Bolest chodidel. Čím to může být?

Zodpovězené
2. říj 2019

Dobrý den,

mám dotaz možná spíše pro ortopeda, mám v plánu k němu jít, ale objednací doba je dlouhá. Zkusím se proto zeptat nejprve i tady - jestli jste se s tím někdy setkala, nebo pro to máte nějaké logické vysvětlení.

Měla jsem od dětství trošku plošší chodidla, tehdejší ortoped mi doporučil nosit ortopedické vložky a tím to pro něj skončilo. Sama jsem se poté propracovala k chození na boso a Barefoot obuvi a měla jsem pocit, že se mi tím postupně klenba zvedla - viděla jsem to jednak vizuálně, ale přešly mě i časté křeče do klenby. Poté jsem postupně porodila tři děti a zhruba půl roku po třetím porodu mě začaly bolet chodidla. Hlavně po ránu nebo když delší dobu nechodím, a pak se zvednu, tak mě bolí celé nohy od kotníků dolů, jak kdybych předchozí den tančila balet. Po pár krocích se "rozchodím" a je to lepší, ale trochu to bolí pořád. Doma po tvrdém chodím v ortopedických pantoflích, venku kolem domu (což je tak 80% prochozeného času) chodím opravdu v Barefootu nebo úplně bosa a akorát, když jedu někam do města, tak mám kompromisní polobotky nebo baleríny.

Nemáte prosím nějaký nápad, čím jsem si ty bolesti přivodila, co dělám špatně nebo co vyzkoušet změnit? Mám trochu strach, aby ta bolest neznamenala, že mi ta klenba padá úplně☹.

Děkuji

Dobrý den,

domnívám se, že problém má souvislost s těhotenstvím, někdy při něm klenba opravdu spadne, o tom už jsem slyšela mnohokrát. Nejsem ale odborník, zkuste třeba fyzioterapeuta, tam by čekací doba nemusela být tak dlouhá - já si radit netroufám.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot