar. Pak jako kdyz utne, spi celou noc , az rano jak ae vzbudi, chce mlíčko, vypije si 240ml a vstáváme. ;)

anazuzzuzana
17. říj 2016

já jsem asi dost nešťastně odstavila syna ve 14m tím, že jsem ho naučila na sunar... teď (22m) si dá večeři (někdy toho sní víc, nekdy míň - podle nálady) kolem 20:00 a pak tak za cca hodinu na dobrou noc cca 250ml... a pak se budí tak 2-3x a uklidní ho jen ten sunar zase... jen tak třeba ve 30% probuzení stačí pomazlit. Někdy se třeba od té deváté do půlnoci vzbudí několikrát a to zvládne bez sunaru, ale po půlnoci se třeba ještě 2x vzbudí a to prostě chce ten sunar... většinou se vzbudí s křikem (podle mě zpracovává denní zážitky) a uklidní ho jen ten sunar...spíme spolu v posteli...vodu nechce. Jedinkrát, když se vzbudil chvíli po zaspání a vyžahnutí skoro celé flašky, jsem si řekla, že mu prostě sunar nedám a pak jsem trpěla skoro hodinu s ním... to už nikdy víc... ale už mě to taky trochu znervozňuje, že na dobrou noc a v noci vypije celkem třeba 600ml...ale tak když to tady čtu, tak to asi ještě nebudu lámat přes koleno...asi počkám až bude mluvit a budeme si o tom moc popovídat 😀

marcellia
17. říj 2016

U moji dcery to bylo v tomhle veku uplne bezne,kazdonocni buzeni a vylozene chtela mleko. Pomerne dlouho, a jeste i ted se treba 3x do mesice vzbudi v noci a chce "kakavicko". Uz jsem na to tak navykla,ze to neresim,mala se pak jen vycura,u te " prilezitosti",a padne a chrni az do rana.

olga_
17. říj 2016

Jak to tady čtu, je vtipné, jak se odstavení často dělá z důvodu lepšího nočního spaní. Můj dvouleťák kojený na požádání si v noci dá MM absolutní minimum. Spíme také spolu, ale teď se budí více kvůli čůrání než kojení (často si pak cucne a spí dál). Ale teda 600 ml MM za noc nežahne ani náhodou. To musí být docela nápor na ledviny...

mikilenka
17. říj 2016

@freliska1 Ahoj, měla jsem to s klukama podobně. Kolem 20 měsíce se mi budili i vícekrát za noc. Byli na UM asi do 1 roku, potom jsem jim to začala více ředit, protože už během dne krásně a všechno jedli. Pomalu jsem přešla na polotučné čerstvé mléko (po domluvě s pediatrem). To jsem jim taky v noci začala ředit, časem to byla spíše voda než mléko. Zjistila jsem, že mají v noci vlastně žízeň. Tak jsem se jim snažila během dne dávat co nejvíce vody nebo čaje, večer pořádnou zeleninovou večeři a vyšlo to. Dnes jsou jim 2 roky a 3 měsíce a spí celou noc. Budí se nad ránem, kdy jim dám láhev mléka. Potom si ještě chvíli pospí a hezky se probouzí - bez hladu.
Ještě musím dodat, že mi pomohla paní zubařka, která na 2leté prohlídce před dětmi řekla, že mléko už by neměli dostávat kvůli vytváření kazů. Kluci to potřebovali slyšet od jiného dospělého. Využila jsem toho a vysvětlila chlapcům, proč už mléko v noci ne, jak se kazí zoubky, že vody se v noci mohou napít... Asi 2 noci se ještě budili. To jsme si znovu všechno zopakovali, pochopili, ani se moc nechtěli napít a usnuli.
Každé dítě k tomu musí dozrát. U nás zabrala vždy domluva a trpělivé vysvětlování.
Chápu, že je to vyčerpávající, v noci vstávat a chystat UM. Držím palce a přeji úspěchy.

zarecna
17. říj 2016

Ak moj maly (14m) vypije o 19tej mlieko a spi do 5:30, kedy si da flasku a este zalomi do 7.30. Mam to brat, ze v noci pije mlieko, alebo su to uz skore ranajky? Nechce sa mi to odburavat...rada do tej pol osmej spim. 🙂

aneriska
17. říj 2016

@freliska1 budí se jednou? To je pohoda. Nechtěj vědět, kolikrát se budí kojené děti...

anazuzzuzana
17. říj 2016

@olga_ předpokládám, že to je reakce na mě... jako šťastná z toho nejsem, ale 1) jsem ho neodstavovala proto, že jsem si myslela, že bude lépe v noci spát, ale z jiného důvodu 2) myslím, že obecně se do dvou let doporučují min. dvě dávky (á 280ml) UM denně... malej přes den pije jen vodu, bylinné čaje, nesolím a celkově dávám pozor příjem solí... v noci vypije dvě flašky s stejným množstvím UM, jako se dává do těch 280ml...jak říkám, nejsem z toho šťastná, ale nápor na ledviny si představuju jinak... trochu zbytečné rejpnutí, ale pokud vám udělá dobře 😉

lajla
18. říj 2016

@olga_ jasný... omlouvám se!

olga_
18. říj 2016

@anazuzzuzana Kdybych si chtěla rýpnout do konkrétní osoby, označím ji. Aby mi bylo "dobře" nepotřebuju - opravdu ne - si do někoho rýpat.
Myslím to zcela obecně.

petulajdac
18. říj 2016

@zuzanaii ve 3 letech dávát dítku sunar? Není to trochu "zbytečné"?? 😅 už chodí do školky?

zuzanaii
18. říj 2016

@petulajdac není 😉 Do školky začala chodit teď v září a není vůbec nemocná, musím to zaklepat. A když má v noci hlad tak má v noci hlad a to mliko mi přijde jako nejlepší řešení

petulajdac
18. říj 2016

@zuzanaii chápu...mě kluk začal odmítat sunar od 8 měsíců tak jsme s ním přestali...tak proto se ptám a přijde mi to jiné...taky jsem se ptala hlavně proto, že v tomhle věku už prý tohle mléko dětem nic nedá...

citun
18. říj 2016

@lajla Přesně! Já kojila malého 2x za noc ještě ve dvouch letech 🙂

lajla
18. říj 2016

@citun můj má 2.5 a ještě donedávna se mi na koho budíl 3-4 krát...jak jsem.tehu dost mi mlika ubylo...ale 2 krát se budí i tak...byla bych radši...kdyby se odstavil...ale násilím to dělat nebudu, i když popravdě někdy měli z posledního😞

lajla
18. říj 2016

Pardon za ty překlepy..

citun
18. říj 2016

@lajla Já si musela v jeho třech letech zalepit prsa náplastí, aby už šel do školky nekojený. 😀 Řekla jsem mu, že mám bolístku a byl pokoj. 😉

aljosa23
18. říj 2016

U nas to same,nekdy kdyz ma blbou noc tak i 2x 😀,ale nekdy vubec.

lamia
18. říj 2016

Naše se kojila nad ranem (kolem 4 h ranni) na kojení skoro do 3let než šla do školky. Pak jsem v srpnu odstavola,resp.chtěla jet s babičkou na chatu na týden,tak jela a tím bylo dokojeno,ale hadejte...ve 4 ráno se mi budila pak dost dlouho na vodu,WC, přešlo ji to az kolem 3,5 let....nic bych nelamala pres koleno.