Našlapuje na vnitřní část chodidla. Spraví se to samo?

hanka13
5. pro 2010

Ahoj maminky, chci Vás požádat o radu v následujícím. Má dcera se začala až kolem roku postavovat a v současné době zvládá obcházet nábytek (15 měsíců) Bohužel samostatně chůzi ještě nezvládne. Dle pediatra je ještě čas a mám tomu nechat volný průběh....ale já vidím problém hlavně v její jedné nožičce, na kterou našlapuje na vnitřní stranu chodidla a ještě si trochu krčí prstíky, druhá nožka je v pořádku. Ráda bych od Vás slyšela Vaše zkušenosti, zda jste takový problém také měly, zda se spravilo samo, nebo jste nečekaly a navštívily odborníka. Děkuji všem za odpověď.

marjama
6. pro 2010

Ahojky,měli jsme s naší Martinkou stejný problém, nebo ho vlastně pořád v menší míře máme. Martí začala chodit ve 13 měsících a taky se mi nezdálo, jak našlapuje na nožičky a přesně jak píšeš Ty, krčila i prstíky. Tak jsme se v 15 měsících vydali na ortopedii, abychom měli odborný názor. Doktor nám řekl, že je Martí ještě malá a všechno se může upravit samo a pozval nás na kontrolu za půl roku. Na kontrole (což bylo nedávno) se vyjádřil v tom smyslu, že se to u Martí vyvíjí dobře a mělo by se to samo úplně zlepšit. Je fakt, že to vidíme i my, protože prstíky už téměř nekrčí a na tu vnitřní část chodidla našlapuje už jenom u levé nožičky. Máme zase přijít za půl roku, tak uvidíme. Akorát nám doporučil kupovat širší typ botiček, aby se jí tam prstíky mohly dobře "rozprostřít" a na doma kupovat místo bačkůrek radši normální sandálky, protože jsou pevnější a nožičku lépe drží. Doufám, že jsem Ti aspoň trochu pomohla a uklidnila Tě. Tak ať se vám to ťapání zlepší!

hanka13
autor
6. pro 2010

marjama, děkuju za odpověď. Už jsem si říkala, že takový problém nikdo nemá ☹ tak jsem zase klidnější. Vyčkám tedy, koupím akorát ortopedické botičky a uvidíme, doufám, že se to napraví, jak u vás.

akras
7. pro 2010

Ahoj, naše Bára měla podobný problém, všimli si toho na neurologii u levé nožičky. Šly jsme na ortopedii a dr řekl, ať počkáme přes prázdniny (v srpnu měla 1,5r), necháme ji hodně běhat bosatou po zahradě (doma ne), motivovat ke stoupání na špičky...Po prázdninách jsme přišly na kontrolu a v pořádku. Holčičky prý mají všechno volnější než kluci, tak to chce čas. Kdyby se jí to neupravilo, ortoped chtěl nějakou ortop.vložku do botiček, ale dětská dr. zpětně říkala, že ty jsou všeobecně k ničemu, že je lepší nějaký klínek, který upraví nožičku do správné polohy....tak nevím, ale k tomu u nás už nedošlo. Ale jistě to není nic, co by se nedalo napravit.
Hlavně pevnou kotníčkovou obuv i nadoma!!!!